18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Przejazd rowerowy

cropp1 • 2011-08-22, 18:31


dzwonimy na policje ? 8-)

solteck

2011-08-23, 15:56
po chodniku nie, ale po dróżce rowerowej? zawłaszcza z górki
Ponadto piesi nie mogą łazić po drodze rowerowej, bo za to jest mandat. Więc czemu by się nie rozpędzić?

M1n1s7eR

2011-08-23, 15:57
Wobec tego co tam będzie robić grupka pieszych? Za chodzenie po drogach dla rowerów jest zdaje mi się 50zł mandatu.

solteck

2011-08-23, 16:01
M1n1s7eR napisał/a:

Wobec tego co tam będzie robić grupka pieszych? Za chodzenie po drogach dla rowerów jest zdaje mi się 50zł mandatu.



Boże widzisz i nie grzmisz
Piesi mogą zasłonić pędzący rower dla kierowcy !!!!

M1n1s7eR

2011-08-23, 16:10
Człowiek czegoś nie zrozumiał to już go Bogiem straszą ^^

Najefektywniejsze dla kierowcy jest, jeszcze zanim rozpocznie się manewr skręcania, spojrzenie w prawe lusterko - wtedy już widać czy ktoś się zbliża za nami czy nie, bo w zasadzie przed nami wszystko widać. A jeśli ktoś się będzie zbliżać i będzie w miare blisko to można przecież się zatrzymać przed przejazdem, a nie "mieścić się" przed rowerem. Tylko trzeba zacząć od tego, że trzeba wykazać troche chęci, by spoglądać w te lusterko - niestety u nas jeżdzą albo baby które patrzą tylko przed siebie, albo kierowcy z 50 letnim prawem jazdy, albo młodzi którzy uznają zasadę, którą przedstawił lith kilka postów wcześniej. Niestety, ale większość kierowców ma wiedzę na temat ruchu drogowego ze swojego kursu, a czasem jeszcze mniejszą. Żadne nowelizacje ich nie dotyczą. :-/

kubus12343

2011-08-23, 17:02
M1n1s7eR napisał/a:



Ty nie za bardzo ogarniasz. Sytuacja - 2 samochody. Wyjeżdzasz mając znak ustąp pierwszeństwa przejazdu, ale masz słabą widoczność. Co robisz?

a) wpie**alasz się na droge, bo może akurat nic nie będzie, albo inny samochód się zatrzyma ustepując wymuszającemu
b) powoli na sprzęgle wtaczasz się na skrzyżowanie, by zwiększyć swoje pole widzenia, ale też nie wpie**olić się maską w inny samochód

W zasadzie pytanie retoryczne. Skończcie się udzielać w tego typu tematach, jak nie macie pojęcia o jednej z podstawowych zasad ruchu drogowego - pierwszeństwie.





Kamera jest właśnie dla takich sytuacji jak ta. Sam czekam na dostarczenie, żeby móc sobie zamontować na kasku/rowerze.


PS Tytuł filmu na YT: 500pln, 6pkt karnych




ty k***a albo jesteś taki tępy albo udajesz. mieszasz 2 k***a inne sytuacje za wszelką cene chcesz mieć racje.
przy skręcaniu w prawo masz zasłonięty cały łuk tzn chodnik i jak byś staną wcześniej j***nym rowerkiem to byś przejechał pierwszy ale jak kierowca ciebie nie widzi to jak k***a ma sie zatrzymać pojeździj samochodem to sie przekonasz.

artiee

2011-08-23, 17:18
Za plecami tego rowerzysty jest duże skrzyżowanie, kiedyś tam miałem akcję z p*zdą na rowerze. Wj***ł mi się pod koła przejeżdżając na czerwonym przez "przejazd rowerowy" i tak samo p*zdę rozdarł. To mu grzecznie powiedziałem żeby na psy zadzwonił, albo sp***alał. Koleś wyciągnął telefon ale świadkowie go ugasili. Dlatego mam uraz do bezmózgów tak jeżdżących na rowerach. Łeb mu nie odpadnie jak zwolni.

M1n1s7eR

2011-08-23, 17:32
kubus12343 napisał/a:




ty k***a albo jesteś taki tępy albo udajesz. mieszasz 2 k***a inne sytuacje za wszelką cene chcesz mieć racje.
przy skręcaniu w prawo masz zasłonięty cały łuk tzn chodnik i jak byś staną wcześniej j***nym rowerkiem to byś przejechał pierwszy ale jak kierowca ciebie nie widzi to jak k***a ma sie zatrzymać pojeździj samochodem to sie przekonasz.



Daję przykłady, a nie mieszam sytuacje. Wcześniej była mowa o tym kto ma komu ustąpić, więc to wyjaśniłem przykładem. Dopiero teraz temat zszedł na widoczność.

Tak się składa, że dokładnie wczoraj o godzinie 9 rano, wjeżdzałem w ten sam zakręt właśnie po to by zajechać do lidla - jakoś mogłem spojrzeć zaraz po wrzuceniu kierunku w prawe lusterko i łaskawie ustąpić rowerzystce która jechała w tym samym kierunku jak rowerzysta na filmiku. Korona mi z głowy nie spadła, a Tobie proponuję wizytę w aptece i kupienie czegoś na wyluzowanie, bo się spinasz niemiłosiernie.. :lol:

PS Rowerzysta na filmiku zdaje się, że nawet robił sobie postój i zaraz jechał - mój przykład bab patrzących tylko przed swój samochód dokładnie tutaj pasuje.

lith

2011-08-23, 20:37
@kubus12343
Haha... o czym Ty w ogóle piszesz? Po kiego ch*ja miał się rowerzysta zatrzymywać skoro miał pierwszeństwo?? Jak masz pierwszeństwo to też się na wszelki wypadek zatrzymujesz? Oczywiście rowerzysta musi uważać, ograniczone zaufanie, te sprawy.. ale to nie znaczy, że mając pierwszeństwo nie ma prawa go egzekwować, domagać się tego, żeby samochody respektowały jego prawa.

Jak się nie widzi to się nie jedzie, a nie się wpie**ala na ślepo.

Wiesz w ogóle co to jest ustąpienie pierwszeństwa? Raczej wątpię...
Cytat:

ustąpienie pierwszeństwa - powstrzymanie się od ruchu, jeżeli ruch mógłby zmusić innego kierującego do zmiany kierunku lub pasa ruchu albo istotnej zmiany prędkości, a pieszego - do zatrzymania się, zwolnienia lub przyspieszenia kroku;


Czyli nie wypisuj tu bzdur o jakimś zatrzymywaniu się rowerem, bo jak ktoś tu miał się zatrzymać to właśnie samochód. Jakby się gość rowerem zatrzymał to właśnie samochód mógłby przejechać- a tak baba miała zasrany obowiązek mu ustąpić i nie wiem o czym w ogóle dyskusja.

@artiee
Urzekła mnie Twoja historia, ale nie wiem co w związku z tym jak tu sytuacja jest zupełnie przeciwna. U Ciebie rower się wpakował Tobie na czerwonym. A tutaj jakaś p*zda skręcając, nie patrząc na nic się wj***ła pod rower. Dziwne, że jakby zamiast drogi dla rowerów biegły tory tramwajowe to każdy by wypatrywał czy nic nie jedzie... bo własna dupa ucierpieć może. A tak to wyj***ne... przecież nic mi nie zrobi to co będę się przejmował.

~Velture

2011-08-23, 22:37
Widze ,ze rowerzyści ładnie spieli dupe... ale tylko dlatego ,ze ich nie stać na samochód.... biedne polaczki.

mocniak

2011-08-23, 23:12
brylant1412 napisał/a:

ciekawy jestem jaki był finał tego masakrycznego zdarzenia


Kobieta do końca była przekonana, że to wina rowerzysty, więc sprawę rozwiązał dopiero technik z laptopem, który przyjechał na wezwanie policji i na podstawie powyższego filmiku dostała mandat 500pln oraz 6pkt karnych.

think666

2011-08-23, 23:21
Velture napisał/a:

Widze ,ze rowerzyści ładnie spieli dupe... ale tylko dlatego ,ze ich nie stać na samochód.... biedne polaczki.


Widzę, że jedyny sport, który uprawiasz to pie**olenie od rzeczy w internecie i stanie w korkach.
PS: mój rower był o 300% droższy od twojego kadetta.

Co do tematu, po obu stronach barykady są debile. Przed moim wypadkiem (filmik wyżej) widziałem już takie rzeczy na ścieżkach rowerowych/ulicy, że postanowiłem kupić sobie kamerę, żeby odciąć się od zarzutów i mieć niezbity dowód szkody.

Rowerzyści jak i kierowcy notorycznie jeżdżą na czerwonym świetle, nie ustępują pierwszeństwa, wyprzedzają na skrzyżowaniach i przejazdach rowerowych, skręcają w lewo na rondzie (tutaj głownie rowerzyści) i jeżdżą pod prąd (i tutaj też oni).

Przepisy pozwalają nam na więcej bo jesteśmy niechronionym uczestnikiem ruchu drogowego. Po jezdni jeździć musimy jeśli nie ma drogi rowerowej i jest to ogromnym zagrożeniem kiedy debil w golfie przejedzie pół metra ode mnie z pięciokrotnie większa szybkością bo akurat jest ciągła albo jadą auta z przeciwka. Śluzy są po to żeby rowery mogły szybciej i w miarę bezpieczniej opuścić skrzyżowanie, wyjeżdżamy pierwsi i nie możemy być wyprzedzeni przez co nie musimy się ściskać z toną blachy na czterech kołach.

Relację rower - samochód można łatwo zrozumieć przez relację TIR - samochód. TIRy mają głęboko w dupie osobówki tak jak osobówki rowerzystów. Spychanie na pobocze pewnie kierowcy lubią tak bardzo, że chcą zaserwować to innym, ale mniejszym bo tylko nad nimi mają przewagę.

Adamer

2011-08-24, 00:24
Co za ciota na rowerze...

Adam1394

2011-08-24, 01:03
Nawet się nie spojrzał przed przejazdem frajer j***ny.

JURIJ_77

2011-08-24, 10:31
Białystok :) a swoją drogą pan "Rowerowy szeryf" z takim podejściem to niedługo skończy pod kołami samochodu albo pod kijem wqrwionego drecha z Golfa lub BMW ... inna sprawa - to, że jedzie sobie rowerem nie zwalnia go z mylenia. Jest takim samym uczestnikiem ruchu jak każdy inny pojazd. Pieszy może spojrzeć w lewo, prawo, jeszcze raz w lewo i poszedł. Rowerzysta już nie?

sz...........r9

2011-08-24, 10:38
lith napisał/a:

@ szwagier9, sam się ogarnij. Na skrzyżowaniach też jeździsz według 'kto pierwszy ten lepszy'? On miał pierwszeństwo, ale ja już byłem na skrzyżowaniu? No chyba śmieszny jesteś... jak miał pierwszeństwo to trzeba było się mu przed nos nie wpie**alać na to skrzyżowanie. Nie ma różnicy czy na samochodzie, czy na rowerze- wymuszenie to wymuszenie. Oczywiście, że mając jakiś tam instynkt zachowawczy nikt się rowerem z premedytacją pod samochód podkładał nie będzie tak jak i osobówka nie będzie na siłę na tirze pierwszeństwa egzekwowała. Ale tak wyhamować żeby uj***ć lusterko, czy coś zarysować/wgnieść to by można było jak by sie miało czasu trochę.

I ch*ja mnie obchodzi czy dla kogoś to problem zahamować samochodem czy nie... jakoś według mnie specjalnie niesamowita czynność to nie jest.

....ja tu widzę raczej problem innej natury. 'Jak to ja jadąc furą mam ustępować jakiemuś p*zdusiowi na rowerku? Przecież to jaaa, jaaa jadę samochodem, rowerzysty i przechodnie padajcie na kolana oto nadjeżdżam.... wyj***ne w pierwszeństwo... przecież to ja jestem większy, niech czeka plebs... jak go na samochód nie stać'



Gdyby baba uderzyła w samochód i przyjechałaby policja, mandat dostałby rowerzysta, dziekuję pozdrawiam.