18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Richard Dawkins vs Pope Ratzinger

wodzu22 • 2010-09-24, 13:28
Dawkins jedzie po papiezu :D
Polecam ogladac do konca :diabel:


kanadinol

2010-09-25, 11:54
Jinsike napisał/a:



A co do Dawkinsa. W moim przekonaniu jest on naukowczyną, któremu nic w życiu nie udało się osiągnąć ani zabłysnąć



Za wiki:"W wydanej w 1976 książce Samolubny gen przedstawił koncepcję ewolucji, w której jednostką doboru naturalnego jest gen. Wprowadził tam również pojęcie memu oraz zainicjował powstanie memetyki."

Co ty osiągnąłeś?

A do pieniaczy mówiących o tym,że ateiści nie mają prawa mówić o religii:gdyby wiara rzeczywiście była sprawą osobistą każdego człowieka,nie mówilibyśmy o niej.Ale w świecie gdzie kościoły/wyznania/religie są traktowane z ogromnymi przywilejami i wysłuchiwane jako największe autorytety moralne - mamy jak największe prawo do tego.

Ra...........og

2010-09-25, 12:06
Robicie śmietnik w temacie, chyba go zamkne :roll:

independensa

2010-09-25, 15:51
cytując za "Fantatykiem" - "Jeśli kimś gardzisz, musisz wiedzieć za co"
Polecam lekturę "Grzesznicy Watykanu" autorstwa Claudio Rendina.
Nie nawidzę kleru, ale mam ku temu podstawy - a lektura tej książki dała mi dodatkowe argumenty by gardzic sk***ysynami. Jestem ateistą? Nie wiem... Nie uznaje kościoła jako instytucji. Czy wierzę w Boga? Nie - za dużo dowodów na to że go nie ma. Jak ktoś nademną już napisał - szatan i Bóg są po to by trzymać świnie w zagrodzie. Musimy w coś wierzyć aby mieć się czego bać. Jeśli się nie boimi pozwalamy sobie na zbyt dużo. To tak jak z j***niem policji. Gardzimy nimi ale wyobraźmy sobie co by było bez tych sk***ysynów w mundurach...

NiggaFromNR

2010-09-25, 23:05
jaka k***a moda... ateizm to nie moda. to postep nauki. kiedys ludzie werzyli w pioruny i mysleli ze to gniew boga (jeden h*j jakiego). teraz jak wiemy z czego to powstaje to nie mowi sie o tym jako o integralnej czesci dzialalnosci bozej tylko jako o czesci geografii i fizyki. dlatego to nie moda. z czasem coraz wiecej rzeczy zostanie oddkrytych i udowodnionych i coraz mniej slow koranu czy biblii bedzie mialo sens. i cale to sk***ysynstwo pie**olnie BUAHAHAHAHAHA!!

Achajka

2010-09-26, 00:47
A mi jest wszystko jedno.

bezy

2010-09-26, 15:56
Rola jaką odegrał krk w WWII jest nie do podważenia.

Od siebie dorzucę ciekawostkę, że nie tylko Hitler był silnie związany z chrześcijaństwem, ale i Józef Stalin, który 5 lat uczęczczał do seminarium duchownego. Co prawda - prawosławnego, ale to jedno bagno.

http://pl.wikipedia.org/wiki/J%C3%B3zef_Stalin

pi...........23

2010-09-29, 19:44
Jak słucham Dawkinsa to zaczynam rozumieć homoseksualistów. Super facet, z którym można by przegadać kilka lat i się nie znudzić :P

Jak zwykle treściwie i celnie. No i filmik z mojego ulubionego kanału na YT :) Fajne ma też filmiki z Brownem. Can you feel it ?