18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Polski rolnik nielegalny

ASAKKU • 2014-02-04, 19:04
"Na wakacjach we Włoszech od rolnika kupimy oliwę, we Francji wino, a w Niemczech lokalną kiełbasę.
Polski rolnik nie może sprzedać nawet kiszonej kapusty ani ogórków małosolnych.
Grozi mu za to kara w wysokości nawet 120 tys. zł."



Źródło

Gharotief

2014-02-04, 19:06
Olać, i tak wiekszosc pojdzie "pod ladą". Przynajmniej wiecej rolnik zarobi, bez podatkow

Lucky.79

2014-02-04, 19:10
Do czego to już doszło w tym kraju? Nie możemy sami sobie sprzedać najlepszych produktów wykonany metodą bez użycia chemii... Bo są nielegalne, legalne zaś wszystko co wspomagane chemicznie. Drobni rolnicy, którzy już prawie wyginęli na rzecz wielkohektarowych spółek, którzy na tysiącach hektarów ładują chemię na potęgę, nie mają prawa bytu.

Suka_Blyat

2014-02-04, 19:19
Nie mogę się doczekać, aż ktoś zacznie rzucać w "naszych" władców mołotowami

lapps

2014-02-04, 19:28
Lucky.79 napisał/a:

Do czego to już doszło w tym kraju? Nie możemy sami sobie sprzedać najlepszych produktów wykonany metodą bez użycia chemii... Bo są nielegalne, legalne zaś wszystko co wspomagane chemicznie. Drobni rolnicy, którzy już prawie wyginęli na rzecz wielkohektarowych spółek, którzy na tysiącach hektarów ładują chemię na potęgę, nie mają prawa bytu.



po to wlasnie powstal system socjalistyczny. w kapitalizmie ludzie mieli za duzo mozliwosci zeby byc samodzielnym i wolnym

papcio666

2014-02-04, 19:28
Będę się powtarzał, ale co zrobić

maderfakermen

2014-02-04, 19:43
pie**olenie. ja tam na żadnej wiosce nie miałem problemu z zakupem bimbru.

koolowsky

2014-02-04, 19:57
Dziś nie trzeba już Hitlera. Co on zaczął unia dokończyła..

sard

2014-02-04, 20:01
Bo u nas nadal jest gówniane sk***iałe komunistyczne myślenie, że tylko SCENTRALIZOWANE instytucje mogą coś robić by to potem sprzedać.
Wszędzie k***a na świecie są cudowne miejscowe sklepy, gdzie można opie**olić zajebiste miejscowe specjały żywnościowe... nie wspominając o alkoholizowaniu się - daleko nie trzeba szukać dojczlandy, czy cudne pod tym względem kraje śródziemnomorskie, gdzie co baniocha i sklep, gdzie dostaniesz zajebiste sery, wędliny, których obok już nie ma i popijesz zacnym trunkiem...
A u nas jak za sk***iałej komuny - tylko spiryt, czy bimber zero j***nej inwencji twórczej, nic k***a. Dobra jeszcze są gospodarstwa agroturystyczne, ale to samo i lepiej i taniej mam u rodziny na wsi...

Wk***ia mnie to coraz bardziej, że nie było rozliczenia z komuną, tak konkretnie po mordzie z kopami na dupę sk***ielom czerwonym co teraz wszędzie ich pełno i każdy miał książeczkę partyjniacką, ale walczył w opozycji... j***ne świnie.
Ale jak sam zacznę nak***iać salto z mołotowem na Wiejskiej to mnie tylko spałują, zamkną i nawet nikt tego nie zobaczy i nie dowie się.

pie**olę to nasze badziewstwo - zjem zajebisty litewski ser żółty (odkryty w pobliskim POLSKIM sklepie nie w biedrze), zapiję piwem z małego, polskiego browaru, do tego opie**olę wędlinę z hiszpanii :P i obejrzę amerykański film :P

ja...........ax

2014-02-04, 20:02
i bardzo k***a dobrze, a wiesz co ci taki debil naj***ny jabolami wpie**oli do takie dżemiku? chce sprzedawać niech spełnia normy sanitarne i płaci podatki, banda j***nych nierobów jeszcze im źle i za mało

Pszszemek

2014-02-04, 20:18
up@ To idź kupować w biedronce masz dużo zdrowiej...

Skyperian

2014-02-04, 20:20
@jabolmax
Nie chce, nie kupujesz twój wybór, bo jednak idąc takim rozumowania trzeba zakazać w ogóle hodowli czegokolwiek dla rolnika bo może nie spełniać norm sanitarnych.

Nizaryta1

2014-02-04, 20:23
Każdy naród ma taki rząd na jaki zasługuje, bo każdy naród zjednoczony może obalić rząd siłą i nabić na pal Tuska i spółkę.

Achelus

2014-02-04, 20:27
Bardzo dobrze że jest jak jest. Teraz Ci którzy sprzedają mimo że w świetle prawa nie mogą, robią dobrej jakości przetwory - ponieważ boją się że gdyby się coś po nich klientowi stało, to leżą i kwiczą.

Więc ten co jest obrotny i daje rade to i tak sprzedaje, a przynajmniej się do tego przykłada.

Jak by było tak że każdemu wolno i niech robią jak chcą - to doskonale wiecie jak nasza polska mentalność działa, z miejsca byłaby lipa, a nie przetwory. Higiena miejsca pracy - nieobecna - i zatrucia tych którzy mieli pecha i kupili od tego co sok wyciskał prosto od przerzucania gnoju.

Nie bądźmy znowu tacy wszystko wszystkim wolno, jakieś granice muszą być.


...Rowerzysta...

2014-02-04, 20:29
Upadł ZSRR, upadnie i UE. Tylko kwestia czasu. Z jednej strony to socjalizm. Z drugiej strony to kapitalizm typu "gra o sumie zero". Żeby ktoś mógł zarobić, drugi musi stracić.