18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Skazany za połów w swoim stawie

piotrekr • 2013-05-27, 17:34


Został skazany, bo łowił ryby we własnym oczku wodnym! Pan Henryk ma przepracować społecznie 30 godzin oraz zapłacić karę finansową. Dlaczego? Prokuratura uznała, że ryby znalazły się w oczku, bo wylała pobliska rzeka, a więc nie są własnością rolnika. Mężczyzna uległ wypadkowi i nie może pracować, a łowił, bo był głodny. Wartość złowionych okazów to... 9,05 zł.

mare30ks

2013-05-27, 19:19
prokurator zablysnal. mysle ze na posla w sam raz. do rzadu go! tak potrzeba takich specjalistow

ox...........tr

2013-05-27, 19:20
prawo dla ludzi, nie ludzie dla prawa :-/ dobijają mnie coraz bardziej takie historie. No nic, trzeba stąd sp***alać

MadDave

2013-05-27, 19:24
Tak to właśnie się dzieje jak się dopuści do władzy biurokratyczne postkomunistyczne k***iszony, ich życiowym celem jest gnębienie ludzi na wszelkie możliwe sposoby, tylko po to aby potem śmiać im się w oczy i liczyć kasiorę. Urzędnicy państwowi prześcigają się w coraz to nowszych pomysłach jak udupić zwykłego Kowalskiego żyjącego za 1500 pracującego na 2 zmiany z potomstwem w Anglii i chorą matką wykończoną przez system. k***a! jeszcze nie tak dawno był tutaj filmik z ku*asami z ul.wiejskiej narzekającymi na swoje niskie zarobki, ciekaw jestem czy te szmaty wiedzą jak żyją zwykli obywatele kraju którego doprowadzają do powolnej klęski.
Amen

zielak300

2013-05-27, 19:28
Powinno mu się porządnie wpie**ol spuścić, a nie w zawiasy wstawiać. Na pewno by się nauczył, że nie wolno kraść jedzenia.

abdul

2013-05-27, 19:38
pieknie. tak byc powinno

Szerokikarq

2013-05-27, 19:42
Tych sk***ysynów co wnieśli sprzeciw do pierwotnego wyroku, to za jaja i na latarnie. Jakim ch*jem trzeba być, żeby na siłę upie**olić rencistę, za to że złapał ryby za 9.50 w oczku na łące. Jak zobaczyłem szyderczy śmiech tego gnoja z 4:20, to już się wk***iłem na dobre... A żebyś zdechł z głodu pod płotem, albo niech Ci jakiś poj***niec wbije kose w żebro i zapie**oli te 9.50 z portfela. O!

Jak już muszą mieć porządek w papierach to mogli zostawić te 3 miesiące w zawiasach i dać człowiekowi żyć w spokoju.

Po ch*j jest ta prokuratura, jak wyroki wydawane są w tak bezmyślny sposób. Zamknąć to wszystko w piździec i powiesić na drzwiach tabele: za zabójstwo dziecka wczasy w Bułgarii, a za kradzież własnych pantofli 1000zł i 30 dni w kamieniołomie itd. Każdy jak coś przeskrobie przyjdzie z dzielnicowym, dowie się jaka kara i system sądownictwa nikomu nie potrzebny.

Imper3838

2013-05-27, 19:43
Ta, lepiej żeby te ryby zginęły w trakcie wylania tej rzeki. Tak samo jak z tym piekarzem co rozdawał stary chleb za darmo i został skazany za nieodprowadzenie podatku. Lepiej żeby się zmarnował.

Mój kraj taki piękny!

vandamme1

2013-05-27, 19:49
zniszczyc schorowanemu czlowiekowi zycie za 10zl... ja pie**ole, noz sie w kieszeni otwiera

Kaprys

2013-05-27, 19:53
4:09 tyle skomentuję.

FRIKO84

2013-05-27, 19:56
jezeli na mapce sa łaki od tego kolesia to on tez moglby miec problem ze ciagle rzeka wylewa na jego teren, jezeli oni podpisuja sie ze to ich ryby z ich odcinka rzeki, koles moglby sobie na tych łakach spokojnie hodować kozy na eksport do ciapatych, ale nie bo woda od zwiazku wedkarskiego musi sie tam wylewac.
jednym slowem teren najlepiej oddac im za te ryby bo kto kupi takie tereny gdzie wylewa rzeka.
szkoda chlopa, zamiast mu pomoc to tylko szkodzą....

Panczo88

2013-05-27, 20:17
co za k***y j***ne, szmaciarze pie**olone, widać że chłop k***a biedny, chciał tylko coś do gara włożyć a te k***y mu jeszcze dopie**alają, ta cała p*zda co zwie się prokuratorem i odziedziczyła swoją posadkę po ojcu powinno się wywieź do lasu i tydzień o suchym chlebie i wodzie powinien siedzieć ...

Schabik

2013-05-27, 20:38
mógł pozwać straż rybacką za wchodzenie na jego teren bezprawnie

Lordzik92

2013-05-27, 20:39
I dlatego trzeba popierac Korwina, ktory jako jedyny znany polityk, nie boi sie skrytykowac chore postsocjalistyczne przepisy, surowiej karajace zwyklego obywatela niz kryminaliste...

stalowyszczur

2013-05-27, 20:44
Czyste sk***ysynstwo, az k***a zal bierze. Brak slow. Ciekawe ile wyniosly koszta pracy tej pie**olonej machiny urzedniczej przy tej szokujacej sprawie.