18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

tymczasem na śląsku

marna • 2014-01-10, 18:03
Taki żarcik ;)

To Donieckie Zagłębie Węglowe czyli Donbas (ukr. Донбас, ros. Донбасс) – okręg przemysłowy we wschodniej Ukrainie, w aglomeracji Doniecka, nad Dońcem. Fotograf Alexander Chekmeneva wykonał tam poniższe zdjęcia.











reszta w komenarzu

8Preacher8

2014-01-12, 23:57
Lukasz_S napisał/a:



dobra pedale, nie mam ochoty na głębszą dyskusje wiec krotka piłka, mieszkasz na śląsku? jak nie to ch*j Ci do tego jak Ślązacy chcą żyć, chcą autonomii to powinni ja dostać, chcą osobnego państwa, cesarstwa, królestwa, to co Ci to k***a przeszkadza jak i tak tam nie mieszkasz pok***iencu.

"Dać Polsce Górny Śląsk, to jak małpie dać zegarek" - Winston Churchill
"Po 80 latach, widać, że małpa zegarek zepsuła" - Jerzy Gorzelik



weź się tak nie śliń co? Potwierdzasz tylko to co sam powiedziałem.. nie umiesz dyskutować na poziomie, tylko bluzgi i flugi, żal mi Ciebie. Mam rodzinę na śląsku są z pewnością starsi od Ciebie mieszkają tam od pokoleń i wszelkie gadki o "autonomii" tylko ich bawią.. więc coś jednak wiem :)

O_Co_Ci_Chodzi

2014-01-13, 00:05
Lukasz_S napisał/a:



dobra pedale, nie mam ochoty na głębszą dyskusje wiec krotka piłka, mieszkasz na śląsku? jak nie to ch*j Ci do tego jak Ślązacy chcą żyć, chcą autonomii to powinni ja dostać, chcą osobnego państwa, cesarstwa, królestwa, to co Ci to k***a przeszkadza jak i tak tam nie mieszkasz pok***iencu.

"Dać Polsce Górny Śląsk, to jak małpie dać zegarek" - Winston Churchill
"Po 80 latach, widać, że małpa zegarek zepsuła" - Jerzy Gorzelik



A co jak Gliwice będą chciały autonomii od Śląska, bo całe zło to wina Bytomia, Zabrza i okolic?

P.S. Dziś się nie używa zegarków, dziś są telefony komórkowe.
P.S. 2 Churchil zdradził nie raz sojusznika, ja bym się na niego nie powoływał. Przej***ne tyle lat w komunie to jego zasługa. Kto wie jakby Polska i Śląsk wyglądały, gdyby nie on.

milling

2014-01-13, 01:13
Poznajcie różnicę:

Dolny Śląsk - normalni ludzie (oprócz Lubina)
Górny Śląsk - wielu pojebów, którzy nie wiedzą czego chcą.

słit_dżizas

2014-01-13, 23:20
DUST DEVIL - Ależ się nie tłumacz, ja naprawdę wszystko rozumiem, zresztą zawsze uważałem, że ten Wasz czarny orzeł jest jakiś taki gówniany ;)
I już się nie pogrążaj z tą Nową Hutą. Po pierwsze primo - może bym uwierzył, że pomyliła Ci się z Hutą Katowice ale napisałeś "miasto" a HK z jakiej by strony patrzeć ni ch*ja na miasto nie wygląda, a po drugie primo ultimo - Huta Katowice to jest Dąbrowa Górnicza, a jak dla Ciebie DG to Śląsk, to ja naprawdę już nie mam pytań. Jakbym słuchał polityka - zamiast przyznać się do błędu to będzie pieprzył przez godzinę farmazony i odwracał kota ogonem :D

Cytat:

Dolny Śląsk - normalni ludzie (oprócz Lubina)
Górny Śląsk - wielu pojebów, którzy nie wiedzą czego chcą.



Nie uogólniaj, bo przesadzasz z tym "wielu". Liczba pojebów jest podobna na Dolnym Śląsku i u nas, zresztą jak i w innych częściach kraju. A debili, łykających jak młode pelikany pie**olenie Gorzelika wcale nie ma tak dużo, tylko że są głośni, coś jak Biedronie i reszta tego cyrku.

wrobel242424 napisał/a:

skaczemy sobie do gardeł, a Niemiec siedzi i się cieszy...


Idealne podsumowanie i samo sedno.

oc...........an

2014-01-14, 01:30
słit_dżizas, miałbyś w sumie rację, ale z drugiej strony pamiętaj, że napisałem "Dzieło całego narodu" co było głównym hasłem przy budowie Huty Katowice. Miałem na myśli jedno, napisałem drugie. BTW: Nowa Huta też na miasto nie wygląda :P
Błąd jest przywilejem filozofów, tylko głupcy nie mylą się nigdy. :amused:

A z inwestycji jaką była budowa HK czerpali głównie ślązacy, którzy stanowili trzon siły roboczej.

A co do pojebów, to zauważ, że jasno wydzielił Lubin z Dolnego Śląska :mrgreen:

PS: rozumiem, że do reszty wypowiedzi nie masz zastrzeżeń, skoro tak żywo komentujesz ten ułamek mojej wypowiedzi?

PS2: uwierz mi, mam tak bardzo żadne uczucia do Orła Piastów, bo mój symbol to pięciopolowy herb i kolory czerwony i żółty, ale prawda jest taka, że i tak Dolnośląski orzełek przebija na głowę Górnośląskiego, który wygląda jakby był narysowany przez pięciolatka ;) No i nie ma księżyca z krzyżem, które symbolizuję potęgę i dominację nad resztą Polski :krejzi:

kjds

2014-01-14, 03:06
DUST DEVIL napisał/a:

słit_dżizas, miałbyś w sumie rację, ale z drugiej strony pamiętaj, że napisałem "Dzieło całego narodu" co było głównym hasłem przy budowie Huty Katowice. Miałem na myśli jedno, napisałem drugie. BTW: Nowa Huta też na miasto nie wygląda :P
Błąd jest przywilejem filozofów, tylko głupcy nie mylą się nigdy. :amused:

A z inwestycji jaką była budowa HK czerpali głównie ślązacy, którzy stanowili trzon siły roboczej.

A co do pojebów, to zauważ, że jasno wydzielił Lubin z Dolnego Śląska :mrgreen:

PS: rozumiem, że do reszty wypowiedzi nie masz zastrzeżeń, skoro tak żywo komentujesz ten ułamek mojej wypowiedzi?

PS2: uwierz mi, mam tak bardzo żadne uczucia do Orła Piastów, bo mój symbol to pięciopolowy herb i kolory czerwony i żółty, ale prawda jest taka, że i tak Dolnośląski orzełek przebija na głowę Górnośląskiego, który wygląda jakby był narysowany przez pięciolatka ;) No i nie ma księżyca z krzyżem, które symbolizuję potęgę i dominację nad resztą Polski :krejzi:



Używaj czasami mózgu kolego. pie**olisz jakieś farmazony, na każdym kroku obrażasz Ślązaków. Osobiście, gdybym usłyszał skierowane w moją stronę słowa typu "brudas", "biedak" czy "smalcożerca", których używasz w stosunku do wszystkich Ślązaków, to bez wahania przypie**oliłbym Ci w pysk. Panoszysz się jak król świata, na podstawie poglądów kilku fanatyków, którzy rzeczywiście chcą autonomii, zatrzymania podatków w regionie itp, obrażasz każdego mieszkańca tego kawałka Polski. Jesteś ignorantem do potęgi i z Twoich wypowiedzi można wywnioskować, że jesteś równie pie**olnięty na punkcie Dolnego Śląska, czy tam Wrocławia co fanatyczni Ślązacy.
Nie będę się wypowiadał na temat odbudowy Warszawy, dzieła narodu w postaci huty, bo nie nie mam wystarczającej wiedzy. Zatem tę część postów sobie daruję, acz myślę, że zagłębiając się w temat obaliłbym wszystkie Twoje argumenty, które poparłeś zapewne źródłami "dziadek mi powiedział", "pani mówiła na lekcji polskiego".

To, że napisałeś o Nowej Hucie jako mieście na Śląsku nie jest tak rażące w oczy, co przypisanie Dąbrowy Górniczej do Śląska. Chociaż tutaj niechęć jest wzajemna i każdy z pocałowaniem ręki poszedłby w swoją stronę.

Ty i reszta komuchów (bo jak przypuszczam Twój avatar nie jest przypadkowy) lepiej zajmijcie się swoim życiem i swoim kółeczkiem adoracji.

Tyle ode mnie pie**olony BIEDAKU umysłowy, nie pozdrawiam.

nH

2014-01-14, 11:07
Nie czytałem wszystkich komentarzy ale chyba każdy może zobaczyć dane statystyczne regionów ? Śląsk ma dochody nie straty ..... Po za tym co wy się spinacie które województwo/region jest lepszy ? Każdy ma swoje plusy i minusy. Po za tym uświadomcie sobie że śląsk to nie tylko kopalnie, huty i przemysł ciężki .....
Wy myślicie że produkty takie jak mąka, jajka, ziemniaki mamy tylko z innych województw i regionów .... Czy na śląsku mało jest pól uprawnych i terenów wiejskich ? Gdzie wy żyjecie i o czym piszecie .... Co do kopalni to były nie rentowne bo był państwowe ..... Na dzień dzisiejszy inwestorzy z zagranicy kupują zamknięte kopalnie i na nowo je ur*chamiają i jakoś im się to opłaci. Idąc waszym tokiem rozumowania to trzeba by powiedzieć że to Warszawa jest odpowiedzialna za stan przemysłu na Śląsku ..... tylko że jest to bardziej złożone niż się wam wydaje ..... Zjeździłem troszkę Polski w poprzedniej pracy i muszę powiedzieć że każdy region ma coś w czym się specjalizuje i ma swój urok więc dajcie sobie spokój z szyuladkowaniem ludzie typu Warszawiak, Ślązak , Gorol, Góral itp itd bo w Warszawie jest na dzień dzisiejszy tylu rodowitych co kot napłakał i tak jest wszędzie również na Śląsku. Jestem ciekaw ile lat macie i co tak naprawdę wiecie o tamtych czasach, o tamtym ustroju i kto z was tak szczerze interesuje się budżetami województw i regionów żeby zabierać tutaj głos. Pojęcia typu Gorol/Hanys do dzisiaj nawet ci obrońcy śląska nie znają nie mówiąc już o ludziach z po za regionu ......


Pozdrawiam
Pan ze Śląska

Ps.: Pozdrawiam wszystkich Goroli i Hanysów :)

oc...........an

2014-01-14, 15:13
kjds, uważaj bo ci żyłka na ch*ju zaraz pęknie :niggasmile:

A co do napie**alania w ryj to zacytuję klasyka: "i tak wiemy, że byś gówno zrobił" :P

No ale rozśmieszyłeś mnie, więc w nagrodę masz nutę znanego polskiego żyda na otarcie łez:



Pozdrawiam serdecznie :amused:

kjds

2014-01-14, 16:18
DUST DEVIL napisał/a:

kjds, uważaj bo ci żyłka na ch*ju zaraz pęknie :niggasmile:

A co do napie**alania w ryj to zacytuję klasyka: "i tak wiemy, że byś gówno zrobił" :P

No ale rozśmieszyłeś mnie, więc w nagrodę masz nutę znanego polskiego żyda na otarcie łez:



Pozdrawiam serdecznie :amused:



Cytując klasyka "Not sure if idiot or just troll"

Testo nie jest żydem, to że tak o sobie mówi nic nie znaczy ;)

Gówno nie gówno, ale w przeciwieństwie do takich zapatrzonych w siebie buraków mieszkańcy Śląska mają swój honor i podejrzewam, że nie znalazłaby się osoba, która przeszłaby obojętnie wobec takich słów.

Mam nadzieję, że powiedzie Ci się w życiu i będziesz w stanie na siebie zarobić bez pieniędzy swoich rodziców jak to robisz teraz. Nie zasługujesz na sukces, ale oby Ci się udało :)

Pozdrawiam serdecznie. :fuck-off:

oc...........an

2014-01-15, 12:52
kjds, dziękuję bardzo! Życzenia zarobienia pieniędzy zawsze przyjmuję z radością. Niestety już sam się utrzymuję, no ale trudno :C

A Testo Silvermana (dla ciebie Pan Testo psie) to ty szanuj!

Z honorem to różnie u was bywa, bo nie raz nie dwa już czytaliśmy o kolaboracji ślązakuf z hitlerowcami w czasie wojny :hitler:

W sumie zawsze mnie dziwi, że tylko u ślązaków są oszołomy. Mazowsze to też był oddzielny byt dość długo, a nigdy nie słyszałem o autonomii Mazowsza. No ale najwidoczniej Mazowszańskich narodowców niemcy nie finansują :P

Pozdrawiam i życzę szybkiego wyjścia ze sp***olenia i wyleczenia rozdwojenia jaźni, a przynajmniej pogodzenia się z faktem, że jesteście Polakami, a Ślązak to tylko tytuł (nomen omen) honorowy i nic dziś nie jest warty ;)

kjds

2014-01-15, 18:03
DUST DEVIL, masz na myśli Łukasza Stanisławowskiego? Zachowuje się w stosunku do Polaków podobnie jak Ty w stosunku do mieszkańców Górnego Śląska.

Co do kolaboracji z hitlerowcami: nie wiem komu było bliżej do centrum Rzeszy, ale spoglądając na mapę to jakby Twój ukochany Breslau jest jakby bardziej na zachód, więc równie dobrze mogę posądzać Twoich przodków :)

Nikt nie mówił o tym, że z racji bycia Ślązakiem ma mieć jakieś przywileje. To Ty próbujesz to wmówić na okrągło i jeszcze sam się do tego przypie**alasz. Nie wiem co masz pod kopułą, ale zgłębiaj dalej sowiecką literaturę i ideologię to na pewno Ci się nie polepszy :roll:

oc...........an

2014-01-15, 21:26
kjds,

>nieznanie, że Testo to najwybitniejszy troll
weź k***a posłuchaj wywiadu z nim lepiej :roll:

Nie żartowałeś z tym "nie mam wystarczającej wiedzy", bo we Wrocławiu nie ma Ślązaków ani niemców, bo zostało zasiedlone Kresowiakami ze Lwowa i okolic PO 1945, a z tego co wiem, to właśnie na Kresach działało najwięcej antyhitlerowskiej partyzantki :P
To czym jest Wrocław dziś to zasługa właśnie moich przodków, którzy dosłownie podnosili to miasto z ruiny, bo było ono zniszczone w 80%.

Do mieszkańców GŚ nic nie mam, szczególnie, że ponad 60% to Polacy (komuniści już oto zadbali swego czasu). Mam natomiast bardzo dużo do ludzi, którzy domagają się autonomii, która nie tylko nie ma sensu, ale i nie ma podstaw prawnych.

kjds

2014-01-15, 21:54
DUST DEVIL, doskonale wiem kto to jest Testo i doskonale wiem, że jest trollem, nieważne.

No i sam sobie kolego zaprzeczasz, mówisz, że nie masz nic do Ślązaków tylko do tych, którzy krzyczą o śmieszną autonomię, a w pierwszym poście pojechałeś po wszystkich mieszkańcach. Weź ty się k***a zdecyduj, podrawiam.