18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Wynalezione przez kobietę

kapral • 2013-05-29, 00:04
Jako że co to po niektórych guru, Romek Polański wypowiedział się o równouprawnieniu, nazywając je idiotyzmem, postanowiłem zrobić risercz i powiedzieć NIE! Nie mówmy o kobietach że są gorsze! Zobaczmy jak kobiety zasłużyły się naszej cywilizacji!

W tym celu zamierzam przedstawić wynalazki kobiet:

1. Raca

Martha J. Coston mówi się o niej "Amerykanka, która dokonała przełomu w świecie nauki morskiej." ponieważ wynalazła system nocnych flar, czyli lamp ratunkowych na morzu.

Tak naprawdę wertując papiery męża, natrafiła na jego notatki z prac nad nocnymi flarami. Przez blisko 10 lat, mając ograniczoną wiedzę z zakresu chemii i pirotechniki, pracowała nad tym, by rozwinąć jego wstępny projekt. W 1859 roku opatentowała pirotechniczny sygnał nocny.

Tak więc wielka wynalazczyni podj***ła pomysł mężowi i głowiła się nad nim jeszcze 10 lat.

2. Tkanie słomy

Mary Kies w 1809 roku opatentowała technikę tkania słomy z użyciem jedwabiu i nici. Zasłynęła w przemyśle kapeluszniczym, a jej techniki używano na szeroką skalę, szczególnie do produkcji ochronnych nakryć głowy do pracy w polu.

Zmarła bez grosza przy duszy.

3. Biustonosz

Herminie Cadolie zaprojektowała dwuczęściowy komplet, nazwany - w dosłownym tłumaczeniu - dobre samopoczucie. Dolną część stanowił gorset na talię, górną - biustonosz z ramiączkami. Swój wynalazek zaprezentowała podczas Wielkiej Wystawy pod Wieżą Eiffla w 1900 roku.

4. Fotouczulacze

Alfreda Graczyk stoi na czele zespołu, który wynalazł zastosowanie fotouczulaczy w diagnostyce i leczeniu chorób nowotworowych (1994 rok). Opatentowano je w 22 krajach. Jest współtwórcą i koordynatorem prac nad wdrażaniem terapii fotodynamicznej w Polsce.

5. Elektrostatyczne włókno

W 2000 roku wynalazła naładowane elektrostatycznie włókno, które charakteryzuje się wydajnym zatrzymywaniem pyłu i jednocześnie dobrą przepuszczalnością powietrza.

co więcej:

6. Ciastka z kawałkami czekolady
7. Papierowe torby na zakupy
8. Korektor
9. Zmywarka

Tak więc zobaczcie drodzy Panowie! Jak ważne było włączenie kobiety do obiegu gospodarczego! No bo co byśmy zrobili bez papierowych toreb na zakupy, tkanej słomy czy ciastek z czekoladą?

Powiecie koszt tego? Jaki tam koszt, nieco tylko skoczyło bezrobocie bo zajęły miejsca pracy mężczyzn gdzie są nieefektowne (tylko w odniesieniu do mężczyzn), jesteśmy wymierającym k***a mać kontynentem z ujemnym przyrostem naturalnym, bo wielkie biznesmenki muszą ROBIĆ KARIERĘ, a nie dzieci rodzić i gotować. Wielkie paniusie "z takimi paznokciami robić nie będą", "jak mnie zwolnisz to powiem że mnie molestowałeś" albo "ostatnia przerwa na kawę była aż pół godziny temu". Wiem co mówię bo pracuję z kobietami 10 lat przeszło. Co więcej kobieta nie myśli TWÓRCZO, kobieta myśli ODTWÓRCZO. Nie potrafi być kreatywna, potrafi jedynie odtworzyć to czego się nauczyła. Dlaczego kobiety nie są programistkami, dlaczego kobiety nie otwierają firm, nie są maklerami, finansistami tylko np księgowymi? Bo księgowość to praca odtwórcza, robisz w kółko to samo!

Zdaję sobie sprawę że zaraz przyjdzie tu jedna z drugą z bólem dupy że jestem taki, a sraki a owaki.

Otóż nie, uważam że wam odpie**oliło bo poczułyście trochę wolności przez chorą poprawność polityczną. Waszym mamom, babciom, prababciom to nie przeszkadzało, a wy znalazłyście sobie dziurę w całym.

Sejm teraz uchwalił ROK macierzyńskiego. Osobiście uważam że JA pie**olE co za debile. Kto zatrudni bezdzietną kobietę w wieku 25-35?? JA NIE.

Mało to cwanych (sam miałem przypadek) co to sobie załatwiły zwolnienie na CAŁY okres ciąży, bo komplikacje, ale w 6 miesiącu na Woodstock pojechały? (true story) W takiej sytuacji płacisz przez 21 miesięcy pracownikowi który NIE PRACUJE. No przecież białej gorączki bym dostał jak bym miał przez 21 miesięcy wpisywać sobie 2000 brutto strat (przy praktycznie najniższej krajowej pracownika) a do tego był zmuszony zatrudnić kogoś na jej miejsce..

Podsumowując, moim zdaniem miejsce kobiety jest przy mężu i dzieciach, w domu. A nie w biurowcu, realizując się w pseudo karierze gdzie po 5 latach wysiadacie psychicznie i łazicie po psychologach i wielce poszkodowane, bo nie wiedziały.

pozdrawiam :)

MCL

2013-05-29, 08:24
Równouprawnienie kończy się, gdy trzeba wnieść szafę na dziewiąte piętro, lub iść zapie**alać do kopalni ;)

bz...........ue

2013-05-29, 08:46
kapral napisał/a:


9. Zmywarka



Teraz, gdy zmywarka je wyręcza w zmywaniu, mają więcej czasu na gotowanie.

tsunami1906

2013-05-29, 08:47
gulgulgul napisał/a:

aj, panowie, jakbyście mieli komu, to nawet śniadanko przynieślibyście w zębach do łóżka



Dokładnie tak, ja bym swojej nieba przychylił, gdybym mógł. Właśnie dlatego nie chcę, aby sytuacja ekonomiczna zmuszała ją do pracy. Ona też wolałaby mieć możliwość pracować wtedy, kiedy jej to odpowiada, a nie być zmuszoną do zapieprzania całe życie za 2/3 tego co facet na tym samym stanowisku. Chcielibyśmy mieć kilkoro dzieci, lecz to niemożliwe, bo z jednej pensji rodziny nie utrzymasz na przyzwoitym poziomie. Dziękujemy wam lewacy!

MCL napisał/a:

Równouprawnienie kończy się, gdy trzeba wnieść szafę na dziewiąte piętro, lub iść zapie**alać do kopalni ;)



Święte słowa kolego.

PS
Autor zapomniał dopisać do listy takie wspaniałe osiągnięcia cywilizacji białych kobiet jak emancypacja, równouprawnienie i ujemny przyrost naturalny.

rockefeller89

2013-05-29, 08:50
Dowodem na to jak wielki wypływ na rozwój cywilizacji miałby kobiety są same feministki. Chyba każdy wie, że istnieje taka niepisana reguła, która głosi, że jak ktoś najmniej wie ma najwięcej do powiedzenia, podobna sytuacja tyczy się kobiet, najmniej zrobiły, ciągle narzekają i drą ryja. Pokręcą tylko dupą na fitnesie i jakie to one są wielce zmęczone, więcej praw im się należy k*rwa!!! Dajcie im maść na ból dupy. Mi zresztą też.

michal29

2013-05-29, 08:55
ja pamietam jedna z sytuacji z ktorej do tej pory sie smieje. Jak pracowalem na ciezarowym samochodzie jako dostawca towaru na budowy to sam musialem wymierzyć i zamówić np sufit podwieszany bo pani kierowniczka budowy nie potrafila tego zrobić :lol: dodam tylko ze to nie bylo w zakresie moich obowiązków :-D

Ja nie rozumiem czemu kobiety na siłę sie pchaja tam gdzie po prostu nie jest ich miejsce. Czy faceci (faceci nie pedaly) zostaja kosmetyczkami albo projektantami mody? Nie bo kazdy facet wie do czego zostal stworzony i gdzie sie najlepiej sprawdzą jego wrodzone umiejętności.

panzer_IVh

2013-05-29, 09:12
Zachowanie feministek można porównać do "amatorów kozich wdzięków"(mam nadzieje że porównania nie muszę tłumaczyć ;])

Mianowicie muslimy chcą "tolerancji", ale w jedną stronę to my mamy ich tolerować, a oni mogą nas dosłownie zabijać.

A feministki chcą równości tez w jedną stronę. Mają zarabiać tyle samo, zajmować te same stanowiska itd, ale już jak facet w drzwiach nie wpuści to szowinista i cham. Odpowiem na pytanie, nie to nie jest kwestia kultury osobistej, bo zmiana roli kobiety to zmiana kultury w szerokim tego słowa znaczeniu więc i ta kwestia powinna ulec wtedy zmianie.

Jeżeli chcą równouprawnienia to we wszystkim. Połowa kadry w kopalni niech będzie kobietami, nie ma dnia kobiet, nie ma macierzyńskiego, nie ma żadnych ulg i w mordę na ulicy też niech dostanie, bo przecież jest równa z facetem to czemu oszczędzać.

Jakaś głupia baba z przerośniętymi ambicjami zaczęła trend że jak kobieta pracuje w domu to jest gorsza od faceta i teraz kobiety tym żyją. A to gówno prawda, jeżeli utrzymuje dom wychowuje dom to przyczynia się do ogólnego rozwoju świata i pełni bardzo ważną role w społeczeństwie i chwała jej za to.
Oczywiście, jeżeli ma predyspozycje do innych prac to niech pracuje i jeżeli będzie pracować tak samo dobrze lub lepiej jak facet do dostanie odpowiednio równe lub wyższe wynagrodzenie.

Wg mnie nie wolno ludzi szufladkować, baba do kuchni, facet do roboty. Każdy ma robić to w czym jest najlepszy. A prawda jest taka że facet i kobieta są różni. To temat rzeka, ale prawda jest taka że facet jest silniejszy i myśli abstrakcyjnie, a kobieta jest słabsza ale jest zdolna do empatii i ma naturalną troskę w sobie. Oczywiście od wszystkiego są wyjątki.

Ale feministki muszą na siłę, stawiać wbrew prawom natury i twierdzić że są takie same jak faceci. Nie są. Sam fakt takiej postawy, stanowi dowód o braku zdolności do obserwacji (na ja widzę różnice od razu i nie mówię tu o anatomii), a co gorsza jest dowodem na głupotę i podatność na manipulacje mass mediów które każą się buntować kobietom by zaburzyć równowagę, skłócić kobietę i mężczyznę, co przyczynie się do napięć społecznych i destabilizacji, a to też temat rzeka więc na tym skończe.

Podsumowując.
Kobiety: Ceńcie cechy który macie i je rozwijajcie (niezależnie jakie są) a nie próbujcie naśladować we wszystkim (co dla was wygodne) facetów tylko dlatego że jakaś pinda w TV się pluję.

Faceci: Szanujcie kobiety które szanują siebie. Szanujcie matki i żony bo wykonują ciężką robotę która często przerosła by nie jednego faceta.

Pokój z Wami.

Szczam_na_Zakrystii

2013-05-29, 09:28
*Pierwszy współczesny odpowiednik biustonosza został opatentowany w 1859 przez Henry’ego Leshera w Nowym Jorku

Średnio mi to Imię pasuje do kobiety ;)

cannabis7777

2013-05-29, 09:30
Jeśli chodzi o równouprawnienie to wystarczy zauważyć fakt, że kobiety kierują się emocjami, a faceci rozsądkiem.

Już Sofokles powiedział "Nie dajmy nigdy przewodzić kobiecie"

Jak one mogą cokolwiek zmienić na świecie, kiedy one są całodobowo zajęte szpachlowaniem kompleksów.

ka...........ma

2013-05-29, 09:35
kapral napisał/a:




Sejm teraz uchwalił ROK macierzyńskiego. Osobiście uważam że JA pie**olE co za debile. Kto zatrudni bezdzietną kobietę w wieku 25-35?? JA NIE.

Mało to cwanych (sam miałem przypadek) co to sobie załatwiły zwolnienie na CAŁY okres ciąży, bo komplikacje, ale w 6 miesiącu na Woodstock pojechały? (true story) W takiej sytuacji płacisz przez 21 miesięcy pracownikowi który NIE PRACUJE. No przecież białej gorączki bym dostał jak bym miał przez 21 miesięcy wpisywać sobie 2000 brutto strat (przy praktycznie najniższej krajowej pracownika) a do tego był zmuszony zatrudnić kogoś na jej miejsce..

Podsumowując, moim zdaniem miejsce kobiety jest przy mężu i dzieciach, w domu. A nie w biurowcu, realizując się w pseudo karierze gdzie po 5 latach wysiadacie psychicznie i łazicie po psychologach i wielce poszkodowane, bo nie wiedziały.

pozdrawiam :)


Ty byś nie zatrudnił bo póki co pewnie jesteś sam dalej na utrzymaniu jednej z nich (matki) to raz. Dwa roczny urlop o którym piszesz w dużej mierze może zostać podzielony pomiędzy ojcem a matką.

"Przygotowany przez resort pracy i polityki społecznej projekt przewiduje, że funkcjonować będą: urlop macierzyński (20 tygodni, w tym 14 zarezerwowanych tylko dla matki), dodatkowy urlop macierzyński (wydłużony z czterech do sześciu tygodni) oraz urlop rodzicielski (26 tygodni). Z dodatkowego oraz rodzicielskiego na równych prawach będą mogli korzystać ojciec i matka. "

Więc jak już skończysz fapować po nocach przed monitorem, zamieszkasz z jedną z takich kur domowych które ci się marzą to może wtedy zacznij pisać takie dyrdymały bo na chwilę obecną jesteś zwykłym teoretykiem ch*ja wiedzącym o życiu.

motoguru

2013-05-29, 09:45
Poszło piwko, ale

kapral napisał/a:

W takiej sytuacji płacisz przez 21 miesięcy pracownikowi który NIE PRACUJE. No przecież białej gorączki bym dostał jak bym miał przez 21 miesięcy wpisywać sobie 2000 brutto strat



Nie płacisz za to, tylko ZUS wypłaca pensję. Tak samo jak przy L4, pierwszy miesiąc wypłaca pracodawca, później ZUS.

rurkowiec

2013-05-29, 09:54
Maria Skłodowska-Curie kontynuowała po prostu pracę swojego męża Henriego Becquerel, to on odkrył a ona po prostu kontynuowała dzieło. Więc skończcie wreszcie o niej pie**olić bo jest to jedyny argument feministek że kobieta też może być wynalazcą co w tym przypadku jest kłamstwem. :jejeje:

sstarawrednamałpa

2013-05-29, 09:55
A pewnie,że wolałabym siedzieć w domu i wydawać mężową wypłatę tylko,że chyba musiałabym mieszkać w kartonie i żreć odpadki.O!

Mockba

2013-05-29, 09:56
A wibrator i tak wynalazl facet ;)