18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Richard Dawkins vs Pope Ratzinger

wodzu22 • 2010-09-24, 13:28
Dawkins jedzie po papiezu :D
Polecam ogladac do konca :diabel:


Satan

2010-09-24, 22:23
Jestem tylko ja

matx

2010-09-24, 22:25
Dymekx napisał/a:

A z bogiem to nie sciema odnaleziono plutno w ktore byl zawiniety


co Ty nie powiesz..

meshuggah

2010-09-24, 22:31
Zacznijmy od początku, odwołam się w tym momencie do religii chrześcijańskiej ze względu na to że wychowałem się w środowisku chrześcijan, rodzinie chrześcijańskiej i o dziwo dla wszystkich uczęszczam na religię. Sama Biblia czy jak kto woli Pismo święte w swoich podstawach uczy zasad moralności, cenię tą lekturę właśnie za to. Można tam znaleźć wiele bardzo dobrych przykładów nagród i kar za popełnione czyny. Przez większość ludzi jednak nie zrozumiałe, ze względu na datę powstania ksiąg zawartych w Piśmie Świętym, jeśli ktoś ma odrobinkę inteligencji w sobie, potrafi logicznie myśleć, może na prawdę wiele wywnioskować z Biblii. Jednak tak jak już mówiłem, jestem Ateistą, nie pasuje mi ideologia czegoś wyższego nad sobą, obraz Boga jest wyrazem ludzkiego strachu wobec niewiadomego, obraz Szatana jest po to (teraz użyje nieco języka z pogranicza plebsu) żeby utrzymać tą bandę brudnych, plugawych świń jakie chodzą po ziemi. Człowiek jest istotą stadną i jeżeli nie ma władzy nad sobą staje się tyranem, a wyimaginowany obraz Boga pozwala utrzymać te stado świń w ogrodzeniu, żeby się zbyt nie rozeszło.

ps. komentarze typu "Boga nie ma i h*j!" są bezsensowne, masz podstawy żeby w niego nie wierzyć? Jeśli sobie to po prostu wmawiasz to nie Ateizm, to przejaw głupoty oparty na bezgranicznej niewiedzy.

Leexo

2010-09-24, 22:42
Wiara w Jezusa to juz same odlamy...nieliczni wierza w jego nauki,reszta wierzy w kosciol i ksiezy,mimo ze to ludzie ,,wyksztalceni''(chodzi o ksiezy).Bo są,i przyznam,że calkiem nie glupie pojsc na ksiedza i kosic bande ludzi na hajs,pieniadze za Msze,wesela,pogrzeby...nakazuja sie dzielic,ale tak jak zyje (lat 18scie) nie widzialem ksiedza ktory przejezdzajac obok biednych Mercedesem zatrzymalby sie zeby kopsnac jakis gield.OWszem ,sa ksieza z powolania,gotow pomoc blizniemu z calych swoich sil,dla takich mam szacunek spory,dlatego odciagam ich w tym komentarzu od calej reszty sk***ialych węży,nasz Papiez byl dobrym czlowiekiem,a nie ten pierrdolony Ratzinger.Po co rozgrzebywac sprawy ktore sa za nami,zamiast brnac do przodu.

Kazda religia jest popie**olona,owszem,ale tylko w momencie kiedy jest to wiara z przymusu,badz fantatyczna.Wiara z nieprzymuszonej woli jest piekna.Pisze tak mimo ze jestem Ateistą.Nie mam problemow z szanowaniem czyis pogladow,ale w momencie kiedy granicza z absurdem i herezja...wypowiem sie jeszcze w pare słow,pie**olIC NIEMCA W BIALYM PRZESCIERADLE,i piona dla Dawkinsa.

husar

2010-09-24, 22:46
Dymekx, zapewne miałeś na myśli Całun Turyński, który według badań został stworzony w XIV w. (oczywiście naszej ery). Jak na niezbity dowód, raczej mało przekonujący.
Dodam tak na wszelki wypadek, że nie popieram Dawkinsa. Jest zbyt radykalny. Ponadto z większości jego wypowiedzi wynika, że ateiści są powiązani ze sobą w jakiś dziwny sposób. Jakbyśmy byli członkami jakiejś międzynarodowej wspólnoty. Jest autorem wielu bardzo celnych wypowiedzi, ale jest zbyt radykalny.
Zgadzam się w pełni meshuggah, większość katolików w życiu nie przeczytało więcej, niż kilka fragmentów tej książki. Trzeba też dodać, że każde kolejne wydanie jest coraz bardziej "ugrzeczniane" i dopasowywane to aktualnie kwestii na "topie".

seweryn2207

2010-09-24, 22:47
nie podoba mi sie i ch*j

Issander

2010-09-24, 22:51
To żeś pojechał po całości ;] Co to są "podstawy do niewiary w bogów"? Jak podejrzewam, a przynajmniej tak wynika z pierwszego akapitu Twojego posta, jest to chodzenie na religię i przeczytanie biblii... A koran czytałeś? Nie? To co, nie masz podstaw, żeby nie wierzyć w Allaha, a więc jesteś muzułmaninem.

Poza tym, odpowiadasz na polemikę z Twoim poprzednim postem, której nie było...

Oczywiście do @Meshuggar.

meshuggah

2010-09-24, 23:04
up@ nick: Meshuggah

otóż nie masz racji :) chodzenie na religię, a wiara w Boga to dwie różne sprawy, mam ten przedmiot z osobą świecką która zajmuje się ETYKĄ na podstawie religii, a jak już powiedziałem Pismo Święte uczy zasad moralnych. Co do czytania pism wiary, nie zrozumiałeś lekkiej ironii?

kanadinol

2010-09-24, 23:12
@meshuggah
Wj 21, 20-21

" 20 Kto by pobił kijem swego niewolnika lub niewolnicę, tak iżby zmarli pod jego ręką, winien być surowo ukarany. 21 A jeśliby pozostali przy życiu jeden czy dwa dni, to nie będzie podlegał karze, gdyż są jego własnością. "

Wj 21, 7-8

" 7 Jeśliby ktoś sprzedał swą córkę w niewolę jako niewolnicę, nie odejdzie ona, jak odchodzą niewolnicy. 8 A jeśliby nie spodobała się panu, który przeznaczył ją dla siebie, niech pozwoli ją wykupić. Ale nie może jej sprzedać obcemu narodowi, gdyż byłoby to oszustwem wobec niej. "

I moje ulubione:
2 Krl 2, 23-24

" 23 Stamtąd poszedł do Betel. Kiedy zaś postępował drogą, mali chłopcy wybiegli z miasta i naśmiewali się z niego wzgardliwie, mówiąc do niego: Przyjdź no, łysku! Przyjdź no, łysku! 24 On zaś odwrócił się, spojrzał na nich i przeklął ich w imię Pańskie. Wówczas wypadły z lasu dwa niedźwiedzie i rozszarpały spośród nich czterdzieści dwoje dzieci. "

Jak wyznajesz takie zasady moralne to gratuluję.

Issander

2010-09-24, 23:19
Wybacz literówkę, późno się robi. :)


meshuggah napisał/a:

masz podstawy żeby w niego nie wierzyć? Jeśli sobie to po prostu wmawiasz to nie Ateizm, to przejaw głupoty oparty na bezgranicznej niewiedzy.



Konkretnie do tego piję. W kontekście poprzednich wypowiedzi brzmi to mniej więcej jak "ja jestem ateistą - jestem zajebisty, wy jesteście ateistami - jesteście żałośni". Pokazałem tylko, że teoryjką, którą próbowałeś to uzasadnić, można się podetrzeć, bo jest do dupy.

Dobranoc :roll:

meshuggah

2010-09-24, 23:32
powiedział co wiedział i poszedł spać

think666

2010-09-24, 23:32
@kanadinol
Teraz z reguły pojawia się argument "pisma świętego nie czyta się dosłownie". Gdyby każdy katolik przeczytał swoją księgę byłoby więcej ateistów.

@up
Dobranoc ^^

fistachu

2010-09-24, 23:53
Człowiek z odpowiednią charyzmą i tytułem może wmówić tłuszczy że to o czym opowiada to czyste zuoooo. Ma facet dużo racji ale tak szczerze dlaczego nie było tak widocznych (nie, nie tylko w Polsce) podobnych protestów wobec postawy s.p. JP II ?. Tak na prawdę "centrala" się nie zmieniła. Zmieniła się tylko twarz....
Owszem Jan Paweł miał plany, piękne plany, ale nie miał możliwości ich zrealizować. Nie mam zamiaru deprecjonować jego zasług wobec ludzkości, ale tak na prawdę kto z nas nie chciałby zatopić ku*asa we błonce jedenastolatki...

think666

2010-09-25, 00:00
fistachu napisał/a:

ale tak na prawdę kto z nas nie chciałby zatopić ku*asa we błonce jedenastolatki...


Mój avatar się zesrał ze śmiechu ;]

Leexo

2010-09-25, 00:04
fistachu napisał/a:

ale tak na prawdę kto z nas nie chciałby zatopić ku*asa we błonce jedenastolatki...

Typowa wypowiedz pedofila,a tak samo nie jeden pedal moze napisac ,, kto z nas nie chcialby zatopic ku*asa w odbycie mezczyzny'.Ale dobrze wybrales profil ,wkoncu sadistic ^^ :mrgreen: