18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Świat bez sztuki i miłości - Graffiti kontra wandale.

Hekko • 2013-06-02, 23:57
:-|


'Świat bez sztuki naraża się na to, że będzie światem zamkniętym na miłość.'

Ludzka głupota nie zna granic. Jakim trzeba być idiotą, aby zniszczyć w jednej chwili cudzą pracę, hołd drugiego człowieka,
można by rzec, że dzieło artystyczne.. ale od początku.

W maju 2011 roku powstało w Nowym Sączu graffiti przedstawiające wizerunek beatyfikowanego Jana Pawła II wraz z cytatem Jego słów,
wykonane przez lokalnego grafficiarza o pseudonimie 'Mors'.




Jak pisały lokalne media:

Cytat:


Sądecki graficiarz MORS uczcił beatyfikację Jana Pawła II malując na jednym z garaży przy Al. Piłsudskiego jego portret. Zajęło mu to dwa dni. Dzieło rozpoczął w dniu beatyfikacji papieża Polaka (w przededniu przygotował podkład) a zakończył w poniedziałek o g. 19.

- Źródło: http://www.dziennikpolski24.pl





Kilka dni temu, bo 30 maja wśród ludzi na osiedlach, fejsbuku oraz w lokalnej prasie zaczęła krążyć informacja:

Cytat:


Ponad dwa lata ścianę jednego z garaży od strony al. Piłsudskiego w Nowym Sączu zdobiła postać Jana Pawła II. Nieznany sprawca czarną farbą zamalował część graffiti, które powstało w maju 2011 roku.
Papież patrzący na kierowców ze ściany garażu jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych graffiti w Nowym Sączu i co ważne, akceptowanych przez większość mieszkańców.
Stąd jego zniszczenie poprzez zamalowanie czarną farbą oczu błogosławionego i domalowanie wąsów wzbudziło wiele emocji wśród sądeczan.

- Źródło: http://www.sadeczanin.info





Na odpowiedź autora graffiti nie trzeba było długo czekać..
i prawdę powiedziawszy była całkiem słuszna, bo





'Nie ma miłości, nie ma sztuki'

Gratulacje dla wandala. Tu już nie chodzi o samego Papieża, ale o symbol, o pracę graficiarza, o sam fakt.. :lodowka:

Pierwszy post mojego autorstwa (a nie zwykła wstawka). Jedźcie po mnie albo dawajcie piwka, w ch*ju mam to.

:samoboj:

knsad

2013-06-03, 20:04
pie**olony TOY, już ch*j z tym co tam było ale trzeba rozj***ć czyjąś robotę no trzeba

Bartolomew

2013-06-03, 20:13
Aż dziw, że nie było tam straży moherowej z wieńcami, różańcami 24h na dobę.

AutoPlecak

2013-06-03, 22:13
Haha pamiętam jak kiedyś pojawiła się wstawka z graffiti i od razu poszła fala hejtów jaki to k***a wandalizm nie jest. Teraz Mors odj***ł kawał zajebistej roboty i od razu jakie graffiti ładne, tylko ten co pomazał to ch*j...No k***a, nie byłoby tam papieża i podejrzewam, że by poszła druga fala typu: niech niszczą sobie pracę wandale i że państwowe ściany malują i wszystkim dookoła to przeszkadza.

Samudaripen

2013-06-04, 00:02
k***a kto by takie coś mógł zrobić, przecież to jest szczyt sk***ysyństwa... :plzdie:
EDIT:
Może świadkowie jehowy :?:

KaliGanjaMafia

2013-06-05, 11:39
I bardzo k***a dobrze! Temu mordercy powinni namalować ku*asa na czole a pomalowali tylko oczki i kawałek jego mordy na czarno. Dlaczego tak uważam i nie mam szacunku do tego banana? Otóż jeżeli ktoś wmawia ludziom że używanie prezerwatyw jest złe i to najgorsze przekleństwo + okłamuje ludzi mówiąc im że używanie prezerwatyw ZWIĘKSZA I JEST POWODEM chorób takich jak AIDS czy HIV to jest j***nym debilem. JPII ze swoją poj***ną propagandą nie różnił się niczym od Hitlera czy Stalina i dlatego ch*j mu w dupę. Efekty propagandy Jana Wafla II ? Śmierć w p*zdu ilości bambusów w krajach afrykańskich a przecież to '' dobry człowiek '' :) Żeby nie było ja też nie przepadam za tymi czarnymi zwierzętami z afryki ale jeżeli ktoś uważa się za świętego czy ch*j wie kogo i osobę czyniącą dobro i odpie**ala taką propagandę to jest j***nym deklem.

jarasxD

2013-06-08, 23:56
Jarrt napisał/a:


Ohihihihihihi ohohohohohohohohohho BEKA IKS DE, gratulacje, wujek k***inek da ci za to loda z 2 gałkami.



to ty robisz lody, nie od dziś wiadomo, że każdy lewak to pedał i idealnie do tego pasujesz.