18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Śpijcie, Polacy, śpijcie.

SeedTV • 2012-03-04, 14:24

Film między innymi ukazuje jak bardzo jesteśmy r*chani w dupę. Bez wazeliny.
Akcja 1:40 pokazuje jak ludzie (służby porządkowe post j***ne zomowce) są sk***ieni.

EMIO093

2012-03-04, 22:42
grelix - Ale pie**olisz właśnie o tym mówi filmik. Nie można sprzedawać truskawek czy ziemniaków przy drodze bo nie odprowadza się podatku i jest to niezgodne z prawem. Właśnie takie jest dzisiejsze prawo "bądź posłuszny". Kiedyś każdy mógł handlować czym chciał i kiedy chciał wolę kupić truskawki od polskiego rolnika jak sprowadzane z chin! Pamiętam jak sąsiadka sprzedawała gruszki w Poznaniu jak chodziłem do szkoły zawsze od niej kupowałem, dzisiaj urząd skarbowy na to by nie pozwolił. Obudźmy się bo śpimy! Grelix poprostu przemyśl sobie czy jesteś do końca wolny.

minetek

2012-03-04, 22:54
pawelwmd
ten koleś pojechał na wieś gdzie facet na skupie sprzedał truskawki po 80 groszy za kilogram - przyjechał do warszawy i sprzedaje po 5 ZETA'
to j***ny złodziej i pie**olony naciągacz bo przecież nie zapłacił od tego nawet 1 grosza podatku'
śmierć sk***ysynom i złodziejom!

bugg

2012-03-04, 23:03
Najeżdżacie że na Sadisticu rzeczy z kwejka i innych... Ciężko żeby nie było skoro Sadistic i Kwejk mają jednego i tego samego właściciela....

~Angel

2012-03-04, 23:08
:roll:

ch*ja wiesz w nogach śpisz...

Zl...........ny

2012-03-04, 23:18
grelix napisał/a:

Ale pie**olenie.


Dokładnie, najczęściej moralizatorskie filmiki mają gówno wspólnego z rzeczywistością a chłonie je masa osób o przytępiałych móżdżkach - choć oni twierdzą, że są wielce oświeceni...



W dupie mam twoje zdanie, wchodz na harda i tam się tasuj nad płodami, trupami zwyrodnialcu. Osobiście mam trochę szersze horyzony niż niezdrowa ekscytacja zwłokami, dlatego mi różne ciekawe materiały nie przeszkadzają.

taziu

2012-03-04, 23:20
EMIO093, takie jest prawo. Kiedyś każdy mógł handlować? Kiedyś handel na ulicy był zabroniony, nie mogłeś handlować niczym co nie przeszło przez państwowe łapska. Dopiero koło 1990 zaczęły pojawiać się masowo stragany i uliczni sprzedawcy.

Proszę, przeczytaj czego dotyczyła akcja na filmie. Facet nie chciał przenieść się kilkadziesiąt metrów dalej i zapłacić kilku symbolicznych - w stosunku do jego zarobków - dych miesięcznie za miejsce. Straż go upominała, później słała nagany aż w końcu się wk***ili i go wyj***li. Ma szczęście że nie trafił na mnie, bo był go prawdopodobnie pałą po tym głupim łbie obił.

Napie**alanie na państwo w tym przypadku jest równie sensowne jak napie**alanie na państwo przez powodzian - nie dość, że budują się na terenach zalewowych (I O TYM k***A WIEDZĄ) to jeszcze się nie ubezpieczają. A jak stracą majątek i dorobek życia to "łojezu państwo nie chce mi pomóc".

Czy jestem wolny? Jestem. Mogę założyć działalność gospodarczą, mogę studiować, mogę pracować, mogę pójść do jakiegokolwiek chcę posła i powiedzieć mu prosto w twarz co mnie boli. To właśnie takie małe ludki jak ty Emio nadają się do życia w Afryce - tam nie ma prawa i każda rzecz jest wspólna. Nawet kobitami się wymieniają.

Zly_wrecz_okropny - w dupie byłeś, gówno widziałeś. Chciałeś się popisać, lecz się osrałeś. Nie znasz mnie, nie umiesz czytać między wierszami, nie umiesz zrozumieć sarkazmów - nie przypie**alaj się i nie używaj wobec mnie słowa "zwyrodnialec".

wik19740

2012-03-05, 00:04
grelix napisał/a:

Ale pie**olenie.



Dokładnie, najczęściej moralizatorskie filmiki mają gówno wspólnego z rzeczywistością a chłonie je masa osób o przytępiałych móżdżkach - choć oni twierdzą, że są wielce oświeceni.

Co do filmu - pierwsza połowa to film, druga połowa to likwidacja nielegalnych straganów. Było o tym głośno w TV i prowadzone były dyskusje czemu Ci ludzie dla głupich kilku dych miesięcznie w kieszeni opie**alają truskawy/ziemniaki/marchewkę nielegalnie.

Co mnie boli - na Sadisticu kiedyś działo się wiele. Wk***iony człowiek wchodził na harda żeby się "emocjonalnie" wyżyć lub po prostu wchodził w czarne filmiki żeby obejrzeć jak to skejtowi ryj odpadł pod zderzeniu z barierką czy coś w klimatach sadistica. A teraz?

Sadistic dzisiaj:
- moralizatorskie filmy zerżnięte z demotywatorów
- filmiki opisujące w jak wielkim systemie żyjemy i w jak wielkim spisku tkwimy
- rzeczy "z ch*ja wzięte" tj. cała masa śmiesznych filmików i zdjęć "a'la kwejk"
- pięćset ton polityki (i wzajemnego napie**alania na linii Platformersi - Papryka i Salami - Tylko Palikot - Król Korwin Mikke Pierwszy)
- gimnazjalne sklejki youtube'a i parabole tańczą
- ludzie popisujący się osiągami swojego samochodu i jego przyśpieszeniem mając koła napędowe w powietrzu


"Stary dobry" Sadistic:
- martwe płody
- wypadki i złamania
- dzwony i potrącenia na przejściach dla pieszych
- "głupie blondynki" i inne, najczęściej parkingowe historie
- krosty, pryszcze, przerośnięte jajca
- baby z ku*asem i pięcioma dziurami
- akcje z mur... afroamerykanami
- akcje z cygan... brudas... romami
- czasem jakieś śmieszne aczkolwiek niesamowite filmiki

Rzadko kiedy zdarza się jakaś perełka wśród tony syfu. Wielce nad tym ubolewam.




U góry masz taką zakładkę "Hard" i tam są te wszystkie twoje dewiacje.

Pogromca Smokuff

2012-03-05, 00:04
grelix napisał/a:

Ale pie**olenie.

Co do filmu - pierwsza połowa to film, druga połowa to likwidacja nielegalnych straganów. Było o tym głośno w TV i prowadzone były dyskusje czemu Ci ludzie dla głupich kilku dych miesięcznie w kieszeni opie**alają truskawy/ziemniaki/marchewkę nielegalnie.

.



Bo szara strefa to miejsce, w którym tak zwane szaraczki są w stanie przetrwać. Handlują sobie truskawkami, ziemniakami itp itd. On musi być w szarej strefie, bo jakby mu wszystko opodatkowali to by zdechł z głodu, albo na zasiłek poszedł. Dlatego zwalczanie szarej strefy nie jest takie dobre na jakie wygląda.

grelix napisał/a:


Czy jestem wolny? Jestem. Mogę założyć działalność gospodarczą, mogę studiować, mogę pracować, mogę pójść do jakiegokolwiek chcę posła i powiedzieć mu prosto w twarz co mnie boli.



No niby tak, chociaż mam pewne przeczucie, że po tym ostatnim dot. posła, Twoja wolność mogłaby się szybko skończyć lub zostać ograniczona na różne sposoby.

taziu

2012-03-05, 00:15
wik19740 - przeczytaj post ponad Twoim i dopiero się przypie**alaj. Gwoli ścisłości - ostatnie zdanie.

Pogromca Smokuff - gray economy powstaje wtedy kiedy legalnie działająca firma pod presją wysokich podatków lub ograniczeń prawnych przechodzi do "podziemia". Wcześniejszymi etapami są m.in. kreatywna księgowość i próba restrukturyzacji działalności. Wspomniany wyżej Pan Truskawka mógł przynajmniej opłacić sobie miejsce w którym mógłby sobie legalnie prowadzić sprzedaż (a ile wykazywałby dochodu i jakie miałby obroty to już kwestia jego sprawnej "księgowości"). Nie zatroszczył się nawet o fundamenty to go wyj***li.

Cytat:

Twoja wolność mogłaby się szybko skończyć lub zostać ograniczona na różne sposoby



Na mojej wsi - zadupie - nie mogłem mieć Internetu. Bezskuteczne walki z TP skłoniły mnie do napisania listu do dwóch posłów oraz UKE. I co? I właśnie z Tobą piszę. Jakoś nikt nie puka mi do drzwi grożąc kajdankami. Może, że masz na myśli zbluzganie i zwyzywanie takiego posła oraz groźby karalne - jakby do mojego biura poselskiego ktoś przyszedł w filcach ze słomą i zaczął obrzucać mnie gnojem też szybko skorzystałbym z możliwości prawnych ukrócenia jego czynów.

Pogromca Smokuff

2012-03-05, 00:57
Niekoniecznie, szara strefa (oprócz tego, o czym piszesz post wyżej) to także ta część produkcji/dystrybucji, która jest niezarejestrowana, a co się z tym wiąże również nielegalna. Mimo wszystko jestem zdania, że szarą strefę powinno się zostawić w spokoju. To jest naturalna obrona dla tych drobniutkich przedsiębiorców przed tą całą biurokracją i podatkami. Mimo tego, że nie odprowadzają podatków, szara strefa przyczynia się do wzrostu PKB. Jeśli ta część społeczeństwa poszłaby na zasiłek, to zgadnij z czego państwo by im go wypłacało. Tak właśnie, z naszych podatków. Przy dzisiejszych wydatkach naszego kraju jest to raczej niemożliwe. Tu masz racje mógłby wykupić to miejsce, choć w stosunku do przedsiębiorców, handlowców itp, prawo jest niezbyt życzliwe i nieprzejrzyste, a biurokracja, wysokość podatków oraz wieczne problemy z rejestracją określonej działalności skłaniają ludzi ku wyborowi szarej strefy. Walka z tym zjawiskiem nie powinna się odbywać przez likwidację, a przez zachętę do legalizacji, poprzez zmniejszenie podatków, czy też ułatwienie rejestracji, etapów zakładania przedsiębiorstwa.


Co do drugiej sprawy, mój błąd, ja źle zrozumiałem. Zinterpretowałem to jako powiedzenie w twarz danemu posłowi, urzędnikowi państwowemu, co danej osobie się w nim nie podoba, ewentualnie dodając pewne uwagi co do jego zachowania. Bo jeśli nazwiesz kogoś takiego dziadem, czy pajacem, kiedy faktycznie tak się zachowuje to i tak sprawa zapewne zakończy się w sądzie.

Artos

2012-03-05, 01:51
Podoba mi się wykonanie tego filmiku, a tak poza tym to nie ma w nim nic ciekawego.

Cz...........el

2012-03-05, 09:24
Zly_wrecz_okropny napisał/a:



... dlatego mi różne ciekawe materiały nie przeszkadzają.



Lemingowy Gimbusie przecież wszyscy wiedzą że dla Ciebie ciekawy materiał to taki co wychwala PIS i Rydzola a jedzie po całej reszcie. Więc to co napisał grelix jak najbardziej dotyczy Ciebie.

lith

2012-03-05, 10:50
@Pogromca Smokuff
Ułatwienie otwierania działalności? Kiedy ostatnio otwierałeś? Przecież to trwa 15 min i polega na wypełnieniu 2 kartek. Prościej? Codziennie firmę otwierasz, żeby trzeba było robić to SMSem?

Kanciarz i tyle. Co mnie obchodzi, ze zarobić musi? Miliony Polaków też muszą zarobić, tez mają dzieci, a nie kombinują tak. Zapłaciłby kilka zł i by sprzedawał. Przecież nie było tak, że nagle przyszli i zabrali tylko dłuższy czas się z miśkiem użerali, więc zaskoczony to nie mógł być.

A sam filmik żałosny aż zabawny... z resztą jak wszystkie z tej serii. Kurde... jaki ja jestem nieuświadomiony.

Zl...........ny

2012-03-05, 12:40
kasztan_85 napisał/a:



Lemingowy Gimbusie przecież wszyscy wiedzą że dla Ciebie ciekawy materiał to taki co wychwala PIS i Rydzola a jedzie po całej reszcie. Więc to co napisał grelix jak najbardziej dotyczy Ciebie.



Heil Kaczyński, pam param, To Twoje radio...Maryyyyjjjaaaa :)

Trafiłeś w sendo cebulaku, rozgryzłeś to jak Sherlock Holmes, łapiesz piwo w ryja :)

Ant1984

2012-03-05, 17:19
SeedTV
Temat dobry, ale zrobiłeś to tak ch*jowo, że aż wydaje się, że celowo chcesz ośmieszyć cały temat, który jednak jest prawdziwy. ch*j ci w dupę propagandzisto.