18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Szczecińscy Kanarzy w akcji

Medar92 • 2014-02-05, 23:28
Szarpanie ludzi w autobusach. Oto jak działają Szczecińscy kanarzy. I do tego tekst "ja też panu robie zdjęcie " :fuck-off:



zaj***ne z facebooka

lysypllp

2014-02-06, 13:01
Moim skromnym zdaniem, takie sytuacje są popie**olone. Ci ludzie (kanary) nie mają za grosz współczucia do innych ludzi. Nie potrafią zrozumieć, że może k***a kogoś nie stać na bilet a potrzebuje się gdzieś dostać pilnie. Inna sytuacja to taka gdzie nagminnie jest łapana jedna osoba i nie robi sobie z tego k***a nic - takich trzeba lać i tępić. Szarpanie się z osobą bez biletu jest niedopuszczalne. Od tego jest kierowca, żeby k***a zamknął drzwi jak trzeba. Pozdrawiam

herbalix

2014-02-06, 13:13
owoc napisał/a:

ch*j w dupę wszystkim kanarom, bo to k***y j***ne. Sami sobie taki ch*jowy zawód wybrali. Odważni to oni są, ale do dzieci i kobiet. Kiedy podróżuję autobusem z moim bratem, który większość życia spędził w kryminale to nawet się nie pytają, a kiedy się już zapytają wystarczy zwykłe "sp***alaj" by sobie grzecznie poszli. Co odważniejsi spisują kogoś na drugim końcu autobusu.



a co jak jedziesz sam, kozaczku?

le...........k8

2014-02-06, 13:17
Uważam za nieodpowiedzialne niepłacenia za bilet, ALE nie może być, że w takiej sytuacji kontroler biletów przewyższa swoje kompetencje i łamie prawa konstytucyjne przetrzymuje siłą pasażera itp. wielu powiedziało, że taka praca, ale, jeżeli przyzwala się na łamanie podstawowych praw prowadzi to w końcu do okropnych nadużyć, bo równie dobrze można, by dalej skuć i przeszukać pasażera w poszukiwaniu dowodu osobistego itp.
Nadużycia ze strony podobnych osób, niejako utwierdzają w przekonaniu, że prawa konstytucyjne nie są nic warte i nie warto ich nawet znać.
Dzisiaj ktoś jest za takimi zachowaniami jutro będzie przeciwko, bo społeczeństwo chwieje się, jak gałązka na wietrze, ale w państwie nie powinna rządzić zmienna racja, ale odpowiednio skonstruowane prawo, które pozwala na przestrzeganie określonych zasad i pozwala na obiektywną ocenę a, jeżeli jest złe oczywiście można je zmienić, natomiast w społeczeństwie każdy ma swoją wersje racji, podyktowanej światopoglądem co prowadzi do różnych wynaturzeń.

kenzol

2014-02-06, 13:35
Wszystko byłoby dobrze, gdyby nie te tłoki w autobusach i tramwajach komunikacji miejskiej. Gdy mój znajomy był niedawno w Berlinie i pytam go się jak ogólnie ocenia to miasto, to odpowiada mi, że "Berlin to taki Wrocław z dobrze działającą komunikacją miejską" :) Chciałbym bardzo jeździć do pracy MPK, stać na przystanku z ludźmi, wsiąść do autobusu, usiąść na siedzeniu i dojechać w ludzkich warunkach do pracy, dużo TANIEJ niż samochodem... No ale nie da rady niestety. Autobus, który podjeżdża pod mój blok jest ZAWSZE zapie**olony do granic wytrzymałości, często ludzie w ogóle rezygnują z wsiadania i wolą poczekać na następny, może mniej zatłoczony. A Ci którzy zdecydują się wejść, to okupują miejsca przy drzwiach, mając twarz przyklejoną do szyby i muszą na każdym przystanku wysiadać, żeby przepuścić ludzi wysiadających i wsiadających. I weź tutaj człowieku jeszcze spróbuj przecisnąć się, żeby kupić bilet w biletomacie i go skasować... no po prostu koszmar. Dlatego ja wolę zapłacić za paliwo, stać w korkach, ale dojechać do pracy w miarę ludzkich warunkach w swoim samochodzie.

PS Pozdrawiam pasażerów linii 145 i 146 we Wrocławiu ;)

Psycholciu

2014-02-06, 13:36
ten kanar, ktory szarpie sie z dziewczyna, kiedyś majac u boku wiekszego łysego kolege cwaniaka, przygnietli we dwojke faceta z dwuletnią córką na ręku. więc sory, ale kanary to k***y, a tego kolesia kanara poszukuje od bardzo długiego czasu i jesli go spotkam, to poziej bedzie musial sie tlumaczyc, ze pod okiem jeczmien mu wyrosl.

Yoori

2014-02-06, 13:55
Wcale nie jest zabronione publikowanie. ;)
Kanar jest osobą publiczną więc można zrobić mu zdjęcie i opublikować pod warunkiem, że:

1) jest w trakcie wykonywania pracy
2) na zdjęciu jest widoczna legitymacja służbowa

Kiedyś we Wrocławiu ludzie zrobili taką akcję i wrzucali zdjęcia kanarów w tramwajach do sieci. Niestety, na większości z nich nie było widać legitki, ci wnieśli sprawę do sądu o naruszenie dóbr osobistych a autorzy musieli płacić. ;)

Bo pamiętajcie o tym, że zdjęcia możecie robić ale z upublicznianiem ich jest problem. Teoretycznie, jeżeli nie jest to zdjęcie zbiorcze (min. 5 osób) to żeby je upublicznić trzeba mieć pisemną zgodę. ;)

Początkujący prawnicy szukają po "fejsbókach" osób, które upubliczniają zdjęcia (w tle na przykład), szukają autorów i namawiają do założenia sprawy. I można zabulić do 20 koła.

Sk***ysyństwo. ;)

GrenAcid

2014-02-06, 14:50
Rewilo napisał/a:

Ale pie**olenie. 1,40 za bilet? Chyba k***a w Warszawie. Tu bilety na pospiech czyli jedyny sensowny autobus ktory nie jedzie z lewego na prawy brzeg wiecej niz 30-40 min. Kosztuje 4 zl. Dodam, ze w 15 min nie dojedziesz, wiec kupujesz 30minutowy - 6 zl. Powrot tez 6 zl. Niektorzy 6 zl to tu na reke na godzine zarabiaja. SIeciowka miesieczna? - 160 zl albo 120zl na jedna pospieszna. k***a, zycze wam wszystkim cwaniakom takich cen w swoich miastach, zebyscie sie zesrali na miekko.



To nie glosuj idiotko j***na na HGW i nie beda cie jebac w dupe za 6zl.

U mnie w miescie jest 4-5 miechowy za cene twojego miesiecznego.
Jak jestes cwaniak co chce urwac 2 zlote za bilet to ch*j ci w dupe.

@Rebeliant
Zgodze sie z pt 7. Tu masz racje.

Ale pt 5....ja jebe....NIC DEBILU NIE MA ZA DARMO, w podatkach zaplacisz za benzyne i place kierowcow.....za darmo to nawet w morde na Starym Miescie nie dostaniesz. Socjalizm to sen.

eMCeONe

2014-02-06, 14:54
"Bardzo dobrze, że tak robią. Powinni z pałami chodzić i j***ć po kolanach jak ktoś chce sp***olić. Taka praca. Co zrobić. Nie mówię, że ceny biletów są spoko, bo sam klnę na j***nych zdziertuchów, jak muszę skorzystać z ich "usług". Ale jednak. Wsiadając do autobusu, godzę się na takie j***ne ceny i posiadanie biletu. Takie sp***alanie to szczyt buractwa i chamstwa."

Buractwem to można tylko i wyłącznie nazwać wyciąganie od ludzi pieniędzy za coś co nie funkcjonuje dobrze... przy każdym rozkładzie jazdy jest napisana godzina odjazdu i małym druczkiem +/- 3min. Jeżeli autobus nie przyjedzie we właściwym czasie a często tak się zdarza to to kanary mogą mi possać. Owszem jeżeli autobus przyjedzie na czas i nie spier***li mi z przed nosa, nie zamknie drzwi gdy akurat wsiadam to mogę uiścić te jechane 2 zyle. Już niedługo będą chodzić inspekcje czy mamy gacie.... Spier***lił dobrze, kanar nie ma prawa nawet dotknąć a jedynie poprosić abyś został i łaskawie dał dokumenty, widać niekompetencje pracowników za co soczyste ch[]j im w dupala

iPoCoTaRejestracja

2014-02-06, 15:13
Jestem tutaj k***a jedynym, który kupuje bilety? Nawet jak jadę 3 przystanki to kupuje j***ny bilet. Wk***ia mnie polactwo-cebulactwo. Rzadko korzystam z komunikacji miejskiej, ale jak trzeba to nie będę k***a takich manian odstawiał.

Sonal

2014-02-06, 15:38
Do wszystkich pedałów w rurkach i innych debili, którzy jak zawsze lubią tutaj się posługiwać swoją totalną niewiedza itp. Zamiast jak zwykle zrobić z siebie publicznie - poprzez stronę sadistica - totalnych ciuli, czas poświęcony na pisanie debilnego posta należało poświecić na skorzystanie choćby z google by dowiedzieć się jakie uprawnienia ma tzw. kanar.
A więc do wszystkich wielce oburzonych durni
- że "kanar" zatrzymał tą dziewczynę
- albo nie chce wyjść ze złapanym gapowiczem
itp
Bo zgodnie z obowiązującymi od 1 marca 2011 r. przepisami prawa przewozowego, upoważniony kontroler ma prawo - w razie niezapłacenia należności i nieokazania dokumentu tożsamości - UJĄĆ podróżnego i niezwłocznie oddać go w ręce Policji.
Podróżny powinien również pozostać w tramwaju albo w innym miejscu WSKAZANYM PRZEZ KONTROLERA, do czasu przybycia w/w funkcjonariuszy.

Już w 3 lata powinniście podróżujący komunikacją miejską - zapoznać się tymi przepisami.

Kaczyxd

2014-02-06, 15:41
Problemu by nie było gdyby kanary nie istnieli. A jak to zrobić? Nie zatrudniać takich osób jak kontroler biletów. Mieszkam w Irlandii i tu komunikacja miejska wygląda tak że autobusy (czy to zwykłe czy pientrowe) posiadają tylko i wyłącznie jedną pare drzwi nie jak przynajmniej z tego co wiem u nas po 2 - 3. I wszystko. Delikwent jest zmuszony zapłaćic za bilet bo w innym przypadku nie wsiądzie do autobusu a co za tym idzie nie ma takich sytuacji jak na filmiku. Płać albo piechotą!

Re...........lo

2014-02-06, 16:03
GrenAcid,

Jestes debilem nie dlatego, ze mam o tobie taka opinie, ale dlatego, ze nie umiesz czytac ze zrozumieniem.

Debilzm w taki wlasnie sposob sie objawia. -> wikipedia

markross

2014-02-06, 16:14
Od pół roku nie wsiadałem w skm i z ciekawości sprawdziłem ile kosztują bilety w tym roku, 4,40zł 1 strefa i 7zł 1+2 (bilety normalne, nie jestę studenciakę)... A najlepsze że zlikwidowali bilety czasowe 40 min za 4,60zł i 60 min bo niby mało popularne. Jak bym nadal dymał do pracy pociągiem na drugi koniec warszawy przez 2 strefy to bym płacił prawie 5zł więcej za dzień... ch*j im w dupę, przynajmniej nie mam wyrzutów że przez pół roku niemal codziennie jeździłem jedną stację (5min) za free :D

Sl...........nx

2014-02-06, 18:05
Nie jeżdżę autobusami, ale płacę na to gówno w podatkach (każdy płaci). Nie mam pojęcia, dlaczego jak wreszcie muszę skorzystać z komunikacji miejskiej (co zdarza się może dwa razy do roku) to muszę kupować bilet, ale takie jest niestety debilne prawo, więc kupuję.
Zachowanie tych ludzi to kompletne buractwo, kanarzy mieli rację i tyle.

Warto też wspomnieć historię koleżanki, która zapomniała przedłużyć ważność biletu okresowego w terminie, spóźniła się jeden dzień. Właśnie następnego dnia, kiedy jechała przedłużyć ważność, złapali ją kontrolerzy i na nic były tłumaczenia, że właśnie jedzie zakupić bilet okresowy, że myślała, że ma do dnia dzisiejszego a nie wczorajszego, wlepili jej mandat. Jak się sprawa zakończyła? Napisała do MPK z prośbą o anulowanie mandatu, wpisując przyczyny: przeoczenie i trudne warunki materialne, oraz zakup biletu okresowego pół godziny po ukaraniu mandatem. MPK anulowało jej mandat.
W tych przedsiębiorstwach też pracują ludzie i można z nimi porozmawiać, tylko trochę kultury i szacunku.

patrykh

2014-02-06, 19:07
Znajomy z osiedla przez 7 lat jeździ bez biletów nawet nie podchodzą do niego :)