18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Świat bez sztuki i miłości - Graffiti kontra wandale.

Hekko • 2013-06-02, 23:57
:-|


'Świat bez sztuki naraża się na to, że będzie światem zamkniętym na miłość.'

Ludzka głupota nie zna granic. Jakim trzeba być idiotą, aby zniszczyć w jednej chwili cudzą pracę, hołd drugiego człowieka,
można by rzec, że dzieło artystyczne.. ale od początku.

W maju 2011 roku powstało w Nowym Sączu graffiti przedstawiające wizerunek beatyfikowanego Jana Pawła II wraz z cytatem Jego słów,
wykonane przez lokalnego grafficiarza o pseudonimie 'Mors'.




Jak pisały lokalne media:

Cytat:


Sądecki graficiarz MORS uczcił beatyfikację Jana Pawła II malując na jednym z garaży przy Al. Piłsudskiego jego portret. Zajęło mu to dwa dni. Dzieło rozpoczął w dniu beatyfikacji papieża Polaka (w przededniu przygotował podkład) a zakończył w poniedziałek o g. 19.

- Źródło: http://www.dziennikpolski24.pl





Kilka dni temu, bo 30 maja wśród ludzi na osiedlach, fejsbuku oraz w lokalnej prasie zaczęła krążyć informacja:

Cytat:


Ponad dwa lata ścianę jednego z garaży od strony al. Piłsudskiego w Nowym Sączu zdobiła postać Jana Pawła II. Nieznany sprawca czarną farbą zamalował część graffiti, które powstało w maju 2011 roku.
Papież patrzący na kierowców ze ściany garażu jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych graffiti w Nowym Sączu i co ważne, akceptowanych przez większość mieszkańców.
Stąd jego zniszczenie poprzez zamalowanie czarną farbą oczu błogosławionego i domalowanie wąsów wzbudziło wiele emocji wśród sądeczan.

- Źródło: http://www.sadeczanin.info





Na odpowiedź autora graffiti nie trzeba było długo czekać..
i prawdę powiedziawszy była całkiem słuszna, bo





'Nie ma miłości, nie ma sztuki'

Gratulacje dla wandala. Tu już nie chodzi o samego Papieża, ale o symbol, o pracę graficiarza, o sam fakt.. :lodowka:

Pierwszy post mojego autorstwa (a nie zwykła wstawka). Jedźcie po mnie albo dawajcie piwka, w ch*ju mam to.

:samoboj:

gadom

2013-06-03, 02:13
DUST DEVIL napisał/a:

gadom, słodki jesteś, szkoda tylko, że masz (za przeproszeniem) naj***ne w głowie, że uważasz JP2 za jakąś ikonę w religii. Ogólnie wam katolom się popie**oliło ostro, bo zamiast do Jezusa lub Boga, modlicie się do jakiegoś pajaca, co został wybrany przez konklawe tetryków. Gwoli ścisłości jestem prawosławnym, ale również w mojej religii nie uznaję miliona świętych i staram się żyć wg kazań Jezusa, które można krótko streścić jako "żyj i daj żyć innym, nie będąc przy tym sk***ysynem".
Nie mogę się oprzeć wrażeniu, że coś katolom się poj***ło, bo uważają papieża za większe bóstwo niż 12 apostołów, Jezusa itp.

Przykro mi, że każda krytyka zabobonów polskiego katolicyzmu uważasz za ateizm. No ale jak to mówią "wiek żyjesz, wiek się uczysz"


majk19, dziękuję za tą jakże konstruktywną krytykę, która pokazała mi błędy w moim myśleniu :kawa:



No i teraz już wiem, że nie czytasz komentarzy, tylko dostałeś jakieś czerwonej gorączki na sam widok fragmentu komentarza, który nie j***ł tego, co Ci się nie podoba.

Nie wiem gdzie napisałem, że go podziwiam. Nie wiem też gdzie napisałem, że szanuję jakiekolwiek ikony jakiejkolwiek religii, bo w moim pierwszym komentarzu możesz przeczytać, że wierzący nie jestem. Jan Paweł II powiedział parę mądrych rzeczy i akurat ten cytat pasował jak ulał do sytuacji. (Sam, do k***y nędzy napisałeś, że tylko kilka cytatów po sobie zostawił! :mrgreen: ) Wyraziłem swoją aprobatę dla AUTORA graffiti, za to że wziął pod włos konserwatystów, a nie JP2.

Skoro żyjesz wedle zasady "żyj i daj żyć innym" to po kiego grzyba toczysz tutaj taki jad? :roll: Niech sobie wierzą w co chcą ci biedni ludzie. Wolę, żeby się społeczeństwo wzorowało na tym gościu niż na jakimś ćwierćinteligentnym celebrycie, albo takim debilu jak Popek.

Idź gdzieś się nauczyć konstruktywnej krytyki, bo póki co jesteś kolejnym krzykaczem, który musi za wszelką być w centrum uwagi. I serdecznie mnie pie**oli jakiego jesteś wyznania i kogo uważasz za "ikonę swojej religii". Proszę. Żyję i daję Ci żyć. Na bycie sk***ysynem nic nie poradzę.

edit: Po cichu liczę na to, że coś odpiszesz... :jezdziec: :mrgreen:

oc...........an

2013-06-03, 02:24
@up wzruszyła mnie twa odpowiedź. Szkoda tylko, że to ty nie czytasz, skoro klepiesz posty typu "Na pewno wyczyszczą z tego czarnego ch*jstwa, albo odświeżą".

Ja się odniosłem do tekstu który napisał "nie ma miłości, nie ma sztuki" - otóż interpretuję go w ten sposób, że jeśli nie kochamy JP2, to nie zasługujemy na graffiti z nim. No ale dla ciebie to już wojujący ateizm. Śmieszny jesteś w ch*j. A wk***iać to wk***iaja mnie tego typu tematy w Absurdach Dnia Codziennego - taki temat winien leżeć w dziale Polityka i Religia (no ale dla piw zrobimy wszystko, prawda?) Takie przepychanki słowne traktuję jako rozrywkę, po którą przychodzę codziennie na sadistica

Na koniec tylko napiszę, że "i nie być sk***ysynem" odnosi się do życia codziennego w kontaktach międzyludzkich, a nie pisania postów, które nikomu nie szkodzą (szczególnie na sadolu, który w pewnym sensie powstał, żeby rozładowywać frustrację). Chcesz konstruktywnej krytyki to przewiń do mojej pierwszej wypowiedzi.

gadom

2013-06-03, 02:47
DUST DEVIL napisał/a:

@up wzruszyła mnie twa odpowiedź. Szkoda tylko, że to ty nie czytasz, skoro klepiesz posty typu "Na pewno wyczyszczą z tego czarnego ch*jstwa, albo odświeżą".

Ja się odniosłem do tekstu który napisał "nie ma miłości, nie ma sztuki" - otóż interpretuję go w ten sposób, że jeśli nie kochamy JP2, to nie zasługujemy na graffiti z nim. No ale dla ciebie to już wojujący ateizm. Śmieszny jesteś w ch*j. A wk***iać to wk***iaja mnie tego typu tematy w Absurdach Dnia Codziennego - taki temat winien leżeć w dziale Polityka i Religia (no ale dla piw zrobimy wszystko, prawda?) Takie przepychanki słowne traktuję jako rozrywkę, po którą przychodzę codziennie na sadistica

Na koniec tylko napiszę, że "i nie być sk***ysynem" odnosi się do życia codziennego w kontaktach międzyludzkich, a nie pisania postów, które nikomu nie szkodzą (szczególnie na sadolu, który w pewnym sensie powstał, żeby rozładowywać frustrację). Chcesz konstruktywnej krytyki to przewiń do mojej pierwszej wypowiedzi.



Przepraszam bardzo, nigdzie nie napisałeś jakiego jesteś wyznania, Prawosławie nie jest faworytem wśród religii w Polsce, a Twoja agresja wskazywała na gówniarza-ateistę z adhd, ale przyznaję się do błędu. Co do tego zamalowania to nigdzie w tekście nie jest napisane, że gość zamalował swoje poprzednie graffiti - ta kultura jest mi obca, może faktycznie zamalował, ale nie wiem.

Mojej wypowiedzi konstruktywnie nie skrytykowałeś i zauważ, że to nie ja zacząłem się czepiać Ciebie. A inwazyjny jesteś, więc (w kontekście Twojego któregośtam poprzedniego postu) śmiało nazywam Cię hipokrytą. Gdziekolwiek ten post by się nie znalazł trzeba naprawdę chcieć mieć do kogoś problem, żeby obrażać ludzi (i jeszcze wracać specjalnie po to) zamiast przewinąć stronę do kolejnego wątku.

I Twoja interpretacja tych słów też mnie serdecznie pie**oli - nie jesteś w szkole i interpretuj sobie to jak chcesz. Nie musisz się tym z nikim dzielić tym bardziej, jeśli robisz to przez pryzmat jakiejś swojej nienawiści do kogoś.

Pozdrawiam i dobrej nocy.

oc...........an

2013-06-03, 03:20
@up

człowieku, ja nawet nie skrytykowałem twojej wypowiedzi tylko odpisałem tobie co się stało z graffiti i napisałem jak rozumiem działanie autora (szczerze mówiąc słabo kojarzysz fakty, skoro nie zrozumiałeś, że autor zamalował graffiti i sparafrazował cytat i się podpisał swoim nickiem), a ty od razu wyskoczyłeś z "O! I to jest właśnie inwazyjny ateizm." Coś ci się popie**oliło ostro, chyba że cierpisz na jakieś zaburzenia i uważasz, że wszyscy knują przeciwko tobie.

Obrazek
Zauważ, trzy obrazki obok siebie - akcja i reakcja, jak w III zasadzie Newtona. Na trzecim parafraza cytatu i podpis Mors - autor graffiti. Teraz rozumiesz?

Co do inwazyjności - o, to już nie można wypowiedzieć się co się sądzi o sprawie? To już nie ma miejsca na wolne myślenie i wymianę poglądów. Kurczę, nie no, to ty powinieneś mieć sierpy i młoty w sygnach, bo ja głupi myślałem, że fora zachęcają do wymiany myśli, ale najwidoczniej wg ciebie wzorem komuny powinna być tylko jedna właściwa odpowiedź na temat, a każdy kto krok w bok, ten od razu do odstrzału :P Czyli wszyscy kto krytykuje otaczającą rzeczywistość też mają problem, bo powinni zdusić to w sobie i siedzieć cicho? Marna argumentacja.

Powiem jeszcze, że dostosowuję poziom swojej swej wypowiedzi do kontekstu i zauważysz, że inaczej wypowiadam się w dyskusjach w Historycznych i Dokumentalnych, a inaczej w tematach tego pokroju, w których większość postów nie ma nawet 3 słów.

Co do interpretacji - cóż, jak wyżej pisałem, forum raczej od tego jest, żeby dzielić się swymi poglądami, a jeśli mój tok rozumowania jest zły i autor miał coś innego na myśli to proszę bardzo, napisz mi, wyprowadź mnie z błędu.

Na koniec tylko napiszę, że bóle dupy to kwintesencja tego forum i po to większość przychodzi codziennie na ten portal (no, może jeszcze po wirtualne piwa). Jak ci coś nie pasuje, to sam nie komentuj, jeśli nie chcesz się sparzyć :P

bravoteampolska

2013-06-03, 05:11
gadom napisał/a:



Przepraszam bardzo, nigdzie nie napisałeś jakiego jesteś wyznania, Prawosławie nie jest faworytem wśród religii w Polsce, a Twoja agresja wskazywała na gówniarza-ateistę z adhd, ale przyznaję się do błędu. Co do tego zamalowania to nigdzie w tekście nie jest napisane, że gość zamalował swoje poprzednie graffiti - ta kultura jest mi obca, może faktycznie zamalował, ale nie wiem.

Mojej wypowiedzi konstruktywnie nie skrytykowałeś i zauważ, że to nie ja zacząłem się czepiać Ciebie. A inwazyjny jesteś, więc (w kontekście Twojego któregośtam poprzedniego postu) śmiało nazywam Cię hipokrytą. Gdziekolwiek ten post by się nie znalazł trzeba naprawdę chcieć mieć do kogoś problem, żeby obrażać ludzi (i jeszcze wracać specjalnie po to) zamiast przewinąć stronę do kolejnego wątku.

I Twoja interpretacja tych słów też mnie serdecznie pie**oli - nie jesteś w szkole i interpretuj sobie to jak chcesz. Nie musisz się tym z nikim dzielić tym bardziej, jeśli robisz to przez pryzmat jakiejś swojej nienawiści do kogoś.

Pozdrawiam i dobrej nocy.



Gadom , chłopie szkoda pisać do człowieka który zachwyca się postacią Stalina .
Ty mu coś napiszesz , a on i tak swoje i nawet jakbyś zaczął pisać o wczorajszym obiedzie , on dalej będzie jechał o tym samym .

jarasxD

2013-06-03, 07:17
Loaloa napisał/a:

Katolstwo zbiera żniwo zasianych przez siebie ziaren.


A graffiti było naprawdę niezłe, rzadko wśród mażących po murach spotyka się autentyczny talent.



hah znalazłem lewackie ścierwo :)

Ge...........84

2013-06-03, 07:57
DUST DEVIL napisał/a:

A kim jest ten cały Jan Paweł 2? :P

Graffiti dobre, ale tematyka ch*jowa.

Graficiarz sam sobie niestety winny - wziąłby i namalował Piłsudskiego lub Paderewskiego to prawdopodobnie nie byłoby problemu. Natomiast JP2 to taka "ikona", że w sumie nie ma co się dziwić, że ktoś się wk***ił: gówno zrobił w sprawie pedofilii, gówno zrobił w sprawie banku watykańskiego. Niby prowadził "dialogi" z innymi religiami, ale coś bez efektów. Wielki to jest Jan XXIII, który zreformował kościół i zwołał II sobór watykański, wielki to jest Jan Paweł I, którego zaj***no, bo chciał bank Watykański zreformować.

To, że rozj***li to graffiti, to znak frustracji, którą podziela coraz większa część społeczeństwa - wy, katodebile, sracie jaki to JP2 był wielki i czego on nie dokonał (z sztandarowym "Papjesh polak obalił komónę" na czele), a prawda jest taka, że nic dobrego dla PL nie zrobił i zostawił po sobie trochę cytatów i wywiadów, które teraz wy pakujecie w pie**olone książki, które można kupić w kiosku ruchu za 5zł o tytułach pokroju "Papjesh, który został papjeszem" lub "Karol, człowiek, który został człowiekiem".

Filmiki typu jaki wrzucam poniżej nie powstają bo ktoś chce na siłę wyśmiać JP2, nie, one powstają jako symbol sprzeciwu przed ogólnonarodowym orgazmem, jaki mają katole w PL - ile k***a jeszcze pomników tego pajaca powstanie? Ile jeszcze ulic nazwiemy jego imieniem? Śmiejemy się jacy to ciapaci są poj***ni, że wszystko biorą miarką "Mahomed (stary pedofil swoją drogą) powiedział że...", a sami dochodzimy w stan ekstazy religijnej ile razy widzimy kolejnego idiotę z tatużem JP2 na plecach lub tego rodzaju muralami.

Produkcje typu JP2 GMD wcale nie mówią, że JP2 Gwałcił Małe Dzieci, nie. One mówią "spoko stary, nie jesteś jedyny, kto nie uważa JP2 za "wjelkiego człowjeka"". Tego typu filmiki trzeba traktować jako detoks dla takich prac jak ten mural, bo o ile z punktu artystycznego bardzo ładne dzieło, o tyle sama tematyka przyprawia mnie o torsje.

PS: B16 zajebisty papież był, w ch*j lepszy od poprzedniego :amused:


ch*jowe te filmiki wrzuciłeś, ale nie sposób się nie zgodzić: JP2 zrobił więcej złego niż dobrego. Należałoby w końcu poddać jego pontyfikat rzeczowej krytyce, a nie stawiać bez zastanowienia kolejne pomniki.

rafi00711

2013-06-03, 08:38
Wczoraj oglądałem na żywo to zbezczeszczone grafitti i powiem Wam krótki aż się łezka roni w oku że ktoś mógł to zniszczyć, przecież Jan Paweł II jest dla Polski symbolem i takich rzeczy nie powinno być. Co za idiota mógł to zrobić? a to grafitti jest jedną z najlepszych prac Morsa w Nowym Sączu.

Jarrt

2013-06-03, 08:47
jarasxD napisał/a:



hah znalazłem lewackie ścierwo :)


Ohihihihihihi ohohohohohohohohohho BEKA IKS DE, gratulacje, wujek k***inek da ci za to loda z 2 gałkami.

WhyMe?

2013-06-03, 09:46
W moim mieście parę lat temu jeden z uzdolnionych chłopaków wykorzystał tył garaży stojących przy blokach do zrobienia czegoś co upamiętni naszego papieża. Z tego co wiem robił to bezinteresownie a materiał zapłacił swoimi pieniędzmi. Do tego tułał się jakiś czas po Policji za "Wandalizm" i miał do zapłacenia karę.


raskolnikov74

2013-06-03, 12:09
Za hejt na Wojtyle zawsze piwko.

PS. A ten "nasz papież" to był kawał sk***ysyna. Cały pontyfikat poświęcił na ukrywanie księży pedofilii i zastraszanie ofiar. Używających prezerwatyw do piekła wysyłał, a z Fidelem Castro strzelał miśki. Jaką sieczkę trzeba mieć zamiast mózgu, żeby takiego durnia czcić.

clf111

2013-06-03, 12:15
Polaczki hejtujące od rana do wieczora nagle oburzają się bo ktoś ich świetego papieża pomalował sprejem ha ha ha Piszą mądre cytaty a na co dzień mają je w dupie.
Jakby tam był jakiś gej namalowany to by cała procesja wandali przyszła. Żenujące polaczki

Hekko

2013-06-03, 13:06
@up
dobrze, że ty nie jesteś polaczkiem, uff :)

MagicznyMateusz

2013-06-03, 13:56
Wy jesteście pok***ieni za jakiegoś szamana chcecie dla człowieka ,który dobrze zrobił ręce upie**olić.
Jesteście zwykłymi zwierzętami polaczki-robaczki.

takpalatset

2013-06-03, 17:37
rzeszowiak napisał/a:

sk***ysyn j***ny



Ja tez nigdy za Wojtyla nie przepadalem :D