18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Polacy na Paraolimpiadia w Londynie i TVP w chuja lecące...

fhMichaelo • 2012-09-05, 16:28
Po gównianym Euro i podobnie gównianej Olimpiadzie w Polskim wydaniu było głośno, telewizje chuczały wydarzeniami w z Euro i Olimpiady dzień w dzień - jak się skończyło każdy dobrze wie.

Tymczasem nie dawno ruszyła Paraolimpiada w Londynie - cieszy się ona wielkim zainteresowaniem na świecie.

Co ciekawe, Paraolimpiada tak naprawdę jest bardziej olimpijska niżeli właściwa olimpiada gdyż występują w niej niemal sami amatorzy, którzy nie są powiązani kontraktami zawodowymi, nie reklamują różnych gówien, a sport to ich pasja życiowa, a nie sposób na zarabianie, ba! Nawet swoje treningi i wyjazd sponsorują z własnych środków!

Codziennie stadion Olimpijski jest wypełniony w 100% (80 tyś. miejsc), a telewizję różnych krajów relacjonują przez 10 godzin dziennie rywalizację paraolimpijczyków (choć brakuje filmów u mieszonych na youtubie przez co nie wszystko mogę niestety wrzucić) tylko, że...

No właśnie, jak zwykle Polacy są robieni w ch*ja! TVP nie relacjonuje Paraolimpiady z nieznanych przyczyn. Podobnie inne telewizję, a tymczasem Polacy osiągają tam wielkie sukcesy - niebywale większe od tych nieambitnych kopaczy, Radwańskich i reszty olimpijczyków. Na dzień dzisiejszy Polacy zdobyli 5 złotych medali, 7 srebrnych i 5 brązowych bijąc przy okazji kilka rekordów światowych.

Temat ma za zadanie przybliżyć nie dawne sukcesy Polaków w Paraolimpiadzie i obnażyć pazerność TVP.


Patryk Chojnowski - złoty medalista w tenisie stołowym, który wygrał mecz z Chińczykiem w wielkim stylu, filmu niestety nie mogę wrzucić gdyż trwa ponad 20 minut, wystarczy poszukać na youtubie:
"Table Tennis CHN vs POL - Men's Singles - Cl 10 Gold Medal Match - London 2012 Paralympic Games"

Katarzyna Piekart - złoty medal w rzucie oszczepem i nowy rekord świata. Video z ceremonii medalowej:



Joanna Mendak - złoty medal w pływaniu


Natalia Partyka - złoty medal w tenisie stołowym, w finale pokonała Chinkę również w wielkim stylu:


Karolina Kucharczyk - złoty medal w skoku dal dwukrotnie bijąc rekord świata!



I oczywiście zdobywcy innych medali:
Anna Harkowska - dwa srebrny medal w kolarstwie.
Milena Olszewska - brązowy medal w strzelaniu z łuku klasycznego.
Janusz Rokicki - srebrny medal w pchnięciu kulą.
Mateusz Michalski - srebrny medal w biegu na 100 metrów.
Daniel Pęk - srebrny medal w biegu na 1500 metrów.
Rafał Korc - brązowy medal w tym samym biegu na 1500 metrów.
Marta Makowska - brąz w szermierce.
Alicja Fiodorow - srebrny medal i rekord Europy na 200 metrów.
Oliwia Jabłonska - 15-sto letnia srebrna medalistka w pływaniu style motylkowym.
Paulina Woźniak - brązowy medal w pływaniu style klasycznym na 100 metrów.
Karol Kozuń - srebrny medal w pchnięciu kulą.

Jak widać Polacy zdobywają medale jak na zawołanie niestety nie darzy się ich odpowiednim szacunkiem na który zasługują.
Mam dylemat - i kto tu jest niepełnosprawny? Oni, Ci ludzie którzy mimo nieszczęścia w życiu ambitnie trenowali by zostać medalistami olimpijskimi czy może jednak ci nieudacznicy z reprezentacji piłki nożnej, siatkówki i osoby pokroju Radwańskiej??

marna

2012-09-05, 21:59
Slonx, sugerujesz, że pierwsze źródło informacji jakim jest Pudelek.pl nie jest wiarygodne i w ogóle coś z nim nie teges? :wtf:

a Twojego miliona literek i tak jeno garść osób przeczyta, a jeszcze mniej se coś z tego zrobi.

Sl...........nx

2012-09-05, 22:09
marnotrawna napisał/a:

Slonx, sugerujesz, że pierwsze źródło informacji jakim jest Pudelek.pl nie jest wiarygodne i w ogóle coś z nim nie teges? :wtf:

a Twojego miliona literek i tak jeno garść osób przeczyta, a jeszcze mniej se coś z tego zrobi.



Oj, sorry, nie zauważyłem, że jest to w całości cytat, może dlatego, że nie użyłaś opcji "quote".

Co do tego, że mało kto to przeczyta - mam to gdzieś. Kto zechce, ten przeczyta i być może, podziękuje.

No i na dokładkę mam jeszcze to:

JKM napisał/a:

Uwagi osób niepełnosprawnych

Jeśli bycie para-sportowcem jest czymś pozytywnym - to w takim razie mam też być dumny, że ktoś nazywa mnie para-politykiem? Ale jako inwalida na pewno chciałbym być na para-olimpiadzie!


A najpierw to: „Radzę przeczytać to co napisał JKM, a nie to co ktoś sobie coś pomyślał. "NIE ODPOWIADAM ZA TO, CO POMYŚLAŁEŚ - A ZA TO. CO POWIEDZIAŁEM" - ta maksyma powinna wiele wyjaśnić.

Teraz p.{Joanna Krzysztofik}:
Sama jestem niepełnosprawna i wcale nie czuję się urażona tym artykółem. Nie znalazłam tam fragmentu gdzie JKM mówił "nieudacznicy" konkretnie o niepełnosprawnych. Ponadto napisał, że dobrze, że próbujemy przezwyciężyć swoje ułomności!
Uważam że klasa polityczna chce, pokazując takie para-olimpiady, pokazać jaka jest nam "pomocna"!

{Adam Jemois}:
Eh, nie zes**jcie się. Czy Korwin zabrania? Nie, Korwin nie jest od zabraniania. Tekst wymaga myślenia i dlatego wielu z was ma z tym problemy. A - i żeby było jasne: popieram Korwina w tej kwestii, mimo iż jestem osobą z niepełnosprawnością, ale oczywiście wielu zdrowych go atakuje bo wydaje im się tak słuszne by brać 'słabszych' pod obronę. Oczywiście ten problem nie jest do końca rozwinięty Korwin porusza po prostu jeden aspekt dot nazewnictwa i paradoksu. No, ale lewacy z natury wiedzą wszystko lepiej ♥"
OK, nie zes**łem się. A teraz celna uwaga:
"Taka mała schizofrenia: JKM rzekomo "ubliżył" niepełnosprawnym, wnioskując, by w szkole zajęcia WF odbywali oddzielnie, ale jak się robi oddzielną para-olimpiadę, to wszystko OK?..."
I wreszcie:
"Szanowny Panie Prezesie! Odnośnie Pańskich wpisów o para-olimpiadach i niepełnosprawnych. Sama jestem niepełnosprawna (m.in. dość słaby wzrok) - i wcale nie czuję się nimi urażona. Oczywiście, zdarza się, że (mówię tu tylko we własnym imieniu) powinien Pan powiedzieć coś inaczej, by nie prowokować - ale są to przypadki zdecydowanie incydentalne. Osobiście uważam że to raczej politycy będący u władzy źle nas traktują, bo "dając nam szansę na integrację" robią z nas tanie maskotki, które mają ich promować. Gdyby nie zabierano nam pieniędzy w podatkach m.in. na te wszystkie PFRONy, to moich rodziców byłoby stać na zapewnienie mi edukacji w lepszych warunkach i nie miałabym tych problemów które miałam.
Reasumując: niech Pan się nie daje."



Jak widać, niepełnosprawni mają jednak własny rozum i doskonale podłapali, o co chodzi.

exeed

2012-09-05, 22:11
marnotrawna napisał/a:

Slonx, sugerujesz, że pierwsze źródło informacji jakim jest Pudelek.pl nie jest wiarygodne i w ogóle coś z nim nie teges? :wtf:

dziewczyno, JKM nie ma blogu na pudelku...

marnotrawna napisał/a:

a Twojego miliona literek i tak jeno garść osób przeczyta, a jeszcze mniej se coś z tego zrobi.

Głupota zawsze wie lepiej więc po co ma cokolwiek weryfikować?


A to ciekawy komentarz:
"Taka mała schizofrenia: JKM rzekomo "ubliżył" niepełnosprawnym, wnioskując, by w szkole zajęcia WF odbywali oddzielnie, ale jak się robi oddzielną para-olimpiadę, to wszystko OK?..."

[ Komentarz dodany przez: marnotrawna: 2012-09-05, 22:16 ]
ale zacytował go pudelek :roll:
mój post jest wierną kopią artykułu z tej strony

mathew

2012-09-05, 22:13
hmm przeczytałem jaki straszny wysiłek co nie marnotrawna ? :P po części się zgadzam w sprawie paraolimpijczyków z Korwinem, choć ogólnie to nie przepadam za jego poglądami

St...........ke

2012-09-05, 22:16
exeed napisał/a:


A to ciekawy komentarz:
"Taka mała schizofrenia: JKM rzekomo "ubliżył" niepełnosprawnym, wnioskując, by w szkole zajęcia WF odbywali oddzielnie, ale jak się robi oddzielną para-olimpiadę, to wszystko OK?..."



Co w tym dziwnego? WF trzeba dostosować do sprawności uczniów, którzy nie mają tak profesjonalnych protez jak sportowcy. Także w tym nie widzę problemu. Co do olimpiady i paraolimpiady, robi się oddzielnie, żeby Ci, którzy nie mogą dorównać sprawnym, mogli zmierzyć się między sobą, lecz nie każdy taki jest, np:

http://www.geekweek.pl/biegacz-bez-nog-wystapi-na-olimpiadzie-w-londynie/363329/

korpal

2012-09-06, 00:14
Jedyni polacy z których jestem ostatnio dumny... mamy już 24 medale w tym sporo złotych do tego rekordy świata a to nie koniec. Ludzie skrzywdzeni przez los ale jak dla mnie bardziej wartościowi niż niejeden "zdrowy" człowiek np. jak debil JKM ze swoimi wypowiedziami... bardziej wartościowi a to dlatego, że nie dość ze mają w życiu tak a nie inaczej to jeszcze znajdą ogromny zapał i siłe woli żeby cięzko trenować i wygrywać, trenują za swoje pieniądze i do tego coś osiągaja, a j***na telewizja tego nie transmituje bo to się nie sprzedaje, nie maja fajnych sponsorów bo są nieinteresującymi dla niektórych "śmieciami", tym j***nym światem niestety rządzi pieniądz, przekonujemy sie o tym kolejny raz...

a tak w ogóle to czasy na 100m są bardzo zbliżone do czasów tych zdrowych... niejeden paraolimpijczyk dostał by się do finału na olimpiadzie... więc to nie są zawody "żeby upośledzie sie cieszyly" tylko na wysokim sportowym poziomie.

ps. a hejterzy hejtuja dlatego że żal im dupe sciska bo ktoś niepełnosprawny może osiągnąć wiecej niż oni

Karol17

2012-09-06, 00:25
Wiecie co jest lepsze od złota na paraolimpiadzie?
Mieć nogi.

fhMichaelo

2012-09-06, 03:01
Cztery kolejne złote medale!
Polacy aktualnie mają:
-9 złotych medali
-10 srebrnych medeli
-5 brązowych medali i zajmują 9 miejsce w klasyfikacji ogólnej!

K-...........an

2012-09-06, 06:59
Ja tylko nie rozumiem, co ma wspólnego ze sportem walka na bieżni kogoś kto stracił nogę z jakimś Downem, który fizycznie jest zdrowy i silny jak koń, na dodatek nie pamieta ile się biegnie więc zapie**ala jak szalony :D

A co do polskich piłkarzy, to prezentując taki poziom dziwię się, że nie przydzielono im miejsca na paraolimpiadzie :D

Ork.Fajny

2012-09-06, 11:56
marnotrawna napisał/a:

Obraził też transseksualną posłankę Annę Grodzką, pisząc o niej z pogardą jak o podczłowieku.


I k***a 90% polaków go poparła...

fhMichaelo

2012-09-06, 12:58
kpaxian napisał/a:

Ja tylko nie rozumiem, co ma wspólnego ze sportem walka na bieżni kogoś kto stracił nogę z jakimś Downem, który fizycznie jest zdrowy i silny jak koń, na dodatek nie pamieta ile się biegnie więc zapie**ala jak szalony :D



Z tego co pamiętam Syndrom Downa czyli popularny "dałny" to nie tylko zmiany psychiczne, ale także fizyczne i z tego co wiem to nie są oni jakimiś super mocarzami.

Tak czy siak, konkurencję są dobrane do danego schorzenia i nie sądzę, że dałny biegają z ludźmi z urazami nóg.

javal

2012-09-06, 14:20
modyf napisał/a:

Poniżej opinia JKM o paraolimpiadzie. Ciut odmienna od powyższej prezentacji.


Każdy ma prawo uprawiać dowolne ćwiczenie fizyczne i urządzać dowolne zawody. Można się tylko cieszyć, że inwalidzi też organizują zawody. Ze sportem nie ma to jednak wiele wspólnego – równie dobrze można by organizować zawody w szachy dla debili lub turnieje brydżowe dla ludzi z zespołem Downa – pisze na swoim blogu. Cywilizacja europejska, która panowała nad światem, stawiała na najmądrzejszych, najsilniejszych, najinteligentniejszych, najszybszych – a obecna anty-cywilizacja za najważniejsze uważa forowanie biednych, głupich, niezaradnych – i również inwalidów.

Następnie twierdzi, że ludzie niepełnosprawni powinni unikać pokazywania się publicznie. Dlaczego? Bo mogą "zarazić" swoją niepełnosprawnością innych!

Ludzie z defektami odruchowo starają się je ukrywać. Inni starają się takich ludzi unikać. Kiedy kobieta ma pryszcz na twarzy – stara się nie wychodzić z mieszkania. Podobnie z inwalidami. I nie chodzi tu o względy estetyczne. I nie chodzi o estetykę: w społeczeństwie obowiązuje zasada: "Z kim przestajesz, takim się stajesz", więc i oglądanie – godnych podziwu skądinąd - wysiłków para-sportowców może przynieść - przejściowe, na szczęście - zaburzenia w motoryce!). Jeśli chcemy, by ludzkość się rozwijała, w telewizji powinnismy ogladac ludzi zdrowych, pieknych, silnych, uczciwych, madrych - a nie zboczeńców, morderców, słabeuszy, nieudaczników, kiepskich, idiotów - i inwalidów, niestety.

Źródło:
http://www.pudelek.pl/artykul/43033/korwinmikke_poniza_niepelnosprawnych_sportowcow/



Prawdziwa olimpiada - doping, bycie hamskim, zazdroszczenie, robienie wszystkiego żeby mieć wyniki, przeciązanie organizmu mięśni ścięgien i stawów czego rezultatem jest niemal że kalectwo w wieku 30-40 lat.

Ja osobiście takich wzorów wole nie naśladować a co do korwina to kolejny powód żeby go nie lubić. Ciesze się tylko że tak głośno nazywa (nie tu akurat) większość społeczeństwa debilami słabeuszami zboczeńcami itp, przynajmniej nie ma żadnych szans w jakichkolwiek wyborach.


@Slonx

"JKM ma sporo racji - co ma paraolimpiada wspólnego ze sportem, skoro często nie wygrywa ten, co osiąga najlepszy wynik, ale ten, co ma największy stopień ograniczenia? "

Rywalizacje, ducha walki i chęć pokonania swoich słabości podejrzewam że Ci ludzie są inspiracją dla większej grupy społecznej do tego żeby ruszyć dupe samemu ćwiczyć i zmienić swoje życie niz "prawdziwi sportowcy"

~tip.top

2012-09-07, 15:18
Cytat:



Powinien sobie założyć u nas konto :amused: Wtedy by dopiero były ciekawe dyskusje :D