18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Tyskie, Lech, Żubr, Wojak, Książęce...

pa...........ny • 2013-07-01, 13:35
Pewnie zaciekawił was tytuł na poczekalnie, więc po krótce postaram się wam przybliżyć co z nim nie tak, a raczej z markami, Polskimi markami. Przeglądając przed chwilą inny portal, natknąłem się na rozpiskę firm Polskich, które były symbolem Polaków oraz Polski od wielu lat. Nie są to zwykłe firmy, bo jest w tym całym chaosie wedel, który był znany w Polsce jeszcze przed wojną, a uwierzycie, że prawdą jest to, że japońska firma 30 września 2011 roku przejęła markę i od tamtej daty wedel już nie jest w posiadaniu Polski, co gorsze nosi nazwę LOTTE Wedel sp. z o.o. i nosi tą nazwę do dziś. Takich firm jest bardzo mało, lecz te firmy były często rozpoznawalne w każdym mieście, np. sieć kiosków RUCH, również została sprzedana i to nie byle komu, bo amerykańskiemu funduszowi inwestycyjnemu. Najgorsze co wam teraz przedstawię, okazać się może dla części użytkowników straszne mianowicie, marka :
- Tyskie
- Lech
- Żubr
- Wojak
- Książęce
ogólnie rzecz ujmując upraszczając "kompania piwowarska"
została przejęta w 2009 roku przez międzynarodowy koncern sab miller.
Dla mnie ten fakt to tylko potwierdzenie teorii, że piwa koncernów nie smakują tak jak to robią lokalni producenci pod swoich klientów, tylko koncerny skupiają się na ilości sprzedanych aniż na jakości, bo przecież człowiek pić musi, a zawsze znajdzie się ktoś, kto o sprzedaży kompani piwowarskiej nie będzie wiedział i nadal będzie brnął przy swoim twierdząc, że to Polskie piwo. Podsumowując, dla mnie to nie jest druzgocząca wiadomość, gdyż jak mam się napić, to piję albo żywca(historia) albo perłę (historia ).

fdr

2013-07-02, 10:27
perła jest robiona w polsce, ale praktycznie wlascicielami sa dunczycy i cypryjczycy

wsamookno

2013-07-02, 10:29
Duze koncerny maja duza sprzedaz, wiec wprowadzaja piwa "uniwersalne" smakowo

Male browary jak zdupia recepture, to poprostu moga wycofac partie z sklepow i tragedii nie bedzie

sz...........an

2013-07-02, 10:31
Fortuna czarne to niesamowicie dobre piwo

Dy...........za

2013-07-02, 10:33
Wino z siarą naszą wiarą! :amused:

cycu19922

2013-07-02, 10:34
e tam pie**olisz, Nowe Tyskie gronie jest zajebiste!

oozyxak0o

2013-07-02, 10:41
Lol. Nie piłem ani jednego polskiego browara. Ale żubr ciemnozłoty jest nawet dobry.

rusofil

2013-07-02, 10:45
Ale ludzie mają problemy :homer:

KTMracer

2013-07-02, 11:04
Perła dobre piwko!!!

W 1994 roku głównym udziałowcem w przedsiębiorstwie Browary Żywiec S.A. został holenderski koncern Heineken International Beheer B.V

Tak jak już potwierdził Miziou

Pater patriae baranie, jak to wykupowanie polskich firm przez nie Polskie firmy to nic złego?
1. Olbrzymie podatki nie są płacone dla Polski tylko w kraju z którego pochodzi właściciel.
2. Polacy są zatrudniani tylko na najniższych stanowiskach, często zarząd firmy to ludzie z zagranicy.
3. Browary póki się kręcą to będzie bez większej różnicy dla ludzi, tylko gorzej jak inwestor stwierdzi że na tym samym piwie dużo więcej zarobi w EU zach i wywiezie cały sprzęt za granice (bo go kupił za grosze poniżej wartości materiałów fabryki!!! dzięki przekrętom z komuchami).
Przykładów destrukcji firm jest wiele czemu nikt tego nie widzi:
Żelatyna Puławy - najnowocześniejszy zakład w Europie, wywieziony i zrównany z ziemią...
Cukrownie "Polski Cukier" - niby nie rentowna firma rozkradziona i wywieziona (Lublin) teraz okazało się że Polska nie jest w stanie wyprodukować wystarczającej ilości cukru i importujemy z za granicy...
Azoty Puławy też dążą do tego samego, firma która miliardami co roku napędza budżet dla naszego rządu wydaje się niepotrzebna...
I wiele innych...

Tutaj już zbyt wiele nie zostało, dlatego co mądrzy wypie**olą reszta bedzie gnić jak się obudzi z ręką w nocniku kiedy zamkną granice dla polaczków...

Dajcie mi maść na bul dupy...

Macieju74

2013-07-02, 11:11
Nie wiem, na jakiej podstawie wnosisz, że spożywając Żywca pijesz piwo?

piwosz_amator

2013-07-02, 11:18
Cytat:

Nie wiem, na jakiej podstawie wnosisz, że spożywając Żywca pijesz piwo?



Żywiec Porter to jeden z najlepszych polskich porterów, o ile nie najlepszy. Głównie za sprawą tego, że produkują go w małym browarze regionalnym, który koncern utrzymuje ze względu na wizerunek.

Perła również miała mały regionalny browar w Zwierzyńcu, ale doprowadziła go do ruiny, a teraz na siłę chce być regionalna.

luxik1988

2013-07-02, 11:22
Autor tematu odkrył k***a Amerykę pisząc to, co wiedzą wszyscy, albo prawie wszyscy.

Osobiście wk***iają mnie te j***ne reklamy, w których pokazuje się Dębowe Mocne leżakujące w dębowych beczkach, albo Kasztelan niepasteryzowane i gościa na tle pól jęczmiennych celem podkreślenia ''naturalności'' piwa.

Mało już zostało browarów, które są lokalne i bardziej stawiają na jakość. Osobiście polecam ''Ciechan Wyborne'' i ''Piwo na miodzie gryczanym'' z Browaru Jabłonowo. Można dostać łatwo w każdym dużym markecie. A Łomża i Perła to j***ne komercyjne gówno. Mały Browar z dużym piwem? Żenada w ch*j. Dajecie się okłamywać pie**olonym reklamom. Kupujcie tylko te marki, które nie wstąpiły do koncernów. Może pójdą po rozum do głowy i wrócą do korzeni.

zarpion

2013-07-02, 11:29
kupujcie piwo z małych polskich browarów nie dość, że problem rozwiązany to i piwko smaczniejsze

Samudaripen

2013-07-02, 11:38
Ameryki to ty nie odkryłeś.. ale dałem piwo bo myślałem, że RUCH należy do jakiegoś Polaka :D . Jednak nie wiem dlaczego wszędzie piszesz polskie.. polskie to te firmy były za komuny, a tak to zawsze były to firmy prywatne (przynajmniej większość) należące do Polaków, a nie do polski..