18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Tyskie, Lech, Żubr, Wojak, Książęce...

pa...........ny • 2013-07-01, 13:35
Pewnie zaciekawił was tytuł na poczekalnie, więc po krótce postaram się wam przybliżyć co z nim nie tak, a raczej z markami, Polskimi markami. Przeglądając przed chwilą inny portal, natknąłem się na rozpiskę firm Polskich, które były symbolem Polaków oraz Polski od wielu lat. Nie są to zwykłe firmy, bo jest w tym całym chaosie wedel, który był znany w Polsce jeszcze przed wojną, a uwierzycie, że prawdą jest to, że japońska firma 30 września 2011 roku przejęła markę i od tamtej daty wedel już nie jest w posiadaniu Polski, co gorsze nosi nazwę LOTTE Wedel sp. z o.o. i nosi tą nazwę do dziś. Takich firm jest bardzo mało, lecz te firmy były często rozpoznawalne w każdym mieście, np. sieć kiosków RUCH, również została sprzedana i to nie byle komu, bo amerykańskiemu funduszowi inwestycyjnemu. Najgorsze co wam teraz przedstawię, okazać się może dla części użytkowników straszne mianowicie, marka :
- Tyskie
- Lech
- Żubr
- Wojak
- Książęce
ogólnie rzecz ujmując upraszczając "kompania piwowarska"
została przejęta w 2009 roku przez międzynarodowy koncern sab miller.
Dla mnie ten fakt to tylko potwierdzenie teorii, że piwa koncernów nie smakują tak jak to robią lokalni producenci pod swoich klientów, tylko koncerny skupiają się na ilości sprzedanych aniż na jakości, bo przecież człowiek pić musi, a zawsze znajdzie się ktoś, kto o sprzedaży kompani piwowarskiej nie będzie wiedział i nadal będzie brnął przy swoim twierdząc, że to Polskie piwo. Podsumowując, dla mnie to nie jest druzgocząca wiadomość, gdyż jak mam się napić, to piję albo żywca(historia) albo perłę (historia ).

QKLUX

2013-07-02, 11:46
Kompanię Piwowarską w skład koncernu SABMiller wniósł Kulczyk, przejmując wzamian 3% udziałów w SABMiller.
Czyli jednak w skromnym wymiarze w polskich rękach zostało.

Trzyzet

2013-07-02, 12:08
ch*j im w dupy! Tylko Ciechan albo Wrocławskie :P

Leginek

2013-07-02, 12:24
osobiście uwielbiam Ciechana, ale coraz trudniej go dostać. Wielkie koncerny zalewają supermarkety i monopolowe "piwem" z fermentatorów robionym na skale masową :(

Rdest

2013-07-02, 12:28
Kiedyś pamiętam sączyłem sobie piwko (którąś właśnie z odmian Ciechana) ze swoim staruszkiem i w bardzo prosty sposób nauczył mnie odróżnić dobre piwo od szczyn z wielkiego koncernu. Pomijając oczywiście nazwy, które każdy kto lubi piwo zna i unika, wystarczy spojrzeć w skład. Wszystkie te koncernowe szczyny (z jednym wyjątkiem, o którym zaraz wspomnę) są robione z koncentratu. Gdy spojrzymy w skład, znajdą się tam dwie rzeczy - woda i słód jęczmienny. A gdzie jest chmiel ja się k***a pytam?! Wiadomo, nie jest on niezbędny do stworzenia piwa, jest jedynie przyprawą, ale jest przyprawą, która sprawia, że piwo jest piwem! Wyjątkiem jest niedawno powstałe Tyskie klasyczne, które faktycznie ten chmiel posiada, ale mimo wszystko jakoś i tak go unikam. Swoją drogą zauważyłem ciekawą przypadłość - w coraz większej ilości sklepów da się kupić piwo o nazwie Namysłów (przynajmniej w stolicy, nie wiem jak z innymi miastami Polski) z browaru o tej samej nazwie, które póki co trzyma poziom. Mam tylko nadzieję, że nie powtórzy historii Łomży, która z 8 lat temu też była naprawdę świetna, a potem ją wykupili i zrobili z niej to wynaturzenie, którym jest w tej chwili. To tyle ode mnie, pozdrawiam wszystkich miłośników dobrego piwa ;)

Kozar

2013-07-02, 12:38
Qrwa, odkrycie stulecia.

patroy

2013-07-02, 12:46
Akurat dowożę towar do sklepów sprzedających piwa regionalne i muszę powiedzieć, że ludzie nie zdają sobie sprawy z tego ile jest piw polskich, jaki wybór, Kormoran, Krajan, Czarnków, Ciechan. Gwarantuje wam, że jak spróbujecie czegoś regionalnego to już do mordy nie weźmiecie żadnego koncerniaka

Vilibert

2013-07-02, 12:58
Nie doszukałem się nigdzie Okocim, jak z nim jest?

Rdest

2013-07-02, 13:00
@up należy do grupy Carslberg

suchy945

2013-07-02, 13:05
Pijcie Pirackie z Ambera ;) Dobry - Polski lager.

Putis

2013-07-02, 13:32
A wiecie co mnie zastanawia najbardziej apropo tych wszystkich biznesów Polaków - Polakowi nigdy się nie opłaca nic, sprzeda komuś zza granicy i wtedy nagle się okazuję że nowy właściciel dobudowuje kolejne hale produkcyjne bo tak zajebiście mu się ten biznes opłaca.. Tak samo jest z prywatyzacjami, nikomu się nie opłaca - sprywatyzują i okazuję się że się opłaca (Nie zawsze ale jednak ktoś to kupuję i chyba oznacza że mu się to opłaca), może pominąłem jakieś aspekty jak technologia produkcji itd ale k***a bez jaj, czuć gównem od tego na kilometr...

Zaethrael

2013-07-02, 14:01
To wcale nie zmienia faktu, że te piwa są Polskie :>
Produkowane z Polskich materiałów, na miejscu - w Polsce. Nawet żółć bydlęca dodawana do nich pochodzi z Polskich zakładów. To, że robią chłam to tylko i wyłącznie kwestia chciwego kapitalizmu. Więcej - gorszej jakości. Po prostu kasa ostatecznie wędruje na konto kogoś innego.

Babciaszpieg

2013-07-02, 14:28
gdyby nie Carslberg to browar kasztelan Sierpc był by w ruinie prezesi nastawieni na rynek lokalny zero inwestycji sami pensję ogromne a jak źle szło to zwalniali pracowników bo cięcia, kryzys, długi ogromne komornicy kominami i oknami włazili. Po sprzedaży browaru grupie Carslberg browar został wyremontowany lepsze maszyny i urządzenia teraz to nie to samo co kiedyś naprawdę gdyby nie oni to jestem na 100% pewny browar by upadł, może i browar nie jest polski ale ważne, że pracują tam Polacy i produkują polskie piwo dla Polaków i nie tylko dla Polaków z polskich produktów!

ps część Kasztelana produkowana jest w Czechach bo browar nie wyrabia

dulek93

2013-07-02, 14:31
Ciechan to jest to ! ;-) mmmniam
w wersji miodzio też pychaa

ca...........21

2013-07-02, 15:30
A tam pie**olicie, siedze w Niemczech od jakiegoś czasu, Niemcy mają 5000 rodzajów piw, praktycznie oprócz dosłownie kilku, wszystkie są regionalne, i wiecie co? Pierwsze co robię dojeżdżając do granicy to kupuję Tatre mocną i perłe export, może i mainstreamowe, przejęte przez zagraniczne koncerny ale robione pod polski smak. Niemcy to niby piwosze, ale nie ma tutaj prawie w ogóle piw mocniejszych niż 5%, do tego etykiety w większości wyglądają jak za komuny, no ale w końcu z jakiegoś powodu są tańsze niż Polskie... Smak piwa zmienia się na przestrzeni czasu, pamiętam jak jeszcze istniał browar w Łańcucie, produkowali piwo "14", do dziś nie znalazłem lepszego, wszyscy na Podkarpaciu to pili...

links2

2013-07-02, 17:07

Dziękuję, dobranoc.