18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Świat bez sztuki i miłości - Graffiti kontra wandale.

Hekko • 2013-06-02, 23:57
:-|


'Świat bez sztuki naraża się na to, że będzie światem zamkniętym na miłość.'

Ludzka głupota nie zna granic. Jakim trzeba być idiotą, aby zniszczyć w jednej chwili cudzą pracę, hołd drugiego człowieka,
można by rzec, że dzieło artystyczne.. ale od początku.

W maju 2011 roku powstało w Nowym Sączu graffiti przedstawiające wizerunek beatyfikowanego Jana Pawła II wraz z cytatem Jego słów,
wykonane przez lokalnego grafficiarza o pseudonimie 'Mors'.




Jak pisały lokalne media:

Cytat:


Sądecki graficiarz MORS uczcił beatyfikację Jana Pawła II malując na jednym z garaży przy Al. Piłsudskiego jego portret. Zajęło mu to dwa dni. Dzieło rozpoczął w dniu beatyfikacji papieża Polaka (w przededniu przygotował podkład) a zakończył w poniedziałek o g. 19.

- Źródło: http://www.dziennikpolski24.pl





Kilka dni temu, bo 30 maja wśród ludzi na osiedlach, fejsbuku oraz w lokalnej prasie zaczęła krążyć informacja:

Cytat:


Ponad dwa lata ścianę jednego z garaży od strony al. Piłsudskiego w Nowym Sączu zdobiła postać Jana Pawła II. Nieznany sprawca czarną farbą zamalował część graffiti, które powstało w maju 2011 roku.
Papież patrzący na kierowców ze ściany garażu jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych graffiti w Nowym Sączu i co ważne, akceptowanych przez większość mieszkańców.
Stąd jego zniszczenie poprzez zamalowanie czarną farbą oczu błogosławionego i domalowanie wąsów wzbudziło wiele emocji wśród sądeczan.

- Źródło: http://www.sadeczanin.info





Na odpowiedź autora graffiti nie trzeba było długo czekać..
i prawdę powiedziawszy była całkiem słuszna, bo





'Nie ma miłości, nie ma sztuki'

Gratulacje dla wandala. Tu już nie chodzi o samego Papieża, ale o symbol, o pracę graficiarza, o sam fakt.. :lodowka:

Pierwszy post mojego autorstwa (a nie zwykła wstawka). Jedźcie po mnie albo dawajcie piwka, w ch*ju mam to.

:samoboj:

Sz...........an

2013-06-03, 00:03
Tak patrząc z zupełnie innego punktu widzenia nie wnikając kto to jest czy papież czy nie papież, to na serio pogratulować mu umiejętności. Wandalowi należy się ch*j w dupę, nie dlatego, że "papieża obraził" lecz za to, że zniszczył naprawdę zajebiste grafitti.

A teraz wypowiem się jako katolik. Niech mu Bóg to wybaczy...

TanczS

2013-06-03, 00:13
Jestem z Gorlic, widziałem wiele razy ten garaż i podziwiam bo było na co popatrzeć, no właśnie "było" bo jakiś idiota zje*ał taką pracę. Nie wiem czym to komuś przeszkadzało...

Lololoney

2013-06-03, 00:14
kwejki i wykopy robią swoje...
Bo przecież hejtowanie JPII jest takie modne...

Sz...........an

2013-06-03, 00:32
Lololoney napisał/a:

kwejki i wykopy robią swoje...
Bo przecież hejtowanie JPII jest takie modne...



Ogólnie hejtowanie religii jest w modzie choć moim zdaniem, żeby coś hejtować ( krytykować ) trzeba to znać w 100%.

Loaloa

2013-06-03, 00:34
Katolstwo zbiera żniwo zasianych przez siebie ziaren.


A graffiti było naprawdę niezłe, rzadko wśród mażących po murach spotyka się autentyczny talent.

dulek93

2013-06-03, 00:40
Nasz Papież to był wspaniały człowiek nie wiem co za buc zbeszcześcił jego postać ale
sto ku*asów w dupe i kotwice w plecy temu co to zrobił !
:snajper2: :snajper2:

marcinsud

2013-06-03, 00:42
Jeśli ten Mors miał pozwolenie by namalować tego papieża to ch*j w dupę temu od czarnej farby, a jeśli nie miał pozwolenia to poza talentem niczym się od niego nie różni.

krycha7

2013-06-03, 00:44
Ej wy jesteście na serio aż do tego stopnia poj***ni, że do waszych mózgownic nie może dotrzeć informacja, że kwejk, wykop, czy komixxy nie mają nic wspólnego z tym wszystkim?!

niwet

2013-06-03, 00:45
ten czerwony cytat całkiem prawidłowy

Norbias

2013-06-03, 00:47
Wszędzie jak nie pomniki to wizerunki Papaja jakby to był normalnie zmartwychwstały mesjasz. Dla mnie to jeden KIT czy to myszka miki czy papaj czy bob marley. Po prostu do mnie taka sztuka nie trafia. ( w sensie emanowania i ciągłego faworyzowania postaci JPII ) Bardziej mi się podobają dzieła Zbigniewa Beksińskiego. Co do graffiti. Talent gościu ma.

mazin

2013-06-03, 00:50
Jestem z Millenium, już dwadzieścia late temu chodziłem tłuc tych z Wojska Polskiego (czyli tam, gdzie było to graffitti), ale dla prawdziwego talentu mam uznanie. Czapki z głów. Wandalowi sto murzyńskich ch*jów w dupę.

Meretrix

2013-06-03, 00:52
Za to powinno się wieszać, za niszczenie czegoś bez powodu, to już kradzież jest lepsza przynajmniej można ją częściowo zrozumieć.