18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Wilno jest Polskie

fatherland • 2013-08-01, 22:01
Kibice Lecha Poznań odśpiewują hymn Polski pod Ostrą Bramą. Według mnie dobrze jest pokazać, że Wilno to Polskie miasto, tak samo jak Królewiec i Lwów ! Filmik z 01.08.2013

A tutaj całość:

Dla niezorientowanych: Operacja "Ostra Brama"

RavenRR

2013-08-02, 12:43
Nic tak nie poprawia humoru jak gimbonacjonalistyczny ból dupy krzywo zindoktrynowanych kretynów, którzy stosunków polsko-litewskich będą się dopiero uczyć w szkole, o ile kiedykolwiek wyjdą z podstawówki.

xenofantor napisał/a:

niech wszystkim którzy pisza antyposkie komentarze usuwają konta z sadola


Duża litera na początku zdania, brak interpunkcji i polskich znaków - Twój komentarz jest niezgodny z zasadami POLSKIEJ pisowni, ergo (trudne słowo, zajrzyj do słownika) jest antypolski - kasuj konto, inteligencie.

Nieważne, że historia mówi co innego, ważne, że mózgi wyprane i nadal można jechać po lewakach, czyli wszystkich, którzy nie zgadzają się z quasi-patriotycznym bezmózgowiem.

Lucyfe

2013-08-02, 13:16
piorun22 napisał/a:

ja bym sie z nimi zamienił za sosnowiec i radom



A ty znowu siedzisz o pier****sz o radomiu i sosnowcu :rzyga:
20 filmow obejrzanych o polsce i podobne i ciagle ten sam komentarz... Plyta ci sie zaciela? Wyjedz za granice jak ci sie nie podoba :samoboj:

Meretrix

2013-08-02, 13:22
Ale debile, wszędzie trzeba się wstydzić za Polaków

xenofantor

2013-08-02, 13:46
RavenRR napisał/a:

Nic tak nie poprawia humoru jak gimbonacjonalistyczny ból dupy krzywo zindoktrynowanych kretynów, którzy stosunków polsko-litewskich będą się dopiero uczyć w szkole, o ile kiedykolwiek wyjdą z podstawówki.


Duża litera na początku zdania, brak interpunkcji i polskich znaków - Twój komentarz jest niezgodny z zasadami POLSKIEJ pisowni, ergo (trudne słowo, zajrzyj do słownika) jest antypolski - kasuj konto, inteligencie.

Nieważne, że historia mówi co innego, ważne, że mózgi wyprane i nadal można jechać po lewakach, czyli wszystkich, którzy nie zgadzają się z quasi-patriotycznym bezmózgowiem.



weź wysmaruj dupe wiesz czym, pseudointeligencie, czy jak wolisz ćwierć inteligencie gdy ja chodziłem do szkoły to ty wjeżdzałęs pod szafe na nocniku. Hui CJ W Dópppppppe pozatym

Sz...........jk

2013-08-02, 13:53
d-wade napisał/a:

Gdyby Piłsudskiemu nie zachciało się Wilna w 1920 r., nie było by tych konfliktów i waśni z Litwinami.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Konflikt_polsko-litewski
To była jawna agresja Polski na tereny Wileńszczyzny i Litwini mają wciąż nam za to za złe(i wcale im się nie dziwię). Tak samo jak Czesi mają za złe, gdy dokonaliśmy małego rozbioru Czechosłowacji razem z III Rzeszą w 1938.



To może pora dowiedzieć się jaki był skład etniczny Wilna i czyje ono było zanim weszła tam Armia Czerwona ( niech zainteresuje Ciebie okres od 31 grudnia 1918 – 6 stycznia 1919). To sowieci zabrali nam Wilno żeby oddać je Litwinom i sprowokować nas do walki dyplomatycznej z Litwą. No, ale najlepiej srać do własnego gniazda nie rozumiejąc genezy problemu.

Co do Czechosłowacji, Zaolzie zaj***li nam kiedy walczyliśmy z bolszewikami, w 1938 roku odebraliśmy co nasze. Porozumienie z dnia 5 listopada 1918 mówiło o przynależności Zaolzia do Polski. Skład etniczny tych ziem mówił jasno, że dominują tam Polacy. Kolejny raz srasz do swojego gniazda nie rozumiejąc konfliktu.

Dyplomatycznie byliśmy zmuszeni do ustępstw, Ententa dała nam pomoc w walce z Rosją Sowiecką właśnie pod warunkiem, że nie będziemy mieszać się w sprawy Wilna oddanego Litwie i Zaolzia oddanego Czechosłowacji. Te czasowe ustępstwa były wynikiem złej sytuacji politycznej naszego państwa, wybrano mniejsze zło. Gdyby nie bolszewicy Litwini nigdy by nie dostali Wilna, a Czesi Zaolzia. Podstępem odebraliśmy więc to co nasze, Wilno przez utworzenie Litwy Środkowej, a Zaolzie podczas rozbioru Czechosłowacji. Działanie w SŁUSZNYM interesie własnego państwa ma być powodem do wstydu?

xS...........on

2013-08-02, 16:03
vassili napisał/a:



Tu Cię zagnę. Wrocław został założony przez polskie plemiona słowiańskie. Podobnie było z Berlinem choć nie wiem czy można Słowian połabskich zapisać do plemion polskich.
Co do Wrocławia. Tak, był długo pod panowaniem czeskim (lecz pod rządami Piastów!) jak i niemieckim.


idąc tym tokiem myślenia, kto założył Wilno?

idąc kolejnym tokiem myślenia o większości etnicznej, to jak już muzułmanie zdominują większością jakieś miasto, to od razu ono należeć będzie do nich?
po za tym, Litwini wtedy jeszcze dogadywali się z polakami, więc czemu by im zabraniać przeprowadzania się do miast w których by im się żyło lepiej? gdzie i tak większość rdzennych mieszkańców Litwy wolała żyć na wsi.
czemu Polacy całą Litwę sobie przyswoili chociażby mówieniem "na" zamiast "w" tak jak na mazurach, na podlasiu?
uczyłem się historii Polski i Litwy od małego, nikt nigdy nie namawiał do nienawiści, a treść podręczników prawie niczym się nie różniła. wysuwanie teorii z palca, jak zwykle lamenty, że Polska pokrzywdzona (ze strony Litwy ta sama sytuacja), a żeby tak chociaż raz spojrzeć na przedstawione fakty z punktu widzenia osób 3'cich...

po za tym, nazywacie tych "Polaków" z Wilna Polakami? ani oni po polsku nie rozumieją, ani po litewsku, tylko jakimś kręconym rosyjskim, nawet k***A poprawnie nie umieją powiedzieć, tylko wymawiają to jakby mieli po jednym jajku urwanym...

wszędzie pie**oleni experci z doktoratami stosunków Polsko-Litewskich... :jezdziec:
a jak jest to tylko Mariusz wie.

mk...........84

2013-08-02, 20:31
"Jestem patriotą. Kocham Polskę jestem okrutnym faszystą i tradycjonalistą.
Ale.
Wilno nigdy nie było polskie. Zawsze litewskie. Królewiec (czy jak kto tam Kaliningrad) i Lwów to akurat nasze. Szczególnie Lwów który był ewenementem jeśli chodzi o mniejszość (a w zasadzie większość) narodową Polaków.

EDIT

chociaż za inicjatywę wielkie piwo :-D niech srają w gacie cwaniaki pieprzone"

Coś Ci się pomyliło kolego. Królewiec nigdy nie był Polski, Wileńszczyzna i Lwów jednak takie były.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:Polacy_na_Kresach_1931.PNG
http://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:Poland1937linguistic.jpg
http://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:Bev%C3%B6lkerungsverteilung_Ostmitteleuropa_um_1918.jpg

yastrzab91

2013-08-03, 17:57
tanie wino jest dobre bo jest dobre i tanie