18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Tyskie, Lech, Żubr, Wojak, Książęce...

pa...........ny • 2013-07-01, 13:35
Pewnie zaciekawił was tytuł na poczekalnie, więc po krótce postaram się wam przybliżyć co z nim nie tak, a raczej z markami, Polskimi markami. Przeglądając przed chwilą inny portal, natknąłem się na rozpiskę firm Polskich, które były symbolem Polaków oraz Polski od wielu lat. Nie są to zwykłe firmy, bo jest w tym całym chaosie wedel, który był znany w Polsce jeszcze przed wojną, a uwierzycie, że prawdą jest to, że japońska firma 30 września 2011 roku przejęła markę i od tamtej daty wedel już nie jest w posiadaniu Polski, co gorsze nosi nazwę LOTTE Wedel sp. z o.o. i nosi tą nazwę do dziś. Takich firm jest bardzo mało, lecz te firmy były często rozpoznawalne w każdym mieście, np. sieć kiosków RUCH, również została sprzedana i to nie byle komu, bo amerykańskiemu funduszowi inwestycyjnemu. Najgorsze co wam teraz przedstawię, okazać się może dla części użytkowników straszne mianowicie, marka :
- Tyskie
- Lech
- Żubr
- Wojak
- Książęce
ogólnie rzecz ujmując upraszczając "kompania piwowarska"
została przejęta w 2009 roku przez międzynarodowy koncern sab miller.
Dla mnie ten fakt to tylko potwierdzenie teorii, że piwa koncernów nie smakują tak jak to robią lokalni producenci pod swoich klientów, tylko koncerny skupiają się na ilości sprzedanych aniż na jakości, bo przecież człowiek pić musi, a zawsze znajdzie się ktoś, kto o sprzedaży kompani piwowarskiej nie będzie wiedział i nadal będzie brnął przy swoim twierdząc, że to Polskie piwo. Podsumowując, dla mnie to nie jest druzgocząca wiadomość, gdyż jak mam się napić, to piję albo żywca(historia) albo perłę (historia ).

slam

2013-07-01, 13:51
A ja to pie**olę :)


pa...........ny

2013-07-01, 14:10
@up
Cytat:

Sobieski Sp. z o.o. - polska firma produkująca alkohole, należąca do francuskiej grupy kapitałowej Belvedere S.A.

:amused: .

gawel21050

2013-07-01, 14:41
To się k***a daje odczuć. Nie raz słyszałem, że piwosze czują w wymienionych piwach jakiś nieporządany aromat... Ilość kosztem jakości...

exceptional

2013-07-01, 14:55
Prawdziwy patriota - pisze przymiotnik "polski" wielką literą...
A tak na poważnie, no i co z tego? To, że jakaś firma jest w polskich rękach wcale nie gwarantuje jakości jej produktów. Przestało komuś smakować? Niech sobie znajdzie inną markę. Nikt nie zmusza do kupowania piw produkowanych przez wielkie koncerny.

Pater patriae

2013-07-01, 15:11
Cytat:

Nie są to zwykłe firmy, bo jest w tym całym chaosie wedel, który był znany w Polsce jeszcze przed wojną, a uwierzycie, że prawdą jest to, że japońska firma 30 września 2011 roku przejęła markę i od tamtej daty wedel już nie jest w posiadaniu Polski,



Już od dwudziestu lat firma "nie jest w posiadaniu Polski" to po pierwsze. A po drugie jakoś nie widzę w tym nic strasznego, wykupywanie polskich firm, jak i wykupywanie zagranicznych firm przez polskie to jest coś normalnego, wręcz pożądanego. Śmieszą mnie te wszystkie hasełka o wykupywaniu polskich firm przez obcy kapitał, szczególnie jak ten kapitał pochodzi z Rosji. Takie przejęcia zazwyczaj są korzystne dla obu stron i nie jest to jakiś spisek mający na celu zniszczenie polskiej gospodarki, czy nawet jak to niektórzy mówią polskiego państwa (lol).
Co do browarów, to jak się nie podoba kupuj regionalne, droższe ale "smaczniejsze", gdy każdy zawiedziony klient będzie tak robił, koncern będzie musiał powrócić do poprzedniego smaku, albo wycofać markę. Rynek.

Lilu

2013-07-01, 19:37
Piwko "Harde" Dla Ciebie:)

dobrze gasi pragnienie po sucharach bongmana, ale jak wypijesz ich za duzo to nastepnego dnia bedziesz sie czuł jak po bongmanowym maratonie :>


Aqualinespirit

2013-07-01, 22:44
Jako Mocne i Czarna Fortuna.
Wielkopolska pozdrawia.

Makaronzmiski

2013-07-02, 10:18
Zacznij samemu warzyć na początek sprzęt kosztuje około 200zł + materiał na browar, a później nie wypijesz innego piwa jak swoje

zi...........45

2013-07-02, 10:19
Harde u mnie do lewiatana dowiezli.. trzeba sprobowac ;]

Philipek

2013-07-02, 10:23
nie ma nic lepszego niz Ciechan z lodoweczki

Grossus

2013-07-02, 10:25
Dlatego gdy tylko mogę piję piwo z lokalnych, małych browarów. Wiado, że każdy ma inne upodobania smakowe, ale gdy piję te piwa typu Lech, Żywiec, Carlsberg, itp. to wszystko na jedno kopyto mi smakuje. Polecam browar Czarnków i piwo Noteckie, Piwo Fortunę, a nawet Zamkowe mi smakowało lepiej.