18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Wilno jest Polskie

fatherland • 2013-08-01, 22:01
Kibice Lecha Poznań odśpiewują hymn Polski pod Ostrą Bramą. Według mnie dobrze jest pokazać, że Wilno to Polskie miasto, tak samo jak Królewiec i Lwów ! Filmik z 01.08.2013

A tutaj całość:

Dla niezorientowanych: Operacja "Ostra Brama"

kaelem

2013-08-01, 22:06
Czuję nie małą niechęć do litwinów, specjalnie pisanych małą literą. Dobra nienawiść k***a nie niechęć. Za Wilno, dyskryminację Polaków i Polskości i za ich pieprzone TIRY, które nie dość, że rozwalają nam drogi, to zabijają naszych, wiem bo widzę.

bohyn

2013-08-01, 22:13
Przeczytałem że WINO jest polskie i się zastanawiam kilka sekund co to k***a z temat he he.

TonySrak

2013-08-01, 22:14
Jak Amiki nie lubię, tak za to szacunek.

hujos

2013-08-01, 22:14
Jestem patriotą. Kocham Polskę jestem okrutnym faszystą i tradycjonalistą.
Ale.
Wilno nigdy nie było polskie. Zawsze litewskie. Królewiec (czy jak kto tam Kaliningrad) i Lwów to akurat nasze. Szczególnie Lwów który był ewenementem jeśli chodzi o mniejszość (a w zasadzie większość) narodową Polaków.

EDIT

chociaż za inicjatywę wielkie piwo :-D niech srają w gacie cwaniaki pieprzone

Arkadiusz90

2013-08-01, 22:21
Ciekawe ilu z was po pierwszej zwrotce nie wiedziało by co dalej ...

piorun22

2013-08-01, 22:38
ja bym sie z nimi zamienił za sosnowiec i radom

kokinosz

2013-08-01, 22:47
To była Litwa. Wskutek Unii Polacy się tam osiedlali i przed wojną faktycznie Wilno i te tereny były nawet bardziej polskie niż Lwów i obwód lwowski. Ale co ma to teraz dać? Tylko niechęć Litwinów. Nic dobrego to nie wnosi. Wilno zostawiłbym Litwinom. Poza tym oni byli spokojniejsi. Lwów to miasto wybitnie polskie i mało kto nas tak mordował jak Ukraińcy. Ale czy coś zmieni śpiewanie tam polskiego hymnu? Stamtąd większość Polaków została wysiedlona. Zmian już nie będzie. Wolę Lwów ukraiński niż nową wojnę, cierpienia i zniszczenia. Wrocław jest niemiecki i wolałbym Lwów niż Wrocław, ale też chyba czulibyśmy się dziwnie, jakby Niemcy swój hymn tak śpiewali ja rynku we Wrocławiu...

mr_9mm

2013-08-01, 22:57
Gdyby nie Litwa to Zakon Krzyżacki wymazał z mapy Polskę. I to już w XV wieku...

Atreyu

2013-08-01, 23:09
Wrocław jest niemiecki!

Wysiedlić polaków z Breslau!

fatherland

2013-08-01, 23:12
@mr_9mm, Zawijaj z tego portalu ze swoimi idiotycznymi rozkminami. Wystarczy mi twój awatar, naśmiewanie się z AK i totalny brak wykształcenia. Albo jesteś nic nie wartym ścierwem albo trollem czyli ścierwem.

Edit: Po co wklejasz mapę Litwy ? To, że zajmowała duży teren nic nie znaczy. Husarze wpieprzyli się do Moskwy jak Rosja była 10 razy większa od Litwy.
Kryzys Wielkiej Polski zaczął się od ratowania dupy litwinom przed Rosją, przez co do tej pory ten kraj nie może podnieść się z kryzysów.

Serw33

2013-08-01, 23:26
Za Kolejorza zawsze piwo!

voitek

2013-08-01, 23:29
@fatherland
A wiesz, że Litwa też miała husarię? I to całkiem niezłą, bo to właśnie LITEWSKA HUSARIA wpie**oliła Szwedom pod Kircholmem.
Polska szlachta, w przeciwieństwie do litewskiej i ruskiej pokazała jaka jest waleczna na początku Potopu, pięknie się poddając i całując stopy szwedzkiego króla.

k***a, uwielbiam takich nacjonalistycznych typów jak ty, którzy ch*ja wiedzą, a dużo krzyczą w internecie.

I jeszcze, k***a, oczywiście nie dotrze do takiego pustego łba, że Polska sama ch*ja zrobiła, wszystko co osiągnęła RZECZPOSPOLITA (tak, k***a, Rzeczpospolita, czyli unia Polski i Litwy, a nie żadna Polska), osiągnęła dzięki wzajemnej pomocy i współpracy.

KamilAW

2013-08-01, 23:31
Nie lubie lecha ale leci piwko za znajomość całego hymnu.