18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Tusk - Likwidator przemysłu

Szarky • 2013-09-14, 15:32
Takie oto pocztówki rozdawano dzisiaj, podczas strajku związkowców w Warszawie.

Przód:


Na tyle pocztówki możemy przeczytać:

Cytat:

Rządy Donalda Tuska to likwidacja polskiego przemysłu na niespotykaną dotąd skalę. Za jego sprawą przestał istnieć polski przemysł stoczniowy, fabryki silników okrętowych, poznańskie Zakłady im Cegielskiego i wiele innych ważnych przedsiębiorstw.
W tym roku zabrał się za polską energetykę i zatrzymał inwestycje w Elektrowni Opole, w Elektrowni Dolna Odra w Szczecinie, w Elektrowni Ostróda i w Elektrowni Błachownia. Brak rozwoju przemysłu to jego likwidacja! Rządy Tuska zniszczyły polski przemysł bardziej niż stan wojenny. Dość niszczenia! Powiedz "NIE" rządom likwidatorów"



Myślę że to zmierza w dobrą stronę lecz w ślimaczym tempie...
Ponadto w telewizji można usłyszeć że uczestników jest 100 tyś. - gówno prawda! Jest ich więcej, wspierają ich Warszawiacy którzy wyszli na ulicę, pozdrawiają przechodzących związkowców i na swój sposób ich w ten sposób wspierają.
PS.
Pierwszy temat, materiał własny, przepraszam za jakość zdjęcia - było robione na szybko telefonem. po tagach nie znalazłem

Cyrk

2013-09-14, 17:26
szer.Lucjan napisał/a:

@up

za upadek stoczni odpowiedzialność ponosi rząd i UE

Który? Obecny czy 4 poprzednie też? No i nie rozumiem czemu rozgrzeszasz Solidarność, skoro to przez tych baranów nie można było przeprowadzić niezbędnej restrukturyzacji (woleli utrzymać stan poprzedni przez kilka lat dłużej, a potem zakład musiał być zlikwidowany). No chyba, że uważasz, że należało nadal dopłacać do stoczni z budżetu, no to nie mamy lewaczku o czym gadać...

bachmaybach

2013-09-14, 17:40
@gabrychchch jak chcesz to sobie dopłacaj do nierentownych kopalń i stoczni. Możesz nawet całą pensję przeznaczyć na to. ch*j mnie to obchodzi. Szlag mnie tylko trafia, gdy widzę, na jakim sprzęcie pracujemy na laborkach.
P.S. Słyszałeś o tanich banderach?

Donaldek

2013-09-14, 18:13
Ja wam dam k***a pocztówki!


:krejzi:

moja-mama

2013-09-14, 18:19
jestes k***a j***nym skonczonym idiotą, jesli myslisz ze ten glab sp***olil wszystko. problem w tym ze kretyni jak ty i twoi rodzice glosuja na tych debili a po dwoch latach umieszczaja te fotki. problemem jest ten kraj glosujacy na kretynow z 1 miejsc albo ostanich list. problemem jest to ze wszedzie jest skretyniale kolesiostwo problemem sa k***a takie tempaki jak ty. jasne dajmy wladac pisowi lub komukolwiek. z jakim skutkiem? ten rzad to takie same kretyny jakim jestem ja ty kazdy. czlowieku nawet nie masz pojecia jaki balagan naprawde jest. dodawaj te k***a rysunki kogokolwiek. ch*ja ten narod zrobi bo albo politycy ch*jowi albo przedsiebiorcy albo sasiad. jestem wk***iony na kazdy rzad jak leci, bo wszyscy ch*ja robia. i ten twoj mikkkkkeeee ell andzelo tez byl w sejmie. i gdzie on byl? smiejmy sie k***a z tuska smiejmy sie z kaczora korwina z palikota. gdzie k***a jestescie na wyborach gnojki? chcialbym to wiedziec.


moj pierwszy cos tam glaby i ch*j w dupie mozecie mnie cmokncac w cycka lewego i prawego a w ogole ch*j wam w dupe kretyni

bartholomai

2013-09-14, 18:20
@enjoypoznan bo nie musimy opłacać chińskich przywilejów jak 13-tki, 14-tki i związkowców, nie wspominając o ich emeryturach.

Szczur22

2013-09-14, 18:27
Związkowcy k***y złodzieje nieroby. Pozamykać te nierentowne fabryki w p*zdu, wyj***ć darmozajdów na bruk, to nie PRL. Przedsiębiorstwo ma na siebie zarabiać, jak nie potrafi o własnych siłach to znaczy że jest ch*jowe i nie ma dla niego miejsca na rynku. Żadnych respiratorów w postaci utrzymywania przez państwo!

staineer

2013-09-14, 18:32
Eeeee.. krzyczą o likwidacji polskiego przemysłu ??? szkoda ze nikt im nie uświadomi ze polski przemysł nie ma szans na bycie konkurencyjnym na większą skalę w współczesnej światowej gospodarce, więc po prostu nie ma sensu w inwestowanie w niego.. ponadto rolnictwo oraz przemysł od dawna przestały być wyznacznikiem bogactwa państwa.. współcześnie wyznacznikiem tym jest sektor usług, który w Polsce wciąż stanowi zbyt mały procent gospodarki. Ja informacje te pierwszy raz słyszałem w gimnazjum wiele lat temu, więc nie są one jakąś wielką masońską tajemnicą :loldev: ale jak ktoś zamiast mysleć i wziąć się do roboty woli płakać i użalać się nad sobą że mu stocznie zamknęli to współczuje

pi...........ja

2013-09-14, 18:32
Zobaczymy jak wielki wszechPrezes to naprawi.

razmus

2013-09-14, 18:39
"...wspierają ich Warszawiacy którzy wyszli na ulicę, pozdrawiają przechodzących związkowców..." - ja też pozdrowiłem, środkowym palcem.

staineer

2013-09-14, 18:51
razmus napisał/a:

"...wspierają ich Warszawiacy którzy wyszli na ulicę, pozdrawiają przechodzących związkowców..." - ja też pozdrowiłem, środkowym palcem.

w sumie ciekawy pomysł godny naśladowania , gdyby zrobić z tego jakąś większa akcję może ta banda "prawdziwych polaków" zawstydziłaby się.. i przy odrobinie boskiej interwencji przejrzała na oczy zamiast każdą swoją życiowa porażkę zrzucać na rząd i tych biednych cyklistów :lol:

wodzu11

2013-09-14, 18:56
staineer napisał/a:

Eeeee.. krzyczą o likwidacji polskiego przemysłu ??? szkoda ze nikt im nie uświadomi ze polski przemysł nie ma szans na bycie konkurencyjnym na większą skalę w współczesnej światowej gospodarce więc nie ma sensu w inwestowanie w niego.. ponadto rolnictwo oraz przemysł od dawna przestały być wyznacznikiem bogactwa państwa.. współcześnie wyznacznikiem tym jest sektor usług, który w Polsce wciąż stanowi zbyt mały procent gospodarki. Informacje te pierwszy raz słyszałem w gimnazjum wiele lat temu, więc nie są one jakąś wielką tajemnicą.. ale jak ktoś zamiast mysleć i wziąć się do roboty woli płakać i użalać się nad sobą że mu stocznie zamknęli to współczuje



Lepiej wróć do gimnazjum, bo nie uważałeś na lekcjach. Przemysł i rolnictwo to podstawa gospodarki każdego państwa, a wyznacznikiem jego "bogactwa" jest stopień zatrudnienia w danym sektorze (rolnictwo, przemysł usługi). Likwidując przemysł ciężki i rolnictwo strzelasz sam sobie w kolano, bo musisz to co on oferuje (żywność, rudę, stal, półprodukty, komponenty) sprowadzić z innych państw, a to kosztuje, + dajesz zarobić innym a nie swoim :-P

Polski przemysł ma szanse bycia atrakcyjnym, ale w polszy panuje przekonanie, ze jak coś jest nieopłacalne, to trzeba to sprzedać/rozkraść, zamiast zrobić tak, żeby było opłacalne (np. wdrożyć nowe technologie, ROZSĄDNIE restrukturyzować itp.). Tak było np. z kopalniami na Śląsku, po czasie okazało się, ze zagraniczne firmy chciały wykupić te "upadłe", im się jakoś opłacało.

Dodatkowo, jak kraj ma jakieś surowce naturalne, to trzeba je wykorzystywać, w tym wypadku wydobywać, a nie zostawić i zakład "zaorać" (przykład KWK Rozbark w Bytomiu). Nie popieram związkowców, bo sam znam parę przekrętów w ich wykonaniu, i opinie o nich sobie wyrobiłem .

Polska nigdy nie będzie drugą Szwajcarią tak jak Ty byś tego chciał.... :-D

staineer

2013-09-14, 19:01
wodzu11 napisał/a:



Likwidując przemysł ciężki i rolnictwo strzelasz sam sobie w kolano, bo musisz to co on oferuje (żywność, rudę, stal, półprodukty, komponenty) sprowadzić z innych państw, a to kosztuje, + dajesz zarobić innym a nie swoim :-P

tak samo jak w kolano strzela sobie Liechtenstein czy Szwajcaria ? (które surowców nie posiadają a jakoś są wzorowymi gospodarkami ) ale tak ogólnie to jest sporo racji w tym co mówisz, tyle że ja w swoim "skrócie myślowym" nie miałem na mysli że przemysł i rolnictwo jest niepotrzebne.. należy je po prostu okroić o firmy/sektory przynoszące straty a zyski zainwestować w to co przynosi zyski.. bo chyba nie wmówisz mi że eksploatacja węgla jest jakoś mega opłacalna ? za to taki KGHM ma się świetnie, czyli jednak da się a Polska nie musi byc druga Szwajcarią wystarczy żeby była polską ..byle z mądrym pomysłem na istnienie i bez fanatyków u władzy ;)

wodzu11

2013-09-14, 19:07
staineer napisał/a:

tak samo jak w kolano strzela sobie Liechtenstein czy Szwajcaria ? (które surowców nie posiadają a jakoś są wzorowymi gospodarkami ) ale tak ogólnie to jest sporo racji w tym co mówisz, tyle że ja w swoim "skrócie myślowym" nie miałem na mysli że przemysł i rolnictwo jest niepotrzebne.. należy je po prostu okroić o firmy przynoszące straty a zyski zainwestować w to co przynosi zyski.. bo chyba nie wmówisz mi że eksploatacja węgla jest jakoś mega opłacalna ?



O dziwo polski węgiel jest wysokoenergetyczny, + jest bardzo ceniony przy produkcji wysokiej jakości stali :P

Problem z jego wydobyciem jest taki, że akurat mamy nieco ch*jowe złoża, tzn. poza węglem są tam np. komory metanowe i inne takie, co skutecznie utrudnia kopanie. Np. złoża węgla w USA wyglądają całkiem inaczej, toteż samo wydobycie jest "łatwiejsze" i tańsze niż u nas.

A teraz pytanie, czy Liechtenstein i Szwajcaria stały się bogate w "krótkim czasie" tzn. kilkunastu lat ? :)

Dranzes

2013-09-14, 19:07
te związkowce chcą trzeci próg podatkowy 50 % - lewackie k***y :D