18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Polsat News, rozmowa z posłem Ruchu Palikota - Armandem Ryfi

19MisieQ20 • 2013-06-11, 00:24
Nie będę się rozpisywał, ale warto posłuchać jak niewiele Ruch Palikota zrobił, i jak niewiele ma do zaoferowania. Mi osobiście podobają się poglądy Korwina, aczkolwiek nie wszystkie są wykonalne.

@Apropo - serdeczne pozdrowienia dla wyborców Ruchu Palikota, którzy w większości głosowali na niego ze względu na hasło: legalizacja maryśki, stop kościołowi w Polsce itp, a tak naprawdę po 2 latach nie zrobili totalnie nic, jedynie zorganizowali parę marszów wolnych konopi, oraz pokazywali jak bardzo Anna Grodzka jest dyskryminowana, i że trzeba być tolerancyjnym, na szczęście w następnej kadencji do sejmu nie wejdą pedały i transwestyci. Czekam jeszcze tylko aż ciapaty pedał wejdzie do sejmu, i mogę śmiało umrzeć ze wstydu :lodowka:

Szczam_na_Zakrystii

2013-06-11, 14:53
Nie chce mi się już cytować wiec będę odpowiadał, sam zgadniesz do czego się odnoszę.
Tak jeśli obniży się podatki a niektóre zlikwiduje w tym obowiązkową skąłdkę na ZUS pensje wzrosną.
Jeśli nie wzrosną, ludzie otworzą swoje firmy bo będzie się to opłacało.
Gdybyś prześledził moje komentarze to zauważył byś żę zawsze byłem wrogiem takiego gadania:
"no to ten spawacz mógł się lepiej uczyć i sam na giełdzie siedzieć"
Jasna sprawa że każda praca jest potrzebna i za każdą należy się godziwe wynagrodzenie.
Zwłaszcza za pracę ciężką która polepsza życie reszty społeczeństwa.
Co do KNP nie jest powiedziane że nie zbiorą większości.
Do wyborów jest jeszcze rok a ludzi ogarnia coraz większe wk***ienie, a co lepsze widzą że żadna z obecnych partii zasiadających w sejmie nie ma nawet pomysłu aby coś zmienić.
A nawet jeśli nie w tych wyborach to za 4 lata już na pewno. Będąc w sejmie telewizje będą musiały pokazywać to co mówi prawica i nie będą mogły zamieść pod dywan tak jak robią to obecnie.

A co zrobiła reszta? Nic! Tak samo jak i biedronka i grodzkie.
Biorą pensje za siedzenie na dupie i nic nie robienie.
Ale przynajmniej ci inni nie promują zboczeńców.

sheep6665

2013-06-11, 16:30
SZAJBAAA napisał/a:

Nie chce mi się już cytować wiec będę odpowiadał, sam zgadniesz do czego się odnoszę.
Tak jeśli obniży się podatki a niektóre zlikwiduje w tym obowiązkową skąłdkę na ZUS pensje wzrosną.
Jeśli nie wzrosną, ludzie otworzą swoje firmy bo będzie się to opłacało.


Np. założą swoją kopalnie. Ludzie zarabiają zbyt mało, żeby każdy zakładał swój interes zwłaszcza w sektorach wymagających masowego zatrudnienia.
SZAJBAAA napisał/a:


Jasna sprawa że każda praca jest potrzebna i za każdą należy się godziwe wynagrodzenie.
Zwłaszcza za pracę ciężką która polepsza życie reszty społeczeństwa.


I dlatego powierzasz to zapewnienie godziwego wynagrodzenia ludziom którym zależy na czymś zupełnie przeciwnie.
To ma tyle sensu co pozostawienie talibom Afganistanu po usłyszeniu deklaracji, że nowe elity wprowadzą tam demokrację z rozdziałem władzy od religii.
SZAJBAAA napisał/a:

Ale przynajmniej ci inni nie promują zboczeńców.


Weź mi wyjaśnij taki podwójny standard:
Parka hetero. "Normalne."
Parka gejów "Zboczeńcy."
Dlaczego zboczeńcy? Ich dupa, ich sprawa.
"Bo to uraża moje uczucia ja za wrażliwy jestem na tym punkcie żeby zaakceptować parę homo."
W parlamencie francuskim pojawił się projekt ustawy który nakazuje zastąpić wyrazy matka i ojciec wyrazami neutralnymi, gdyż mogą one urazić uczucia homoseksualistów.
"Hurr, Francja upada".

Ich życie, ich sprawa, ich wybór, chcą się z tym obnosić, też ich sprawa i też ich wybór. Ale nie, u nas kieruje się emocjami i potem się dziwi, że ktoś jest zawsze pokrzywdzony.

Szczam_na_Zakrystii

2013-06-11, 19:13
Ich życie, ich sprawa owszem ale k***a w domu!
Nie na ulicach czy w sejmie!

Co do pracy, nie będzie godnego zarobku nie będzie pracowników i tyle.
Z resztą akurat w kopalniach czy dużych zakłądach (Fiat, Opel itp.) Ludzie wcale tak źle nie zarabiają.
Co nagle zaczną płacić im mniej kiedy zakład zacznie więcej zarabiać bo będzie musiał mniej oddać państwu?
Z resztą nie rozumiesz jednej rzeczy, Tu nie chodzi o jakieś drastyczne podnoszenie płac tylko o to, że to co na kwitku masz napisane brutto będziesz miał netto. Rozumiesz?
Co do Afganistanu to powinno sięgo im zostawić bo to jest ICH kraj.

Ehh wy socjaliści :facepalm:

sheep6665

2013-06-11, 22:26
SZAJBAAA napisał/a:

Ich życie, ich sprawa owszem ale k***a w domu!
Nie na ulicach czy w sejmie!


To teraz zastanów się, dlaczego nie na ulicy czy w sejmie. Prędzej czy później dojdziesz do "razi w X(wartości, czyjeśtam odczucia czy poglądy itd.)". No to używanie słowa ojciec czy matka razi w Y. Więc jednego i drugiego zakazujemy. W sumie to praktycznie wszystkiego zakazujemy, bo do wszystkiego się można czepić.
Bez sensu.
SZAJBAAA napisał/a:


Co do pracy, nie będzie godnego zarobku nie będzie pracowników i tyle.


Jasne, bo przecież wyżywić się można łapiąc owady i je wpie**alając. Na discovery widziałem.
SZAJBAAA napisał/a:


Co nagle zaczną płacić im mniej kiedy zakład zacznie więcej zarabiać bo będzie musiał mniej oddać państwu?


Nie. Będą płacić mniej, bo nie będzie powodu, żeby płacić więcej. Konkurencji w pensjach nie będzie - bo to prowadzi do konkursu na to, kto pierwszy zbankrutuje. Związki gówno zrobią, bo będą nielegalne(załóżmy, że uda się je spacyfikować). A żyć z czegoś trzeba.
SZAJBAAA napisał/a:


Z resztą nie rozumiesz jednej rzeczy, Tu nie chodzi o jakieś drastyczne podnoszenie płac tylko o to, że to co na kwitku masz napisane brutto będziesz miał netto. Rozumiesz?


Nie jest to do końca prawdą - jak zauważyłem, zarobki - jako moc nabywcza za pensję - zostaną takie same bo pracodawcy obniżą pensję brutto do takiego poziomu jak teraz jest netto(daj mi jeden sensowny powód dla którego nie mieliby tak zrobić, mając taką możliwość, powiedzą po prostu, że drodzy pracownicy nic nie tracą a firma się szybciej rozwija więc dostaną podwyżki*), tyle, że nie będzie z tego odprowadzana składka na emeryturę, ubezpieczenie, służbę zdrowia i edukację. To takie 4 podstawowe rzeczy. Bah moc nabywcza nominalnie będzie i większa bo VAT czy akcyza będzie niższa, ale w praktyce okaże się, że mniej tego wszystkiego jest...
To jest droga donikąd, tracą na tym głównie rodziny wielodzietne a zyskują przedsiębiorcy. Zauważam, że mamy niż demograficzny, więc jak na razie to jest kiepski interes.
*"może" a może i "morze"
SZAJBAAA napisał/a:


Co do Afganistanu to powinno sięgo im zostawić bo to jest ICH kraj.


Ich czyli kogo?
Bo talibowie są z Pakistanu i miejscowi ich nie cierpią. A zostawianie tego kraju na ich pastwę to już po prostu pewnego rodzaju złośliwość, najpierw zachód dozbrajał religijne bojówki - bo walczyły z ZSRR, potem bojówki pomogły talibom dojść do władzy, a na koniec zrobili kolejną inwazję i co teraz? Znowu zostawić Afganistan talibom? Mówcie sobie, że to nie nasza sprawa, ale tutaj Amerykanie(głównie) mocno nabroili i od ostatnich 10 lat próbują to posprzątać.

Szczam_na_Zakrystii

2013-06-11, 22:44
@sheep6665
Zaczynam wątpić w przyszłość tego narodu :facepalm:

homoseksualizm czy transseksualizm to zboczenie/choroba i nie należy tego propagować!
Każdy ma swoją dupe jak powiedziałeś i niech ją ma, ale w swoich czterech ścianach!
Nie życzę sobię jako obywatel tego kraju oglądać takich obrazków na ulicy a co gorsza w sejmie który jest utrzymywany z m.in. moich podatków!
Skoro ogólnie przyjętą normą jest że rodzina to związek kobiety i mężczyzny to tak ma k***a pozostać i nie będzie mi jakiś promil społeczeństwa czegoś nakazywał do ch*ja!
Ojciec to ojciec a matka to matka!
Wali mnie że jakiemuś poj***nemu pedałowi przeszkadza takie nazewnictwo!

"Jasne, bo przecież wyżywić się można łapiąc owady i je wpie**alając. Na discovery widziałem. "

Wiesz co to jest konkurencja?
Pracodawca płaci tyle za ile ktoś zgadza się u niego pracować. Jeśli nie będzie miał pracowników to będzie musiał podnieść pensje albo zwinąć interes. Tak to działa.

"Nie. Będą płacić mniej, bo nie będzie powodu, żeby płacić więcej. Konkurencji w pensjach nie będzie - bo to prowadzi do konkursu na to, kto pierwszy zbankrutuje. Związki gówno zrobią, bo będą nielegalne(załóżmy, że uda się je spacyfikować). A żyć z czegoś trzeba. "

Oczywiście że będzie konkurencja! Pracownik pójdzie tam gdzie więcej dostanie! (co wierzysz w jakąś ogólnokrajową unię pracodawców którzy umówią się na daną stawkę :lol: ) ? Zniesienie płacy minimalnej to wszystko wyprostuje!

"Nie jest to do końca prawdą - jak zauważyłem, zarobki - jako moc nabywcza za pensję - zostaną takie same bo pracodawcy obniżą pensję brutto do takiego poziomu jak teraz jest netto(daj mi jeden sensowny powód dla którego nie mieliby tak zrobić, mając taką możliwość, powiedzą po prostu, że drodzy pracownicy nic nie tracą a firma się szybciej rozwija więc dostaną podwyżki*), tyle, że nie będzie z tego odprowadzana składka na emeryturę, ubezpieczenie, służbę zdrowia i edukację. To takie 4 podstawowe rzeczy. Bah moc nabywcza nominalnie będzie i większa bo VAT czy akcyza będzie niższa, ale w praktyce okaże się, że mniej tego wszystkiego jest...
To jest droga donikąd, tracą na tym głównie rodziny wielodzietne a zyskują przedsiębiorcy. Zauważam, że mamy niż demograficzny, więc jak na razie to jest kiepski interes.
*"może" a może i "morze" "

Jeden argument - bo nikt nie będzie u nich pracował.

A co do Afganistanu:
Co mnie to obchodzi?!
Niech się powybijają między sobą!
Przez takie głupie "pomaganie" w nie swojej wojnie mamy najazd tego robactwa do europy!
To ich problem i albo go sobie sami rozwiążą albo "sorry Grzesiu"!
To nie jest k***a nasza sprawa!
Obrońcy świata się k***a znaleźli :-/



A tak na koniec synku dorośnij albo zjedz snickersa.

Polandball

2013-06-11, 22:46
Ja tam nie miałbym nic przeciwko homosiom, ani ciapatym w sejmie, ale grodzkie biedroń i cała reszta siedzi tam nie ze względu na wykształcenie ale ze względu na orientacje seksualną!!
To pokazuje rasizm tych partii bo wybierają kogoś ze względu na orientację lub kolor skóry, a nie realne umiejętności!!

To to właśnie wk***ia! Do sejmu nie są wybierani ludzie z wykształceniem, ale banda idiotów!!
Ok. 70 % to z wykształcenia humaniści!

Nie wspominając już o unii gdzie główne władze nie są wybierane w ogóle!!

Dzisiejsze partie w sejmie stosują metody populizmu:
-Palikot - HURA! Zalegalizujmy marihuane!
-PiS - nie głosujcie na bandę PO!
-PO - nie głosujcie na bandę PiS!
-PSL - będziemy w koalicji z każdym!
-SLD - pomożemy robotnikom!
a po wygranych wyborach co? Partia rządząca wycofuje się z postulatów i próbuje się utrzymać przy władzy, a opozycja obrzuca innych błotem!

a pensja sejmowa do kieszeni leci...
tu się coś sprywatyzuje na spółkę z kolegą.. tam się zrobi na coś przetarg..
A potem następne wybory.. I tak w kółko Macieja!

Po 25 latach "obalenia" komunizmu w kraju nie zmieniło się prawie nic!
Obowiązkowe emerytury, gospodarka centralnie planowana, rzesza urzędników, ingerencja w rynek i wszechobecna dyktatura partii! Nie wspominając już o procesach za obrazę prezydenta!

DLATEGO właśnie chce zagłosować na Korwina od 25 lat nie zmienił swych poglądów i obiecuje jedno - odpie**olić się od MOJEGO portfela i MOJEGO życia, tym sposobem spuszczając całe to szambo do klopa historii..

sheep6665

2013-06-12, 10:31
SZAJBAAA napisał/a:

@sheep6665
Wali mnie że jakiemuś poj***nemu pedałowi przeszkadza takie nazewnictwo!


Jednocześnie tobie przeszkadza widok pedała na ulicy podstawa jest taka sama, jakimś radykalnym gejom nie pasuje używanie takiego nazewnictwa bo go nie uwzględnia(i rani jego uczucia), a tobie nie pasuje taki widok, bo nie uwzględnia twojego poglądu na ten temat(i rani twoje uczucia). Podwójne standardy źródłem dobrobytu.
SZAJBAAA napisał/a:


Wiesz co to jest konkurencja?
Pracodawca płaci tyle za ile ktoś zgadza się u niego pracować. Jeśli nie będzie miał pracowników to będzie musiał podnieść pensje albo zwinąć interes. Tak to działa.
Oczywiście że będzie konkurencja! Pracownik pójdzie tam gdzie więcej dostanie! (co wierzysz w jakąś ogólnokrajową unię pracodawców którzy umówią się na daną stawkę :lol: ) ?


To prowadzi do zaklętego kręgu w którym każdy pracodawca w końcu zbankrutuje. Mamy firmy X i Y(powiedzmy). Firma X stara się przyciągnąć pracowników dając im 20% podwyżki(wszystko względem pierwotnej pensji). Na to Y daje 30%, więc X daje 40% i kończy się na tym, że obie firmy się wyprują w wyścigu po pracownika. Sam wyciągnij wnioski jaka jest dla tego pomysłu alternatywa.

SZAJBAAA napisał/a:


A co do Afganistanu:
Co mnie to obchodzi?!
Niech się powybijają między sobą!
Przez takie głupie "pomaganie" w nie swojej wojnie mamy najazd tego robactwa do europy!
To ich problem i albo go sobie sami rozwiążą albo "sorry Grzesiu"!
To nie jest k***a nasza sprawa!
Obrońcy świata się k***a znaleźli :-/


Amerykanie narozrabiali to Amerykanie powinni zrobić porządek. To jest tak jakbyś na imprezie u kogoś rozpie**olił mu telewizor i powiedział, że to jego wina bo niepotrzebnie imprezę robił.
SZAJBAAA napisał/a:


A tak na koniec synku dorośnij albo zjedz snickersa.


Śliczny ad personam.

Szczam_na_Zakrystii

2013-06-12, 17:50
Nie rozumiesz że nie interesuje mnie malutka grupka której coś nie pasuje?
To tak jak by całe przedszkole ustawiać pod jednego rudego grubasa któremu coś nie pasuje. Ma się dostosować i tyle. A jak nie pasuje to tam są drzwi --->
przecież żyjemy w wolnej i tolerancyjnej europie w Holandii będzie im lepiej.


Tak oczywiście, każdy będzie się licytował.
Bzdury pleciesz.
Wypłaty dojdą do jakiegoś pułapu i tyle.

Z tym Afganem to marny przykład.
To najpierw brudasy zrobiły sobie imprezę w Stanach.

sheep6665

2013-06-12, 20:29
SZAJBAAA napisał/a:


To tak jak by całe przedszkole ustawiać pod jednego rudego grubasa któremu coś nie pasuje. Ma się dostosować i tyle. A jak nie pasuje to tam są drzwi --->


Tyle, że ten grubas chce po prostu nie być wytykany w przedszkolu za to, że jest rudy i gruby a opcja pod tytułem "wypie**alaj z przedszkola" odpada, bo rodzice go tam zaprowadzają i to nie jest jego decyzja.
SZAJBAAA napisał/a:


Tak oczywiście, każdy będzie się licytował.
Bzdury pleciesz.
Wypłaty dojdą do jakiegoś pułapu i tyle.


Czyli jak powiedziałem - nic się nie zmieni.
SZAJBAAA napisał/a:


Z tym Afganem to marny przykład.
To najpierw brudasy zrobiły sobie imprezę w Stanach.


Przy odrobinie chęci można wygooglować Osamę z okładki New York Timesa w którym jest przedstawiony jako "freedom fighter". Wystarczyło hmm... 20(?) lat i nagle stał się terrorystą. Żeby zrozumieć podłoże tego konfliktu nie można zaczynać od formalnego wypowiedzenia wojny czy zamachu na WTC - to tak jakbyś stwierdził, że pierwsza wojna światowa wybuchła tylko i wyłącznie ze względu na zamach na austriackiego następce tronu, podczas gdy była ona skutkiem napięć które nasilały się na świecie od ostatnich 30-40 lat.
Po zakończeniu się interwencji radzieckiej w tym państwie, z Pakistanu przyszli talibowie, przy pomocy ochotników z krajów arabskich do niedawna walczących z ZSRR przejęli władzę i zaprowadzili szariat, zaczęli niszczyć zabytki wpisane do listy UNESCO(bo nie teges z islamem były - głównie bardzo duże i dość unikatowe posągi Buddy). Jak wiadomo(a może i nie wiadomo) gigantyczny Afgański przemysł narkotykowy zasilał finansowo al-Kaidę(mniej więcej do 2005 roku, potem jak twierdza niektórzy CIA przejęło biznes). Potem część z tych pieniędzy służyła do organizowania ataków terrorystycznych na WTC i Pentagon. Jak zostawią ten kraj na pastwę talibów to Al-Kaida znowu będzie miała pieniądze na realizowanie zamachów.

Szczam_na_Zakrystii

2013-06-12, 20:47
"Tyle, że ten grubas chce po prostu nie być wytykany w przedszkolu za to, że jest rudy i gruby a opcja pod tytułem "wypie**alaj z przedszkola" odpada, bo rodzice go tam zaprowadzają i to nie jest jego decyzja. "

To niech siedzi w domu a do przedszkola zakłada perukę!
Kumasz o co mi chodzi?

Nikt by pedała na ulicy palcem nie wytykał gdyby się z tym nie obnosił!
Niech bierze w dupsko sobie co chce nawet słoiki ale k***a w DOMU!
Nie ma zgody społecznej na propagowanie pedalstwa i albo się z tym pogodzą albo będą dostawać wpie**ol.
Proste.

sheep6665

2013-06-13, 10:38
SZAJBAAA napisał/a:

"Tyle, że ten grubas chce po prostu nie być wytykany w przedszkolu za to, że jest rudy i gruby a opcja pod tytułem "wypie**alaj z przedszkola" odpada, bo rodzice go tam zaprowadzają i to nie jest jego decyzja. "

To niech siedzi w domu a do przedszkola zakłada perukę!
Kumasz o co mi chodzi?


Czyli czekaj. Mogę sobie spokojnie męczyć grubych rudzielców i jest to w pełni akceptowalne z twojego punktu widzenia, a jak im się nie podoba to mają perukę zakładać?
Może jeszcze bym z tym grubym zrozumiał(chociaż w przedszkolu to jest bardziej kwestia rodziców którzy mu za dużo samolotów dawali), ale rudy się rodzisz, więc to dzieci które go męczą powinny dostać po dupie bo przy takich wspaniałych przykładach to wyrosną z nich goście którzy dadzą ci wpie**ol bo się krzywo na nich popatrzyłeś(a im się to nie podoba, tak jak ten rudzielec).
SZAJBAAA napisał/a:


Nikt by pedała na ulicy palcem nie wytykał gdyby się z tym nie obnosił!
Niech bierze w dupsko sobie co chce nawet słoiki ale k***a w DOMU!
Nie ma zgody społecznej na propagowanie pedalstwa i albo się z tym pogodzą albo będą dostawać wpie**ol.
Proste.


Wiesz, najlepsze zasady to są zasady uniwersalne, bo nie używamy czegoś co można by nazwać "dwójmyśleniem" do ich racjonalizowania, zresztą w społeczności naukowej też są premiowane z dość logicznego powodu. Ty w tej chwili proponujesz rozwiązanie nieuniwersalne bo dzielące ludzi na takich którym jakieś prawo(w tym wypadku do publicznego okazywania swoich uczuć) się należy i takim którym się nie należy, jednocześnie wskazując na trochę kiepską podstawę tego prawa - twoim zdaniem nie można się obnosić z tym, bo to jest choroba.
Wniosek - Pokazywanie publicznie swojego złego stanu zdrowia jest niewłaściwe.
W takim razie człowiek na wózku nie powinien wychodzić na ulicę, człowiek po chemii powinien(tak powinien że aż musi) nosić perukę, człowiek ze złamaną nogą ma zdejmować gips i biegać...
Trochę kiepska podstawa.

Szczam_na_Zakrystii

2013-06-13, 11:03
sheep6665 napisał/a:


Wiesz, najlepsze zasady to są zasady uniwersalne, bo nie używamy czegoś co można by nazwać "dwójmyśleniem" do ich racjonalizowania, zresztą w społeczności naukowej też są premiowane z dość logicznego powodu. Ty w tej chwili proponujesz rozwiązanie nieuniwersalne bo dzielące ludzi na takich którym jakieś prawo(w tym wypadku do publicznego okazywania swoich uczuć) się należy i takim którym się nie należy, jednocześnie wskazując na trochę kiepską podstawę tego prawa - twoim zdaniem nie można się obnosić z tym, bo to jest choroba.
Wniosek - Pokazywanie publicznie swojego złego stanu zdrowia jest niewłaściwe.
W takim razie człowiek na wózku nie powinien wychodzić na ulicę, człowiek po chemii powinien(tak powinien że aż musi) nosić perukę, człowiek ze złamaną nogą ma zdejmować gips i biegać...
Trochę kiepska podstawa.



:facepalm: Nie myśl tyle bo zostaniesz Komorowskim. Pedalstwu mówię stanowcze nie i ch*j mnie obchodzi w jaką to ubierzesz ideologię.

sheep6665

2013-06-13, 14:17
No cóż, w sytuacji gdy racjonalne argumenty nie docierają chyba nie ma sensu więcej na ten temat dyskutować.

Szczam_na_Zakrystii

2013-06-13, 14:22
sheep6665 napisał/a:

No cóż, w sytuacji gdy racjonalne argumenty nie docierają chyba nie ma sensu więcej na ten temat dyskutować.



Masz rację. Nie docierają do Ciebie racjonalne argumenty więc skończmy tą jałową dyskusję.

Szalonooki

2013-06-13, 15:21
sheep6665 napisał/a:

Wiesz, najlepsze zasady to są zasady uniwersalne, bo nie używamy czegoś co można by nazwać "dwójmyśleniem" do ich racjonalizowania, zresztą w społeczności naukowej też są premiowane z dość logicznego powodu



To ja postaram się podać logiczny powód, przez który, moim zdaniem, nadawanie praw osobom homoseksualnym jest wysoce niesprawiedliwe. Otóż widzisz - ja, z moją kobietą, już nie tylko zasilę budżet państwa, ale przez samą swoją orientację doprowadzam do przetrwania gatunku, cywilizacji, kultury, zapewniam temu ciąg. Dwóch Mietków tego nie zapewnia, dlatego mi należy się więcej. Jeżeli już jesteśmy przy rozdawaniu praw dwóm grupom społecznym. Nie neguję homo i nie stwierdzam, że to choroba. Chociaż nazewnictwo nie jest tutaj szczególnie ważne, czy powiem biologiczne odchylenie, czy biologiczna "norma", sens jest taki sam - z gejów i lesbijek nie byłoby ewolucji, co samo przez się tłumaczy, czemu nie powinno to być akceptowalne społecznie, tym samym promowane i stawiane na równi z heteroseksualizmem. I tylko nie kontruj mnie "mondrom głowom" jakiejś pani profesor czy innego gagatka, forsującego modne trendy. Czym innym jest zapewnienie sobie chwili przyjemności (kto nie chciałby codziennie trójkącika w odpowiadającym mu układzie?), a czym innym stawianie rodzin (podstawowej komórki społecznej, czyż nie tak?) homo i hetero na równi. Jakieś próby skonstruowania rodziny na tej płaszczyźnie są, moim zdaniem, skazane na porażkę i nieco śmieszne, przeczące zdrowemu rozsądkowi. Surogatki dla gejów, banki spermy dla lesbijek? Gdzie tu sens? Czy obaj będą ojcami, czy obie będą matkami tego dziecka? Nie, nie będą.

Jednym z sensów istnienia jest zapewnienie mu ciągu. Zachwiana równowaga doprowadza do zatrzymania, degeneracji, przeczy naturalnemu porządkowi rzeczy. Czy jest to racjonalny argument? Mam nadzieję, że tak.