18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Śmierć Magika, ciekawe fakty

k18t • 2012-10-19, 01:08
Zanim skomentujecie, przeczytajcie całość, sam pisałem. Temat napisałem w stylu "Nie do wiary, strefa 11" więc nie ma co się napinać.

Muzyką Kalibra 44 i Paktofoniki interesowałem się niemal od momentu ich powstania, K44 słuchałem jeszcze na kasetach. Od dłuższego czasu zastanawiam się nad faktami które sam zauważyłem. Przy okazji całego tego medialnego zamieszania chciałem się z wami podzielić moimi spostrzeżeniami. Magik pierwotnie należał do K44, a oprócz niego Joka i Abra Dab. Jak podkreślał Magik 44 była według niego liczbą magiczną, a słowo Kaliber, miało podkreślać jej znaczenie. Dab w pewnym wywiadzie stwierdził, że istnieje korelacja nazwy zespołu z tekstem Mickiewicza:
"A życie jego – trud trudów,
A tytuł jego – lud ludów;
Z matki obcej, krew jego dawne bohatery,
A imię jego czterdzieści i cztery."

Najciekawsze jest jednak to, że nazwa została wymyślona "z powietrza", a później dopiero członkowie zespołu zdali sobie sprawę z jej znaczenia.

Dla niektórych teksty piosenek Kalibra są co najmniej dziwne, ja widzę tu dość przemyślaną analogię, a nawet coś na kształt modlitwy. W wywiadzie magik stwierdził że Kaliber 44 jest zakonem marihuany, ale czy do marihuany Joka zawraca się słowami "Czemu oczywiste dla mnie jest, że Ciebie nie ma
Bądź a klęknę! podaj mi dłoń, podaj mi rękę"?

Najlepsza jazda na koniec, solowy numer Joki z płyty "Księga Tajemnicza. Prolog" pod tytułem "Moja obawa" mała analiza z mojej strony.

"100 stóp nad ziemią (z tej właśnie wysokości za kilka lat wyskoczy Magik) wyciągnięta ma dłoń
Będę mówił - dawno wyrzygałem knebel
(co chciał powiedzieć Joka? wiedział o czymś, o czym nie mógł powiedzić wprost?)
I mój głos, i moja Wieża Babel(symbol niezrozumienia, pomieszania języków)
Ja urządzę post,(poświęci się jakiejś sprawie?) otworze drzwi od klatki(coś uwolni, ale co?)

Dalszy tekst jak i kawałki z całej płyty "Księga Tajemnicza. Prolog" pozostawiam wam do oceny.

"Ja spojrzę na Ciebie, ja moimi oczyma
Ja spojrzę na Ciebie nie oczami mojej matki
I zobaczę coś... A może tam nic nie ma?
A może ktoś powie - to legenda...
Ale ze mnie wsza... Ś.P. Brat Joka!
No i..., no i..., no i...
Podaj mi dłoń i podaj mi rękę...
Czemu oczywiste dla mnie jest, że Ciebie nie ma
Czemu oczywiste dla mnie jest, że Ciebie nie ma
Bądź a klęknę!
No i podaj mi dłoń i podaj mi ręke..."


Magik w pewnym momencie pozostawił dawną twórczość i zaczął robić coś normalniejszego pod szyldem Paktofoniki. Jego ostatni numer w dawnym stylu nosi tytuł "Jestem Bogiem" i mimo że odstaje stylem od reszty utworów zostaje uznany za najlepszy z całego krążka. Po wypuszczeniu na rynek płyty "Kinematografia" i bardzo dobrym przyjęciu jej przez słuchaczy Magik postanawia popełnić samobójstwo. Czyżby przepowiednia Joki się sprawdziła?

Następny ocinek strefy 11 za tydzień ;-) , dajcie znać co o tym sądzicie? Na koniec dwa najciekawsze według mnie utwory Kalibra:

"Moja obawa"


i "Do Boju Zakon Marii"


darujcie sobie wrzucanie grafik z kwejka w komentarzach, one już stały się nudne

Janóż

2012-10-19, 16:33
k***a podniecacie się tym magikiem jak murzyny śniegiem. Skoczył to skoczył. Nie ma co drążyć tematu.
Zrobili o nim film. Wielkie uznanie dla producenta, który zarobił krocie na gównianym filmie obejrzanym przez wszystkich gimbusów w tym kraju. Ma chłop smykałkę do interesów.

clipper

2012-10-19, 16:42
Ja-ah-qu-ub-el, może się wtrącę do waszej konwersacji. Debilu skończony, gdyby nie ślązacy trzepałbyś zębami z zimna. To śląsk utrzymuje większość państwa, to ze śląska warszawka ma za co się budować. Tak się wypowiadają Ci co g*wno wiedzą na ten temat. A co do gwary śląskiej, każdy region ma swoją gwarę. Idź pić kakao, mamusia już zrobiła na podwieczorek.

ostatni

2012-10-19, 16:54
clipper napisał/a:

Ja-ah-qu-ub-el, może się wtrącę do waszej konwersacji. Debilu skończony, gdyby nie ślązacy trzepałbyś zębami z zimna



ja pie**olę co ma fakt, że w ziemi są złoża węgla do tego, że na jej powierzchni mieszka banda brudasów, nierobów i zdrajców??????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????? Nie podoba się to wypie**alać do niemiec. Moi przodkowie walczyli o ziemię, podczas gdy ślonzoki stały w kolejce po legitymację volksdeutscha. Wara brudasy od Polski i jej integralności


clipper napisał/a:

To śląsk utrzymuje większość państwa, to ze śląska warszawka ma za co się budować.




znowu k***a to samo, jaki śląsk? mama madzi? bani barbara? ćpun samobójca? banda strajkujących nierobów? nie k***a. węgiel i rudy metali. jak się nam będzie podobało to odpalimy auschwitz, a do kopalni zatrudnimy chinczyków


clipper napisał/a:

A co do gwary śląskiej, każdy region ma swoją gwarę




gwarę? śląski język jest symbolem zdrady i zniemczenia

chujciwcycki

2012-10-19, 16:56
Ja-ah-qu-ub-el napisał/a:

k***a dzieciaku niedouczony co mamy sądzić i o czym? nie postwiłes nawet jakiejś wyraźnej tezy. sadzić to ja mogę na temat wiersza baczyńskiego czy tekstów pinkfloydów

i do reszty plebsu:


tak k***a, tępe ślązoki z blokowiska nawiązały kontakt z bogiem i ufo bo inhalowali się konopiami zamiost dymem z hołdy. Weźcie się k***a gimby za naukę, bo za pół roku testy gimnazjalne, które pójdą wam tak zajebiście, że skończycie jak wasz nowo poznany idol z okazji obejrzenia gównianego filmidła.


Jesteś pierdonym niedoj***nym debilem.

clipper

2012-10-19, 17:13
Ja-ah-qu-ub-el, gówno wiesz a się wypowiadasz. Mówiąc o tym że nie miałbyś czym się ogrzewać mówię o ludziach ciężko pracujących po to abyś nie marznął w nocy. Jak chcesz się wypowiedzieć na temat nierobów to zjedź na "dół" i gwarantuje że zesrałbyś się już jadąc w szoli (czyli taka kopalniana winda).
A mama Madzi nie jest ze śląska, tylko z sosnowca a to już jest zagłębie które leży na terenie śląska.
Pani Barbara jest z Mławy czyli to jest Mazowsze.
A co do spier*alania do Niemiec, kretynie a teraz ludzie nie uciekają z tego chorego kraju? Do Angli, Irlandi, Holandii, Norwegii i w ogóle? Spier*dalają bo tu im źle! A ludzie zaczęli uciekać do Niemiec bo tu była komuna, prześladowania... Dorośnij w końcu chłopcze

pieto90

2012-10-19, 17:13
Ja-ah-qu-ub-el napisał/a:

k***a dzieciaku niedouczony co mamy sądzić i o czym? nie postwiłes nawet jakiejś wyraźnej tezy. sadzić to ja mogę na temat wiersza baczyńskiego czy tekstów pinkfloydów

i do reszty plebsu:


tak k***a, tępe ślązoki z blokowiska nawiązały kontakt z bogiem i ufo bo inhalowali się konopiami zamiost dymem z hołdy. Weźcie się k***a gimby za naukę, bo za pół roku testy gimnazjalne, które pójdą wam tak zajebiście, że skończycie jak wasz nowo poznany idol z okazji obejrzenia gównianego filmidła.



Pisząc te inwektywy pokazujesz tylko, jak słaby jesteś, skoro uciekasz do takich "zagrywek". Jestem zdziwiony, że to piszę, bo czytając twoje komentarze w 90% zawsze się z nimi zgadzam, ponieważ mamy podobne poglądy na wiele spraw. Nie dawaj się innym sprowadzać na ich poziom intelektualny, bo nie wypada.

Ja-ah-qu-ub-el napisał/a:

Co do ślązaków to są to jednostki najbardziej plugawe i pozbawione wartości, jak wszyscy zdrajcy. Takich właśnie ludzi podkupuje się by robili syf w kraju przeciwnika.



Czemu generalizujesz? (nie jestem Ślązakiem, jestem z Mazowsza).

Ja-ah-qu-ub-el napisał/a:

A sam magik? Totalna p*zda. Jego twórczość-totalne gówno, widać jak zdała ona egzamin w jego życiu. Zostawić żonę i małego dzieciaka... :ok:



Przyznam, że Paktofoniki zacząłem słuchać w wieku 11, czy 12 lat i bardzo się nią jarałem (prawda, że nie rozumiałem nawet w połowie znaczenia tekstów). Rap magika bardzo mi się podobał i podoba po dziś, dlatego w bólem zawsze przyznaję rację osobie, która pisze, że magik to "p*zda", bo na pewno nie jest on wzorem do naśladowania, jeśli chodzi o styl życia i drogę jaką obrał, co do twórczości- uważam, że tak. A czemu magik popełnił samobójstwo? Trawa? Słaba psychika? Schizofrenia? Nie wiemy tego i zapewne już się nie dowiemy.

Ja-ah-qu-ub-el napisał/a:


kolejny k***a inteligent, jaką zasługę mają te sprzedajne śląskie k***y, w tym że pod ziemią są złoża węgla? no chyba że prehistoryczne paprotniki to ich dziadkowie, w sumie wyjaśniało by to jednocyfrowy iloraz inteligencji ślązoków. Złoża stworzyła natura, przemysł Niemcy i Polacy, a wy jesteście stadem kundli, mieszańców, które dadzą dupy każdemu za 5 euro. Cały wasz dorobek intelektualny to pani barbara, pablo z mielna i narkoman samobójca



W sumie o tym, to pisałem wyżej... Ręce opadają.



Co do ludzi piszących w stylu:
clipper napisał/a:

Ja-ah-qu-ub-el, może się wtrącę do waszej konwersacji. Debilu skończony, gdyby nie ślązacy trzepałbyś zębami z zimna. To śląsk utrzymuje większość państwa, to ze śląska warszawka ma za co się budować. Tak się wypowiadają Ci co g*wno wiedzą na ten temat. A co do gwary śląskiej, każdy region ma swoją gwarę. Idź pić kakao, mamusia już zrobiła na podwieczorek.



A to Ślązacy wytworzyli węgiel? Masz na to jakieś dowody? Równie dobrze Ślązaków mogłoby nie być, a węgiel w ziemi i tak będzie, co najwyżej wydobywali go ludzie z innych regionów Polski. To samo tyczy się ropy, czy to dzięki Arabom mamy ropę na świecie? Odpowiem ci- nie...

zakapior

2012-10-19, 17:19
@Ja-ah-qu-ub-el

Dobrze że twoi starzy mając te 10 hektarów pola mogą Ci dalej internet opłacać, przynajmniej jest śmiesznie. Ciekaw jestem któremu okupantowi twój dziad donosił i usługiwał, pochwal się.

Okash

2012-10-19, 17:22
Ja tam lubię czytać takie rozkminy xD
Pisz dalej.

clipper

2012-10-19, 17:23
pieto90 napisał/a:

A to Ślązacy wytworzyli węgiel?



Nie, ale zauważ że to Ślązacy go wydobywają w większości. Kiedyś w tv widziałem taki program na temat Ślązaków, nie pamiętam jak się nazywał ale pokazywał jak naprawdę żyją Ślązacy, i nie jest to taka sielanka jak się wszystkim wydaje. Śląsk jest okradany przez warszawkę bo cały wpływ z Śląskiej działalności idzie najpierw na warszawkę a potem na resztę państwa, gdzie na Śląsk idą marne ochłapy. A to że śląsk ma wysoką średnią zarobków to wina właścicieli kopalni. Oni garną tą całą kasiorę a reszte rzucają ludziom. A na śląsku bida. Z resztą jak wszędzie. Ja-ah-qu-ub-el, nie mieszkasz na śląsku/nie byłeś na śląsku to się nie wypowiadaj na temat tutejszych ludzi i regionu. W dupie byłeś, g*ówno widziałeś.

A co do Magika i jego samobójstwa... On nie chciał iść do wojska, udawał debila... Ale WKU robiło częste kontrole i musiał cały czas go udawać. I kiedyś się przyznał Fokusowi i Rahimowi że to że udaje, się jemu udzieliło. Czyli utożsamił się z tym kogo udawał. Proste. Ale najlepiej zobaczyć film i powiedzieć że skoczył bo się zaćpał.

pieto90

2012-10-19, 17:49
clipper napisał/a:


Nie, ale zauważ że to Ślązacy go wydobywają w większości. Kiedyś w tv widziałem taki program na temat Ślązaków, nie pamiętam jak się nazywał ale pokazywał jak naprawdę żyją Ślązacy, i nie jest to taka sielanka jak się wszystkim wydaje. Śląsk jest okradany przez warszawkę bo cały wpływ z Śląskiej działalności idzie najpierw na warszawkę a potem na resztę państwa, gdzie na Śląsk idą marne ochłapy. A to że śląsk ma wysoką średnią zarobków to wina właścicieli kopalni. Oni garną tą całą kasiorę a reszte rzucają ludziom. A na śląsku bida. Z resztą jak wszędzie. Ja-ah-qu-ub-el, nie mieszkasz na śląsku/nie byłeś na śląsku to się nie wypowiadaj na temat tutejszych ludzi i regionu. W dupie byłeś, g*ówno widziałeś.



No dobrze, że go wydobywają, ale gdyby nie "warszawka" i reszta kraju, to nie mielibyście po co go wydobywać w takich ilościach, bo nie byłoby komu go kupować... To że go wydobywacie to tylko przypadek, bo mieszkacie w tych terenach, jednak nie ma problemu, aby robili to ludzie z innych regionów Polski (a chętnych jest co raz więcej z tego co widzę). Życie w Polsce nigdzie nie jest kolorowe.

clipper napisał/a:


A co do Magika i jego samobójstwa... On nie chciał iść do wojska, udawał debila... Ale WKU robiło częste kontrole i musiał cały czas go udawać. I kiedyś się przyznał Fokusowi i Rahimowi że to że udaje, się jemu udzieliło. Czyli utożsamił się z tym kogo udawał. Proste. Ale najlepiej zobaczyć film i powiedzieć że skoczył bo się zaćpał.



Uważam, że tej tematyki się nie wyczerpie, bo magik nie zwierzył się nikomu (albo my o tym nie wiemy), dlaczego chce popełnić samobójstwo. Możemy tylko domniemywać dlaczego tak zrobił.

ostatni

2012-10-19, 17:53
k***a mać, po raz kolejny powtarzam, węgiel jest w polskiej ziemi, wydobywać go może każdy, kogo zatrudnimy, choćby chińczycy. A śląskim kolaborantom radzę zamknąć ryje.


Co do magika to po prostu p*zda. Miał predyspozycje by być p*zdą, pomógł sobie trawą i skończył jak skończył. Co to jego pierwszego wojo ścigało? Jedyny miał w życiu ciężko? Wystarczy przejrzeć co nieco nasze rap podwórko. Pełno jest kolesi, którzy mieli od dzieciaka przej***ne. Sam uważam, że nie miałem łatwo w życiu. Ale żeby od razu ćpać, wariować i skakać z okna? Jedyną zasługą magika dla społeczeństwa jest to, że sam się wyeliminował.

so whaat

2012-10-19, 17:54
@ Ja-ah-qu-ub-el

kolejny warszawski pies, który poza spuszczaniem się na jakichś metrusów z centrum gówno potrafi. śląsk utrzymuje twoją zapchloną dupę, więc trzym wary i leć do mcdonald'sa robić kolejnego hamburgera dla spaślaków z warszafki. wielcy światowi k***a, a w butach słoma. kupi taki mieszkanie w najniższym standardzie na granicy naszej gównianej stolicy i myśli, że świat podbił. stolice na śląsk powinni przenieść, bo to serce tego kraju. w warszawie oprócz złodzieji, kurew i spaślaków nic więcej nie ma. tak więc - sp***alaj, gorolu.

ostatni

2012-10-19, 17:56
so whaat napisał/a:

@ Ja-ah-qu-ub-el

kolejny warszawski pies

zakapior napisał/a:

Dobrze że twoi starzy mając te 10 hektarów pola mogą Ci dalej internet opłacać, przynajmniej jest śmiesznie.



się w końcu zdecydujcie hanysy j***ne

Aruś

2012-10-19, 18:24
@Ja-ah-qu-ub-el

Podsumowując twoje posty - kozak w necie, p*zda w świecie. Ciekawe czy byś był taki mądry powiedzieć to komuś na Śląsku twarzą w twarz :)


Pewnie teraz zgrasz kozaka jaki ty to odważny jesteś, że możesz to powiedzieć każdemu, ale już lepiej daruj sobie twoje daremne teksty, bo odnoszę wrażenie, że jedziesz po ślązakach bo ci ktoś ze śląska matkę wyr*chał, albo ojciec ci za młodu kazał na węglu spać :)

Albo ci jeszcze żyłka pęknie i kto krowy na pole wyprowadzi? ;-)




Chociaż....dawaj, pisz dalej, bo fajnie się czyta z uśmiechem na twarzy jakie ktoś ma zj***ne życie i spina się na necie aby innym pojechać (niska samoocena?). :)

dun

2012-10-19, 18:29
hahaha jaki wywod ;) oby wam tak w szkole szklo...