18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

tymczasem na śląsku

marna • 2014-01-10, 18:03
Taki żarcik ;)

To Donieckie Zagłębie Węglowe czyli Donbas (ukr. Донбас, ros. Донбасс) – okręg przemysłowy we wschodniej Ukrainie, w aglomeracji Doniecka, nad Dońcem. Fotograf Alexander Chekmeneva wykonał tam poniższe zdjęcia.











reszta w komenarzu

Ar...........ch

2014-01-12, 14:08
DUST DEVIL napisał/a:

(...)
Tylko wspomnę, że odłączony śląsk NIGDY nie zdołałby trafić do Unii
(...)



:megalol:

Widać, że w dupie byłeś i gówno widziałeś.

Ile lat pracy masz za sobą? Ile przeżyłeś na Śląsku albo w centrum Polski, ile podatków tu zostawiłeś, ile podjąłeś przedsięwzięć?

Ah, prawda encyklopedyczna, doj***łeś do pieca.

DZIĘKI WSZECHSTWÓRCY, że spedalona unia JEWropejska nie chciałaby oddzielonego Śląska.

A teraz wskakuj z powrotem w rurki i do marketu na gałkowe lody.

:badyl:

mmorka

2014-01-12, 14:10
Zaś gorole sie dały do godki ło ślonzokach.
Powie wom ślonzok. Gówno a nie autonomia, tu same byłe komuchy siedzą na sprywatyzowanych państwowych firmach.
Niestety ale właśnie ten chory system spowodował, że 3000 ludzi robi to co mogło by robić 500, ludziom, którzy tam pracują jest dobrze - ALE z gospodarczego punktu widzenia nie ma prawa się to opłacać. Jak dochodzi do zwolnień to dotyczą one tylko fizycznych pracowników, których jest najmniej.
Dodatkowo - zamykamy kopalnię, z powodu braku rentowności. Kupuję ją były dyrektor kopalni za 2000 zł, zwalnia 3/4 kadry, daje 1600 zł wypłaty, a reszta hajsu ląduje w jego kieszeni.
Wielki ch** w dupę tym, którzy twierdzą, że lubimy niemców - powtarzam po raz kolejny - nie lubimy niemców.
Zasadniczy problem śląska (może nawet na wiekszą skalę niż np na mniej uprzemysłowionych terenach polski) to zbyt dużo czerwonych ryjów przy korycie, mimo pozornej zmiany systemu (która umożliwiła nam wybór marki piwa, które spożyjemy - niech żyje wolność !!)
Podsumujmy - mamy sporo uczciwie i ciężko pracujących ludzi, ale tych, którzy chcieli by się na nich szybko i chamsko wzbogacić mamy za dużo (jaka analogia do warszawki).
Dlatego żadna autonomia nie wchodzi w grę - chyba, że wszystkich posiadających stosowną teczkę w IPN wyślemy co najmniej za ural (w myśl słów Cejrowskiego - wszyskich WON !)
P.S Tej cechy właśnie nie lubię u mojego wspaniałego narodu - zamiast podjąć dyskusję o historii i poglądach to wszyscy skaczą sobie do gardeł nie wiadomo po co i na co. Tego nam brakuje - zamiast się dogadać i jak trzeba robić rewolucję, krzyczeć VETO to lepiej rzucać do siebie granatami o 3 cm miedzy - a władza śmieje się nam w twarz. Jak się robi za spokojnie to znowu jakiś news na Tusk Vision Network puszczą coby znowu mieli o co sobie do gardła skakać i tak w kółko ...

kamcios1

2014-01-12, 14:22
DUST DEVIL napisał/a:



ZAWSZE znajdzie się ktoś kto go wydobędzie więcej i taniej (np Chiny, Rosja czy nawet Australia).


Toś doj***ł,aahhaa
Węgiel z Chin to gówno którym możesz sobie dupsko podetrzeć.
Skoro już mowa kto kogo odbudował to właśnie Śląsk odbudował Warszawę.

mmorka napisał/a:


P.S Tej cechy właśnie nie lubię u mojego wspaniałego narodu - zamiast podjąć dyskusję o historii i poglądach to wszyscy skaczą sobie do gardeł nie wiadomo po co i na co. Tego nam brakuje - zamiast się dogadać i jak trzeba robić rewolucję, krzyczeć VETO to lepiej rzucać do siebie granatami o 3 cm miedzy - a władza śmieje się nam w twarz. Jak się robi za spokojnie to znowu jakiś news na Tusk Vision Network puszczą coby znowu mieli o co sobie do gardła skakać i tak w kółko ...



Oni tacy agresywni są tylko w necie, w realu to złego słowa przy ślązakach nie powiedzą.

kroplowa

2014-01-12, 14:51
Dlaczego mylicie autonomię z niepodległością?

KN1

2014-01-12, 14:57
@DUST DEVIL
O j***ny w dupe kopany, w dupie był i gówno widział. Posłuchał byś mądrzejszych a nie pisał i wrzucał jakieś zj***ne obrazki, które obrażają chyba tylko twoją inteligencje.

Mieszałem w wawie, na śląsku, pomorzu trochę tego było.
Warszawa odpada , ścisk przepych, bycie muchą ciągnącą do jednego gówna mnie nie interesuje.
Śląsk mnie ugościł chyba najlepiej , nigdy nie maiłem problemu z załatwieniem czego kolwiek , ludzie są poprostu normali, cieżko pracujący, i przedewszystkim skromni. Jeśli miał bym planować przyszłość to jest chyba jedno z lepszych mniejsc do osiedlenia.
I się cieszę, że masz taki stosunek pajacu bo przynajmniej się nie spotkamy.

oc...........an

2014-01-12, 15:16
kamcios1,

porównywanie węgla... no tego jeszcze nie było :amused:

Co do odbudowania, to największy wkład przyszedł właśnie z Dolnego Śląska, kiedy to całe kamienice rozbierali. Np Warszawskie Stare Miasto w większości zostało odbudowane z Wrocławskich cegieł ;)

kroplowa,

bo autonomia to pierwszy krok ku oddzieleniu, a przy tak słabych argumentach jak mają "ślązaki" to w ogóle tego tematu nie powinno być.

Wdr,

uuu, coś widzę komuś zapiekło :D No i jak zwykle jak przegrywasz to zawsze jest pseudoargument o emigracji :facepalm: Do twojej wiadomość ja wyjechałem do UK na studia a nie na zarobek, no ale dla takich jak ty dążenie do zdobycia najlepszej możliwej edukacji pewnie jest czymś zbyt skomplikowanym do ogarnięcia :roll:

Arch,

od 2009 zostawiłem w Polsce 3 PITy. Przedsięwzięć to jestem w trakcie jednego, a w przyszłości planuję kolejne ;)
A co do braku Unii to nie wiem czy to taki plus - zobacz na Kosowo, oprócz bycia pralnią pieniędzy i największym rynkiem organów to za wesoło u nich nie jest :/

arturos307,

wzruszyła mnie ta wypowiedź. Reprezentujesz poziom inteligencji wszystkich Ślązaków, czy tylko siebie? :D

gr...........og

2014-01-12, 15:39
DUST DEVIL,

Skoro nawet nie wiesz że w zależności od złoża jest różnica w kaloryczności węgla, to nie ma co z tobą prowadzić dyskusji. Doucz się k***a, bo od tego smutnego pie**olenia oczy więdną.

słit_dżizas

2014-01-12, 15:58
Cytat:

Obrazek



Orzełki ci się pomyliły :homer: Nasrałeś we własne gniazdo i to dosłownie...

Cytat:

Nowa Huta, mówi ci to coś? Otóż, nie bez powodu nazywa się to miasto "Dziełem całego narodu", bo właśnie cały naród budował wam brudasy to miasto.



"Nowa Huta – historyczna, wschodnia część obszaru Krakowa. Zaprojektowane i zbudowane od podstaw miasto, którego budowę rozpoczęto w 1949 roku. W latach 1949–1951 samodzielne, od 1 stycznia 1951 włączone do Krakowa jako jedna z jego dzielnic."

Własnie przyłączyłeś Kraków do Śląska - masz rozmach sk***isynu!

Sadol schodzi na psy - najwięcej piw dostaje koleś z leninem w awatarze, który nie wie gdzie leży Nowa Huta i przy okazji chcąc błysnąć dziełem rodem z painta robi autodiss. Zaprawdę powiadam Wam - świat się kończy.




elane

2014-01-12, 16:53
DUST DEVIL napisał/a:

kamcios1,

porównywanie węgla... no tego jeszcze nie było :amused:



i jak tu z takim dyskutować jak nie ma w ogóle pojęcia o czym pisze. "Nie znam się, to się wypowiem" - to powinien być Twój podpis.

P.S. wiesz, że Nowa Huta leży w Małopolsce, bo to część Krakowa?

wrobel242424

2014-01-12, 18:16
skaczemy sobie do gardeł, a Niemiec siedzi i się cieszy...

Lukasz_S

2014-01-12, 19:39
8Preacher8 napisał/a:



oni go nie sprowadzili do własnego poziomu tylko wręcz podnieśli... merytorycznymi argumentami próbowali Wam wyjaśnić, dlaczego dla śląska autonomii nie ma i nie będzie. Widać jednak, że w d*pach się Wam poprzewracało i za dużo w kopalni siedzicie skoro tak oczywistych faktów jakoś nie udaje się Wam zauważyć. Zresztą przy poziomie kultury jaki reprezentujecie i jadu jakim plujecie na kraj, który Was z biedy waszych umysłów wyciągnął życzę Wam tej autonomii, a nawet włączenia do Niemiec (czyli Waszego ukochanego Reich'u) jak Was tam zaczną traktować jak murzynów to może lekko otrzeźwiejecie. O ile w ogóle ktoś Was zechce bo przy tak zacofanej gospodarce to może się okazać, że wymrzecie z głodu wpierd*lając te Wasze "bryłeczki" węgla...



dobra pedale, nie mam ochoty na głębszą dyskusje wiec krotka piłka, mieszkasz na śląsku? jak nie to ch*j Ci do tego jak Ślązacy chcą żyć, chcą autonomii to powinni ja dostać, chcą osobnego państwa, cesarstwa, królestwa, to co Ci to k***a przeszkadza jak i tak tam nie mieszkasz pok***iencu.

"Dać Polsce Górny Śląsk, to jak małpie dać zegarek" - Winston Churchill
"Po 80 latach, widać, że małpa zegarek zepsuła" - Jerzy Gorzelik

oc...........an

2014-01-12, 20:46
grimHog, o k***a :roll: no widzę, że trzeba wam jak małpom wszystko rozpisywać na części pierwsze. Owszem, Chiński wyngiel może i nie jest tak kaloryczny (choć szybki google mówi, że wcale nie jest gorszy), śląski węgiel jest nieporównywalnie droższy, szczególnie, że podobno dziś transport masowcami to kilka złotych za tonę. Porównywanie węgla... tego jeszcze nie było, bo nie ma płaskiej stawki na ten surowiec i każdy kraj kasuje wg własnego uznania. Wiem, że wam w przedszkolu pani mówiła, że węgiel to czarne złoto, ale niestety rozczaruję was, w odróżnieniu od złota, które ma najczęściej jedną i tą samą cenę na świecie (na próbę 999), cena węgla jest bardzo różna w zależności od kraju i ABSURDALNE jest porównywanie tylko jakości -_-
Teraz rozumisz?

elane, c'nie? :amused:

słit_dżizas, moje gniazdo? Moje gniazdo ma jeden z najpiękniejszych herbów.

A to, że przykleili na obrazku herb śląska, który dziwnym trafem jest dziś herbem Dolnego Śląska to już nie moja wina, bo to nie ja ten obrazek robiłem czy ustalałem kto jaki herb dostanie.
I powiem jeszcze, że mało jaki Dolnoślązak czuje jakieś specjalne przywiązanie do Orła Piastów. W przedszkolu i szkole uczyli nas o herbie Wrocławia i nikt nie zawracał sobie głowy herbem DŚ. Ba! Dopiero w tym roku po raz pierwszy zobaczyłem flagę materiałową Dolnego śląska (w sklepie z flagami i gadżetami dla kibiców) i była to pewnie jedyna flaga w całym Wrocławiu, bo u nas wszyscy czują się polakami i nikt nie biega po ulicy ani nie wywiesza flagi województwa.
Nawet w urzędzie miejskim wisi flaga Wrocławia (kolory czerwony i żółty z herbem po środku). Nikogo we Wrocławiu nie interesuje flaga województwa i nie sądzę, żeby w innych Dolnośląskich miastach było jakoś inaczej :P

hat0r

2014-01-12, 21:16
Choćbyś nie wiem z jaką elokwencją teraz opisywał herby i flagi Twojego województwa to i tak większość ma Cię obecnie za idiotę, który "Nową Hutę" przypisał do Śląska...

oc...........an

2014-01-12, 22:08
hat0r,

Dzięki! Wiele dla mnie znaczy ten tytuł :amused:

Ale odpowiadanie tylko na ułamek mojej obszernej wypowiedzi najlepsze co nie Seba? ;)
To w sumie dużo mówi o moich przeciwnikach, że znajdują jeden błąd i go eksploatują do granic możliwości, podczas gdy sedno sprawy pozostawiają nietknięte :roll:

A popie**oliło mi się z HUTĄ KATOWICE


Cytując hasło komunistyczne "Dzieło całego narodu" miałem na myśli TO <-----

Rysiek86

2014-01-12, 23:37
DUST DEVIL
W Dupieś był gówno widział
Jak by nie my to wpie**alasz tynk ze ściany !