18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Śmierć Magika, ciekawe fakty

k18t • 2012-10-19, 01:08
Zanim skomentujecie, przeczytajcie całość, sam pisałem. Temat napisałem w stylu "Nie do wiary, strefa 11" więc nie ma co się napinać.

Muzyką Kalibra 44 i Paktofoniki interesowałem się niemal od momentu ich powstania, K44 słuchałem jeszcze na kasetach. Od dłuższego czasu zastanawiam się nad faktami które sam zauważyłem. Przy okazji całego tego medialnego zamieszania chciałem się z wami podzielić moimi spostrzeżeniami. Magik pierwotnie należał do K44, a oprócz niego Joka i Abra Dab. Jak podkreślał Magik 44 była według niego liczbą magiczną, a słowo Kaliber, miało podkreślać jej znaczenie. Dab w pewnym wywiadzie stwierdził, że istnieje korelacja nazwy zespołu z tekstem Mickiewicza:
"A życie jego – trud trudów,
A tytuł jego – lud ludów;
Z matki obcej, krew jego dawne bohatery,
A imię jego czterdzieści i cztery."

Najciekawsze jest jednak to, że nazwa została wymyślona "z powietrza", a później dopiero członkowie zespołu zdali sobie sprawę z jej znaczenia.

Dla niektórych teksty piosenek Kalibra są co najmniej dziwne, ja widzę tu dość przemyślaną analogię, a nawet coś na kształt modlitwy. W wywiadzie magik stwierdził że Kaliber 44 jest zakonem marihuany, ale czy do marihuany Joka zawraca się słowami "Czemu oczywiste dla mnie jest, że Ciebie nie ma
Bądź a klęknę! podaj mi dłoń, podaj mi rękę"?

Najlepsza jazda na koniec, solowy numer Joki z płyty "Księga Tajemnicza. Prolog" pod tytułem "Moja obawa" mała analiza z mojej strony.

"100 stóp nad ziemią (z tej właśnie wysokości za kilka lat wyskoczy Magik) wyciągnięta ma dłoń
Będę mówił - dawno wyrzygałem knebel
(co chciał powiedzieć Joka? wiedział o czymś, o czym nie mógł powiedzić wprost?)
I mój głos, i moja Wieża Babel(symbol niezrozumienia, pomieszania języków)
Ja urządzę post,(poświęci się jakiejś sprawie?) otworze drzwi od klatki(coś uwolni, ale co?)

Dalszy tekst jak i kawałki z całej płyty "Księga Tajemnicza. Prolog" pozostawiam wam do oceny.

"Ja spojrzę na Ciebie, ja moimi oczyma
Ja spojrzę na Ciebie nie oczami mojej matki
I zobaczę coś... A może tam nic nie ma?
A może ktoś powie - to legenda...
Ale ze mnie wsza... Ś.P. Brat Joka!
No i..., no i..., no i...
Podaj mi dłoń i podaj mi rękę...
Czemu oczywiste dla mnie jest, że Ciebie nie ma
Czemu oczywiste dla mnie jest, że Ciebie nie ma
Bądź a klęknę!
No i podaj mi dłoń i podaj mi ręke..."


Magik w pewnym momencie pozostawił dawną twórczość i zaczął robić coś normalniejszego pod szyldem Paktofoniki. Jego ostatni numer w dawnym stylu nosi tytuł "Jestem Bogiem" i mimo że odstaje stylem od reszty utworów zostaje uznany za najlepszy z całego krążka. Po wypuszczeniu na rynek płyty "Kinematografia" i bardzo dobrym przyjęciu jej przez słuchaczy Magik postanawia popełnić samobójstwo. Czyżby przepowiednia Joki się sprawdziła?

Następny ocinek strefy 11 za tydzień ;-) , dajcie znać co o tym sądzicie? Na koniec dwa najciekawsze według mnie utwory Kalibra:

"Moja obawa"


i "Do Boju Zakon Marii"


darujcie sobie wrzucanie grafik z kwejka w komentarzach, one już stały się nudne

ostatni

2012-10-19, 18:57
Aruś napisał/a:

@Ja-ah-qu-ub-el

Podsumowując twoje posty - kozak w necie, p*zda w świecie. Ciekawe czy byś był taki mądry powiedzieć to komuś na Śląsku twarzą w twarz




ta


Aruś napisał/a:

Pewnie teraz zgrasz kozaka jaki ty to odważny jesteś, że możesz to powiedzieć każdemu, ale już lepiej daruj sobie twoje daremne teksty, bo odnoszę wrażenie, że jedziesz po ślązakach bo ci ktoś ze śląska matkę wyr*chał, albo ojciec ci za młodu kazał na węglu spać




nie po prostu jak widzę ślązaków to chce mi się rzygać . Przyjedzie taki z całą rodziną upakowany w vw polo wziętym na raty i wytoczy swój bęben z trudem z auta stanie na plaży i rzeknie: "ale tu piochu jak żużla na hołdzie" no k***a takiego luja to tylko ta psia nacja zdrajców może wyhodować

Cytat:

Albo ci jeszcze żyłka pęknie i kto krowy na pole wyprowadzi?



no i wtedy będziecie musieli żreć ten swój wyngiel

Cytat:

Chociaż....dawaj, pisz dalej, bo fajnie się czyta z uśmiechem na twarzy jakie ktoś ma zj***ne życie i spina się na necie aby innym pojechać (niska samoocena?).



a chętnie popiszę, może czytając nauczysz się trochę cywilizowanej mowy ślonzoku

wolfik990

2012-10-19, 20:05
Ja-ah-qu-ub-el,
Jak tak się patrzę co piszesz to myślę, że cię w przedszkolu ostro woźny w morde ciął, że tak ci się we łbie poprzewracało.

SHADZIOWATY

2012-10-19, 20:16
Nie wiecie może czy któryś z członków Kalibra albo PFK nie przeżył śmierci klinicznej? Ogólnie bardzo się zainteresowałem tematem near-death experiences i wlasnie ludzie, którzy wracają zza światów ogarniaja podobne opinie do niektorych tekstow pfki. Polecam się zagłębić, może i wy coś zrozumiecie :]

clipper

2012-10-19, 20:17
Nie zdziwiłbym się jakbyś wyglądał tak jak na zdjęciu Ja-ah-qu-ub-el.. Jaki kur*a zdrajca? Nie rozumie Cie człowieku... Masz jakiś kompleks czy co? Zazdrościsz ludziom że uciekli z tego syfu po lepsze życie, zarobki a Ty musisz sie jeb*ać z ciągnikiem żeby pole przeorać? Gadasz jak jakiś skin... Bóg, Honor, Ojczyzna, biała siła psia mać...

Ma...........so

2012-10-19, 20:28
Wiem że niektórzy mogą to przyjąć za offtopic ale ta wiadomość może rzucić nowe światło na tajemnicę samobójstwa medżika oraz kontakty z obcymi cywilizacjami i powiązania świętego mikołaja z wielką stopą. Oczywiście z katastrofą smoleńską w tle.


ostatni

2012-10-19, 20:34
clipper napisał/a:

. Jaki kur*a zdrajca? Nie rozumie Cie człowieku... Masz jakiś kompleks czy co? Zazdrościsz ludziom że uciekli z tego syfu po lepsze życie, zarobki




niech uciekają, ale żadnej autonomii dla śląska nie będzie, nie podoba się to wypie**alać volksdeutsche

clipper napisał/a:

Gadasz jak jakiś skin... Bóg, Honor, Ojczyzna,




za zrównanie tych 3 słów z ideologią skinowską powinieneś dostać wpie**ol w imieniu RP, szmaciarzu śląski


clipper napisał/a:

psia mać




pogłaskaj mamusię od nas kundelku polsko-niemiecki

clipper

2012-10-19, 20:41
Ja-ah-qu-ub-el, jakbyś nie wiedział to skini się posługują tymi 3 słowami jako swoją ideologie frajerze :) Autonomii nie będzie bo co, Ty tak mówisz? Chłopie ogarnij się. Ja sam szwabów nie cierpie ale rozumie tych co spier*dolili. Jak mają żyć między takimi bezmózgami jak Ty to uciekli. Kończę tą jakże inteligentną konwersację bo brzuch mnie boli ze śmiechu.
A swoją drogą jakbym miał się posługiwać Twoim tokiem myślenia to region z którego pochodzisz określiłbym regionem ludzi cofniętych w rozwoju.

ostatni

2012-10-19, 20:51
clipper napisał/a:

Ja-ah-qu-ub-el, jakbyś nie wiedział to skini się posługują tymi 3 słowami jako swoją ideologie frajerze



frajer to cię robił i popycha do tej pory miękką fają. Skoro nie znasz historii tych 3 słów to stul pysk.

clipper napisał/a:

Autonomii nie będzie bo co, Ty tak mówisz?



może się źle dzieje w kraju, i takie volksdeutshe jak ty dochodzą do głosu, ale jestem pewien, że gdy będzie trzeba, przemówią polskie bagnety, tak jak to nie raz bywało

muciek1988.pl

2012-10-19, 20:55
tak tak węgiel tylko ślązacy wydobywają a w sosnowcu też jest kopalnia i była jeszcze jedna ale ją zamknęli bo za dobry węgiel był i konkurencje robił dla ryli,
no ale ciekawe że węgiel z Czech jest w tej samej cenie co hanyski więc jak by nie to że nie nadajecie się do innej roboty to byście nie mieli co jeść bo my byśmy sobie bez węgla poradzili.

Pan_Generał

2012-10-19, 20:55
Do wszystkich szmaciarzy którzy bronią RAŚ, czemu ich wszystkie produkty w sklepie były tylko w jez. szwabskim? Widać dla kogo pracują te brudasy. Nic do normalnych ślązaków nie mam, ale pie**olenie że Śląsk najlepszy na świecie i mamy węgiel mnie wk***ia.

chiver5

2012-10-19, 21:02
Ja-ah-qu-ub-el, pozwól, że zadedykuję ci pewną scenkę z gry Red Dead Redemption. Nie wiem jak stoisz z angielskim, ale o tutaj, proszę:



Gdybyś nie zrozumiał, albo nie chciał obejrzeć to wyciągnę ci puentę:
Najgłośniej ujada ten co w dupie był i gówno widział. Ty nie widzisz człowieka, tylko stereotyp. Ale co bym nie powiedział, nie zmienisz swojego zasranego zdania.

ostatni

2012-10-19, 21:13
chiver5 napisał/a:

Najgłośniej ujada ten co w dupie był i gówno widział. Ty nie widzisz człowieka, tylko stereotyp. Ale co bym nie powiedział, nie zmienisz swojego zasranego zdania.




tak gimbie, scena z ch*jowej gry zmieniła moje spojrzenie na świat :homer:


szkoda, że czasy się zmieniły, kiedyś ze zdajcami takimi jak ci z RAŚ inaczej pogrywano



grzechu86tonie

2012-10-19, 21:13
koles tyle lat nie żyje a ty dopiero teraz zamieszczasz taki temat??? Wk***ia mnie fakt ze gdyby nie fillm w kinach nikt by sie tym nie przejmowal i mail gleboko w dupie jego historie, a teraz debilny "lans" zeby byc na czasie.

Aruś

2012-10-19, 21:24
Nie potrzebnie dalej karmicie trolla. Potem się taki chwali jak to on wielce pojechał po innych :roll: Dajcie spokój.

PS. Taki wielki Polak, a nawet poprawnie pisać nie potrafi. Albo już taki spięty siedzi przed komputerem, że sztywnymi palcami wali w klawiaturę byle tylko szybko napisać swoje mądre wywody. :badyl:

Arthamel

2012-10-19, 22:02
Czy tylko ja przeczytałem temat jako "Śmierć Mikołaja, ciekawe fakty"?