18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

"Prawdziwi poszkodowani Ukraińcy"

Janeo • 2014-02-20, 23:26

Witajcie. Przeglądając dziś zdjęcia na onecie z Majdanu zauważyłam dość ciekawą rzecz, mianowicie pana banderowca z nazistowskimi napisami na kasku, dumnie pozującym do zdjęcia i pokazującym nabój do broni palnej (oh jaki to ja biedny, strzelajo do mnie etc)

A więc drodzy sadole, aby wam przybliżyć znaczenie swastyk na kasku oraz tajemniczego napisu 14/88 zacytuję ciocię wikipedię :
Cytat:

Fourteen Words występuje najczęściej w formie skróconej, jako liczba 14, niekiedy w połączeniu z 88 (np. 14/88, 1488 lub 8814). Liczba 88 w tym połączeniu oznacza 88 Spostrzeżeń, bądź jest kojarzona jako akronim od zawołania "Heil Hitler!" – H jest ósmą literą alfabetu łacińskiego.



a oto swastyka obecna na kasku

Jest to kolovrat - swarga, cyrylickie сварга – nazwa słowiańska, podobnie jak polskie świąszczyca, używane współcześnie przez polskie organizacje nacjonalistyczne i ruchy neopogańskie swarożyca, swarzyca, czy regionalne góralskie krzyżyk niespodziany, wariantem (na planie koła) był kołowrót (słoweńskie kolovrat, bośniackie kolovrat, chorwackie kolovrat, białoruskie колаўрат/kolaurat, rosyjskie коловрат/kalowrat lub коловорот/kalowarot, ukraińskie коловрат/kołowrat, serbskie коловрат/kolowrat)

Link Do artykułu : http://wiadomosci.onet.pl/swiat/ukraina-trzeci-dzien-walk-w-centrum-kijowa-rosnie-liczba-ofiar/w3t0m

I zadajcie sobie ważne pytanie drodzy sadole - kogo popieracie w tym całym szambie?

koobek

2014-02-21, 00:27
autorze, ciekawe czy jakbyś był na miejscu tego człowieka to zastanawiałbyś się czy masz na hełmie swastykę, ku*asa, czy ogoloną ci***..

shavoth

2014-02-21, 07:27
Autor tego posta powinien się leczyć...

mover2

2014-02-21, 07:48
30 tyś. ludzi protestuje w prawie 3 mln. mieście czyli 1/100 populacji miasta. To tak samo jak u nas by wszystkie pedały pojechały do Warszawy i reprezentowały 1000 razy większy naród.

Prokurator

2014-02-21, 08:52
Na swarożycę na hełmie, co w tym złego? 14/88 14 słów 88 spostrzeżeń tylu rasistów na forum i speców a k***a takie pierdoły piszą w komentarzach.

vredes

2014-02-21, 09:07
wchodzimy w dupe ukraińcom jak nie powiem co (przypominam o Wołyniu), wali mnie co tam się dzieje szczerze mówiąc, ale gdyby logicznie na to spojrzeć to wina leży po stronie tych "demonstrantów", którzy z dnia na dzień byli coraz lepiej uzbrojeni. Niech się wyżynają, to lepiej dla nas.

Puchacz91

2014-02-21, 09:14
"I zadajcie sobie ważne pytanie drodzy sadole - kogo popieracie w tym całym szambie?"
-oczywiscie ze nie popieram neonacionalistów z UPA czy tam faszystów. Popieram zwykłych ludzi którzy wyszli walczyc na majdan.

Shaggy93

2014-02-21, 09:14
nazywanie swargi która jest symbolem czysto słowiańskim, starszym od węgla, swastyką powinno być karane śmiercią! Pokażcie mi chociaż jeden przypadek używania tego symbolu przez nazistów ! bo kościół do dzisiaj używa krzyży celtyckich i jakoś nikomu to nie przeszkadza ! Naziści nigdy nie używali swargi bo uważali Słowian za podrase !

tora-tora

2014-02-21, 09:17
Wołyń??? A co ci ludzie mają z tym wspólnego? Dlaczego obarczasz ich winą przodków? Jak można przyczepić się go jakiegoś napisu na hełmie tego człowieka? Przecież ochraniacze tych ludzi to pełna prowizorka, każdy ratuje się tym, co jest dostępne pod ręką, nie dorabiajcie do tego ideologii. "Niech się wyżynają"? Serio jest ci obojętne to, że setki ludzi jest pałowanych przez milicję? Że dziesiątki giną od kul? Że stolica europejskiego państwa płonie? Że co ważniejsi opozycjoniści są porywani i torturowani? Że muszą uciekać wraz z rodzinami na zachód? Już dawno nie byłem światkiem tak prostackiego myślenia.

Taumantis

2014-02-21, 09:18
a jak koleś to prosty dziadek, co mało wie i to był jego jedyny hełm? Nie przesadzajmy

_Azazel

2014-02-21, 09:38
Janeo napisał/a:


Witajcie. Przeglądając dziś zdjęcia na onecie z Majdanu zauważyłam dość ciekawą rzecz, mianowicie pana banderowca z nazistowskimi napisami na kasku, dumnie pozującym do zdjęcia i pokazującym nabój do broni palnej (oh jaki to ja biedny, strzelajo do mnie etc)

Jest to kolovrat - swarga, cyrylickie сварга – nazwa słowiańska, podobnie jak polskie świąszczyca, używane współcześnie przez polskie organizacje nacjonalistyczne i ruchy neopogańskie swarożyca, swarzyca, czy regionalne góralskie krzyżyk niespodziany, wariantem (na planie koła) był kołowrót (słoweńskie kolovrat, bośniackie kolovrat, chorwackie kolovrat, białoruskie колаўрат/kolaurat, rosyjskie коловрат/kalowrat lub коловорот/kalowarot, ukraińskie коловрат/kołowrat, serbskie коловрат/kolowrat)

I zadajcie sobie ważne pytanie drodzy sadole - kogo popieracie w tym całym szambie?



A więc, swastyka nie oznacza nazistów to po pierwsze, jest z nimi kojarzona, bo ją wykorzystywali, ale jej nie wymyślili, jeśli już cytujesz wiki to poczytaj trochę o całej historii swastyki, kto ją wymyślił i jak była kojarzona przed II wś, bo równie dobrze można mówić o tym że przed wojną Polacy posiadali swastyke na medalach i odznaczeniach, co wcale nie było jednoznaczne z popieraniem nazistowskich poglądów.
Co do samego kołowrota, jak ładnie zacytowałeś jest używana przez POLSKIE organizacje a nie ukraińskie wiec co k***a możesz wiedzieć co ten chłop miał na myśli jeśli nawet to jego hełm.

卐卐卐卐卐PS. ONET TO ch*j I GÓWNO 卐卐卐卐卐

panchamityle

2014-02-21, 09:47
Jakby miał wilczy hak to byście pewnie pisali, że jestem wilkołakiem :> Nie bez powodu ma te symbole na kasku, j***ć go i inne wynalazki z majdanu.

hellmartin

2014-02-21, 10:01
Swastyka czy swarga to jedno. Wszyscy z mózgiem potrafią jedno od drugiego odróżnić ale 14 i 88 napisane na kasku nie pozostawiają złudzeń. j***na faszystowska menda. Pewnie jego ojciec był w UPA.

zeberek

2014-02-21, 10:03
Makovsky 14 88 to pewnie jego szczęśliwa liczba nic związanego z faszyzmem hehe

Nuskei

2014-02-21, 10:14
Zastanawia mnie kto to k**wa wpuścił na główną. Admini chyba też oczytani są, nie można k**wa poczytać o czymś tylko wpie**olić odrazu... Autor tekstu powininen się bardziej postarać, ale idiota zostanie idiotą. :lol:

lemo1029

2014-02-21, 10:16
Czytam, jaka to Ukraina biedna.
Pomóc im.
Kierując się kartami historii i nienawiści z nią związanej powinniśmy jeszcze na tych nacjonalistów ukraińskich puścić porządną bombę za Wołyń.

PS: Nie jestem nacjonalistą ale taki mają tok myślenia.
Lepiej, jakbyśmy byli cicho i się nie wtrącali w ten cały konflikt zbrojny.