18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

tymczasem na śląsku

marna • 2014-01-10, 18:03
Taki żarcik ;)

To Donieckie Zagłębie Węglowe czyli Donbas (ukr. Донбас, ros. Донбасс) – okręg przemysłowy we wschodniej Ukrainie, w aglomeracji Doniecka, nad Dońcem. Fotograf Alexander Chekmeneva wykonał tam poniższe zdjęcia.











reszta w komenarzu

atreidespl

2014-01-12, 10:09
Nad jakim Dońcem? Nad DONEM!

orion123123

2014-01-12, 10:18
No ale jak by nie slązacy to byście nawet węgla nie mieli bo praktycznie górnicy to są sami slązacy.....
i darujcie sie to że sie zwyzywacie od szwabów czy gorolów... polak gorol : traktuja ich tak samo.. co innego ciapak czy czarny ROLF

Kubaeinstein

2014-01-12, 11:26
miszcz310 napisał/a:



k***a następny... Ja to bym chciał, żeby zebrać tych wszystkich co chcą tej autonomii Śląska i dać i jakiś kawałek ziemi. Pozdychalibyście w przeciągu półroku. Ja nie wiem jakich argumentów trzeba używać do Was żebyście zrozumieli, że właśnie w ch*j kasy idzie na Śląsk z innych regionów, z tą tylko różnicą, że nie tyle ile za gierka.



Chyba żeś się z ch*jem na łby pozamieniał...

białywęgorz

2014-01-12, 11:32
ch*je, piwo tylko że zdjęcia zajebiste, a szydzić ze śląska to każdy kretyn potrafi, a wymienić zasługi nikt. Pozdrowienia z mazowsza tępe ch*je!

ma...........80

2014-01-12, 11:34
zyzio966 napisał/a:

Mówcie co chcecie, ale Ukraińcy są tak jakoś lepszymi ludźmi od nas. Może to dlatego że tam jeszcze pieniądze tak bardzo nie popie**oliły ludziom umysłów.



Tak, szczególnie bandy UPA i OUN. Tacy zajebiści ludzie, kochający bliźnich, którzy po prostu mordowali, gwałcili i rabowali Polaków. Do dzisiaj fałszują historię i szczycą się ZBRODNIARZEM S. Banderą.

Tutaj masz drobny wyciąg z pracy Ewy Siemiaszko "Bilans zbrodni": "Bojówki ukraińskie na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej, oprócz rozbrajania żołnierzy i policjantów, rabunku mienia państwowego i prywatnego (zwłaszcza osób uciekających przed działaniami wojennymi z Polski centralnej na wschód), mordowały Polaków - nie tylko osoby pojedyncze, także duże grupy."

Rozumiem, że jesteś V kolumną czerwonego bydła... aaaale tak se ne da.

Reasumując... jebnij się w kasztan :-) .

Btw. byłem na Ukrainie, zwiedzałem Lwów. Błędem była jazda prywatnym samochodem, hrywny dla ukraińskiej drogówki parę razy się sypały. Tak więc, nie pie**ol, że pieniądze nie popie**oliły im w głowach. To dziki, obcy nam naród.

8Preacher8

2014-01-12, 12:09
Erdo napisał/a:

ch*je, piwo tylko że zdjęcia zajebiste, a szydzić ze śląska to każdy kretyn potrafi, a wymienić zasługi nikt. Pozdrowienia z mazowsza tępe ch*je!



kolego oddziel zasługi dawnych ślązaków od dzisiejszych śląssaków pokroju działaczy RAŚ

O_Co_Ci_Chodzi

2014-01-12, 12:52
orion123123 napisał/a:

No ale jak by nie slązacy to byście nawet węgla nie mieli bo praktycznie górnicy to są sami slązacy.....
i darujcie sie to że sie zwyzywacie od szwabów czy gorolów... polak gorol : traktuja ich tak samo.. co innego ciapak czy czarny ROLF



Gdyby nie Polacy to ci górnicy nie mieliby emerytur. Nie dość że do dziś jest jeszcze trochę nierentownych kopalń, to po 89 r. umorzono mld zł w ZUSie, które były winne kopalnie. Teraz cała Polska się na to składa.

Niestety w innych regionach nie było takich sentymentów, w samym Włocławku (stolica Kujaw) upadły: Ursus, Celuloza, fajans, fabryka mebli i masa innych przemysłowych podmiotów. U nas się nie bawili w pomoc czy umarzanie długów. Od razu z grubej rury pie**olnięcie. Z dnia na dzień wyparowało kilka tysięcy miejsc pracy w jednym mieście. Kujawy do dziś nie mogą się pozbierać z tego.

A też mamy swoją gwarę, swoje zaszłości historyczne i wiele innych atrybutów, które ma Śląsk. Przemysł we Włocławku często liczy ponad 100 lat, kto z Was nie zna Nobilesu, Delecty? To włocławskie firmy z tradycyjną ponad 100 letnią. Nikogo jednak nie posrało jeszcze na tyle, aby mówić o autonomii. Mimo, że ta j***na warszawa okrada pół Polski (400 tys. osób w Warszawie pracuje w sektorze publicznym, mają mld zamówienia publiczne, a większość central prywatnych firm żyje z regionalnych oddziałów). Jest jak jest. Nawet ETA i IRA już dawno wyleciały z obiegu jako banda idiotów, która pie**oliła farmazony. Włocławek, jeśli coś chce zmienić musi być sprytniejszy niż idioci, którzy opodatkowują wysoko przedsiębiorców. Tylko my możemy zmienić swój region.

Jedyny klucz do rozwoju to wy sami, ale większość z was jeździ do Niemiec opie**alać niemiecką kiełbasę, zamiast dbać o rozwój Śląska.

ditter

2014-01-12, 12:58
Dust devil:
Ta Wrocław taki potężny wspaniały że japie**olę. Tylko czekać aż k***a skończą się dotacje z Uni to zostanie tu tylko brud, smród i ubóstwo. O potędze tego miasta może świadczyć np. jakość dróg ( które nie zmieniły się od czasów wujka Adolfa zbytnio). Nie mam nic do Wrocławia ale k***a nie pie**ol mi że miasto budowane na galeriach których jest tu od ch*ja i wieżowcu (wybudowanym na siłę) gdzie trudno było wynająć komukolwiek pomieszczenie bo nie było chętnych ,a podobno było ogromne zapotrzebowanie.

StrowO

2014-01-12, 13:16
Jak ja kocham te kłotnie między Ślązakami i Polaczkami ^^ no nic tylko popcorn, cola i czytamy :D

kazik1985

2014-01-12, 13:29
DUST DEVIL napisał/a:

Japie**ole, ale mnie rozpie**alają idioci, którzy naczytali się bajek o autonomii :roll:

Wdr, widać, że dawno z kuchni nie wychodziłaś, bo byś wiedziała, że za Gierka Polska się zapożyczyła do takich kwot, że dopiero w 2012 oddaliśmy ostatnią ratę, a większość z tych pieniędzy poszła na j***ny śląsk, żeby górnicy mieli po 500 rubli pensji i markowe towary w Peweksach, podczas gdy w pozostałych regionach klepano coraz większą bidę.
Nowa Huta, mówi ci to coś? Otóż, nie bez powodu nazywa się to miasto "Dziełem całego narodu", bo właśnie cały naród budował wam brudasy to miasto.

Po drugie, w p*zdę jest u was na śląsku normalnych Polaków, którzy przyjechali z całej polski wygrzebywać węgiel, lub budowało wspomnianą już nową hutę i zostali pracować w niej. To już rozpie**ala pierwszy punkt autonomii, czyli homogeniczność społeczeństwa.

Dalej, oprócz wpie**alania smalca i wodzianki za bardzo się nie różnicie od Polaków, a na dodatek każdy z was zna Polski, ale nie każdy z was zna śląski.

Idziemy dalej - historyczna stolica śląska? WROCŁAW. Co myślą Wrocławianie i Dolnoślązacy o was biedaki? No cóż, w dupie was mamy, więc już na starcie tracicie najbogatszy i najpotężniejszy region Śląska.

Religia. Z tego co wiem, to nie nosicie burek czy palicie kadzidła, więc autonomia religijna wam również nie przysługuje.

A teraz przejdźmy do tego jak sobie poradziłaby śląska Republika Smalcożerców, gdybyście jakimś cudem się oddzielili - oprócz Katowic, które robią na przestarzałym, niewydajnym sprzęcie i siedzą w przemyśle ciężkim, który jest uważany za zacofaną gałąź gospodarki macie tylko kopalnie węgla. Węgiel owszem, fajna rzecz, żeby się ogrzać, ale jak to w kapitalizmie bywa, ZAWSZE znajdzie się ktoś kto go wydobędzie więcej i taniej (np Chiny, Rosja czy nawet Australia). Kopalnie nie są zamykane przez rząd, bo są nieekologiczne, nie. Kopalnie są zamykane bo nie przynosiły zysku :roll:
Nie muszę dodawać, że bylibyście zmuszeni importować 99% towarów pierwszej, drugiej i trzeciej potrzeby zza granicy, bo technicznie nie moglibyście być samowystarczalni, a eksportować to byście mogli tylko i wyłącznie węgiel -_-

Tylko wspomnę, że odłączony śląsk NIGDY nie zdołałby trafić do Unii, ponieważ Polska, Hiszpania, UK i Niemcy są przeciwni rozdrabnianiu krajów (czytaj: mają problemy z r*chami partykularystycznymi) i popierając was brudasy dawaliby podkładkę takiej Katalonii czy Bawarii do większych wysiłków w dążeniu do oddzielenia) a co za tym idzie tylko byście się pogrążali w ubóstwie.

A na sam koniec: to że Polska wchłonęła Śląsk to naturalna kolej rzeczy. Wchłonęła ona wiele księstewek (np Mazowsze) i jest to integralna część formowania każdego kraju (Brandenburgia wchłonęła w p*zdę księstewek, Rosja wchłonęła Riazań, Kazań, Nowgorod czy Jarosaław, a Litwa swego czasu wchłonęła pół Rusi Kijowskiej). To że byliście małym gównem, które nie potrafiło się obronić to tylko i wyłącznie wasz problem.
A szaro ponuro i bieda to jest u was smalcożercy, my na Dolnym śląsku świetnie sobie radzimy, choć Dolny Śląsk był rozj***ny w 80% w czasie II wojny, a Górny Śląsk Armia Czerwona zajęła praktycznie bez oddania strzału(!). Dlaczego tak jest? Ponieważ we Wrocławiu i na Dolnym śląsku mieszkają Kresowiacy, a nie węglożercy :amused:

Polacy nie mają problemu ze ślaskiem. To śląsk ma problem z samym sobą.

Obrazek



Taki malutki gorolek a taki wielki ból Życi.

Catacombe

2014-01-12, 13:30
mac80 napisał/a:



Tak, szczególnie bandy UPA i OUN. Tacy zajebiści ludzie, kochający bliźnich, którzy po prostu mordowali, gwałcili i rabowali Polaków. Do dzisiaj fałszują historię i szczycą się ZBRODNIARZEM S. Banderą.

Tutaj masz drobny wyciąg z pracy Ewy Siemiaszko "Bilans zbrodni": "Bojówki ukraińskie na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej, oprócz rozbrajania żołnierzy i policjantów, rabunku mienia państwowego i prywatnego (zwłaszcza osób uciekających przed działaniami wojennymi z Polski centralnej na wschód), mordowały Polaków - nie tylko osoby pojedyncze, także duże grupy."

Rozumiem, że jesteś V kolumną czerwonego bydła... aaaale tak se ne da.

Reasumując... jebnij się w kasztan :-) .

Btw. byłem na Ukrainie, zwiedzałem Lwów. Błędem była jazda prywatnym samochodem, hrywny dla ukraińskiej drogówki parę razy się sypały. Tak więc, nie pie**ol, że pieniądze nie popie**oliły im w głowach. To dziki, obcy nam naród.




Ale za to Polacy zawsze dla Ukraińców pomocni i przyjaźni...

Mój brat kiedyś obejrzał byłe republiki ZSRR, i na Ukrainie ludzie najbardziej pomocni byli. Auto się komuś na ulicy zj***ło? To przypadkowi ludzie pomagali je pchać. Chciałeś bilet kupić w autobusie, ale nie miałeś jak się dostać do kierowcy? Podajesz pieniądze do przodu, a wraca do ciebie bilet razem z resztą pieniędzy. I żeby nie było, brat z kumplami nie kryli się z narodowością.

Td0bT

2014-01-12, 13:33
ditter napisał/a:

Dust devil:
Ta Wrocław taki potężny wspaniały że japie**olę. Tylko czekać aż k***a skończą się dotacje z Uni to zostanie tu tylko brud, smród i ubóstwo. O potędze tego miasta może świadczyć np. jakość dróg ( które nie zmieniły się od czasów wujka Adolfa zbytnio). Nie mam nic do Wrocławia ale k***a nie pie**ol mi że miasto budowane na galeriach których jest tu od ch*ja i wieżowcu (wybudowanym na siłę) gdzie trudno było wynająć komukolwiek pomieszczenie bo nie było chętnych ,a podobno było ogromne zapotrzebowanie.



Co ty w ogóle pie**olisz :D . Nie żebym bronił Wro, czy takie tam. No ale wybacz weź sobie popatrz na statystyki, nie wspomnę już, że Wrocław jest 2 najbogatszym miastem wojewódzkim w kraju, zaraz po Warszawce wiadomo. Ponadto, polecam poczytać o niezłych inwestycjach planowanych m.in centrach Amazona, które będą w stanie zatrudnić około 10 000 pracowników. Taką jest prawda...


A co do tematu, to popisuje się obiema rękoma pod postem Dust Devila. Nic dodać nic ująć.

The.prophecy

2014-01-12, 13:56
DUST DEVIL napisał/a:

Polacy nie mają problemu ze ślaskiem. To śląsk ma problem z samym sobą.

Obrazek



Nie wiem czy to twojego autorstwa, ale skoro tyle wiesz (albo spisałeś) to powinieneś wiedzieć, że Śląsk ma w herbie żółtego orła i nie ma nic wspólnego z czarnym orłem Dolnego Śląska.



A na drodze z dolnośląskiego do śląskiego jest jeszcze opolskie.

adam196

2014-01-12, 14:02
kiedyś ktoś powiedział mądre zdanie na temat autonomii śląska... "macie węgiel? spoko nam będzie zimno ale będziemy najedzeni a za to wam będzie ciepło ale węgla nie zjecie" nie wiem czy to dokładnie zacytowałem...




rudamalpa

2014-01-12, 14:04
Odpie**olcie sie od tego śląska w końcu bo to sie robi nudne, ja jestem Ślązaczką ale jestem też POLKĄ przede wszystkim, nie brudasem, nie babram sie w błocie, nie życe wsród świń a mój ojciec nie fedruje w kopalni. W każdym rejonie polski znajdzie sie zapyziała dziura, z której można by nazbierać cudowniejszych zdjęć, więc już dajcie spokój, znawcy k***a pierodoleni. A teraz poprosze o masć na ból dÓpy bo już nie strzymia tego!