18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Śmierć Magika, ciekawe fakty

k18t • 2012-10-19, 01:08
Zanim skomentujecie, przeczytajcie całość, sam pisałem. Temat napisałem w stylu "Nie do wiary, strefa 11" więc nie ma co się napinać.

Muzyką Kalibra 44 i Paktofoniki interesowałem się niemal od momentu ich powstania, K44 słuchałem jeszcze na kasetach. Od dłuższego czasu zastanawiam się nad faktami które sam zauważyłem. Przy okazji całego tego medialnego zamieszania chciałem się z wami podzielić moimi spostrzeżeniami. Magik pierwotnie należał do K44, a oprócz niego Joka i Abra Dab. Jak podkreślał Magik 44 była według niego liczbą magiczną, a słowo Kaliber, miało podkreślać jej znaczenie. Dab w pewnym wywiadzie stwierdził, że istnieje korelacja nazwy zespołu z tekstem Mickiewicza:
"A życie jego – trud trudów,
A tytuł jego – lud ludów;
Z matki obcej, krew jego dawne bohatery,
A imię jego czterdzieści i cztery."

Najciekawsze jest jednak to, że nazwa została wymyślona "z powietrza", a później dopiero członkowie zespołu zdali sobie sprawę z jej znaczenia.

Dla niektórych teksty piosenek Kalibra są co najmniej dziwne, ja widzę tu dość przemyślaną analogię, a nawet coś na kształt modlitwy. W wywiadzie magik stwierdził że Kaliber 44 jest zakonem marihuany, ale czy do marihuany Joka zawraca się słowami "Czemu oczywiste dla mnie jest, że Ciebie nie ma
Bądź a klęknę! podaj mi dłoń, podaj mi rękę"?

Najlepsza jazda na koniec, solowy numer Joki z płyty "Księga Tajemnicza. Prolog" pod tytułem "Moja obawa" mała analiza z mojej strony.

"100 stóp nad ziemią (z tej właśnie wysokości za kilka lat wyskoczy Magik) wyciągnięta ma dłoń
Będę mówił - dawno wyrzygałem knebel
(co chciał powiedzieć Joka? wiedział o czymś, o czym nie mógł powiedzić wprost?)
I mój głos, i moja Wieża Babel(symbol niezrozumienia, pomieszania języków)
Ja urządzę post,(poświęci się jakiejś sprawie?) otworze drzwi od klatki(coś uwolni, ale co?)

Dalszy tekst jak i kawałki z całej płyty "Księga Tajemnicza. Prolog" pozostawiam wam do oceny.

"Ja spojrzę na Ciebie, ja moimi oczyma
Ja spojrzę na Ciebie nie oczami mojej matki
I zobaczę coś... A może tam nic nie ma?
A może ktoś powie - to legenda...
Ale ze mnie wsza... Ś.P. Brat Joka!
No i..., no i..., no i...
Podaj mi dłoń i podaj mi rękę...
Czemu oczywiste dla mnie jest, że Ciebie nie ma
Czemu oczywiste dla mnie jest, że Ciebie nie ma
Bądź a klęknę!
No i podaj mi dłoń i podaj mi ręke..."


Magik w pewnym momencie pozostawił dawną twórczość i zaczął robić coś normalniejszego pod szyldem Paktofoniki. Jego ostatni numer w dawnym stylu nosi tytuł "Jestem Bogiem" i mimo że odstaje stylem od reszty utworów zostaje uznany za najlepszy z całego krążka. Po wypuszczeniu na rynek płyty "Kinematografia" i bardzo dobrym przyjęciu jej przez słuchaczy Magik postanawia popełnić samobójstwo. Czyżby przepowiednia Joki się sprawdziła?

Następny ocinek strefy 11 za tydzień ;-) , dajcie znać co o tym sądzicie? Na koniec dwa najciekawsze według mnie utwory Kalibra:

"Moja obawa"


i "Do Boju Zakon Marii"


darujcie sobie wrzucanie grafik z kwejka w komentarzach, one już stały się nudne

wolfik990

2012-10-19, 09:54
Wiedziałem, że nagle będą spiny metali/rockmenów. Dajcie k***a spokój. Koleś napisał swoją myśl. Chciał się z nami podzielić nią. Nie podoba Ci się temat? Wypie**alaj na temat z biednymi pobitymi psami. Po ch*j komentować coś o czym się nie zna? Mi się generalnie temat podoba. A dla mnie temat mógłby powstać 3 lata temu. Powiewa mi to. Słucham K 44, PFK, WZGORZE YA-PA, LIROY. Wszystkich. A co do filmu. Film powstał by naświetlić ten ,,początek" hip hopu w polskiej kulturze. I co, że nowi fani są? Jak im się muzyka spodobała to czemu mają jej nie słuchać? Wrzucacie wszystko do jednego worka(Firmę, Hemp Gru, Slums atack, PFK, k44 itd.) A co do Magika. Trochę przeraża mnie jaranie się tylko nim bo PFK. PFk tworzył jeszcze Rah i Fokusmok. Dla mnie ta Trójca stworzyła to co Magik sam by nie stworzył. Skończył z życiem bo miał schizofrenie no co poradzisz? Dużo schizofreników popełnia samobójstwo. Ten świat ,,wysyła" do nich zbyt dużo sygnał i se chłopak nie poradził. Czy zostawił magik żone? Nie bardzo bo i tak się rozwodzili. Szkoda dziecka

pie**olcie się hejterzy.

lapps

2012-10-19, 10:42
S.O.A.D. napisał/a:

Ja mam k***a pytanie, bo chyba bardzo nie w temacie jestem. Na magika i jego debilizmy była "moda" kilka i więcej lat temu. Co się stało, ze nagle sobie wszyscy o tym idiocie przypomnieli?

A dla napinaczy: będę nazywał magika debilem, bo tylko idioci popełniają samobójstwa. Trzeba być cholerną cipą żeby wybrać śmierć zamiast stawienia czoła problemom. I żadne psychologiczne mamo-jambo tego nie usprawiedliwia.



no to ci zycze, zeby organizm przestal ci produkowac dopamine, a medycyna nie byla w stanie ci z tym pomoc w zaden sposob(czy cos z tej beczki). ciekawe jakbys temu stawial czola i czy wytrzymalbys chociaz pare godzin nie bedac cholerna c**a.


@k18t
byl kawalek gdzie magik spiewal "to nie final, moze poczatek, pietro 9 na bogucicach" :P

ostatni

2012-10-19, 11:49
Ja pie**olę jakiś plebski próbował zrobić na mnie wrażenie słowem "abstrakcja". Co do ślązaków to są to jednostki najbardziej plugawe i pozbawione wartości, jak wszyscy zdrajcy. Takich właśnie ludzi podkupuje się by robili syf w kraju przeciwnika. I jakoś się takich ludzi nie boję, jedynie brzydzę. Co do floydów to tak ćpali, ale poza jednym z nich, byli silniejszymi jednostkami niż jakiś ślązok, i nie popie**oliło im się w wgłowach od zwykłej trawy, a nawet kwasu, którego hanyski pewnie nawet w życiu nie widzieli. A sam magik? Totalna p*zda. Jego twórczość-totalne gówno, widać jak zdała ona egzamin w jego życiu. Zostawić żonę i małego dzieciaka... :ok:

powinien sobie chłopaczek rocky'ego obejrzeć to może inaczej by myślał, już tam jest więcej mądrości niż było we łbie tego hanysa:

"Nieważne, jak mocno bijesz, ale jak dużo jesteś w stanie znieść i nadal iść do przodu."

wolfik990

2012-10-19, 12:04
Ja-ah-qu-ub-el napisał/a:

Ja pie**olę jakiś plebski próbował zrobić na mnie wrażenie słowem "abstrakcja". Co do ślązaków to są to jednostki najbardziej plugawe i pozbawione wartości, jak wszyscy zdrajcy. Takich właśnie ludzi podkupuje się by robili syf w kraju przeciwnika. I jakoś się takich ludzi nie boję, jedynie brzydzę. Co do floydów to tak ćpali, ale poza jednym z nich, byli silniejszymi jednostkami niż jakiś ślązok, i nie popie**oliło im się w wgłowach od zwykłej trawy, a nawet kwasu, którego hanyski pewnie nawet w życiu nie widzieli. A sam magik? Totalna p*zda. Jego twórczość-totalne gówno, widać jak zdała ona egzamin w jego życiu. Zostawić żonę i małego dzieciaka... :ok:

powinien sobie chłopaczek rocky'ego obejrzeć to może inaczej by myślał, już tam jest więcej mądrości niż było we łbie tego hanysa:

"Nieważne, jak mocno bijesz, ale jak dużo jesteś w stanie znieść i nadal iść do przodu."



Ty pewnie słuchasz metalu lub rocka i nie myjesz włosów. pie**ol się

k18t

2012-10-19, 12:05
lapps napisał/a:


byl kawalek gdzie magik spiewal "to nie final, moze poczatek, pietro 9 na bogucicach" :P

To w kawałku "Reprezentowice", te słowa wyrwane z kontekstu mogą coś sgerować, ale cały kawałek nie jest wg. mnie jakiś nadzwyczajny po tym względem

djoshin

2012-10-19, 12:06
Ja-ah-qu-ub-el od ślązaków ty pisowski lachociągu sie odpie**ol z chęcią byś mastke zlizał rydzykowi buraku zamarzł byś psi mentlu bez węgla pozdrów mame powiedz jej że kolega z sadola chwali ją za to że połyka

wolfik990

2012-10-19, 12:10
Ja-ah-qu-ub-el I ch*j, że ze śląska? Ja pie**ole ludzie ze śląska się różnią od innych? Tacy sami. Gdyby nie Ci ludzie ,,Bez wartości" byś dupy nie zagrzał w zime. Jesteś debilem.

ostatni

2012-10-19, 13:03
wolfik990 napisał/a:

Ty pewnie słuchasz metalu lub rocka i nie myjesz włosów. pie**ol się



jako że nie możesz mnie zaatakować, tworzysz moje wyobrażenie, do którego możesz się przyczepić


djoshin napisał/a:

Ja-ah-qu-ub-el od ślązaków ty pisowski lachociągu sie odpie**ol z chęcią byś mastke zlizał rydzykowi buraku zamarzł byś psi mentlu bez węgla




od kiedy k***a to ludzie produkują węgiel, chętnie bym wyj***ł śląskich brudasów w kosmos, a węgiel dalej by został idioci j***ni


Cytat:

Ja-ah-qu-ub-el I ch*j, że ze śląska? Ja pie**ole ludzie ze śląska się różnią od innych? Tacy sami. Gdyby nie Ci ludzie ,,Bez wartości" byś dupy nie zagrzał w zime. Jesteś debilem.




kolejny k***a inteligent, jaką zasługę mają te sprzedajne śląskie k***y, w tym że pod ziemią są złoża węgla? no chyba że prehistoryczne paprotniki to ich dziadkowie, w sumie wyjaśniało by to jednocyfrowy iloraz inteligencji ślązoków. Złoża stworzyła natura, przemysł Niemcy i Polacy, a wy jesteście stadem kundli, mieszańców, które dadzą dupy każdemu za 5 euro. Cały wasz dorobek intelektualny to pani barbara, pablo z mielna i narkoman samobójca

djoshin

2012-10-19, 13:08
Ja-ah-qu-ub-el jesteś cwe*em a twoja stara obciąga kutachy cyganom i bezdomnym j***ny gorolski śmieciu

ostatni

2012-10-19, 13:12
djoshin napisał/a:

Ja-ah-qu-ub-el jesteś cwe*em a twoja stara obciąga kutachy cyganom i bezdomnym j***ny gorolski śmieciu




kolejny geniusz. jak smutny musi być żywot ludzi, którzy zawdzięczają swoją egzystencję węglowi pod ziemią i kombinowaniu jak dać tyłka niemcom

wolfik990

2012-10-19, 13:19
Ja-ah-qu-ub-el napisał/a:


kolejny k***a inteligent, jaką zasługę mają te sprzedajne śląskie k***y, w tym że pod ziemią są złoża węgla? no chyba że prehistoryczne paprotniki to ich dziadkowie, w sumie wyjaśniało by to jednocyfrowy iloraz inteligencji ślązoków. Złoża stworzyła natura, przemysł Niemcy i Polacy, a wy jesteście stadem kundli, mieszańców, które dadzą dupy każdemu za 5 euro. Cały wasz dorobek intelektualny to pani barbara, pablo z mielna i narkoman samobójca




Jeśli mam być szczery to tak serio myślałem, że mam do czynienia z człowiekiem, który jednak ma jakieś sensowne argumenty wobec śląska. Ale jak przeczytałem to co odpisałeś mi to się zawiodłem. Jak człowiek musi nisko upaść by oceniać ludzi po miejscu zamieszkania? Śląsk jest takim samym terenem jak Mazowieckie czy Lubuskie tylko z o wiele bogatszymi zasobami naturalnymi. Są tam ludzie tacy sami jak my. Ach! Powiem więcej. Tam jest w najlepszym stopniu zachowana kultura polska. Albo to jest prowokacja albo po prostu jesteś debilem.

Pozdrawiam. Nie mieszkaniec Śląska :)

Korliki

2012-10-19, 13:49
Jebnął, to jebnął na ch*j drążyć temat

pastazkota

2012-10-19, 13:49
Tak se myślę, koleś coś za mocno się podnieciłeś kalibrem ale posłucham tej obawy, odpalam foobara (wyj***ł się wcześniej i pytał o safe mode) a tam księga tajemnicza z całej muzy wybrana, kalibra słucham bardzo rzadko, ostatnio z 2 m-ce temu, wiadomo zbieg okoliczności... ale jaki fajny :)

ZiomZaZiomem

2012-10-19, 14:15
Ale się ładnie wszyscy spinacie :) Ale powoli . Do do Magika jako człowieka - nikt nie wie jaki był do końca bo nikt z was go nie znał a takie filmy itp tego do końca nie powiedzą . na pewno miał problemy z psychiką i wiadomo jak skończył . Co do jego twórczości to według mnie był bardzo średni . Osobiście , podkreślam OSOBIŚCIE uważam , że w tamtych czasach Fokus > Magik > Rahim . Technicznie Fokus zjadał ich obu . I to nie mówię tego jako fan Fokusa , PFK , Magika czy K44 . Mówię to jako obiektywny słuchacz polskiego Rapu . Nie spinać się już spinacze ;)