18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Polsat News, rozmowa z posłem Ruchu Palikota - Armandem Ryfi

19MisieQ20 • 2013-06-11, 00:24
Nie będę się rozpisywał, ale warto posłuchać jak niewiele Ruch Palikota zrobił, i jak niewiele ma do zaoferowania. Mi osobiście podobają się poglądy Korwina, aczkolwiek nie wszystkie są wykonalne.

@Apropo - serdeczne pozdrowienia dla wyborców Ruchu Palikota, którzy w większości głosowali na niego ze względu na hasło: legalizacja maryśki, stop kościołowi w Polsce itp, a tak naprawdę po 2 latach nie zrobili totalnie nic, jedynie zorganizowali parę marszów wolnych konopi, oraz pokazywali jak bardzo Anna Grodzka jest dyskryminowana, i że trzeba być tolerancyjnym, na szczęście w następnej kadencji do sejmu nie wejdą pedały i transwestyci. Czekam jeszcze tylko aż ciapaty pedał wejdzie do sejmu, i mogę śmiało umrzeć ze wstydu :lodowka:

zonk

2013-06-11, 07:19
znerwicowany_nerwus napisał/a:

piwo Korwinowi..? eeee.... przemysł spirytusowy chyba. Co jak co gadać potrafi, zobaczymy niedługo co na Wiejskiej będzie robił.


Nie zobaczymy bo nie wejdzie.

za...........yz

2013-06-11, 07:25
nie wróżę korwinowi sukcesu. Jedzie na faszyźmie a to się ludziom nie podoba. mi też nie


fliskedplayer

2013-06-11, 07:28
Shatter napisał/a:

polaczki

Shatter napisał/a:

b)Zgłosili kilka bardzo sensownych postulatów.Lecz mało kogo one interesowały bo taki temat się nie sprzeda w mediach/reszta posłów ma wyj***ne na to że nowa ustawa będzie niezgodna z polskim prawem.


LICH0

2013-06-11, 07:36
zacnyz napisał/a:

nie wróżę korwinowi sukcesu. Jedzie na faszyźmie a to się ludziom nie podoba. mi też nie




Się nie podoba to wyłącz TV i włącz myślenie...


Się ujawnili twórcy obrazka -kto ostatnio bawił się w walkę klas? Tak, tak dobrze myślicie KOMUNIŚCI!

Peter-Norivotset

2013-06-11, 07:58
Ja pie**ole Korwina do fasmzysty jak zwykle porownuja... Chociaz wiekszosc nawet nie wie co to znaczy, ale ludzie to lapia,bo te slowo jest chwytliwe, a nie ma zadnego powiazania miedzy Korwinem a faszyzmem.
Ale dalej lewaki, bol dupy widze jest dalej :-D

Szczam_na_Zakrystii

2013-06-11, 08:15
Skąd u Korwina taki spokój?
Ja bym nie wytrzymał, wstał i zaj***ł temu przedstawicielowi pro-pedalskiej partii a następnie wyszedł.
Tego kretyna od palikmiota się słuchać nie da!
Ciągłe wałkowanie tych samych oklepanych sloganów.
Shatter napisał/a:

Ich postulaty były całkiem konkretne i to one przekonały ludzi do głosowania


Przykłady!
Shatter napisał/a:

Oczywiście zaraz pojawią się głosy że nic nie zrobili lecz:
a)Stanowią mniejszość w sejmie co nie pozwala na żadne konkretne działania gdyż są blokowani przez beton który tam siedzi od wielu lat.



Bzdura! To zwykłe przydupasy Tuska pod płaszczykiem Palikota.

Shatter napisał/a:

b)Zgłosili kilka bardzo sensownych postulatów.



No ciekwe jakich.

Shatter napisał/a:

2.Postulaty Korwina są totalnie z dupy.I nawet z tym nie dilujcie bo większość z was by pierwsza miała buldópy po ich wprowadzeniu.


Zakład?


A tak już na koniec "Pan nie jest właścicielem dziecka"
Nosz k***a!

Glugsti

2013-06-11, 08:45
1:10 - Janusz Palikot, KNP
Potem ten tekst z Dymowskim itp - ręce opadają.
Ogólnie JKM jest jak Wałęsa, emocjonalnie niezbyt rozwinięty, a k***a mi tak zależy żeby wszedł do tego sejmu

sheep6665

2013-06-11, 09:00
A teraz opinia od "lewaka".
Z Korwinem się nie zgadzam całkowicie, po prostu koleś który używa populistycznych hasełek które wszędzie indziej przejadły się pod koniec lat 50-tych, punktuje czyjąś wiarę w utopie różnego typu a sam proponuje swoje(np. zdelegalizowanie związków, i "pracowniczych" i "pracodawczych", żeby żadna strona nie mogła tutaj stawiać warunków - przecież jak związki będą oficjalnie nielegalne to dalej będą funkcjonowały - tylko nazwą je per "kluby dyskusyjne" albo po prostu będą działać w podziemiu, no co jak co, w Polsce powinniśmy o tym wiedzieć... I to jest opinia prosto z jego felietonu więc nie pie**olcie mi, że biorę to z dupy).
A co do wyzywania go od faszysty - jesteście debile i tyle. To konserwatysta(w zachodnim sensie) jest. Problem leży w tym, że patrząc na ulotki i plakaty tego cudnego "ruchu narodowego"(bah, byłem raz nawet na wykładzie na UMCS o tym, pie**olenie o szopenie i obnoszenie się patriotyzmem czyli inaczej byciem dumnym z czegoś co zrobili inni) i słuchając jego samozwańczych wyborców słyszę poglądy bliższe faszystom. Odbije im się to czkawką tak jak liberałom głosującym na PO, bo to, że partia spełnia część postulatów to nie znaczy, że spełni wszystkie, a ludzie dzisiaj tak na to patrzą.

A Palikot nigdy mojego zaufania nie zdobył i nie zdobędzie, skupia się na obyczajowości(znaczy się na głoszeniu tej obyczajowości, bo nic w tym kierunku nie robi), podczas gdy wszelkie głosowania w tej ważniejszej(gospodarczej) części idą tak jak PO dyktuje(patrz zmiana wieku emerytalnego).
Zresztą, konkurencji na lewicy za bardzo nie ma - SLD skompromitowało się już razy X a ichnie elity za bardzo się od tego czasu nie zmieniły więc sensu głosowanie nie ma.

I już wiecie, dlaczego PO robi ukłon w stronę lewicy - bo tutaj nie ma na kogo głosować, więc liczą, że wyłapią paru głupków.


tl;dr: mam raczej lewicowe poglądy ale o ile z prawicą się nie zgadzam, to nasza lewica jest gówno warta, więc nie dziwię się poparciu.

qubek90

2013-06-11, 09:13
Przypomnę tylko, że ten cały wynalazek zwany Ruchem Palikota, wywodzi się z partii "rządzącej", czyli z PO. Moim zdaniem, partia powstała jako pozorna alternatywa, zbierająca w swoich szeregach, tak jak to wyżej ktoś napisał "pedałów, ćpunów i degeneratów". PO chciało zachować wizerunek poważnej partii ( docierającej swoim programem do klasy średniej), mająca teoretycznie jakieś wartości etyczne, wspierająca standardowy model rodziny. Nie mogli połączyć 2 różnych programów w jednej partii, więc to co się nie mieściło lub kolidowało w programie PO, przerzucono do RP. Nie po to media robiły zawsze tyle zamieszania wkoło Palikota, aby ludzie przeszli obojętnie i nie zauważyli wyłaniającej się nowej "partii". A w partii zebrano wszystkie zboczenia i ostanie cioty, a teraz się nam wmawia w tv, że to jest normalne i tak powinno być, bo unia europejska im to gwarantuje. Noszk***a, wypie**alać z tym.

Szczam_na_Zakrystii

2013-06-11, 09:14
sheep6665 napisał/a:

A teraz opinia od "lewaka".
Z Korwinem się nie zgadzam całkowicie, po prostu koleś który używa populistycznych hasełek które wszędzie indziej przejadły się pod koniec lat 50-tych, punktuje czyjąś wiarę w utopie różnego typu a sam proponuje swoje(np. zdelegalizowanie związków, i "pracowniczych" i "pracodawczych", żeby żadna strona nie mogła tutaj stawiać warunków - przecież jak związki będą oficjalnie nielegalne to dalej będą funkcjonowały - tylko nazwą je per "kluby dyskusyjne" albo po prostu będą działać w podziemiu, no co jak co, w Polsce powinniśmy o tym wiedzieć... I to jest opinia prosto z jego felietonu więc nie pie**olcie mi, że biorę to z dupy).
A co do wyzywania go od faszysty - jesteście debile i tyle. To konserwatysta(w zachodnim sensie) jest. Problem leży w tym, że patrząc na ulotki i plakaty tego cudnego "ruchu narodowego"(bah, byłem raz nawet na wykładzie na UMCS o tym, pie**olenie o szopenie i obnoszenie się patriotyzmem czyli inaczej byciem dumnym z czegoś co zrobili inni) i słuchając jego samozwańczych wyborców słyszę poglądy bliższe faszystom. Odbije im się to czkawką tak jak liberałom głosującym na PO, bo to, że partia spełnia część postulatów to nie znaczy, że spełni wszystkie, a ludzie dzisiaj tak na to patrzą.

A Palikot nigdy mojego zaufania nie zdobył i nie zdobędzie, skupia się na obyczajowości(znaczy się na głoszeniu tej obyczajowości, bo nic w tym kierunku nie robi), podczas gdy wszelkie głosowania w tej ważniejszej(gospodarczej) części idą tak jak PO dyktuje(patrz zmiana wieku emerytalnego).
Zresztą, konkurencji na lewicy za bardzo nie ma - SLD skompromitowało się już razy X a ichnie elity za bardzo się od tego czasu nie zmieniły więc sensu głosowanie nie ma.

I już wiecie, dlaczego PO robi ukłon w stronę lewicy - bo tutaj nie ma na kogo głosować, więc liczą, że wyłapią paru głupków.


tl;dr: mam raczej lewicowe poglądy ale o ile z prawicą się nie zgadzam, to nasza lewica jest gówno warta, więc nie dziwię się poparciu.



Z całym szacunkiem kolego, ale moim skromnym zdaniem też gadasz bzdury. Zlikwidowanie związków zawodowych ma sens i niech się przerodzą w "kluby dyskusyjne" ale nie może być tak że iluś tam roboli nie znających się zupełnie na gospodarce trzęsie zakładem! Do tego często nawet nie pracują w tych zakładach!
Nie może być tak że związkowiec jest nietykalny (a obecnie tak jest)! W firmie tylko jedna strona może stawiać warunki i jest nią właściciel firmy! Koniec kropka.
Co do "utopii", On wcale nie gada o rzeczach z kosmosu tylko socjalistom się to w głowie nie mieści że na wszystko będzie trzeba zapracować!
Nie będzie ciepłego zasiłku dla bezrobotnych a po kryjomu pracowania na czarno.
Z reszta jeden prosty argument:
Rządzili już wszyscy od PiSu po SLD i zj***li sprawę!
Gorzej być już nie może!
Więc dajmy ludziom o liberalnych poglądach rządzić może wyciągną nas z tego bagna bo sp***olić bardziej to się już nie da!

O Palikocie i jego partii nawet nie będę się wypowiadał bo każdy normalny człowiek wie co to jest i komu liże dupsko.
SLD przynajmniej ma jaja i nie odcina się od komunistycznych korzeni.
Tylko ja się pytam kto wpuścił grodzkie i biedroniowate do sejmu?! :facepalm:

sheep6665

2013-06-11, 12:32
SZAJBAAA napisał/a:


Z całym szacunkiem kolego, ale moim skromnym zdaniem też gadasz bzdury. Zlikwidowanie związków zawodowych ma sens i niech się przerodzą w "kluby dyskusyjne" ale nie może być tak że iluś tam roboli nie znających się zupełnie na gospodarce trzęsie zakładem! Do tego często nawet nie pracują w tych zakładach!
Nie może być tak że związkowiec jest nietykalny (a obecnie tak jest)! W firmie tylko jedna strona może stawiać warunki i jest nią właściciel firmy! Koniec kropka.


To wrócą do starych metod. Pamiętaj, że Solidarność też była nielegalna i jakoś swoje osiągnęli. Zauważam też, że przerzucasz pałeczkę z jednej ręki do drugiej, więc w praktyce zmieni się tylko to, że kto inny dostanie po dupie. Tym razem pracownicy(i nie, nie będzie walki o pracownika bo taka walka wyniszczy wszystkie firmy - obecnie zdaniem "speców" nasza pensja minimalna to "jest za dużo" więc nie ma szans na to, że będą się prześcigać w zapewnieniu jak najlepszych warunków).
SZAJBAAA napisał/a:


Co do "utopii", On wcale nie gada o rzeczach z kosmosu tylko socjalistom się to w głowie nie mieści że na wszystko będzie trzeba zapracować!


Weź mi nie pie**ol o tych dzisiejszych "socjalistach" bo mi się niedobrze robi. Kiedyś to było po prostu "praca w sensownych warunkach dla każdego", dzisiaj jest "zasiłek dla każdego". Denerwuje mnie to jak cholera. Tyle, że mówiąc o związkach mówi o rzeczach z kosmosu, bo nie da się skutecznie zakazać czegokolwiek, jak nie będą mieć oparcia na państwie to oprą się na strajkach, jak ich będzie policja napie**alać, to oni oddadzą(i słusznie). Nie, to jest jak najbardziej utopijna wizja.
SZAJBAAA napisał/a:


Z reszta jeden prosty argument:
Rządzili już wszyscy od PiSu po SLD i zj***li sprawę!
Gorzej być już nie może!
Więc dajmy ludziom o liberalnych poglądach rządzić może wyciągną nas z tego bagna bo sp***olić bardziej to się już nie da!


"Rządzili". Od 1989 żadna partia nie miała większości w sejmie, musieli iść na kompromisy i dlatego niczego się nie dało osiągnąć(stąd np. wzrastająca liczba ministerstw i innych urzędów - bo u nas już udziałowcy wszystkie stołki zajęli, to trzeba coś dla koalicjanta wymyślić).
I da się jeszcze bardziej sp***olić. Zawsze można zbankrutować, wywołać wojnę domową...
SZAJBAAA napisał/a:


Tylko ja się pytam kto wpuścił grodzkie i biedroniowate do sejmu?! :facepalm:


Wyborcy?
Na serio, weźcie się od nich odpie**olcie, oboje są dużo aktywniejsi w sejmie od większości spadochroniarzy a jebią ich bo są inni.

Szczam_na_Zakrystii

2013-06-11, 12:44
Ty tak serio? :shock: :shock:
Wybacz że zapytam ale jakie masz pojęcie o polityce?
Patrząc na Twój wiek raczej nie wielkie.

sheep6665 napisał/a:

obecnie zdaniem "speców" nasza pensja minimalna to "jest za dużo"



A o obniżeniu podatków słyszał? O likwidacji ZUS słyszał?
Pensja jest za wysoka wg speców bo pracodawca ma taki wpie**ol od państwa że ledwo na podatki i ZUSy wyrabia a tu jeszcze trzeba zapłacić pracownikowi!

sheep6665 napisał/a:

Weź mi nie pie**ol o tych dzisiejszych "socjalistach" bo mi się niedobrze robi. Kiedyś to było po prostu "praca w sensownych warunkach dla każdego", dzisiaj jest "zasiłek dla każdego".



A czym to się różni? Socjalizm to rozdawanie publicznych pieniędzy na prawo i lewo tym którym się nie chce bo "im się należy"

sheep6665 napisał/a:

"Rządzili". Od 1989 żadna partia nie miała większości w sejmie, musieli iść na kompromisy i dlatego niczego się nie dało osiągnąć(stąd np. wzrastająca liczba ministerstw i innych urzędów - bo u nas już udziałowcy wszystkie stołki zajęli, to trzeba coś dla koalicjanta wymyślić).
I da się jeszcze bardziej sp***olić. Zawsze można zbankrutować, wywołać wojnę domową...




A to że nigdy nie potrafili się dogadać (bo nie było to na rękę komuś z zewnątrz) to pikuś? Czym różni się PO od PiSu czy SLD?
No znajdź różnicę! Gdzie jest Wally? :D

A z tym grodzkiem i biedronkom przesadziłeś. Pokaż mi co oni/one/ono takiego zrobili/ło ? Poza ciągłym pie**oleniem o pedałach?

Philipek

2013-06-11, 12:51
ale mnie krew zalewa.. jak mozna byc tak slepym. jebac polsat jebac PO i wszystkie POchodne..

sheep6665

2013-06-11, 14:07
SZAJBAAA napisał/a:

Ty tak serio? :shock: :shock:
A o obniżeniu podatków słyszał? O likwidacji ZUS słyszał?
Pensja jest za wysoka wg speców bo pracodawca ma taki wpie**ol od państwa że ledwo na podatki i ZUSy wyrabia a tu jeszcze trzeba zapłacić pracownikowi!


I myślisz, że jeśli zlikwiduje się te podatki to pensje wzrosną?
W najlepszym przypadku moc nabywcza szeregowego pracownika pozostanie na takim poziomie jak była.
Pensja z perspektywy pracodawcy jest zbyt wysoka tak długo jak takie coś istnieje.
SZAJBAAA napisał/a:


A czym to się różni? Socjalizm to rozdawanie publicznych pieniędzy na prawo i lewo tym którym się nie chce bo "im się należy"


Jest różnica.
Jakiś spawacz nazapie**ala się w życiu jak głupi a spekulant na giełdzie i tak zarobi więcej. I nie pie**ol mi z czymś w stylu "no to ten spawacz mógł się lepiej uczyć i sam na giełdzie siedzieć" bo ktoś spawać musi. I rolnikiem też ktoś być musi. Ale oczywiście normalnym ludziom się nie należy, bo przecież ludzie którzy wykupili sobie akcje koncernów medialnych z siebie nic dawać nie chcą, za to brać - bardzo chętnie i dlatego w ciągu ostatnich 23 lat z 5% populacji zarabiającej poniżej średniej krajowej zrobiło się 60%, ale to dobrze bo tak ma być(przecież każdy tak mówi, więc ma rację). Kto zarabia to jest debil i jeśli chce lepszych warunków życia to znaczy, że nie dość że debil to jeszcze nierób. Jeśli z kolei chce lepszych warunków życia NIE TYLKO DLA SIEBIE to już debilny nierób i jeszcze ch*j.
SZAJBAAA napisał/a:


A to że nigdy nie potrafili się dogadać (bo nie było to na rękę komuś z zewnątrz) to pikuś? Czym różni się PO od PiSu czy SLD?
No znajdź różnicę! Gdzie jest Wally? :D


Podejściem do prawa, administrowaniem(choćby obniżenie podatków przez PiS) i polityką międzynarodową.
Nie myśl, że KNP będzie w tym zakresie lepszy, wielce prawdopodobne jest, że jeśli nie skończą jako wieczna opozycja to większości też nie zdobędą i też się będą niewiele różnić, bo każdy ma wyraźny program, aż nie zacznie mieć możliwości wcielenia go w życie.
SZAJBAAA napisał/a:


A z tym grodzkiem i biedronkom przesadziłeś. Pokaż mi co oni/one/ono takiego zrobili/ło ? Poza ciągłym pie**oleniem o pedałach?


To powiedz mi co zrobiła cała tona przyjemniaczków z pozostałych partii z których spora część głos zabierała sporadycznie a zajmuje się głównie siedzeniem. Ja już wolę kogoś kto przynajmniej udaje że pracuje(niestety - przykro mi, od 23 lat każda partia w opozycji mówi o zmniejszaniu sejmu i senatu ale nic się nie dzieje, zgadnijmy dlaczego).