18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Śmierć Magika, ciekawe fakty

k18t • 2012-10-19, 01:08
Zanim skomentujecie, przeczytajcie całość, sam pisałem. Temat napisałem w stylu "Nie do wiary, strefa 11" więc nie ma co się napinać.

Muzyką Kalibra 44 i Paktofoniki interesowałem się niemal od momentu ich powstania, K44 słuchałem jeszcze na kasetach. Od dłuższego czasu zastanawiam się nad faktami które sam zauważyłem. Przy okazji całego tego medialnego zamieszania chciałem się z wami podzielić moimi spostrzeżeniami. Magik pierwotnie należał do K44, a oprócz niego Joka i Abra Dab. Jak podkreślał Magik 44 była według niego liczbą magiczną, a słowo Kaliber, miało podkreślać jej znaczenie. Dab w pewnym wywiadzie stwierdził, że istnieje korelacja nazwy zespołu z tekstem Mickiewicza:
"A życie jego – trud trudów,
A tytuł jego – lud ludów;
Z matki obcej, krew jego dawne bohatery,
A imię jego czterdzieści i cztery."

Najciekawsze jest jednak to, że nazwa została wymyślona "z powietrza", a później dopiero członkowie zespołu zdali sobie sprawę z jej znaczenia.

Dla niektórych teksty piosenek Kalibra są co najmniej dziwne, ja widzę tu dość przemyślaną analogię, a nawet coś na kształt modlitwy. W wywiadzie magik stwierdził że Kaliber 44 jest zakonem marihuany, ale czy do marihuany Joka zawraca się słowami "Czemu oczywiste dla mnie jest, że Ciebie nie ma
Bądź a klęknę! podaj mi dłoń, podaj mi rękę"?

Najlepsza jazda na koniec, solowy numer Joki z płyty "Księga Tajemnicza. Prolog" pod tytułem "Moja obawa" mała analiza z mojej strony.

"100 stóp nad ziemią (z tej właśnie wysokości za kilka lat wyskoczy Magik) wyciągnięta ma dłoń
Będę mówił - dawno wyrzygałem knebel
(co chciał powiedzieć Joka? wiedział o czymś, o czym nie mógł powiedzić wprost?)
I mój głos, i moja Wieża Babel(symbol niezrozumienia, pomieszania języków)
Ja urządzę post,(poświęci się jakiejś sprawie?) otworze drzwi od klatki(coś uwolni, ale co?)

Dalszy tekst jak i kawałki z całej płyty "Księga Tajemnicza. Prolog" pozostawiam wam do oceny.

"Ja spojrzę na Ciebie, ja moimi oczyma
Ja spojrzę na Ciebie nie oczami mojej matki
I zobaczę coś... A może tam nic nie ma?
A może ktoś powie - to legenda...
Ale ze mnie wsza... Ś.P. Brat Joka!
No i..., no i..., no i...
Podaj mi dłoń i podaj mi rękę...
Czemu oczywiste dla mnie jest, że Ciebie nie ma
Czemu oczywiste dla mnie jest, że Ciebie nie ma
Bądź a klęknę!
No i podaj mi dłoń i podaj mi ręke..."


Magik w pewnym momencie pozostawił dawną twórczość i zaczął robić coś normalniejszego pod szyldem Paktofoniki. Jego ostatni numer w dawnym stylu nosi tytuł "Jestem Bogiem" i mimo że odstaje stylem od reszty utworów zostaje uznany za najlepszy z całego krążka. Po wypuszczeniu na rynek płyty "Kinematografia" i bardzo dobrym przyjęciu jej przez słuchaczy Magik postanawia popełnić samobójstwo. Czyżby przepowiednia Joki się sprawdziła?

Następny ocinek strefy 11 za tydzień ;-) , dajcie znać co o tym sądzicie? Na koniec dwa najciekawsze według mnie utwory Kalibra:

"Moja obawa"


i "Do Boju Zakon Marii"


darujcie sobie wrzucanie grafik z kwejka w komentarzach, one już stały się nudne

kouzer92

2012-10-19, 22:29
Ja-ah-qu-ub-el. chyba jesteś z andrajchu :)

zakapior

2012-10-19, 23:08
@Ja-ah-qu-ub-el

Nie jesteś przypadkiem z wybrzeża ? Może okolice Świnoujścia ? Nie przeszkadza Ci, że sami tam jesteście gotowi dać dupy za ojro Niemieckich turystów, bo inaczej nie jesteście w stanie przeżyć okresu międzywakacyjnego ? O ty mały j***ny hipokryto :mrgreen: Może tu Cie boli, a że Górny Śląsk ze względu na swoją historię ma naleciałości niemiecki, to można im ubliżać ? Trololololo, a podobno jod jest nieszkodliwy

rajkru

2012-10-19, 23:48
smutne że taki matołek i jego siermiężny komentarz zdobył aż tyle piw...smutne że w sadolach jest tyle jadu i zawistności oraz zero szacunku dla kogoś takiego jak Magik...jego samobójstwo w żaden sposób nie zmienia faktu że na zawsze zostanie legendą polskiej muzyki...to on udzielał się w dwóch legendarnych i stanowiących podwaliny dla polskiego hip-hopu, formacjach...to on nigdy nie szedł za ciosem i każda z płyt na których występował była zupełnie inna niż poprzednia...to jego teksty i twórczość doceniały autorytety typu Kazik czy Miłosz i to w końcu o nim w główniej mierze jest film który stał się przebojem...dlatego miło byłoby gdyby okazano mu więcej szacunku...mam 36 lat słucham hip-hopu od 20 lat i ze smutkiem muszę stwierdzić że do tej pory na polskiej scenie nie pojawił się nikt kto by mógł dorównać klasie Magika...pozdro

Kristoff

2012-10-20, 02:11
W gąszczu całej dyskusji przewinął się wątek o wojsku i samobójstwie z tego powodu. jaką trzeba być p*zdą aby w 2000r nie potrafić uniknąć wojska?? były służby zastępcze, np. praca w ośrodkach pomocy społecznej, w policji(tak wiem gimbusy jp i chwdp) i w innych instytucjach państwowych, fakt trwało to dłużej, ale nie szedłby w kamasze. poza tym magik miał naj***ne pod kopułą, jakim cudem dostał kategorie A, przed wcieleniem mógł się odwołać, komisja, psychotesty i kategoria D lub E. kolejna sprawa, zamiast ćpać, mógł się zainteresować jakąś nauką, tak k***a, przez status ucznia, bądź studenta dostałby odroczenie, dużo było możliwości, a ten cwe* wolał skoczyć. No chyba, że ktoś mu pomógł skoczyć? co psychofani? dziwne, że ten wątek się nigdzie nie przewija, może żonka mu pomogła, albo koledzy chcieli w ten sposób jeszcze bardziej podbić sprzedaż itd? a może po prostu był zwykłym przechlanym i przećpanym złamasem, który po prochach myślał, że poleci, nie poleciał.

Tadzik89PL

2012-10-20, 02:24
Smutne jest to że tyle ludzi jest po prostu pustakam* którzy wchodzą tu po to by zobaczyć kobiete z chu*** a resztę fajnych wstawek hejtują bo myślą że wtedy będą fajni powiem tylko tyle !! Walcie sie mam własne zdanie i ten temat mi sie podoba bo mówi coś z sensem a nie krytykuje nie mając o tym żadnego zdania PFK i K$$ znam od dawna i wiem że temat jest na temat a nie o tym kim byl Magik i co brali... Większość z użytkowników sama bierze albo brała...!! Polecam film "Fala" !! Jeśli ktoś nie zrozumie ten dowie się kim jest tak naprawdę a mowi o sobie Polak...

sensnu

2012-10-20, 12:39
Ja-ah-qu-ub-el napisał/a:

k***a dzieciaku niedouczony co mamy sądzić i o czym? nie postwiłes nawet jakiejś wyraźnej tezy. sadzić to ja mogę na temat wiersza baczyńskiego czy tekstów pinkfloydów

i do reszty plebsu:


tak k***a, tępe ślązoki z blokowiska nawiązały kontakt z bogiem i ufo bo inhalowali się konopiami zamiost dymem z hołdy. Weźcie się k***a gimby za naukę, bo za pół roku testy gimnazjalne, które pójdą wam tak zajebiście, że skończycie jak wasz nowo poznany idol z okazji obejrzenia gównianego filmidła.

...

@up Powiedział co wiedział super wykształcony człowiek..

"tępe ślązoki z blokowiska... inchalowali sie konopiami" - zaleciało PISem jak nic, a pinkfloyd to co? sami świeci.. na cracku i kokainie.. I że Oni mieli przesłanie w tekstach......
PRZEDE WSZYSTKIM Panie znawca, o gustach sie nie dyskutuje i jeżeli ktoś widzi w czymś głębszy sens, to jego w tym prywatna wolność myśli i słowa a nie PISowskie poglądy jakimi świecisz Ty.
"Gówniane filmidło" - pokaż mi takowe o Pinkfloydach... Masz prawo do własnej opinii ale nie masz prawa besztać za opinie i przemyślenia innych...

Tyle ode mnie Panie Magister z kulawym r

PS. I z całym szacunkiem "plebs" to Sobie zrób, ubierz, wychowaj i do szkoły wyślij a nie obrażasz bogu ducha winnych ludzi... Pozdrawiam mości murgrabię..
- Lubelskie - łączy się ze śląskiem w bólu głupoty innych..

PanJacekPierwszy

2012-10-20, 15:02
Kristoff napisał/a:

a może po prostu był zwykłym przechlanym i przećpanym złamasem, który po prochach myślał, że poleci, nie poleciał.

Z tego co wiem to był, no bo jaki normalny czlowiek skacze.skacza zlamasi, co to maja naj***ne pod kopułą

simos921

2012-10-20, 19:48
Wiem, że teraz zejdę trochę z tematu ale powiem Wam jedno... Uwielbiam Boba Marleya ale modle się o to aby nigdy nie powstał film o Jego życiu i twórczości. Zanim wyszła ta porażka zwana "Jesteś Bogiem" Paktofoniki słuchali PRAWDZIWI fani, tacy którzy nawet po tych 9 latach od rozwiązania grupy, słuchali i czerpali przyjemność z tych samych zajebistych kawałków. Po premierze filmu, PFK zostało pokochane przez gimbiusiarnie, która wcześniej myślała że Piotr "Magik" Łuszcz był znanym polskim iluzjonistą. I nagle pojawiły się te wszystkie żałosne kwejki, teksty, kawały oraz takie posty jak Twoje, wyszukujące jakiś nieprawdopodobnych sensacji, przepowiedni i tego typu pierdół w tekstach K44 i PFK. Sądzę ba.. jestem wręcz pewien ze Marleya spotkało by to samo... Tak więc daruj sobie takie rozkminy bo to jest mniej więcej na takim poziomie jak słynne smoleńskie: "w 0:13 słychać strzały".

Pozdrawiam!

tolklu

2012-10-20, 21:41
Temat suchar. Do tego procentują wagary i nieobecności na lekcjach j. polskiego.

Bardziej to przypomina "trudne sprawy", niż "strefę 11".