18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Wynalezione przez kobietę

kapral • 2013-05-29, 00:04
Jako że co to po niektórych guru, Romek Polański wypowiedział się o równouprawnieniu, nazywając je idiotyzmem, postanowiłem zrobić risercz i powiedzieć NIE! Nie mówmy o kobietach że są gorsze! Zobaczmy jak kobiety zasłużyły się naszej cywilizacji!

W tym celu zamierzam przedstawić wynalazki kobiet:

1. Raca

Martha J. Coston mówi się o niej "Amerykanka, która dokonała przełomu w świecie nauki morskiej." ponieważ wynalazła system nocnych flar, czyli lamp ratunkowych na morzu.

Tak naprawdę wertując papiery męża, natrafiła na jego notatki z prac nad nocnymi flarami. Przez blisko 10 lat, mając ograniczoną wiedzę z zakresu chemii i pirotechniki, pracowała nad tym, by rozwinąć jego wstępny projekt. W 1859 roku opatentowała pirotechniczny sygnał nocny.

Tak więc wielka wynalazczyni podj***ła pomysł mężowi i głowiła się nad nim jeszcze 10 lat.

2. Tkanie słomy

Mary Kies w 1809 roku opatentowała technikę tkania słomy z użyciem jedwabiu i nici. Zasłynęła w przemyśle kapeluszniczym, a jej techniki używano na szeroką skalę, szczególnie do produkcji ochronnych nakryć głowy do pracy w polu.

Zmarła bez grosza przy duszy.

3. Biustonosz

Herminie Cadolie zaprojektowała dwuczęściowy komplet, nazwany - w dosłownym tłumaczeniu - dobre samopoczucie. Dolną część stanowił gorset na talię, górną - biustonosz z ramiączkami. Swój wynalazek zaprezentowała podczas Wielkiej Wystawy pod Wieżą Eiffla w 1900 roku.

4. Fotouczulacze

Alfreda Graczyk stoi na czele zespołu, który wynalazł zastosowanie fotouczulaczy w diagnostyce i leczeniu chorób nowotworowych (1994 rok). Opatentowano je w 22 krajach. Jest współtwórcą i koordynatorem prac nad wdrażaniem terapii fotodynamicznej w Polsce.

5. Elektrostatyczne włókno

W 2000 roku wynalazła naładowane elektrostatycznie włókno, które charakteryzuje się wydajnym zatrzymywaniem pyłu i jednocześnie dobrą przepuszczalnością powietrza.

co więcej:

6. Ciastka z kawałkami czekolady
7. Papierowe torby na zakupy
8. Korektor
9. Zmywarka

Tak więc zobaczcie drodzy Panowie! Jak ważne było włączenie kobiety do obiegu gospodarczego! No bo co byśmy zrobili bez papierowych toreb na zakupy, tkanej słomy czy ciastek z czekoladą?

Powiecie koszt tego? Jaki tam koszt, nieco tylko skoczyło bezrobocie bo zajęły miejsca pracy mężczyzn gdzie są nieefektowne (tylko w odniesieniu do mężczyzn), jesteśmy wymierającym k***a mać kontynentem z ujemnym przyrostem naturalnym, bo wielkie biznesmenki muszą ROBIĆ KARIERĘ, a nie dzieci rodzić i gotować. Wielkie paniusie "z takimi paznokciami robić nie będą", "jak mnie zwolnisz to powiem że mnie molestowałeś" albo "ostatnia przerwa na kawę była aż pół godziny temu". Wiem co mówię bo pracuję z kobietami 10 lat przeszło. Co więcej kobieta nie myśli TWÓRCZO, kobieta myśli ODTWÓRCZO. Nie potrafi być kreatywna, potrafi jedynie odtworzyć to czego się nauczyła. Dlaczego kobiety nie są programistkami, dlaczego kobiety nie otwierają firm, nie są maklerami, finansistami tylko np księgowymi? Bo księgowość to praca odtwórcza, robisz w kółko to samo!

Zdaję sobie sprawę że zaraz przyjdzie tu jedna z drugą z bólem dupy że jestem taki, a sraki a owaki.

Otóż nie, uważam że wam odpie**oliło bo poczułyście trochę wolności przez chorą poprawność polityczną. Waszym mamom, babciom, prababciom to nie przeszkadzało, a wy znalazłyście sobie dziurę w całym.

Sejm teraz uchwalił ROK macierzyńskiego. Osobiście uważam że JA pie**olE co za debile. Kto zatrudni bezdzietną kobietę w wieku 25-35?? JA NIE.

Mało to cwanych (sam miałem przypadek) co to sobie załatwiły zwolnienie na CAŁY okres ciąży, bo komplikacje, ale w 6 miesiącu na Woodstock pojechały? (true story) W takiej sytuacji płacisz przez 21 miesięcy pracownikowi który NIE PRACUJE. No przecież białej gorączki bym dostał jak bym miał przez 21 miesięcy wpisywać sobie 2000 brutto strat (przy praktycznie najniższej krajowej pracownika) a do tego był zmuszony zatrudnić kogoś na jej miejsce..

Podsumowując, moim zdaniem miejsce kobiety jest przy mężu i dzieciach, w domu. A nie w biurowcu, realizując się w pseudo karierze gdzie po 5 latach wysiadacie psychicznie i łazicie po psychologach i wielce poszkodowane, bo nie wiedziały.

pozdrawiam :)

kapral

2013-05-29, 17:17
a sorry z tym płaceniem przez 21 miesięcy, zagalopowałem się z nerwów i alkoholu. lecz co znaczy "ZUS PŁACI"? ZUS z dupy wyciąga pieniądze? no chyba nie.

nie jestem na utrzymaniu rodziców baranie (nie wiem który to pisał ale najbardziej mnie wk***iają "a pewnie to jesteś..XYZ")

i tak, pracuję 10 lat (nawet przeszło) z kobitami i wiem jak to wygląda :) szlag człowieka trafia. z facetem się dogadasz jak z człowiekiem a ona ma problemy w domu to na całym świecie się wyżyje.

czytałem ostatnio na wykopie, typ opisywał sytuację z Tesco, gdzie była cena zła umieszczona i za jakiegoś Batalajsa zapłacił 119 zł zamiast 59, a krowicha kierowniczka odmówiła stanowczo przyjęcia reklamacji. Typ opisał w necie historie i przeczytało ją kilka tysięcy osób - kilka tysięcy osób postrzega tesco przez tą sytuację. No przepraszam taka prawda. Co zrobił by facet? Przyjął zwrot i dał bonus od firmy bo ich wina ewidentna - jestem przekonany że w 9 na 10 sytuacji by tak wyglądało.

Co więcej - dlaczego w sklepach i na kasach pracują w znacznej mierze kobity? :P

amfiploid

2013-05-29, 17:19
Bo w dupach się babom poprzewracało. Natura dobrze wie, co robi. Są rzeczy, w których lepiej sprawdzają się kobiety, są takie, które lepiej zostawić mężczyznom. Dlatego też chciałabym mieć możliwość bycia kurą domową, zajmowania się rodziną, ogródkiem, domem A PRZY TYM rozwijania swoich zainteresowań (tak, niektóre kobiety myślą i mają zainteresowania).
Tylko wiecie co? Prawdopodobnie nie będę mieć takiej możliwości, bo nie idzie w Polsce utrzymać rodziny z jednej pensji, więc będę zmuszona zapierniczać na etat i w ogóle fajnie będzie, jeśli będę w stanie finansowo pozwolić sobie kiedyś na posiadanie dzieci.

Jedno tylko zastrzeżenie, panowie: od kobiet wymagacie kobiecości i odgrywania ról kobiecych i spoko. Ale fajnie byłoby, gdybyście wy, z kolei, potrafili zachowywać się po męsku, a z tym też coraz trudniej w tych zj***nych czasach.

kapral

2013-05-29, 17:24
amfiploid napisał/a:

potrafili zachowywać się po męsku, a z tym też coraz trudniej w tych zj***nych czasach.



Zanim zaczniesz wymagać od innych, zacznij wymagać od siebie. :)

lub

Szukasz księcia? Najpierw bądź księżniczką.

Taumantis

2013-05-29, 17:35
dobrze prawi, się panie będą pultać i dobrze. Jednak niestety taka jest prawda. Nie można porównywać jednostkowo, ale najgłupsza baba jest głupsza od najgłupszego faceta, czemu k***a w mensie nie ma bab? Czemu nie ma bab kompozytorek? Artystek które nie odpie**alają maniany z włóczki? Ja ze swojej strony mogę powiedzieć ze programistki to największa zmora jaką widziałem. Do niczego to niepodobne. Oczywiście są zawody strikte kobiecie, wiec się nie wpie**alać dzieci rodzić. Wielcy pantoflarze bronią swoich kobit, moja wie gdzie jej miejsce , jest dobra kobietą i siedzi w domu (mowie na wszelki zeby zaraz jakis plebs nie wyskoczył z "pogadamy jak bedziesz mial swoja"). Polecam też ksiazke "niewczesny pogrzeb Darwina" to moze wy poj***ne wyzwolone grube kutwy sie nauczycie czegos madrego i znajdziecie cel w zyciu -_- kto w ogole podlacza internet do kuchni.. k***a ja pie**ole. Mozecie mnie ripostowac i tak nie czytam komentarzy po hejtowaniu <3 a i ortografy moga byc, nie bede bawil sie w wklejanie posta do worda i szpanowanie jaki to ja poeta jestem k***a jego mac

amfiploid

2013-05-29, 17:51
kapral napisał/a:



Zanim zaczniesz wymagać od innych, zacznij wymagać od siebie. :)



Uwierz, wymagam. Dlatego też miło by było, gdybyście i wy od siebie wymagali :)

potiomkini

2013-05-29, 18:28
Super, z chęcią bym nie pracowała, ot tyle dla przyjemności na swoje potrzeby, ale to idiotyzm. Jak teraz kobieta może sobie pozwolić na brak wykształcenia i doświadczenia w jakiejkolwiek pracy? Nie zapracuję, to nie będę miała za co żyć? Mam łapać bogatego męża, jakbym sama nie potrafiła na siebie zarobić?
Sami oczekujecie, że kobieta dobrowolnie wlezie w kąt jako zależna i mniejsza od mężczyzny. Owszem, mężczyźni sprawdzają się lepiej w konkretnych rolach, kobiety w innych, ale to nie jest równoznaczne, że kobieta jest jakaś głupia i mężczyzna musi się nią opiekować.. To samo gadają ci "szmatogłowi" i "kozojebcy", ktorych tak chętnie wyzywacie, a przecież w niektórych poglądach moglibyście sobie piątke przybić.
Dajcie żyć. Po drugie odpuście sobie teksty o k***ach, szmatach, bo ktoś korzysta na tych kobietach i kim on wtedy jest? Kobiety są bardziej emocjonalne od mężczyzn, którzy nie wysilają się, by te emocje zrozumieć. Zaś emocje to nie jest synonim głupoty, głupota to jest rzecz odrębna.

Animaru

2013-05-29, 20:45
Sama z chęcią bym pracowała np. na pół etatu dla przyjemności i żeby mieć "na waciki" godząc to z prowadzeniem domu. Niestety "panowie i władcy świata" - sami zj***liście ten świat prowadzoną przez siebie polityką tak, że gdybyśmy nie pracowały to przymierałybyśmy głodem razem z waszymi dziećmi.

Jeśli chcecie mieć uprane, ugotowane, czysto i dzieci odchowane w domu, a nie w żłobku to żaden problem - sami zarabiajcie na tyle dobrze, żeby utrzymać żonę, dom i dzieci na dobrym poziomie (nie mówię o luksusach, ale też nie o oglądaniu ze wszystkich stron każdej złotówki) i znajdźcie sobie kobietę, której taki model pasuje (takich też jest sporo).

Jakby mi facet do domu przynosił 4-5k na miesiąc to nie musiałabym być feministką choć szczyt marzeń to też nie jest.

potiomkini

2013-05-29, 21:05
Cały ten temat jest durny, licytowanie się, kto jaki wynalazek zrobił i jak użyteczny.
Pięknie jest się puszyć, że należy się do grupy, która więcej przysłużyła się nauce, podczas gdy ta gorsza przez taki szmat czasu (i nadal obecnie w niektorych miejscach swiata) takiego dostepu do nauki, prezentowania swoich pomysłów NIE MIAŁA! Nawet jak były nielcizne przypadki, to jednak tylko wyjatki. O czym to świadczy? Źe kobiety są głupie ,czy może o tym, że niektórzy mają ograniczone myślenie? Warto spojrzeć na siebie krytyczniej i z pokorą, bo ideałów nie ma. Żal czytać wypowiedzi młodych ludzi - mężczyzn, którzy nawet nie potrafią kulturalnie dyskutować, tylko piszą frazesy, które w jakimś głupawym filmie/memie uslyszeli/przeczytali.
Komu chcecie imponować? Na pewno nie mądrej kobiecie.

Sh...........ot

2013-05-29, 22:49
Abstrah*jąc od tego która płeć jest wspanialsza to co my faceci wymyśliliśmy? Największym naszym osiągnięciem jest to, że potrafimy się wyrzynać setkami na miliony sposobów! Super jesteśmy tacy zajebiści i wymyślamy coraz doskonalsze sposoby aby mordować się nawzajem. Nie ważne czy to kobiety dzieci czy starcy uwielbiamy pławić się we krwi pokonanych. Ja jakoś będąc facetem nie jestem z tego dumny. :roll:

Siekana

2013-05-30, 00:45
chemik600 napisał/a:



daj linka do tego chłopie, proszę.

Ko...........ci

2013-05-30, 06:26
po pierwsze autorze tematu to kobieta myła twoją obsraną dupę i wkładała ci do twojej obsmarkanej, zaryczanej, obleśnej gęby jedzenie jak byłeś małym, niewdzięcznym sk***ysynem.
Po drugie historia kobiet dopiero się zaczyna, więc faktycznie nie ma JESZCZE tyle słynnych kobiet (aczkolwiek jest coraz więcej np. słynna Maria Siemionow, dzięki której operacja przeszczepu twarzy byłą rzeczą realną!) - swoją drogą poczytaj sobie tutaj, o tutaj: http://pl.wikipedia.org/wiki/Kobiety_w_nauce
Po trzecie kobiety muszą pracować, bo przy dzisiejszym kryzysie NIE DA SIĘ k***A UTRZYMAĆ RODZINY ZA JEDNĄ PENSJĘ.
Po czwarte jak facetowi się odwidzi to taka kobieta zostaje z dziećmi na lodzie bez grosza przy duszy, bo jedyny żywiciel rodziny odchodzi do młodszej k***y, a alimenty + socjalka to śmieszne pieniądze.

Wniosek: jesteś pewnie na studiach, jest teraz sezon na juwenalia to pewnie się spiliście z kumplami z polibudy (gdzie nie ma prawie lasek, a jak już są to albo straszne raszple, albo nie dla psa kiełbasa) i mieliście taką rozkminę. Sam w dupie byłeś i gówno widziałeś, skoro takie banialuki wypisujesz. Dałeś w ogóle swojej Matce chociaż kwiatka na Dzień Matki? Nie? To ZApie**alAJ w podskokach do kwiaciarni po największy bukiet, bo to KOBIETA cię wychowała, KOBIETA świeciła za ciebie oczami na wywiadówkach, KOBIETA cię zawsze wspierała, dała ci prawdziwy dom, ciepło, miłość i przede wszystkim URODZIŁA (a mogła wyskrobać i szkoda, że tego nie zrobiła).

k***A DAJCIE MI MAŚĆ NA BÓL DUPY, BO NIE WYROBIĘ. ULTRA IDIOTS EVERYWHEREEEEEEEEEE

chemik600

2013-05-30, 06:47
Siekana napisał/a:



daj linka do tego chłopie, proszę.


a masz chłopaku :-)
Nie mogę pełnego linku dodać, ale to jest na youtubie
/watch?v=okP_EaJGry8

A tu pełna wersja :
/watch?v=NZ3kFCPTXts

kapral

2013-05-30, 08:57
Kompocik_Babci napisał/a:

po pierwsze autorze tematu to kobieta myła twoją obsraną dupę i wkładała ci do twojej obsmarkanej, zaryczanej, obleśnej gęby jedzenie jak byłeś małym, niewdzięcznym sk***ysynem.



a co to ma do rzeczy?? :shock:

Kompocik_Babci napisał/a:


Po drugie historia kobiet dopiero się zaczyna



Kyrie Elejson, nie strasz

Kompocik_Babci napisał/a:

NIE DA SIĘ k***A UTRZYMAĆ RODZINY ZA JEDNĄ PENSJĘ.



a może zależy od tego gdzie i jak pracujesz?

Kompocik_Babci napisał/a:


Po czwarte jak facetowi się odwidzi to taka kobieta zostaje z dziećmi na lodzie bez grosza przy duszy



Kobieta się nie "odwidza". Po prostu jak czuje że go usidliła, dostaje k***icy macicy, nic się nie podoba, wszystkiego mało, tyje, nie dba o siebie, buntuje przeciwko niemu dzieci, więc typ odchodzi do młodszej - proste. :)

Kompocik_Babci napisał/a:

Wniosek: jesteś pewnie na studiach, jest teraz sezon na juwenalia to pewnie się spiliście z kumplami z polibudy



znowu "a ty pewnie jesteś XYZ..."

Kompocik_Babci napisał/a:

Dałeś w ogóle swojej Matce chociaż kwiatka na Dzień Matki?



23 herbaciane róże i napisałem wiersz za co jestem wdzięczny

Kompocik_Babci napisał/a:

gdzie nie ma prawie lasek, a jak już są to albo straszne raszple, albo nie dla psa kiełbasa\



są takie rzeczy jak np. kluby, ale widzę że jesteś rodzajem kobiety którym odmawiam jak się do mnie kleją bo macie nasrane we łbie :)
poza tym, jesteś tak płytka, pusta i próżna że oceniasz ludzi po wyglądzie? żal.

Kompocik_Babci napisał/a:

bo to KOBIETA cię wychowała, KOBIETA świeciła za ciebie oczami na wywiadówkach, KOBIETA cię zawsze wspierała, dała ci prawdziwy dom, ciepło, miłość i przede wszystkim URODZIŁA



Off Topic

ne...........te

2013-05-30, 11:13
Masakra, w jakich mi czasach przyszło żyć. Po prawdziwych mężczyznach, honorowych, gentelmenach, z odpowiednim szacunkiem dla kobiet to już chyba nic nie zostało, parę ostatnich okazów pałęta się po świecie. Za to pełno trolli, co jedynie potrafią od szmat wyzywać i zaganiać do kuchni. Jak patrzę na ten post to widzę zakompleksionego chłystka, krzyczącego ostatnim tchem męskiej władzy, której nigdy nie miał. Szefowa Ci kazała zostać po godzinach, że tyle jadu toczysz? Że kobiety z natury są gorsze? Dawanie nowego życia, wychowywanie dzieci, ognisko domowe jest gorsze od tego, co tworzą faceci? Tak wynika z Twojego wstępu. Widzę tu stado małych szczyli, co nigdy kobiety nie miało, ale za to znają się wszystkim, jeśli chodzi o relacje damsko-męskie i naturę obydwu płci. No i pełno chamstwa widzę, ale to już chyba myśl przewodnia naszych śmierdzących czasów.

_arci

2013-05-30, 11:56
A to nie czasem odpowiedź na słowa wulgarne i atakujące? Jeśli chcesz dżentelmena to i tak go traktuj. Nikt nie będzie miły bohaterski dla babochłopa k***ującego i chcącego wcisnąć na siłę swoje racje.