18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Świat bez sztuki i miłości - Graffiti kontra wandale.

Hekko • 2013-06-02, 23:57
:-|


'Świat bez sztuki naraża się na to, że będzie światem zamkniętym na miłość.'

Ludzka głupota nie zna granic. Jakim trzeba być idiotą, aby zniszczyć w jednej chwili cudzą pracę, hołd drugiego człowieka,
można by rzec, że dzieło artystyczne.. ale od początku.

W maju 2011 roku powstało w Nowym Sączu graffiti przedstawiające wizerunek beatyfikowanego Jana Pawła II wraz z cytatem Jego słów,
wykonane przez lokalnego grafficiarza o pseudonimie 'Mors'.




Jak pisały lokalne media:

Cytat:


Sądecki graficiarz MORS uczcił beatyfikację Jana Pawła II malując na jednym z garaży przy Al. Piłsudskiego jego portret. Zajęło mu to dwa dni. Dzieło rozpoczął w dniu beatyfikacji papieża Polaka (w przededniu przygotował podkład) a zakończył w poniedziałek o g. 19.

- Źródło: http://www.dziennikpolski24.pl





Kilka dni temu, bo 30 maja wśród ludzi na osiedlach, fejsbuku oraz w lokalnej prasie zaczęła krążyć informacja:

Cytat:


Ponad dwa lata ścianę jednego z garaży od strony al. Piłsudskiego w Nowym Sączu zdobiła postać Jana Pawła II. Nieznany sprawca czarną farbą zamalował część graffiti, które powstało w maju 2011 roku.
Papież patrzący na kierowców ze ściany garażu jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych graffiti w Nowym Sączu i co ważne, akceptowanych przez większość mieszkańców.
Stąd jego zniszczenie poprzez zamalowanie czarną farbą oczu błogosławionego i domalowanie wąsów wzbudziło wiele emocji wśród sądeczan.

- Źródło: http://www.sadeczanin.info





Na odpowiedź autora graffiti nie trzeba było długo czekać..
i prawdę powiedziawszy była całkiem słuszna, bo





'Nie ma miłości, nie ma sztuki'

Gratulacje dla wandala. Tu już nie chodzi o samego Papieża, ale o symbol, o pracę graficiarza, o sam fakt.. :lodowka:

Pierwszy post mojego autorstwa (a nie zwykła wstawka). Jedźcie po mnie albo dawajcie piwka, w ch*ju mam to.

:samoboj:

grzesiu139

2013-06-03, 00:55
@TanczS - jesteś z Gorlic? to tam gdzie uczniowie ch*je w szkołach rysują? :D

Leet

2013-06-03, 00:57
Szeryfian napisał/a:

Tak patrząc z zupełnie innego punktu widzenia nie wnikając kto to jest czy papież czy nie papież, to na serio pogratulować mu umiejętności. Wandalowi należy się ch*j w dupę, nie dlatego, że "papieża obraził" lecz za to, że zniszczył naprawdę zajebiste grafitti.

A teraz wypowiem się jako katolik. Niech mu Bóg to wybaczy...



Ten komentarz mnie totalnie rozj***ł. Gdyby rozdawali nagrody za utrwalanie stereotypów, ty z pewnością wygrałbyś w kategorii "typowy polski katolik". Niestety takich nagród nie rozdają więc na murzyńskiego ku*asa musisz jeszcze trochę poczekać.

dulek93 napisał/a:

Nasz Papież to był wspaniały człowiek nie wiem co za buc zbeszcześcił jego postać ale
sto ku*asów w dupe i kotwice w plecy temu co to zrobił !
:snajper2: :snajper2:



I wspaniały patriota, który zrzekł się polskiego obywatelstwa by objąć watykański stolec :)

bravoteampolska

2013-06-03, 00:58
Szeryfian napisał/a:



Ogólnie hejtowanie religii jest w modzie choć moim zdaniem, żeby coś hejtować ( krytykować ) trzeba to znać w 100%.



Religia i wiara sama w sobie nie jest złą rzeczą , a to że ksiądz jebie w dupe drugiego albo molestuje dzieci , to jest tylko i wyłącznie wina ludzi , którzy nie potrafią dopilnować porządku i wziąć sprawy w swoje ręce , a nie tylko przechodzić obojętnie , albo pie**olić żale w internecie .

Co do wandala
k***a powinno się łapać sk***ysynów i upie**alać im ręce ,bo wszędzie na ścianach tylko ch*j ch*j ch*j ch*j , nic twórczego taka k***a nie wymyśli a zniszczy czyjś kiosk , czyjąś pracę , bądź nowo zrobioną elewację .

oc...........an

2013-06-03, 01:01
A kim jest ten cały Jan Paweł 2? :P

Graffiti dobre, ale tematyka ch*jowa.

Graficiarz sam sobie niestety winny - wziąłby i namalował Piłsudskiego lub Paderewskiego to prawdopodobnie nie byłoby problemu. Natomiast JP2 to taka "ikona", że w sumie nie ma co się dziwić, że ktoś się wk***ił: gówno zrobił w sprawie pedofilii, gówno zrobił w sprawie banku watykańskiego. Niby prowadził "dialogi" z innymi religiami, ale coś bez efektów. Wielki to jest Jan XXIII, który zreformował kościół i zwołał II sobór watykański, wielki to jest Jan Paweł I, którego zaj***no, bo chciał bank Watykański zreformować.

To, że rozj***li to graffiti, to znak frustracji, którą podziela coraz większa część społeczeństwa - wy, katodebile, sracie jaki to JP2 był wielki i czego on nie dokonał (z sztandarowym "Papjesh polak obalił komónę" na czele), a prawda jest taka, że nic dobrego dla PL nie zrobił i zostawił po sobie trochę cytatów i wywiadów, które teraz wy pakujecie w pie**olone książki, które można kupić w kiosku ruchu za 5zł o tytułach pokroju "Papjesh, który został papjeszem" lub "Karol, człowiek, który został człowiekiem".

Filmiki typu jaki wrzucam poniżej nie powstają bo ktoś chce na siłę wyśmiać JP2, nie, one powstają jako symbol sprzeciwu przed ogólnonarodowym orgazmem, jaki mają katole w PL - ile k***a jeszcze pomników tego pajaca powstanie? Ile jeszcze ulic nazwiemy jego imieniem? Śmiejemy się jacy to ciapaci są poj***ni, że wszystko biorą miarką "Mahomed (stary pedofil swoją drogą) powiedział że...", a sami dochodzimy w stan ekstazy religijnej ile razy widzimy kolejnego idiotę z tatużem JP2 na plecach lub tego rodzaju muralami.

Produkcje typu JP2 GMD wcale nie mówią, że JP2 Gwałcił Małe Dzieci, nie. One mówią "spoko stary, nie jesteś jedyny, kto nie uważa JP2 za "wjelkiego człowjeka"". Tego typu filmiki trzeba traktować jako detoks dla takich prac jak ten mural, bo o ile z punktu artystycznego bardzo ładne dzieło, o tyle sama tematyka przyprawia mnie o torsje.





PS: B16 zajebisty papież był, w ch*j lepszy od poprzedniego :amused:

gadom

2013-06-03, 01:10
Ale to jest jakiś gówniarz przecież. Zajarał się, że "Boga nie ma!" i musi sobie teraz odreagować, bo go pewnie babcia zmuszała do chodzenia "namszę". Kiedyś sobie przypomni co zrobił i sam się przed sobą zawstydzi. Ja sam wierzący nie jestem i miałem swój okres buntu przeciwko religii, ale nauczyłem się doceniać pewne cechy katolicyzmu i zdałem sobie sprawę, że np. Islam jest jakiś pierdyliard razy bardziej inwazyjny.

Szkoda trochę, bo naprawdę fajny motyw. Graffiti ciągle jest kontrowersyjną formą sztuki, a tutaj autor sprytnie wykorzystał słabość konserwatystów do religii. Dał radę pokazać jak uniwersalna sztuka być potrafi i że można ją prawie wszędzie upchnąć (i tutaj, w przeciwieństwie do tych wszystkich nowoczesnych pseudoartystów, gość ma warsztat), a do tego okrasił to wszystko pozytywnym, budzącym refleksje przekazem. Widać, że to nie jest jakiś katol z klapkami na oczach, tylko myślący gość. Na pewno wyczyszczą z tego czarnego ch*jstwa, albo odświeżą. Nie wiedziałem, że coś takiego jest w Nowym Sączu, ale jestem pozytywnie zaskoczony.

oc...........an

2013-06-03, 01:16
gadom, właśnie nie odświeżą, bo autor zamalował graffiti białą farbą i napisał "nie ma miłości, nie ma sztuki". Och, jak mi przykro, że nie każdy kocha JP2 niczym ojca -_-



Katole znów pomyliły Frondę z sadolem... Njeh buG wam wybaczy :samoboj:

Jarrt

2013-06-03, 01:25
rzeszowiak napisał/a:

sk***ysyn j***ny


No dokładnie. Nie dość, że j***ł małe dzieci, to jeszcze na jego cześć graffiti malują.

Nameless

2013-06-03, 01:27
W Krakowie już od wielu lat (chyba jego - Morsa) graffiti przedstawiające właśnie Jana Pawła II. Jest rewelacyjnie wykonane, a przy tym godne uwagi jest to, że nikt nie ma odwagi, żeby jakoś je zniszczyć. Tego fragmentu muru nikt nie ruszy!

No... może tylko google maps:

(cenzura twarzy) :mrgreen:

A sk***ysynowi, to bym wszystkie kłykcie po kolei poupie**alał...

Gebofon

2013-06-03, 01:30
@Jarrt & reszta pojebów

Wstydźcie się... :facepalm:

gadom

2013-06-03, 01:34
DUST DEVIL napisał/a:

gadom, właśnie nie odświeżą, bo autor zamalował graffiti białą farbą i napisał "nie ma miłości, nie ma sztuki". Och, jak mi przykro, że nie każdy kocha JP2 niczym ojca -_-



Katole znów pomyliły Frondę z sadolem... Njeh buG wam wybaczy :samoboj:



O! I to jest właśnie inwazyjny ateizm. Druga rzecz, zaraz po inwazyjnej religijności, za którą powinno się obcinać język (a teraz i palce, żeby na forum nie mogli pisać).

ma...........19

2013-06-03, 01:40
DUST DEVIL napisał/a:

A kim jest ten cały Jan Paweł 2? :P

Graffiti dobre, ale tematyka ch*jowa.

Graficiarz sam sobie niestety winny - wziąłby i namalował Piłsudskiego lub Paderewskiego to prawdopodobnie nie byłoby problemu. Natomiast JP2 to taka "ikona", że w sumie nie ma co się dziwić, że ktoś się wk***ił: gówno zrobił w sprawie pedofilii, gówno zrobił w sprawie banku watykańskiego. Niby prowadził "dialogi" z innymi religiami, ale coś bez efektów. Wielki to jest Jan XXIII, który zreformował kościół i zwołał II sobór watykański, wielki to jest Jan Paweł I, którego zaj***no, bo chciał bank Watykański zreformować.

To, że rozj***li to graffiti, to znak frustracji, którą podziela coraz większa część społeczeństwa - wy, katodebile, sracie jaki to JP2 był wielki i czego on nie dokonał (z sztandarowym "Papjesh polak obalił komónę" na czele), a prawda jest taka, że nic dobrego dla PL nie zrobił i zostawił po sobie trochę cytatów i wywiadów, które teraz wy pakujecie w pie**olone książki, które można kupić w kiosku ruchu za 5zł o tytułach pokroju "Papjesh, który został papjeszem" lub "Karol, człowiek, który został człowiekiem".

Filmiki typu jaki wrzucam poniżej nie powstają bo ktoś chce na siłę wyśmiać JP2, nie, one powstają jako symbol sprzeciwu przed ogólnonarodowym orgazmem, jaki mają katole w PL - ile k***a jeszcze pomników tego pajaca powstanie? Ile jeszcze ulic nazwiemy jego imieniem? Śmiejemy się jacy to ciapaci są poj***ni, że wszystko biorą miarką "Mahomed (stary pedofil swoją drogą) powiedział że...", a sami dochodzimy w stan ekstazy religijnej ile razy widzimy kolejnego idiotę z tatużem JP2 na plecach lub tego rodzaju muralami.

Produkcje typu JP2 GMD wcale nie mówią, że JP2 Gwałcił Małe Dzieci, nie. One mówią "spoko stary, nie jesteś jedyny, kto nie uważa JP2 za "wjelkiego człowjeka"". Tego typu filmiki trzeba traktować jako detoks dla takich prac jak ten mural, bo o ile z punktu artystycznego bardzo ładne dzieło, o tyle sama tematyka przyprawia mnie o torsje.






PS: B16 zajebisty papież był, w ch*j lepszy od poprzedniego :amused:



ale z ciebie debil :roll:

Jarrt

2013-06-03, 01:43
Gebofon napisał/a:

@Jarrt & reszta pojebów

Wstydźcie się... :facepalm:



Mam wstydzić się tego, że powoduję ból dupy u cebulaczków, którzy traktują papieżaka jak drugiego Boga?

oc...........an

2013-06-03, 01:49
gadom, słodki jesteś, szkoda tylko, że masz (za przeproszeniem) naj***ne w głowie, że uważasz JP2 za jakąś ikonę w religii. Ogólnie wam katolom się popie**oliło ostro, bo zamiast do Jezusa lub Boga, modlicie się do jakiegoś pajaca, co został wybrany przez konklawe tetryków. Gwoli ścisłości jestem prawosławnym, ale również w mojej religii nie uznaję miliona świętych i staram się żyć wg kazań Jezusa, które można krótko streścić jako "żyj i daj żyć innym, nie będąc przy tym sk***ysynem".
Nie mogę się oprzeć wrażeniu, że coś katolom się poj***ło, bo uważają JP2 za większe bóstwo niż 12 apostołów, Jezusa itp. razem wziętych...

Przykro mi, że każda krytyka zabobonów polskiego katolicyzmu uważasz za ateizm. No ale jak to mówią "wiek żyjesz, wiek się uczysz"


majk19, dziękuję za tą jakże konstruktywną krytykę, która pokazała mi błędy w moim myśleniu :kawa:


@up mi się wydaje, że na dzień dzisiejszy katole w PL stawiają JP2 wyżej od Boga :kac: