18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

"Prawdziwi poszkodowani Ukraińcy"

Janeo • 2014-02-20, 23:26

Witajcie. Przeglądając dziś zdjęcia na onecie z Majdanu zauważyłam dość ciekawą rzecz, mianowicie pana banderowca z nazistowskimi napisami na kasku, dumnie pozującym do zdjęcia i pokazującym nabój do broni palnej (oh jaki to ja biedny, strzelajo do mnie etc)

A więc drodzy sadole, aby wam przybliżyć znaczenie swastyk na kasku oraz tajemniczego napisu 14/88 zacytuję ciocię wikipedię :
Cytat:

Fourteen Words występuje najczęściej w formie skróconej, jako liczba 14, niekiedy w połączeniu z 88 (np. 14/88, 1488 lub 8814). Liczba 88 w tym połączeniu oznacza 88 Spostrzeżeń, bądź jest kojarzona jako akronim od zawołania "Heil Hitler!" – H jest ósmą literą alfabetu łacińskiego.



a oto swastyka obecna na kasku

Jest to kolovrat - swarga, cyrylickie сварга – nazwa słowiańska, podobnie jak polskie świąszczyca, używane współcześnie przez polskie organizacje nacjonalistyczne i ruchy neopogańskie swarożyca, swarzyca, czy regionalne góralskie krzyżyk niespodziany, wariantem (na planie koła) był kołowrót (słoweńskie kolovrat, bośniackie kolovrat, chorwackie kolovrat, białoruskie колаўрат/kolaurat, rosyjskie коловрат/kalowrat lub коловорот/kalowarot, ukraińskie коловрат/kołowrat, serbskie коловрат/kolowrat)

Link Do artykułu : http://wiadomosci.onet.pl/swiat/ukraina-trzeci-dzien-walk-w-centrum-kijowa-rosnie-liczba-ofiar/w3t0m

I zadajcie sobie ważne pytanie drodzy sadole - kogo popieracie w tym całym szambie?

Pilot_z_Orbisu

2014-02-21, 10:20
jakby do Ciebie napier***ali tak, jak do tych ludzi, to gwarantuję, że nawet różowo-tęczowy hełm byś założył

vredes

2014-02-21, 10:31
tora-tora napisał/a:

Wołyń??? A co ci ludzie mają z tym wspólnego? Dlaczego obarczasz ich winą przodków? Jak można przyczepić się go jakiegoś napisu na hełmie tego człowieka? Przecież ochraniacze tych ludzi to pełna prowizorka, każdy ratuje się tym, co jest dostępne pod ręką, nie dorabiajcie do tego ideologii. "Niech się wyżynają"? Serio jest ci obojętne to, że setki ludzi jest pałowanych przez milicję? Że dziesiątki giną od kul? Że stolica europejskiego państwa płonie? Że co ważniejsi opozycjoniści są porywani i torturowani? Że muszą uciekać wraz z rodzinami na zachód? Już dawno nie byłem światkiem tak prostackiego myślenia.



Oczywiście, że jest mi obojętne i lata mi to koło dupy co tam się dzieje, ale bardzo wk***ia mnie ta nagonka, żeby im pomagać, udostępniać od razu szpitale i nie wiadomo co do h*ja jeszcze im udostępniać, może oddamy im Podkarpacie od razu?

Co więcej jakoś nie mówią już o tym, że zatrzymali busa gdzieś pod Kijowem z Polakami, Ukraińcami itd oczywiście ukraińscy nacjonaliści, wykrzykujący "Chwała Ukrainie" albo "Niemców przegonimy, Ruskich przegonimy a Polaków wyrżniemy" - dlaczego miałbym pałać do nich sympatią. Wręcz przeciwnie.
Poza tym patrząc na to wszystko widać jawnie, że jest to sterowane i sponsorowane przez jakiegoś pejsatego ciemiężyciela propagującego bardzo zły wschód, jako że ludzie wybrali Janukowycza w wyborach demokratycznie też jest źle, bo powinni wybrać kogoś innego, a wszystko idzie na szmelc UE jako tanie rynki zbytu.

raf-ret

2014-02-21, 10:32
a może po prostu nie chce sobie rozwalić łba i ma w dupie co tam jest narysowane ja na ich miejscu włożył bym nawet hełm ss

Szpaku123

2014-02-21, 10:33
Swastyka, jeżeli ma być kojarzona z nazistami, to TYLKO i wyłącznie "odwrócona"..
Reszta swastyk jest skierowana zgodnie z ruchem wskazówek zegara i niekoniecznie muszą oznaczać cokolwiek negatywnego.

Janóż

2014-02-21, 10:38
Nie k***a winą przodków obarczasz tych z flagami UPA na majdanie, tylko tym, że się utożsamiają z organizacją czy tam jakimś ruchem, który odpowiada za śmierć dziesiątek tysięcy Polaków, także mam głęboko w dupie to co się dzieje na majdanie. Janukowicza poświecić, Ukraine zaanektować i hajs ze złóż gazu trzepać

FieraSS

2014-02-21, 10:48
Makovsky napisał/a:


a pro po



Błagam Cię!

lemo1029

2014-02-21, 10:51
vredes napisał/a:



Oczywiście, że jest mi obojętne i lata mi to koło dupy co tam się dzieje, ale bardzo wk***ia mnie ta nagonka, żeby im pomagać, udostępniać od razu szpitale i nie wiadomo co do h*ja jeszcze im udostępniać, może oddamy im Podkarpacie od razu?

Co więcej jakoś nie mówią już o tym, że zatrzymali busa gdzieś pod Kijowem z Polakami, Ukraińcami itd oczywiście ukraińscy nacjonaliści, wykrzykujący "Chwała Ukrainie" albo "Niemców przegonimy, Ruskich przegonimy a Polaków wyrżniemy" - dlaczego miałbym pałać do nich sympatią. Wręcz przeciwnie.
Poza tym patrząc na to wszystko widać jawnie, że jest to sterowane i sponsorowane przez jakiegoś pejsatego ciemiężyciela propagującego bardzo zły wschód, jako że ludzie wybrali Janukowycza w wyborach demokratycznie też jest źle, bo powinni wybrać kogoś innego, a wszystko idzie na szmelc UE jako tanie rynki zbytu.



I o tym Polacy zapomnieli...

konkretjak150

2014-02-21, 10:52
hellmartin napisał/a:

Swastyka czy swarga to jedno. Wszyscy z mózgiem potrafią jedno od drugiego odróżnić ale 14 i 88 napisane na kasku nie pozostawiają złudzeń. j***na faszystowska menda. Pewnie jego ojciec był w UPA.



Zanim następnym razem zrobisz z siebie idiotę, dowiedz się co to faszyzm i skąd się wywodzi.

solteck

2014-02-21, 10:53
RottenFetus napisał/a:

j***na nazistowska k***a. Szkoda że nie dostał tym pociskiem.


dostał

elKriso

2014-02-21, 10:56
@Makovsky
A jak ktoś cie nazwie ku*asEM to pomyślisz sobie:
- Ciekawe co miał na myśli nazywając mnie ozdobą do pasa?

UBcjaPOLSKA

2014-02-21, 10:56
RottenFetus napisał/a:

j***na nazistowska k***a. Szkoda że nie dostał tym pociskiem.


Ty komunistyczna szumowino! Aż się zalogowałem, bo nie da się czytać Twojego pie**olenia. Szkoda, że Ty nie dostałeś.
RottenFetus napisał/a:


Co do pie**olenia o 14/88. Autor czternastu słów czerpał swe inspiracje z "mein kampf" hitlera. Natomiast 88 odnosi się, bądź to do hajlowania (h- 8 litera alfabetu), bądź też do cytatu z tej samej ch*jowej książki (tom 1, rozdział 8).


Mógł czerpać z kosmosu albo dostać od samego buddy czy innego wisznu.

Cytat:


We must secure the existence of our people and a future for White children.

Musimy zagwarantować byt naszych ludzi i przyszłość dla Białych dzieci.



A o książce... Ile k***a tomów ma Mein Kampf? Bo o takim pie**oleniu nie słyszałem. Może jeszcze wers 8?


A tutaj znajdziecie Mein Kampf!
Linkować, co by się lewactwo i żydowskie k***y zapieniły.

www.radioislam.org/historia/hitler/mkampf/pdf/pol.pdf

RottenFetus napisał/a:


Jeśli chodzi o sam symbol, naziole od zawsze mieli tendencje do podpie**alania sobie cudzych symboli i osiągnięć, a że od pewnego czasu moda na pogaństwo to podpie**alają pogańską symbolikę.



A lewactwo ma tendencje, od zawsze do podpie**alania ludziom wszystkiego, łącznie z życiem.

konkretjak150 napisał/a:



Zanim następnym razem zrobisz z siebie idiotę, dowiedz się co to faszyzm i skąd się wywodzi.


No lewaku, czekamy na wykład, pewnie od wszystkiego czego lewactwo nie lubi, kościoła, albo nawet został nam objawiony, jako załącznik do X przykazań? I zacznij używać słowa socjalizm, NARODOWY SOCJALIZM, jak mówisz o niemcach, bo faszyzm to był we Włoszech, tam nie było Hitlera, 88, ani swastyki.

Zarammoth

2014-02-21, 11:02
@Makovsky:
A teraz wyjaśnij co wspólnego ze Słowianami mają liczby 14/88 pod symbolem kolovrota? Ja akurat pogaństwem i kulturą Słowian się interesuję, ale tutaj widzę negatywny przekaz.

Kine

2014-02-21, 11:19
Makovsky napisał/a:

Kolovrot - Symbol Szczepcia Słowian ! czyli i nasz !
swastyka swojego czasu oznaczała coś dobrego ale mamy takich pojebów ze powiesz "swastyka" to odrazy naziol :)
a pro po, w Polsce przed wojennej swastyka była często używana... da sie zauważyć w Herbach czy Medalach.

zanim nazwiesz bądź napiszesz ze ktoś jest nazistowski bądź ma kolovrot namalowany na hełmie dowiedz się więcej i wtedy komentuj :)


Taa... a 14/88 to też, jak się pewnie zaraz dowiemy, stare, słowiańskie liczby. Panie, idź pan w ch*j.

koolowsky

2014-02-21, 11:25
Ci co bronią ukraińców to tępe dzidy. Jak ch*j widać, że większość to j***ne naziole ale nie k***a, nie dociera.