18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Tyskie, Lech, Żubr, Wojak, Książęce...

pa...........ny • 2013-07-01, 13:35
Pewnie zaciekawił was tytuł na poczekalnie, więc po krótce postaram się wam przybliżyć co z nim nie tak, a raczej z markami, Polskimi markami. Przeglądając przed chwilą inny portal, natknąłem się na rozpiskę firm Polskich, które były symbolem Polaków oraz Polski od wielu lat. Nie są to zwykłe firmy, bo jest w tym całym chaosie wedel, który był znany w Polsce jeszcze przed wojną, a uwierzycie, że prawdą jest to, że japońska firma 30 września 2011 roku przejęła markę i od tamtej daty wedel już nie jest w posiadaniu Polski, co gorsze nosi nazwę LOTTE Wedel sp. z o.o. i nosi tą nazwę do dziś. Takich firm jest bardzo mało, lecz te firmy były często rozpoznawalne w każdym mieście, np. sieć kiosków RUCH, również została sprzedana i to nie byle komu, bo amerykańskiemu funduszowi inwestycyjnemu. Najgorsze co wam teraz przedstawię, okazać się może dla części użytkowników straszne mianowicie, marka :
- Tyskie
- Lech
- Żubr
- Wojak
- Książęce
ogólnie rzecz ujmując upraszczając "kompania piwowarska"
została przejęta w 2009 roku przez międzynarodowy koncern sab miller.
Dla mnie ten fakt to tylko potwierdzenie teorii, że piwa koncernów nie smakują tak jak to robią lokalni producenci pod swoich klientów, tylko koncerny skupiają się na ilości sprzedanych aniż na jakości, bo przecież człowiek pić musi, a zawsze znajdzie się ktoś, kto o sprzedaży kompani piwowarskiej nie będzie wiedział i nadal będzie brnął przy swoim twierdząc, że to Polskie piwo. Podsumowując, dla mnie to nie jest druzgocząca wiadomość, gdyż jak mam się napić, to piję albo żywca(historia) albo perłę (historia ).

Macieju74

2013-07-02, 20:23
piwosz_amator napisał/a:



Żywiec Porter to jeden z najlepszych polskich porterów, o ile nie najlepszy. Głównie za sprawą tego, że produkują go w małym browarze regionalnym, który koncern utrzymuje ze względu na wizerunek.

Perła również miała mały regionalny browar w Zwierzyńcu, ale doprowadziła go do ruiny, a teraz na siłę chce być regionalna.



O gustach się nie dyskutuje. Próbowałem portera od Żywca i jaj nie urywa. Zdecydowanie bardziej mi smakował porter z Kormorana, ale już bardzo dawno go nie mogę trafić. Jasny Żywiec za to piwem jest tylko z nazwy, bo w opakowaniu znajdują zwykłe korporacyjne szczyny.

Cenię sobie browar Konstancin (tak, patriotyzm lokalny), Amber, Ciechan jest w porządku, chociaż potrafi się trafić kwas w butelce, Fortuna jest przyzwoita, Browar Jabłonowo ma ciekawą serię "Piwna Manufaktura". To, jak chcę sobie popić prawdziwego piwa, a jeżeli nie mam specjalnych wymagań, co do wieczoru, to sprawę załatwia kilka Kasztelanów, bo w Biedronie są po 2,15zł/szt., co daje najlepszą relację cena - jakość :mrgreen:

donplicco

2013-07-02, 20:35
Znam około siedemdziesięciu rodzajów piwa, które nadają się do picia i na pewno nie są to:
- Tyskie
- Lech
- Żubr
- Wojak
- Książęce

Tego kurestwa bym nawet wrogowi nie podał.


piwosz_amator napisał/a:



Żywiec Porter to jeden z najlepszych polskich porterów, o ile nie najlepszy. Głównie za sprawą tego, że produkują go w małym browarze regionalnym, który koncern utrzymuje ze względu na wizerunek.



To chyba nie próbowałeś jeszcze Portera Warmińskiego.

enjoy7

2013-07-02, 21:06
Dlatego ja kupuję piwo z małych regionalnych browarów takie jak Namysłów czy Ciechan. Prawdziwie niepasteryzowane o czym świadczy krótka data ważności i zupełnie inny smak niż tych sikaczy.

jefff

2013-07-02, 21:11
Żywiec Porter - jeden z lepszych polskich porterów, co ciekawe warzony nie w Żywcu a w Cieszynie. A co do wszystkich tych koncerniaków... Ludzie, spróbujcie piw z browarów rzemieślniczych a kto ma jakiekolwiek wyczucie smaku odstawi moment piwa typu Warka, Tyskie, Tatra czy Harnaś. No chyba, że przemówi przez niego oszczędność i powie, że to i tak to samo :mrgreen:

donplicco

2013-07-02, 22:04
@up tylko oszcżędność, ale też wypalone kubki smakowe.

kondzioku

2013-07-02, 23:10
Ostatnio miałem z uczelni zorganizowany wyjazd i odwiedziłem browary Żywca i Tyskie. W tyskich browarach typ od oprowadzania twierdzi, iż to, że większość udziału w browarze ma zagraniczny koncern to nie ma on wpływu na recepturę ważonego piwa. Dodał jeszcze, że każdy może sobie jechać (jak dobrze pamiętam) do Londynu, wykupić chociaż jedną akcję browaru, i śmigać sobie na zjazdy zarządu.

TurboGrzesznik

2013-07-02, 23:51
Perła!!!!

i nie jest produkowana przez zagraniczne spółki, Royal Unibrew ma tylko wykupione akcje Perły!

Kropka k***a jego mać.

hogg

2013-07-03, 00:07
Takie pie**olenie o Szopenie.
Niby która firma jest lepsza:
Francuska - Właściciel Francuz a zatrudnia 1500 Polaków
czy
Polska - Właściciel Polak a zatrudnia 500 Wietnamczyków.

Specialized_DEMO

2013-07-03, 01:06
Piwo z mojej mieściny, kto nie pił niech żałuje :D Osoby które przychodzą do restauracji gdzie teraz dorabiam mówią że lepszego nigdy nie pili. Dobre bo w pełni Polskie i robione tradycyjnie 8-)

Macieju74

2013-07-03, 02:14
Specialized_DEMO napisał/a:

Piwo z mojej mieściny, kto nie pił niech żałuje :D Osoby które przychodzą do restauracji gdzie teraz dorabiam mówią że lepszego nigdy nie pili. Dobre bo w pełni Polskie i robione tradycyjnie 8-)



No dobra, skosztuję, tylko powiedz gdzie to kupić w okolicach Warszawy, Lublina lub Chełma

puckingstyle

2013-07-03, 19:16
Byl o tym nawet mały artykuł na onecie Link
Wiem, wiem onet.

Specialized_DEMO

2013-07-03, 23:48
Macieju74,

Do kupienia jest jedynie w Zamościu w kilku miejscach ale chyba nasz browar z chęcią przeprowadzi sprzedaż internetową (ewentualnie ja mogę je kupić i wysłać je, a ty byś mi zapłacił za pobraniem za nie). Napisz do nich, lub również odwiedź stronę browaru Zamość :)