18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Walka bronią białą

Dz...........ak • 2013-04-17, 09:09



Katana


Szabla husarska


Maczeta


Nóż


Rapier


Floret






Dildo

:trollencjusz:

Wszystko może posłużyć za broń.

morrgan

2013-04-17, 13:22
Dildo Self-Defense

petergabriel

2013-04-17, 13:41
Amigo, w ostatnim filmiku chłopki walczą na szable sportowe, a nie florety :) ))

RHGM

2013-04-17, 13:42
Nie pokminiliscie. Bongman zaj***l kolejnym niesamowicie ostrym, niczym brzytwa Strausburgera, dowcipem.

ru_ziolo

2013-04-17, 13:42
BongMan napisał/a:


Jeśli chodzi o szybkość, też jest jedną z lepszych.


Katana szybka? Od kiedy robią samobieżne katany szybko napie**alające ? Kupiłbym jedną.

Człowieku czy ty w ogóle czytasz to co piszesz ? Czy piszesz żeby napisać i liczysz, że może uda ci się zabłysnąć?


mr_9mm napisał/a:

żydowski ignorancie


Za to powinieneś cały beczkowóz piwa dostać :)

tamsadrzwi

2013-04-17, 14:00
fajny temat, piwko. a czy ostantni to nie przypadkiem szabla?

mateusz243

2013-04-17, 14:13
@korinogaro jeszcze bym dodal iz nasza szabelka brala udzial w roznych bitwach przeciwko innym broniom bialym i na pewno byly robione rozne modyfikacje w celu ulepszenia. A katana sluzyla tylko w Japoni i nigdy nie brala udzialu w zadnych bitwach bo ani Japonce nie przyplyneli na staly lad ani nikt inny do nich nie zdolal przyplynac. Kubilaj 2 razy probowal podbic Japonie lecz to nie wojska japonskie pokonaly Kubilaja tylko monsuny. I to by bylo na tyle

BongMan

2013-04-17, 14:17
marysiakochakartacze napisał/a:

BongMan zdisowany już nie odwarknie? :D


Widzisz, koleś mnie prostacko zwyzywał, nie czytając nawet ze zrozumieniem mojego posta. Nigdzie jednoznacznie nie stwierdziłem, że katana jest lepsza od szabli. Nigdzie też nie kwestionowałem skuteczności szabli. Napisałem tylko, że kataną walczy się inaczej niż szablą, jest to inny typ broni i takie porównania nie mają sensu. No i zwróciłem uwagę na oczywisty fakt, że jest bardzo ostra. Do debila nie dotarło, do jego bandy klakierów, jak widać, też nie. Jakby to napisał kto inny, to by nic nie było, ale jako że napisałem to ja, to trzeba mnie obszczekać.

wyrwiszmat88

2013-04-17, 14:34
BongMan napisał/a:


Jakby to napisał kto inny, to by nic nie było, ale jako że napisałem to ja, to trzeba mnie obszczekać.





Bogdan40p

2013-04-17, 14:39
Cytat z Wikipedii, dotyczący Polskiej szabli wz. 34:
"Aby szabla wz. 1934 zakwalifikowana została do odbioru musiała:
- przebić sztychem blachę grubości 2 mm przez spuszczenie głowni z wysokości 2 metrów;
- pięciokrotnie przeciąć pręt stalowy o średnicy 5 mm na podkładzie ołowianym bez uszkodzenia ostrza;
- przejść próbę uderzenia grzbietem i płazem głowni w obły pień twardego drewna bez pęknięć okładziny i uszkodzenia głowni;
- głownia oparta na drewnie i poddana ręcznemu naciskowi kilkakrotnie i obustronnie (strzałka ugięcia 150 mm w każdą stronę) nie mogła się odkształcić;
- pochwa płasko ułożona na dwóch podkładkach (przy szyjce i ostrodze), obciążona ciężarem 120 kg, nie mogła wykazać odkształceń ani pęknięć;"
Ciekaw jestem, czy ten japoński wynalazek przeszedłby pomyślnie wspomniany przed chwilą test.

Panczo88

2013-04-17, 14:39
Bongman on nazwał Cie ignorantem, gdzie dla Ciebie to było prostackie zwyzywanie, Ty nazywasz go debilem choć koleś wytłumaczył Ci na czym polega różnica pomiędzy kataną a szablą oraz która broń i dla czego była lepsza. A wszystko zaczęło się do tego że ktoś był dumny z Polskiej broni a Ciebie to tak w sercu zabolało, że aż musiałeś się posta napisać nie udowadniając swoich racji.

Że już nie dodam że czujesz się tutaj jak ktoś lepszy, a to jest sadistic i czasem trafi kosa na kamień

zm...........ik

2013-04-17, 14:42
@~BongMan


Ne...........ro

2013-04-17, 14:58
Troche siedzę w temacie i mógłbym napisać IV część Dziadów na ten temat, ale nie mam teraz siły.

Napiszę jednak najważniejsze:

Każda szabla jest gówno warta w porównaniu z klasycznym mieczem półtoraręcznym (tzw bękart) i solidną tarczą.

Dziękuję.

b3h3mot

2013-04-17, 15:05
@Up
szykuj się na warna