18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Tusk - Likwidator przemysłu

Szarky • 2013-09-14, 15:32
Takie oto pocztówki rozdawano dzisiaj, podczas strajku związkowców w Warszawie.

Przód:


Na tyle pocztówki możemy przeczytać:

Cytat:

Rządy Donalda Tuska to likwidacja polskiego przemysłu na niespotykaną dotąd skalę. Za jego sprawą przestał istnieć polski przemysł stoczniowy, fabryki silników okrętowych, poznańskie Zakłady im Cegielskiego i wiele innych ważnych przedsiębiorstw.
W tym roku zabrał się za polską energetykę i zatrzymał inwestycje w Elektrowni Opole, w Elektrowni Dolna Odra w Szczecinie, w Elektrowni Ostróda i w Elektrowni Błachownia. Brak rozwoju przemysłu to jego likwidacja! Rządy Tuska zniszczyły polski przemysł bardziej niż stan wojenny. Dość niszczenia! Powiedz "NIE" rządom likwidatorów"



Myślę że to zmierza w dobrą stronę lecz w ślimaczym tempie...
Ponadto w telewizji można usłyszeć że uczestników jest 100 tyś. - gówno prawda! Jest ich więcej, wspierają ich Warszawiacy którzy wyszli na ulicę, pozdrawiają przechodzących związkowców i na swój sposób ich w ten sposób wspierają.
PS.
Pierwszy temat, materiał własny, przepraszam za jakość zdjęcia - było robione na szybko telefonem. po tagach nie znalazłem

sz...........an

2013-09-14, 15:37
Brawo... pokrzyczeli, porozdawali pocztówki a w kraju jak było tak jest dalej.

ontoanonim

2013-09-14, 15:42
Powinni wziąć kamienie, butelki z benzyną, zrzucić się na jakiś czołg albo coś.

kufel01

2013-09-14, 15:45
Lucek to k***a podnieś dupe od kompa i też wyjdz jak masz jakiś pomysł bo tutaj to sobie możesz h*jem pomachać do monitora! Póki co wyszli i pokazali że są, jak to nie podziała to bedziemy tu mieli wojne domową , taką mam k***a nadzieje! to rząd powinien sie bac nas ludzi a nie my rządu k***a jego sasna mać!

Un_Nem

2013-09-14, 15:46
mogliby sie porzadnie wk***ic i poprostu wpie**olic sie na ten caly sejm i go rozebrac na czesci.

Scareface101

2013-09-14, 15:53
kufel01 napisał/a:

Lucek to k***a podnieś dupe od kompa i też wyjdz jak masz jakiś pomysł bo tutaj to sobie możesz h*jem pomachać do monitora! Póki co wyszli i pokazali że są, jak to nie podziała to bedziemy tu mieli wojne domową , taką mam k***a nadzieje! to rząd powinien sie bac nas ludzi a nie my rządu k***a jego sasna mać!


sz...........an

2013-09-14, 15:54
kufel01 napisał/a:

Lucek to k***a podnieś dupe od kompa i też wyjdz jak masz jakiś pomysł bo tutaj to sobie możesz h*jem pomachać do monitora! Póki co wyszli i pokazali że są, jak to nie podziała to bedziemy tu mieli wojne domową , taką mam k***a nadzieje! to rząd powinien sie bac nas ludzi a nie my rządu k***a jego sasna mać!



a ja nie mówię o tym, że gdzieś się wybieram. Mówię tylko, że skoro już ruszyli dupska przed sejm po raz chyba piąty i po raz piąty robią to samo (łażą i się drą) to czas się zastanowić nad innymi środkami. Rządu nie obalą syrenami :homer:

en...........an

2013-09-14, 15:55
Powinniśmy mieć jak najwięcej własnych fabryk i zakładów pracy. A te ch*je wszystko zamykają.
No ale skoro k***a węgiel opłaca się sprowadzać z Chin niż kupować z własnych kopalni to ja pie**ole.

sz...........an

2013-09-14, 16:04
@up

a to dlatego, że jest opłata od tego, od tamtego, od urzędnika, od wykonawcy, od urzędnika wykonawcy itd.

Cyrk

2013-09-14, 16:05
Nie lubię rudego ch*ja, ale akurat za upadek stoczni to całkowita odpowiedzialność ponosi związkowa Solidarność.

sz...........an

2013-09-14, 16:06
@up

za upadek stoczni odpowiedzialność ponosi rząd i UE

wiesiors4

2013-09-14, 16:11
Pomyślcie tylko: to my - obywatele jesteśmy prawdziwą siłą. Gdyby tak wszyscy niezadowoleni z władzy rządzącej wybrali się do stolicy, stanęli ramię w ramię i zrobili szturm na sejm byłby niezły bajzel. 460 matołów nadzianych na ogrodzenie wokół sejmu, Warszawa w ogniu i wojna domowa, czołgi na ulicach. Wydaję mi się, że inaczej nie obalimy tego sk***iałego systemu.

NieWiemZeWiem

2013-09-14, 16:39
ja nie wiem wszystiego czego chca zwiazkowcy ale nie jestem za nimi... Ludzie ostatnio spotkałem kumpla ktory w gimnazjum i liceum co chwile mial wyj***ne na oceny nauke itp. Gadam znim i wiecie gdzie wylądował? na kasie k***a a wczesniej jeszcze robil jako blacharz itp. Gadamy i gadamy i doszlo do momentu kiedy zaczał pie**olic cos w stylu "to wina tuska, rzadu, nie mam co do garnka włazyc" itp itp. no k***a ludzie jest kilka grup ludzi: ci co sa madrzy,uczyli sie i odniesli sukces. Ci co sa madrzy, uczyli sie i nie odniesli sukcesu. Są Ci co uczyli sie, mieli slabe oceny ale odniesli sukces. Sa Ci co nie uczyli sie, mieli slabe oceny i nie odniesli sukcesu. Ludzie moj ojciec jak i ja mamy firmy. Ostatnio sprzataczka chciala 3000zł za prace! rozumiecie to?! ludzie nie placi sie juz za prace fizyczna ale intelektualną! Trzeba wyprzedzać rynek,gospodarke i uczyć się w tym kierunku. 90% zwiazkowców to są lenie którzy cha zarbać bogatym i wziąć dla siebie wszystko nie dawając nic innym(moim zdaniem) dlaczego ja mam oddawać połowe majątku tylko dlatego że jestem bardziej przedsiębiorczy od innych? I tak na przykład ojciec płaci dużo bo mamy kilka projektantów i programistów więc sa drodzy. Musicie zrozumiec że rynek się zmienia i Ci co kiedys zdobywali doświadczenie nie wiem wy budowaniu czegoś to teraz jest to mało potrzebne lub robia to za niego roboty a taki 40-50 latek nie przekwalifikuje się na programiste. Ja wiem że tusk zj***ł bo i tak pracodawcy cierpią ale związkowcy to juz w ogóle rozpie**ola wszystko!(tak między nami gdy związkowiec dojdzie do władzy to zapomni o swoich). Emerytura do 67 lat....no k***a takie jest prawo ekonomi! jest za mało dzieci! k***a zrozumcie to! oczywiście tusk móglby zwolnic urzedników itp. zeby bylo wiecej kasy na wieksze emerytury ale i tak nie bedzie tyle ile każdy by chciał. Trzeba potrafić postawić się na kogoś miejscu i gdybym był typowym kowalskim to tez bym był tam na ulicy warszawy ale nie jestem bo k***a działam na własną kieszen. BMW miało budowac u nas fabryke dla 1000 pracowników(ściema bo miało być tylko dla 300- znam udziałowca w bmw) ale wybrali inny kraj bo przestraszyli się polskich związkowców!!!! wiecie ile związkowcy na wysokich stołkach zarabiaja?!?!?!? przeciez wykorzystują mase niezadowolonych ludzi dla własnych potrzeb! tyle w temacie musze iść a podałbym więcej argumentów i z checia bym podsytkutował. Przeczytajcie ze zrozumieniem(bo h*jowo napisałem-dotykowy ekran;/)

bachmaybach

2013-09-14, 17:07
Rozmawiam ze związkowcem: "tUsk sprzedał kopalnie sprzedał stocznie. Wungiel, statki, wungiel statki +∞, nimce kupujo ziemia."
Ten człowiek cały czas sprowadzał dyskusję ad wungiel i statki. Zgodzę się, że tUsk to ch*j jakich mało, ale do k***y nędzy, żyjemy w czasach, w których przemysł ciężki nie jest już kluczowy dla gospodarki. Teraz liczy się IT, telekomunikacja, finanse, elektronika. We wszystkich tych branżach są potrzebni specjaliści po studiach. Się k***a nie chciało uczyć, to trzeba zapie**alać. Ale k***a nie. Wungiel i statki się liczą dla tych ch*jów ze związków.
Wungiel
Statki
Fedrować
Wincyj wungla
Niech se k***a zbudują statki na węgiel i niech go wydobywają, byle tylko z daleka ode mnie.

gabrychchch

2013-09-14, 17:18
a swego czasu fabrykę nokii z Niemiec do Rumunii przenieśli dlatego, że tam związków nie ma a nie dlatego, że tam płaca minimalna to 200 dolarów a nie 2000 jak to w Raichu było. Polecam koledze NieWiemZeWiem Michalkiewicza posłuchać, bo bardzo ciekawie mówi o tych, którzy w Polsce największy sukces odnieśli. Co do związków to fakt, że część z nich to karierowicze, którzy liczą na ciepłe posadki ale niech kolega spróbuje się postawić w sytuacji tej sprzątaczki o której kolega napisał, w Polsce jak się min 2 kółek nie zarabia to się wegetuje nie żyje.

bachmaybach masz rację komórkami tanią energię dla całego kraju wyprodukujesz, przemysł ciężki to podstawa rozwoju każdej gospodarki na świecie, dopiero jak się gospodarka rozwinie to stopniowo ją się przekwalifikowuje, węgiel to nasz skarb, czarne złoto, szkopy kopalnie pozamykali dopiero kiedy byli w stanie w inny sposób zapewnić energię dla kraju jak najniższym kosztem a my co mamy prąd od innych kupować jak sami możemy wyprodukować? A te nowe technologie jak chcesz do USA sprzedawać? DHLem wysyłać?? Więc i można by było kawałek dobrej floty zbudować, kilka kontenerowców a nie żeby nasi marynarze pod obcymi banderami w ręce somalijskich piratów trafiali...