18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Wyborcza atakuje "czcicieli" Żołnierzy Wyklętych:

fuNny • 2013-03-03, 14:08
"Skrajni nacjonaliści", "judeosceptycy", "bojówkarze" i "antydemokratyczna prawica" - tak zastępca Adama Michnika Jarosław Kurski opisuje dziś w "Gazecie Wyborczej" Polaków, którzy wyszli wczoraj na ulice swoich miast oddać hołd bohaterskim "Żołnierzom Wyklętym". Portal niezalezna.pl publikuje zdjęcia tych "faszystów", "antysemitów" i "wrogów demokracji".

"Gazeta Wyborcza" przypomniała sobie o Dniu Żołnierzy Wyklętych... dzień po obchodach (wczoraj jedynym tekstem historycznym na stronie głównej wyborcza.pl był artykuł zatytułowany "Jak Polacy mordowali Żydów").

- Dziś o "wyklętych" najgłośniej krzyczą skrajni nacjonaliści, "judeosceptycy" i bojówkarze, którzy 24 lata po obaleniu komunizmu wymach*ją antykomunistycznym proporcem i pochodniami - ocenił Jarosław Kurski, wicenaczelny gazety.

Kurski wyraził też oburzenie, że "antydemokratyczna prawica postanowiła ich (Żołnierzy Wyklętych - red.) użyć do ataków na wolną i demokratyczną Polskę".

Według dziennikarza "Wyborczej" "wielu wyklętych" nie życzyłoby sobie "takich czcicieli i groteskowych naśladowców". - I tu tkwi sedno manipulacji. Nikt już "wyklętych" zapytać o zdanie nie może. Ani nie chce - ubolewa Kurski.

PS. Niewątpliwie jednak artykuł Kurskiego jest pewnym progresem w relacji: "Gazeta Wyborcza" - historia. Kilka dni temu, gdy ekipa programu "Bliżej" Jana Pospieszalskiego próbowała zapytać Adama Michnika o Święto Wyklętych, redaktor naczelny "GW" uciekał przed kamerą, a redaktor Czuchnowski wystąpił jako ochroniarz swojego pryncypała. Z kolei w cotygodniowym dodatku do "GW" mieniącym się "historycznym" jeszcze w poniedziałek redakcja nie znalazła miejsca nawet na króciutką wzmiankę o 1 marca. Okładkę periodyku poświęcili za to chińskiemu zbrodniarzowi komunistycznemu Mao.
Autor: Katarzyna Pawlak
Żródło: niezalezna.pl


Oto "skrajni nacjonaliści":

Tu najwyraźniej stoją "judeosceptycy":

ołd bohaterom przyszli też złożyć "bojówkarze":

To "fałszywi czciciele" Żołnierzy Wyklętych:

składający kwiaty pod murami więzienia na Rakowieckiej, w którym katowano żołnierzy skazanych przez Stefana Michnika, przyrodniego brata szefa "Gazety Wyborczej": :badyl:

utor: Katarzyna Pawlak
Żródło: niezalezna.pl

ponuryowczarz

2013-03-04, 09:16
pisali o obchodach w wyborczej w poniedziałek tydzień temu w artykule pt. "Prawdziwego Polaka rozpoznasz po fladze", przypominają iż ten dzień ustanowił Sejm w 2011, wymieniają kto co i jak będzie obchodził i do czego nawołują.

joy8ko

2013-03-04, 09:53
chłopaki, nie spinajcie sie, ja wiem, że szlag jasny może trafiać gdy widzi się 'co polaczki spnacie sie osrance :D :D ' , ja podchodzę do tego z dużą rezerwą, no bo jaki idiota pisząc po polsku obraża Polske ;) tylko nasi lewacy- nawet ci na świecie zawsze wybielają swoich i najgłosniej krzyczą o innych, u nas nawet to zj***li i siebie obrażają - jak tu ich traktować poważnie ?

poza tym panowie zapomnieliście o jednej najważniejszej, bardzo prostej zasadzie...
"z komunistami się nie rozmawia, z nimi sie nie dyskutuje, do nich się strzela" :-)

Koniec Świata napisał/a:



Każdy normalny człowiek wie czym tak naprawdę jest Młodzież Wszechwolska i ONR.

Nie wiem jak ty, ale ja nie tak wyobrażam sobie polski patriotyzm.
Obrazek



a ja nie wyobrażałem sobie, by brat i syn komunistycznych morderców był redaktorem naczelnym największej polskiej gazety

o k***a , a jednak

edit, żeby nie było, jestem jednym z organizatorów marszu u siebie w mieście ( nieduża mieścina, 30tys ludzi, ale 400 osób zebraliśmy) - i nikt z nas nigdy nie heilował (chyba że w przedszkolu na żarty), nikt nie miał swastyk i celtyków, jedynie Orły i biało czerwone flagi.
mam się za patriotę, ale jakbym 70 lat temu spotkał kogoś w mundurze ss, zrobiłym z nim to samo co z komuchem

a.rgon

2013-03-04, 15:35
Niektórzy być może nie wiedzą, że ONR przed wojną też miał gest "5 piw" i to niech ich wina że koleś z wąsem zj***ł opinie temu gestowi...

Ktoś nawet zacytował biblię i to nie udolnie, gdy nie potrafił powiedzieć definicji faszysty.

Macie tą dzielną, chwaloną młodzież przez GW:
http://www.kurierlubelski.pl/artykul/774835,napadli-na-przechodniow-w-centrum-lublina-okladali-ich,id,t.html?cookie=1#czytaj_dalej

Bardzo ładnie, 10 z nożami na 5 którzy wracali z obchodów, wielka antifa.