18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Wiem co jem.... czyli jaką hujnie wpierdalalmy na co dzień

Komarzysta91 • 2013-02-09, 18:24
Wrażliwi nie oglądać, swoją drogą ja nie wpie**alam podobnych serkow tj unikam jak moge i innych h*jostw. Tak wiem wieś rządzi pod tym względem







Jak sie pojawi coś nowego to wrzuce na sadola

Romperek

2013-02-09, 21:35
ikea napisał/a:



Tak myślałem, że nie zrozumiesz, ale mleko w worku ma dwa dni ważności... A trudno pić mleko z krowiego cycka, chyba, że w pysku masz temp. 72 stopnie C :D



Chodziło mi o mleko prosto od krowy które jest bez obróbki to można nazwać mlekiem reszta to wyrób mlekopodobny.

koilek

2013-02-09, 21:40
k***a trochę ortografii "ch*j" się pisze przez "ch"

zaba711

2013-02-09, 21:45
Więcej chemii, koszt produkcji maleje, a cena w sklepie rośnie. Mniej chemii, koszt produkcji rośnie a cena w sklepie też maleje. Teraz chyba wszyscy rozumieją że w dupie mają nasze zdrowie bo zawsze o kasę chodzi.

Harkley

2013-02-09, 22:03
Gościu wielki specjalista widzę " ... kolejna rzecz wytwarzana z suszonych ryb i glonów. Jest to syntetyk..."

I zapamiętajcie: przeciwutleniacz to nie to samo co konserwant, tak samo substancja wzmacniającą smak i zapach to też k***a nie jest konserwant.

Qyyn.Nikol

2013-02-09, 22:13
Drugi filmik 2:55
Ale koleś zrobił tym smarkiem smaka...

Zl...........ny

2013-02-09, 22:18
Romperek napisał/a:



Tak oczywiście. Sam robisz kiełbasę, doisz krowy, kozy i ser z tego produkujesz, wpie**alasz kiełki bambusa i trawę. Weź jebnij się w głowę tego zmienić się nie da, z roku na rok data ważności wydłuża się i można liczyć ją w latach i czym to niby jest spowodowane jak nie chemią. Teraz człowiek nie ma żadnego wyboru, sklepy ze zdrową żywnością to fikcja. Witamin s grupy E uniknąć się nie da.



ch*ja wiesz w nogach śpisz tuczniku. Sam staram się jeść zdrowo, wybieram produkty bez konserwantów czy innych ch*jostw. Oczywiście nie ucieknę od wszystkiego, w mięsie, owocach i warzywach znajdzie się różne ciekawe dodatki, ale też nie siądę jak ty z parówką w jednej ręce i top czipsami w drugiej narzekając że ten wylewający się bebech i kozie cyce to nie twoja wina. Mój 6 pak na brzuchu cię pozdrawia chamie!

Loaloa

2013-02-09, 22:25
Co za badziew. Gościu robi tania sensację tanim kosztem. Co to ma znaczyć "szkodzi w nadmiarze"? KAŻDA substancja spożyta w nadmiarze szkodzi. Nawet woda, tlen, cukier, dowolny podukt spożywczy. Koleś powinien podać informację ile danej substancji trzeba spożyć by zaszkodziła, jaki procent dawki szkodliwej znajduje się w jednym opakowaniu produktu, jakie są skutki przedawkowania i jakie są skutki spozywania długotrwałego, ale bez pzekroczenia jednorazowej dawki szkodliwej. Oczekiwałbym informacji czy i jak dana substancja jest metabolizowana, które narządy może uszkadzać, czy się kumuluje w organizmie, a jeśli tak to w których tkankach.

Zamiast tego mamy plucie i dmuchanie w mikrofon i podniecanie się nazwą, której nie jest w stanie wymówić, bo składa się z aż dwóch przedostków i członu właściwego. Wk***ił mie tekstem o tym, słodzika ze stewii "nasz organizm na szczęście nie wchłania, bo moglibyśmy zacząć świecić". Pokazał całkowitą ignorancję w kwestii dietetyki, chemii, technologii żywności. Jego filmiki można podsumować stwierdzeniem RANY BOSKIE ŁONI NOS TRUJOM.

rusq

2013-02-09, 22:29
adilokmon napisał/a:

Na początku koleś ma głos jak pedofil oferujący dziecku cukierki i miłe spędzenie czasu.


Masz z tym jakieś niemiłe wspomnienia? ;-)

Prokurator

2013-02-09, 22:42
Aż się wk***iłem, a czego innego Ty gamoniu się spodziewasz jeśli kupujesz żywność WYSOKO PRZETWORZONĄ ?! Jeśli kupujesz jakieś zupki chińskie, chipsy, konserwy, napoje słodzone sam sobie sponsorujesz całą gamę konserwantów i ulepszaczy. Za głupotę powinni strzelać w potylice

Thauglorimorgor

2013-02-09, 23:32
Po ch*j się czepiać parówek? Umarł ktoś od tego? Dobre i szybko da się zrobić, co mnie obchodzi z czego to jest.

kaspiq

2013-02-10, 00:01
Hahahahaha, tak jeszcze mleka się czepiajcie. Mleko w kartonie ma taką przydatność do spożycia bo jest konserwowane metodą UHT, która nie polega na niczym innym jak na błyskawicznym podgrzaniu go. W ten sposób mleko jest sterylizowane w sekundę i potem schładzane, nie ma tam żadnej chemii... Znawcy :D \

Poza tym kupujesz ziemniaczki, kaszę gryczaną czy ryż brązowy i masz zdrowo i tez bez konserwantów. Kupujesz mięsko z kurczaka, jajka i inną nieprzetworzoną żywność i też jest spoko.

Boicie się "chemii", a przecież wszystko to chemia :p boicie się sztucznie otrzymywanych składników, a przecież jest wiele naturalnych trucizn w przyrodzie. Jeśli chodzi o glutaminian sodu to jest on niemalże najdokładniej przebadanym składnikiem spożywczym. Tylko, że jakby ktoś wam zaczął mówić o szkodliwości chlorku sodu i jego strasznym działaniu na organizm człowieka to też byście srali po rajtach, a przecież to po prostu sól (która zresztą spożywana w nadmiernej ilości jest szkodliwa dla organizmu).

Zresztą nie rozumiem tak wielkich hejtów. Najpierw się ludzie jarają, jak to chemia i biotechnologia się rozwijają, że cudownie, że będzie można lepiej wykorzystywać zasoby środowiska, bo np zboże się będzie później psuć itd. A potem powstaje odwrotny front, że to wszystko dupa i będziecie mutantami jedząc pomidorka GMO. Bardziej człowiek jest otruwany nawet biernym paleniem papierosów niż tym co jest w żywności.

Wystarczy dobierać jedzenie z głową i działać bez lenistwa w przyrządzaniu potraw. I można jeść zdrowo i smacznie i tanio.

sr...........ty

2013-02-10, 00:18
Temat prosty kto nie śledzi etykiet ten się truje na potęgę, a w naszych czasach jest tyle różnych opcji choćby głupich parówek, że nie trudno wybrać te które mają najbardziej korzystny skład, podobnie z serkami które często się okazują produktem seropodobnym itd. W dzisiejszych czasach tylko osobniki myślące i interesujące się tym co jedzą mają szansę dożyć emerytury, całą resztę pochłoną choroby przewodu pokarmowego, serca i mózgu. W teorii konserwanty dopuszczone do spożycia są "bezpieczne" tylko ciekawe czemu pilotom amerykańskim nie wolno pić ani jeść produktów zawierających aspartam czy benzoesan sodu przed planowanymi lotami :) co nieco o aspartamie który gości niemal w każdej gumie do żucia http://pl.wikipedia.org/wiki/Aspartam

90luckypl

2013-02-10, 00:41
ikea napisał/a:

No k***a Ameryke odkrył :D

Pierwsza sprawa, wziął parę produktów, w których przypadku oczywista jest zawartość swojego rodzaju gówien i myśli, że stworzył super obiektywny kanał. To jest ch*j, a nie kanał. Gościu jest ograniczony jak polskie drogi i chyba w życiu nie widział normalnego jedzenia, a takie wciąż można kupić i to jest druga sprawa. A trzecia sprawa jest taka, że trzeba zachować we wszystkim umiar i jak się wpie**ala byle co, ale rzadko to nic nie zaszkodzi.



Ty jesteś poj***ny od urodzenia, czy Cię tak rodzice wychowali?
to że ktoś nie konsumuje takiej ilości sztucznego jedzenia co ty, to k***a Bezpański kundlu nie znaczy że każdy tak wpie**ala, by cie ch*j w ryj wyr*chał hejterku...

vang

2013-02-10, 00:59
Może w dużych miastach jest problem z normalnym jedzeniem, ale w małych miastach/wioskach nie problem dostać coś bez dodatków z serii E-XXX od okolicznego przedsiębiorcy ;P gdzie linie produkcyjna możesz zwiedzić kiedy Ci się podoba, oczywiście chodzi o podstawowe wyroby jak pieczywo, wyroby mleko-pochodne(sery, śmietany, jogurty, maślanki, masła)/nabiał, dżemy, marmolady, wędliny etc (inna bajka że nie wszystkie E-XXX są złe). To ludzie sami wybrali/wybierają i będą wybierać co wolą jeść ( w końcu kupują to co chcą ), jeśli jest to gówno to ich sprawa tylko niech nie zapominają, że podejmowane decyzje mają wpływ upadki okolicznych firm, które nie mogą konkurować z korporacjami.

Tuiq

2013-02-10, 01:46
Dałbym browara gdyby te filmiki pokazywały co to gówno robi złego z moim ciałem. Nic do końca nie jest zdrowe, ale, jeżeli już ktoś podejmuje się jakiegokolwiek udowodniania racji, to chciałbym widoczne efekty.