18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

tymczasem na śląsku

marna • 2014-01-10, 18:03
Taki żarcik ;)

To Donieckie Zagłębie Węglowe czyli Donbas (ukr. Донбас, ros. Донбасс) – okręg przemysłowy we wschodniej Ukrainie, w aglomeracji Doniecka, nad Dońcem. Fotograf Alexander Chekmeneva wykonał tam poniższe zdjęcia.











reszta w komenarzu

Borsuczi

2014-01-12, 02:40
Czekam i czekam na gifa :D

Wdr

2014-01-12, 02:45
miszcz310 pierw to zapraszam do poczytania historii tego regionu i o tym jak to kiedyś bank Śląski kiedy był Śląski i w miare Polski pożyczył Wam sporo gotówkę której do dziś dnia nie oddaliście z prostego powdu przed oddaniem wessaliście Śląsk do Polski i postanowiliście mieć wyj***ne na ten dług który jest niebotycznie pie**olny! następny fakt to taki że Śląsk produkuje większość Waszego pkb którym się tak chwalicie następnym argumentem może być to że na Śląsku znajduje się większość fabryk hut itp a reszta Polski to typowe stepy wyp*zdowa!! kolejnym argumentem faktem może być to że niemoto przed wj***niem Śląska do reszty Polski nie było problemu że WY dokładaliście j***ne niemoty bo Śląsk sobie świetnie radził bez waszego j***nego dokładania bo sam był w stanie płacić to wszystko i na koniec jakoś k***a dziwnym trafem się stało że problemy Śląska z dokładaniem itp wyszły dopiero w chwili kiedy Polska przytuliła Śląsk nagle k***a zrobiło się tu szaro ponuro bieda itp i cza dokładać a co do kawałka ziemi to ten kawałek ziemi należy do Ślązaków! nie jestem Ślązakiem nawet sie tam nie urodziłem ale wk***ia mnie jak ciśniecie się po Śląsku! na koniec miszcz310 rocznik 89 może pierw k***a na początku doucz się czm był Śląsk przed wcieleniem do Polski i czym się stał PO! i nagle uświadomisz sobie jaką k***a krzywdę zrobiliście temu regionowi POlaczki

Spartan78 Kce

2014-01-12, 02:53
To rosja a nie śląsk złamasie ślepy.

Wdr

2014-01-12, 03:12
Spartan78 Kce a Ty k***a zobacz jak jest nazwany ten temat

sniper1213

2014-01-12, 03:13
@wdr
Pouczasz innych czym BYŁ śląsk a tymczasem popatrz na europe. Niech ten twój cenny, bogaty śląsk się odłączy: i co? I gówno, bo europa od węgla odchodzi, w europie wydobywanie węgla się nie opłaca i taki śląsk nie ma z czego żyć, więc nie pie**ol na prawo i lewo, że śląsk taki bogaty i biedny zarazem, bo nie chcemy na śląsk płacić. Nie opowiadam się po żadnej stronie barykady, typu śląsk vs reszta świata tylko po prostu widze jak jest i niczym max kolanko stwierdzam fakty.

miszcz310

2014-01-12, 03:16
Cytat:

miszcz310 pierw to zapraszam do poczytania historii tego regionu i o tym jak to kiedyś bank Śląski kiedy był Śląski i w miare Polski pożyczył Wam sporo gotówkę której do dziś dnia nie oddaliście z prostego powdu przed oddaniem wessaliście Śląsk do Polski i postanowiliście mieć wyj***ne na ten dług który jest niebotycznie pie**olny! następny fakt to taki że Śląsk produkuje większość Waszego pkb którym się tak chwalicie następnym argumentem może być to że na Śląsku znajduje się większość fabryk hut itp a reszta Polski to typowe stepy wyp*zdowa!! kolejnym argumentem faktem może być to że niemoto przed wj***niem Śląska do reszty Polski nie było problemu że WY dokładaliście j***ne niemoty bo Śląsk sobie świetnie radził bez waszego j***nego dokładania bo sam był w stanie płacić to wszystko i na koniec jakoś k***a dziwnym trafem się stało że problemy Śląska z dokładaniem itp wyszły dopiero w chwili kiedy Polska przytuliła Śląsk nagle k***a zrobiło się tu szaro ponuro bieda itp i cza dokładać a co do kawałka ziemi to ten kawałek ziemi należy do Ślązaków! nie jestem Ślązakiem nawet sie tam nie urodziłem ale wk***ia mnie jak ciśniecie się po Śląsku! na koniec miszcz310 rocznik 89 może pierw k***a na początku doucz się czm był Śląsk przed wcieleniem do Polski i czym się stał PO! i nagle uświadomisz sobie jaką k***a krzywdę zrobiliście temu regionowi POlaczki



Ziew... Poza tym my tutaj rozmawiamy o dzisiejszej sytuacji czy o przeszłości? Bo to k***a ma jednak znaczenie. "Reszta Polski to typowe sępy wyp*zdowa" No gratuluję. Tylko, że jakoś największe pkb z tego co pamiętam to ma Mazowsze a nie Śląsk. Tylko zaraz będzie pie**ololo, że to wirtualne pieniądze... No i na ch*j nam te huty i kopalnie jak efektywność jest żałośnie niska. Dla porównania typowej wielkości kopalnia w USA jest obsługiwana przez jakieś 50-100 górników, w Polsce przez 3500. O reszcie obsługi nie będę nawet wspominał. Przecież to jest ukryte bezrobocie... Dlatego północna Polska pali węglem z Kanady i USA a nie z Polski...
Poza tym dawniej większość kopalni należało do niemców, albo żydów niemieckich. Polacy lub Ślązacy jak wolisz byli w zasadzie robotnikami tylko. Także jak kogolwiek okradziono to właśnie niemców i żydów niemieckich. Ja tez radzę sobie poczytać np. jak wyglądała Warszawa w okresie między wojennym, była wtedy porównywana do Paryża. Także proszę nie pie**ol, że tylko Śląsk taki biedny, bo cała Polska została udupiona w pewnym momencie. A prawda jest taka, że teraz na Śląsk idzie w ch*j kasy z całej Polski, żeby te kopalnie nie pie**olnęły...

oc...........an

2014-01-12, 03:17
Japie**ole, ale mnie rozpie**alają idioci, którzy naczytali się bajek o autonomii :roll:

Wdr, widać, że dawno z kuchni nie wychodziłaś, bo byś wiedziała, że za Gierka Polska się zapożyczyła do takich kwot, że dopiero w 2012 oddaliśmy ostatnią ratę, a większość z tych pieniędzy poszła na j***ny śląsk, żeby górnicy mieli po 500 rubli pensji i markowe towary w Peweksach, podczas gdy w pozostałych regionach klepano coraz większą bidę.
Nowa Huta, mówi ci to coś? Otóż, nie bez powodu nazywa się to miasto "Dziełem całego narodu", bo właśnie cały naród budował wam brudasy to miasto.

Po drugie, w p*zdę jest u was na śląsku normalnych Polaków, którzy przyjechali z całej polski wygrzebywać węgiel, lub budowało wspomnianą już nową hutę i zostali pracować w niej. To już rozpie**ala pierwszy punkt autonomii, czyli homogeniczność społeczeństwa.

Dalej, oprócz wpie**alania smalca i wodzianki za bardzo się nie różnicie od Polaków, a na dodatek każdy z was zna Polski, ale nie każdy z was zna śląski.

Idziemy dalej - historyczna stolica śląska? WROCŁAW. Co myślą Wrocławianie i Dolnoślązacy o was biedaki? No cóż, w dupie was mamy, więc już na starcie tracicie najbogatszy i najpotężniejszy region Śląska.

Religia. Z tego co wiem, to nie nosicie burek czy palicie kadzidła, więc autonomia religijna wam również nie przysługuje.

A teraz przejdźmy do tego jak sobie poradziłaby śląska Republika Smalcożerców, gdybyście jakimś cudem się oddzielili - oprócz Katowic, które robią na przestarzałym, niewydajnym sprzęcie i siedzą w przemyśle ciężkim, który jest uważany za zacofaną gałąź gospodarki macie tylko kopalnie węgla. Węgiel owszem, fajna rzecz, żeby się ogrzać, ale jak to w kapitalizmie bywa, ZAWSZE znajdzie się ktoś kto go wydobędzie więcej i taniej (np Chiny, Rosja czy nawet Australia). Kopalnie nie są zamykane przez rząd, bo są nieekologiczne, nie. Kopalnie są zamykane bo nie przynosiły zysku :roll:
Nie muszę dodawać, że bylibyście zmuszeni importować 99% towarów pierwszej, drugiej i trzeciej potrzeby zza granicy, bo technicznie nie moglibyście być samowystarczalni, a eksportować to byście mogli tylko i wyłącznie węgiel -_-

Tylko wspomnę, że odłączony śląsk NIGDY nie zdołałby trafić do Unii, ponieważ Polska, Hiszpania, UK i Niemcy są przeciwni rozdrabnianiu krajów (czytaj: mają problemy z r*chami partykularystycznymi) i popierając was brudasy dawaliby podkładkę takiej Katalonii czy Bawarii do większych wysiłków w dążeniu do oddzielenia) a co za tym idzie tylko byście się pogrążali w ubóstwie.

A na sam koniec: to że Polska wchłonęła Śląsk to naturalna kolej rzeczy. Wchłonęła ona wiele księstewek (np Mazowsze) i jest to integralna część formowania każdego kraju (Brandenburgia wchłonęła w p*zdę księstewek, Rosja wchłonęła Riazań, Kazań, Nowgorod czy Jarosaław, a Litwa swego czasu wchłonęła pół Rusi Kijowskiej). To że byliście małym gównem, które nie potrafiło się obronić to tylko i wyłącznie wasz problem.
A szaro ponuro i bieda to jest u was smalcożercy, my na Dolnym śląsku świetnie sobie radzimy, choć Dolny Śląsk był rozj***ny w 80% w czasie II wojny, a Górny Śląsk Armia Czerwona zajęła praktycznie bez oddania strzału(!). Dlaczego tak jest? Ponieważ we Wrocławiu i na Dolnym śląsku mieszkają Kresowiacy, a nie węglożercy :amused:

Polacy nie mają problemu ze ślaskiem. To śląsk ma problem z samym sobą.


Wdr

2014-01-12, 03:42
sniper1213
k***a mac ja pie**ole i to jest problem Polski wszech obecna tępota jego narodu wywołana leniem cipska! na sam początek zobacz sobie k***a imbecylu jak Śląsk k***a wyglądał przed opie**oleniem go z kasy przez Polaków! k***a zameczki pałacyki nowoczesne huty itp itd ten region wyprzedzał Was o k***a lata świetlne j***ne małpy nie było problemu z brakiem kasy itp bo Śląsk sobie k***a świetnie radził bez waszej k***a pomocy bo co Śląsk wypracował zostawało tutaj a nie jak teraz jest chamsko zapie**alane do warszafki!!! następnie pie**olone małpy mające tyle wspólnego z Polską że tylko mówicie po Polsku to że na Śląsku nie wydobywa się tylko węgla ale też k***a np miedz i teraz sobie zobacz k***a ile tej miedzy Śląsk chapie dla ciebie głupia pało następnie ch*j mnie obchodzi że się od czegoś odchodzi zauważ jak już cię nazwałem głupia małpo że na Śląsku są również k***a zakłady ciężkie huty które dalej by świetnie działy gdyby nie to że rozkradliście je lub mówiąc prościej dla takich tępych małp sprywatyzowaliście gdybyś nie wsadzał sobie palca w dupę i go nie woniał czy kako dobre a poczytał to byś się dowiedział że przemysł na Śląsku w swoich latach świetności był jednym z największych i najnowocześniejszych w Europie ale w chwili kiedy to tacy k***a dokładacze jak ty zaczeli przy nim gmerać nagle stał się nie rentowny brudny i śmierdzący nie będę dalej pisał o reszcie bo to bez sensu jest właśnie temu macie tą Polskę taką jaką macie wyj***ną niczym prostytutka po nocnej zmianie u polityków! nie macie pokory nie potraficie pryznać: no w sumie zajechaliśmy Śląsk rozkradliśmy go itp tylko wieczne j***ć Śląsk itp wiecznie tylko k***a żrecie się jak psy w schronisku o wszystko i o między siebie ale nawet nie warkniecie jak Wam w dupe kij wsadzają ofe rozkradają itp ch*j z reszta...

DUST DEVIL bu ha ha ha ale synek pie**olisz o boziu ale ch*j 21 na karku siedzi za granicą to ma wch*j do powiedzenia no no:D :D :D i nie jestem ona cwe*i synu emigracji:)

miszcz310 seynek nie sępów a stepy k***a stepyyyyy j***ny cymbale co do reszty nie będę pisał bo szkoda słów jest na to propaganda sukcesu a takie tłuki jak miszcz310 to łykają

i na koniec do DUST DEVIL powiem Ci tyle j***ny tępaku Gierek a wcześniejsze czasy Śląska to trochę odmienna historia ale widać k***a nauka nie poszła w las...a na koniec synku sp***olino emigracji:) zobacz sobie focie Śląska i zobaczysz ze ta warszafka przy Śląsku to j***ny ściek co się do tej pory nie zmieniło :) a nazywana była Paryżem nie pod względem piękna itp doczytaj synku doczytaj to może nagle pojmiesz ironię nazywania warszafki Paryżem na tamte czasy i btw pie**oli mnie propaganda którą się tu podpieracie

i na koniec dla wszystkich zj***nych zjebów nie jestem ona nie jestem Ślązakiem wypisałem się z bycia Polakiem bo nie urodziłem się k***ą do dymania a właśnie się tak zachowujecie...ja tylko tu mieszkam i mam beke

MARECZEK213

2014-01-12, 03:52
Wdr napisał/a:

sniper1213
k***a mac ja pie**ole i to jest problem Polski wszech obecna tępota jego narodu wywołana leniem cipska! na sam początek zobacz sobie k***a imbecylu jak Śląsk k***a wyglądał przed opie**oleniem go z kasy przez Polaków! k***a zameczki pałacyki nowoczesne huty itp itd ten region wyprzedzał Was o k***a lata świetlne j***ne małpy nie było problemu z brakiem kasy itp bo Śląsk sobie k***a świetnie radził bez waszej k***a pomocy bo co Śląsk wypracował zostawało tutaj a nie jak teraz jest chamsko zapie**alane do warszafki!!! następnie pie**olone małpy mające tyle wspólnego z Polską że tylko mówicie po Polsku to że na Śląsku nie wydobywa się tylko węgla ale też k***a np miedz i teraz sobie zobacz k***a ile tej miedzy Śląsk chapie dla ciebie głupia pało następnie ch*j mnie obchodzi że się od czegoś odchodzi zauważ jak już cię nazwałem głupia małpo że na Śląsku są również k***a zakłady ciężkie huty które dalej by świetnie działy gdyby nie to że rozkradliście je lub mówiąc prościej dla takich tępych małp sprywatyzowaliście gdybyś nie wsadzał sobie palca w dupę i go nie woniał czy kako dobre a poczytał to byś się dowiedział że przemysł na Śląsku w swoich latach świetności był jednym z największych i najnowocześniejszych w Europie ale w chwili kiedy to tacy k***a dokładacze jak ty zaczeli przy nim gmerać nagle stał się nie rentowny brudny i śmierdzący nie będę dalej pisał o reszcie bo to bez sensu jest właśnie temu macie tą Polskę taką jaką macie wyj***ną niczym prostytutka po nocnej zmianie u polityków! nie macie pokory nie potraficie pryznać: no w sumie zajechaliśmy Śląsk rozkradliśmy go itp tylko wieczne j***ć Śląsk itp wiecznie tylko k***a żrecie się jak psy w schronisku o wszystko i o między siebie ale nawet nie warkniecie jak Wam w dupe kij wsadzają ofe rozkradają itp ch*j z reszta...

DUST DEVIL bu ha ha ha ale synek pie**olisz o boziu ale ch*j 21 na karku siedzi za granicą to ma wch*j do powiedzenia no no:D :D :D i nie jestem ona cwe*i synu emigracji:)

miszcz310 seynek nie sępów a stepy k***a stepyyyyy j***ny cymbale co do reszty nie będę pisał bo szkoda słów jest na to propaganda sukcesu a takie tłuki jak miszcz310 to łykają

i na koniec do DUST DEVIL powiem Ci tyle j***ny tępaku Gierek a wcześniejsze czasy Śląska to trochę odmienna historia ale widać k***a nauka nie poszła w las...a na koniec synku sp***olino emigracji:) zobacz sobie focie Śląska i zobaczysz ze ta warszafka przy Śląsku to j***ny ściek co się do tej pory nie zmieniło :) a nazywana była Paryżem nie pod względem piękna itp doczytaj synku doczytaj to może nagle pojmiesz ironię nazywania warszafki Paryżem na tamte czasy i btw pie**oli mnie propaganda którą się tu podpieracie

i na koniec dla wszystkich zj***nych zjebów nie jestem ona nie jestem Ślązakiem wypisałem się z bycia Polakiem bo nie urodziłem się k***ą do dymania a właśnie się tak zachowujecie...ja tylko tu mieszkam i mam beke



Zamknij morde

Lukasz_S

2014-01-12, 04:05
@Wdr
nie przekonasz przekonanego, szkoda czasu... odpuść, na początku sprowadza Cie do własnego poziomu a później wygrają doświadczeniem

W dupie byli, gówno widzieli, a mądrzą się jakby pozjadali wszystkie rozumy tępaki pie**olone

vass

2014-01-12, 04:14
Dombas jest w Norwegii przejeżdżam tam parę razy w miesiącu :)

miszcz310

2014-01-12, 07:02
Wdr napisał/a:


miszcz310 seynek nie sępów a stepy k***a stepyyyyy j***ny cymbale co do reszty nie będę pisał bo szkoda słów jest na to propaganda sukcesu a takie tłuki jak miszcz310 to łykają



Ziew. Widzę geografia i ortografia to nie najmocniejsze twoje strony... Z tego wnioskuję, że historia, matematyka i reszta też leży i kwiczy. Dlatego szkoda sensownych argumentów, bo to jak granie z gołębiem w szachy...

Wdr napisał/a:

Śląsk wypracował zostawało tutaj a nie jak teraz jest chamsko zapie**alane do warszafki!!



To, że kopalnie jeszcze w ogóle trwają to jest właśnie zasługa "warszafki" i powinieneś tych polityków po nogach całować, że uj***li tyle kasy podatników w tych kopalniach i hutach kilka lat temu. Btw, myślę, że ta kasa i tak się jeszcze nie zwróciła póki co...

Wdr napisał/a:

Gierek a wcześniejsze czasy Śląska to trochę odmienna historia ale widać k***a nauka nie poszła w las.



Czyli zgadzasz się z nim, czy przysłowia nie rozumiesz?

Wdr napisał/a:

zj***nych zjebów


Chyba masło maślane wyszło.

Wdr napisał/a:

i nie jestem ona


Profil mówi coś zupełnie innego...

Wdr napisał/a:

nie jestem Ślązakiem wypisałem się z bycia Polakiem bo nie urodziłem się k***ą do dymania



k***a chłopie weź się zdecyduj. Kim lub czym ty jesteś? :-|
Poza tym jak się wypisałeś to ciekaw jestem jakie masz obywatelstwo?
Poza tym weź używaj jakiś znaków przestankowych. Te posty to jedno wielkie zdanie, albo raczej jakiś srogi ból dupy.

Lukasz_S napisał/a:

@Wdr
nie przekonasz przekonanego, szkoda czasu... odpuść, na początku sprowadza Cie do własnego poziomu a później wygrają doświadczeniem

W dupie byli, gówno widzieli, a mądrzą się jakby pozjadali wszystkie rozumy tępaki pie**olone


Ohoho, widzę znawca. Ty jak rozumiem wszędzie byłeś i wszystko już widziałeś (coś jak Bongman). Akurat póki co to wdr chce nas sprowadzić do swojego poziomu...

hat0r

2014-01-12, 08:27
k***a jak ja się cieszę, że banda umysłowych zjebów (jak np. autor tego tematu) w ten sposób widzi Śląsk...
Jest szansa na to, że takie downy nigdy tutaj nie dotrą i ten region dalej będzie tak zajebisty jaki jest obecnie.

8Preacher8

2014-01-12, 10:04
Lukasz_S napisał/a:

@Wdr
nie przekonasz przekonanego, szkoda czasu... odpuść, na początku sprowadza Cie do własnego poziomu a później wygrają doświadczeniem

W dupie byli, gówno widzieli, a mądrzą się jakby pozjadali wszystkie rozumy tępaki pie**olone



oni go nie sprowadzili do własnego poziomu tylko wręcz podnieśli... merytorycznymi argumentami próbowali Wam wyjaśnić, dlaczego dla śląska autonomii nie ma i nie będzie. Widać jednak, że w d*pach się Wam poprzewracało i za dużo w kopalni siedzicie skoro tak oczywistych faktów jakoś nie udaje się Wam zauważyć. Zresztą przy poziomie kultury jaki reprezentujecie i jadu jakim plujecie na kraj, który Was z biedy waszych umysłów wyciągnął życzę Wam tej autonomii, a nawet włączenia do Niemiec (czyli Waszego ukochanego Reich'u) jak Was tam zaczną traktować jak murzynów to może lekko otrzeźwiejecie. O ile w ogóle ktoś Was zechce bo przy tak zacofanej gospodarce to może się okazać, że wymrzecie z głodu wpierd*lając te Wasze "bryłeczki" węgla...