18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Tusk - Likwidator przemysłu

Szarky • 2013-09-14, 15:32
Takie oto pocztówki rozdawano dzisiaj, podczas strajku związkowców w Warszawie.

Przód:


Na tyle pocztówki możemy przeczytać:

Cytat:

Rządy Donalda Tuska to likwidacja polskiego przemysłu na niespotykaną dotąd skalę. Za jego sprawą przestał istnieć polski przemysł stoczniowy, fabryki silników okrętowych, poznańskie Zakłady im Cegielskiego i wiele innych ważnych przedsiębiorstw.
W tym roku zabrał się za polską energetykę i zatrzymał inwestycje w Elektrowni Opole, w Elektrowni Dolna Odra w Szczecinie, w Elektrowni Ostróda i w Elektrowni Błachownia. Brak rozwoju przemysłu to jego likwidacja! Rządy Tuska zniszczyły polski przemysł bardziej niż stan wojenny. Dość niszczenia! Powiedz "NIE" rządom likwidatorów"



Myślę że to zmierza w dobrą stronę lecz w ślimaczym tempie...
Ponadto w telewizji można usłyszeć że uczestników jest 100 tyś. - gówno prawda! Jest ich więcej, wspierają ich Warszawiacy którzy wyszli na ulicę, pozdrawiają przechodzących związkowców i na swój sposób ich w ten sposób wspierają.
PS.
Pierwszy temat, materiał własny, przepraszam za jakość zdjęcia - było robione na szybko telefonem. po tagach nie znalazłem

Nu...........ma

2013-09-14, 20:52
Ten protest i tak gówno da, rząd ma to głęboko w dupie, a związkowcy pokrzyczą se parę dni i rozejdą.

terkian1

2013-09-14, 20:52
jak narazie mamy wojne domową ale tylko między po i pis

Peter-Norivotset

2013-09-14, 20:55
Te związkowo solidarnościowe robolskie bydło powinno się spałować jak za dawnych czasów... Z tym, że wtedy oni walczyli w słusznej sprawie, a teraz to są prymitywy krzyczące "kali jeść kali pić", wystarczy posłuchać tego... pie**olone żałosne bydło.

marazm

2013-09-14, 21:30
@up właśnie to chciałem wsawić, browar za szybkie ręce

NieWiemZeWiem

2013-09-14, 21:50
voidinfinity napisał/a:



Typowe prawackie pie**olenie. Zacznijmy od początku.

Obecnie koszty życia to w zależności od regionu wahają się między 2000 - 3000zł. Płacenie 2000-3000zł nie jest w praktyce żadną łachą.

To że 2000-3000zł netto to nieosiągalna pensja (dla osoby niewykwalifikowanej) - pokazuje tylko patologię naszej gospodarki.

Oczywiście prawactwo chciałoby, żeby przyszli ludzie do nich zapie**alać za miskę zupę, albo za satysfakcję z pracy...ale tak to nie działa. A nawet jeżeli tak by działało - to sami by szybko splajtowali - bo ciekawe, kto napędzał by im obroty?



To sam jeździj na szmacie cwaniaczku. Sam obsłuż się w sklepie (to akurat już wchodzi u nas), sam przyjedź karetką jak komuś z rodziny coś będzie, sam goń bandytę i sam ugaś pożar jak ci się hacjenda zafajczy.

I generalnie pisze to koleś, którego na 99,9% utrzymują rodzice, bo nie wierzę, że ciężko pracowałeś na etacie i odłożyłeś na rozkręcenie firmy :-P

To akurat nic złego - wspaniale że masz kogoś na kogo możesz liczyć, kto cię wspiera - ale niestety twoja percepcja rzeczywistości jest przez to zaburzona.



to sie k***a nazywa selekcja. Ktoś wybrał taki kierunek w życiu to musi za tyle zapie**alać. Czy ciebie poejabło żeby płacic sprzątaczce za sprzatanie nie dużej firmy 3000zł? wiesz ile ojciec musial by za to doplacac?! Słuchaj babka mogła 30 lat temu wziąc dupe ruszyc i sie uczyc i teraz by była gdzieś za biurkiem i miała by nawet 5000zł. Wiem co to jest żyć w biedzie bo ojciec co tydzien jeżdził do niemiec po auto i sprzedawał tutaj drozej a wiesz jak pojechał do niemiec po pierwsze auto?! k***a rowerem! z gotówka w siatce od społem. Ja akurat wziłem kredyt na firme...zaryzykowałem i sru udało sie. Oczywiscie ktos moze powiedziec że gdyby nie wyszło to zawsze miałem ojca...no cóż ma racje gdyby nie to to by zostął ojciec więc miałem jakby lekkie wsparcie. Osdoby które są gorsze niż klasa srednia musza zrozumieć że nie można patrzeć tak " w kraju za 2000zł ledwo wiąze się koniec z końcem" no k***a nasza wina? programistowi z 4letnim doświadczeniem ojciec daje ok 6 tyś to sprzątaczka ma mięć połowe tego? z jakiej racji? ja wiem że ona musi zapie**alać pewnie ma dzieci itp. (oczywiscie ojciec daje jej co miesiac premie 100-300zł) k***a mac h*jowa klawiatura nie chce mi sie tłumaczyć.... dobra patrzcie w reserved płacą 6 czy 7zł za godzinę lasce która składa rzeczy i stoi na kasie...no i? z jakiej racji ona ma dostawać 10zł na godzine? za składanie i stanie na kasie?! ja wiem że to jest męcząca praca no ale k***a takie jest prawo/selekcja czy jak to inaczej nazwać. Ona tylko składa rzeczy i h*j. Mówi się często że ktoś na wysokim stanowisku w firmie siedzi i nic nie robi a bierze 10 tys zł....k***a ludzie spróbujcie nie oszaleć wiedząc że macie firmie, prowadzić ją tak żeby zarabiała czuć każdy oddech fiskusa, rozmowy z kontrahentami, szukanie nowych klietnów, rozważanie różnych wyjść, siedzenie wieczorami i patrzenie na kurs walut(bankierzy/maklerzy). Po któryś tam trzeba wiedzięć z praw ekonomi że gdy państwo nagle stanie się bogate i każdy będzie miał dużo pieniędzy to wiecie co sie stanie? k***a chleb bedzie za 5 zł kromka bo wtedy każdego będzie na niego stać więc bedzie wykupowany że o h*j...jest taka selekcja-biedni,średni-bogaci....oczywiście w polsce mamy super biednych-ledwo klasa średnia-super bogaci...są za duże przepaści i można to zmienić że super biedny będzie lekko biedny itp. ale k***a no taki jest świat i Ci co sobier nie radzą musza być biedni...jakby kązdy był bogaty to kto by k***a na przykład sprzatał ulice, odsnieżał je, lał asfalt itp. taka jest natura i jesteśmy h*jami

ubiprom

2013-09-14, 22:22
Wiadomość z pierwszej ręki: polski rząd wyprzedaje powolutki ambasady... można?

zypon

2013-09-16, 00:09
naprawdę myślicie że podwyższenie pensji min., obniżenie wieku emerytalnego, likwidacja umów "śmieciowych" i zrealizowanie innych światłych pomysłów związkowców to szczytne idee ? Gdybyście choć trochę byli zorientowani w temacie to byście wiedzieli że byłby to początek katastrofy.


ktoś tu napisał że jeśli firma dobrze prosperuje to powinna się dzielić zyskiem z pracownikami - nawet tymi najniższego szczelba... hmm to by znaczyło że sprzątaczka w ejplu powinna zarabiać lepiej niż amerykańska nauczycielka ... rynek reguluje pensje, nie dokonania firmy. Firma ma się rozwijać i inwestować, a nie wydawać pieniądze na jakieś nadzwyczajne i nie uzasadnione premie, podwyżki i ogólne rozdawnictwo.

qwachu

2013-09-16, 13:30
Najlepszym lekarstwem na socjalistyczne postulaty jest własna działalność gospodarcza.

Nawet moja matula odkąd przeszła w służbie zdrowia na kontakty i działa na własnej działalności mówi i myśli inaczej. Widzi, bezsensowność wielu postulatów, bo sama stawia się w roli pracodawcy. Jest świadoma tego, żeby coś dać trzeba wpierw coś zarobić na to, bo z powietrza, to tylko rządy i banki kreują pieniążki (z opłakanym skutkiem dla gospodarki).

Kiedyś należała do związków, płaciła składki.. jak było Białe miasteczko pod pałacem prezydenckim, to związki sobie warunki wynegocjowały, uścisnęły dłonie z prezydentem i nikt nic więcej nie dostał. Przestała płacić składki i odtąd jest przeciwko związkom, po założeniu działalności jeszcze bardziej (polepszyło się :) ).


Ludzie załóżcie działalność, "poszefujcie" trochę i zobaczycie jakie to przyjemne w tym kraju, jaka cienka granica dzieli dobrego pracodawcę od ch*ja i wyzyskiwacza, i jak te wszystkie związki i postulaty są dobre dla firm i ludzi...

Odwieczne prawo rynku: Nic tak nie bogaci jak ciężka PRACA i myślenie nad tym co i po co się robi.
(Ważne jest to myślenie, bo inaczej to po prostu kierat. No ale wolność wymaga myślenia, żeby przy korycie móc sobie wybrzydzać, socjalizm zapewnia koryto, ale nie dba o jego jakość, czy nieszkodliwość..).

Gienek2

2013-09-16, 14:14
a może zaczną ludzi szantażować i grozić. w erze inwigilacji znajdą sobie "COŚ" na każdeog, napewno na większość na tych ludzi którzy będą chcieli zmian. i jak kiedyś żydów będą eksterminować np piratów komputerowych ??? co wy na to