18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

"Prawdziwi poszkodowani Ukraińcy"

Janeo • 2014-02-20, 23:26

Witajcie. Przeglądając dziś zdjęcia na onecie z Majdanu zauważyłam dość ciekawą rzecz, mianowicie pana banderowca z nazistowskimi napisami na kasku, dumnie pozującym do zdjęcia i pokazującym nabój do broni palnej (oh jaki to ja biedny, strzelajo do mnie etc)

A więc drodzy sadole, aby wam przybliżyć znaczenie swastyk na kasku oraz tajemniczego napisu 14/88 zacytuję ciocię wikipedię :
Cytat:

Fourteen Words występuje najczęściej w formie skróconej, jako liczba 14, niekiedy w połączeniu z 88 (np. 14/88, 1488 lub 8814). Liczba 88 w tym połączeniu oznacza 88 Spostrzeżeń, bądź jest kojarzona jako akronim od zawołania "Heil Hitler!" – H jest ósmą literą alfabetu łacińskiego.



a oto swastyka obecna na kasku

Jest to kolovrat - swarga, cyrylickie сварга – nazwa słowiańska, podobnie jak polskie świąszczyca, używane współcześnie przez polskie organizacje nacjonalistyczne i ruchy neopogańskie swarożyca, swarzyca, czy regionalne góralskie krzyżyk niespodziany, wariantem (na planie koła) był kołowrót (słoweńskie kolovrat, bośniackie kolovrat, chorwackie kolovrat, białoruskie колаўрат/kolaurat, rosyjskie коловрат/kalowrat lub коловорот/kalowarot, ukraińskie коловрат/kołowrat, serbskie коловрат/kolowrat)

Link Do artykułu : http://wiadomosci.onet.pl/swiat/ukraina-trzeci-dzien-walk-w-centrum-kijowa-rosnie-liczba-ofiar/w3t0m

I zadajcie sobie ważne pytanie drodzy sadole - kogo popieracie w tym całym szambie?

Megastolec

2014-02-21, 16:38
Ale k***a już 14/88 ciężko napisać!!! Znajduje się to pod swastyką... Zresztą, sam zostali już sami banderowcy którzy walczą do końca, zwykli ludzie wrócili do domu bo już wiedzą,że nic nie zrobią.

MajkelT

2014-02-21, 17:09
A skad k***a wiesz że to jego kask z domu, czy po prostu go nie zdobył gdzieś na ulicy ? Ludzie tam trwa wojna o.o

MadDave

2014-02-21, 17:31

Chaos k***a!

SharpSe

2014-02-21, 21:29
Gównoburza o swastykę. Autorowi chodziło, że to nacjonaliści ukraińscy zaczęli tą całą wojenkę. Te k***y ze spuścizny Stiepana Bandery, UPA, 36 Dywizjonu SS Galizien. Sam symbol po wojnie jest uznany za coś złego więc nie wyjężdzajcie tutaj że kiedyś dawno temu było inaczej. Wiadomo, że nawet Coca Cla używała swastyki do reklamy. Patrzmy co jest tu i teraz. Szkoda, że wojska nie ma na ulicach w Kijowie. Wyrżneli by ten cały motłoch w pień jednym szturmem.