18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Polacy na Paraolimpiadia w Londynie i TVP w chuja lecące...

fhMichaelo • 2012-09-05, 16:28
Po gównianym Euro i podobnie gównianej Olimpiadzie w Polskim wydaniu było głośno, telewizje chuczały wydarzeniami w z Euro i Olimpiady dzień w dzień - jak się skończyło każdy dobrze wie.

Tymczasem nie dawno ruszyła Paraolimpiada w Londynie - cieszy się ona wielkim zainteresowaniem na świecie.

Co ciekawe, Paraolimpiada tak naprawdę jest bardziej olimpijska niżeli właściwa olimpiada gdyż występują w niej niemal sami amatorzy, którzy nie są powiązani kontraktami zawodowymi, nie reklamują różnych gówien, a sport to ich pasja życiowa, a nie sposób na zarabianie, ba! Nawet swoje treningi i wyjazd sponsorują z własnych środków!

Codziennie stadion Olimpijski jest wypełniony w 100% (80 tyś. miejsc), a telewizję różnych krajów relacjonują przez 10 godzin dziennie rywalizację paraolimpijczyków (choć brakuje filmów u mieszonych na youtubie przez co nie wszystko mogę niestety wrzucić) tylko, że...

No właśnie, jak zwykle Polacy są robieni w ch*ja! TVP nie relacjonuje Paraolimpiady z nieznanych przyczyn. Podobnie inne telewizję, a tymczasem Polacy osiągają tam wielkie sukcesy - niebywale większe od tych nieambitnych kopaczy, Radwańskich i reszty olimpijczyków. Na dzień dzisiejszy Polacy zdobyli 5 złotych medali, 7 srebrnych i 5 brązowych bijąc przy okazji kilka rekordów światowych.

Temat ma za zadanie przybliżyć nie dawne sukcesy Polaków w Paraolimpiadzie i obnażyć pazerność TVP.


Patryk Chojnowski - złoty medalista w tenisie stołowym, który wygrał mecz z Chińczykiem w wielkim stylu, filmu niestety nie mogę wrzucić gdyż trwa ponad 20 minut, wystarczy poszukać na youtubie:
"Table Tennis CHN vs POL - Men's Singles - Cl 10 Gold Medal Match - London 2012 Paralympic Games"

Katarzyna Piekart - złoty medal w rzucie oszczepem i nowy rekord świata. Video z ceremonii medalowej:



Joanna Mendak - złoty medal w pływaniu


Natalia Partyka - złoty medal w tenisie stołowym, w finale pokonała Chinkę również w wielkim stylu:


Karolina Kucharczyk - złoty medal w skoku dal dwukrotnie bijąc rekord świata!



I oczywiście zdobywcy innych medali:
Anna Harkowska - dwa srebrny medal w kolarstwie.
Milena Olszewska - brązowy medal w strzelaniu z łuku klasycznego.
Janusz Rokicki - srebrny medal w pchnięciu kulą.
Mateusz Michalski - srebrny medal w biegu na 100 metrów.
Daniel Pęk - srebrny medal w biegu na 1500 metrów.
Rafał Korc - brązowy medal w tym samym biegu na 1500 metrów.
Marta Makowska - brąz w szermierce.
Alicja Fiodorow - srebrny medal i rekord Europy na 200 metrów.
Oliwia Jabłonska - 15-sto letnia srebrna medalistka w pływaniu style motylkowym.
Paulina Woźniak - brązowy medal w pływaniu style klasycznym na 100 metrów.
Karol Kozuń - srebrny medal w pchnięciu kulą.

Jak widać Polacy zdobywają medale jak na zawołanie niestety nie darzy się ich odpowiednim szacunkiem na który zasługują.
Mam dylemat - i kto tu jest niepełnosprawny? Oni, Ci ludzie którzy mimo nieszczęścia w życiu ambitnie trenowali by zostać medalistami olimpijskimi czy może jednak ci nieudacznicy z reprezentacji piłki nożnej, siatkówki i osoby pokroju Radwańskiej??

Hippo

2012-09-05, 19:30
Jezu, Slonx, 24 lata a pie**olisz takie bzdury. Powiedz to w twarz tym wszystkim naszym sportowcom którzy wygrali medale, właśnie oni są prawdziwymi sportowcami, mimo skazy jak brak ręki, nogi, to nie przeszkadza im w uprawianiu! sportu i zdobywaniu medali na paraolimpiadach. Więc przestań powtarzać za JKM i zacznij samemu myśleć.

Ork.Fajny

2012-09-05, 19:40
Gdzie k***a JKM idioci napisał że inwalidzi nie mają wychodzić z domów? Na j***nym pudelku chyba tylko. Czytam i czytam i tylko doczytałem że on twierdzi iż oni sami nie chcą wychodzić z domów a nie że on im zabrania z jakiegoś powodu. Ogarnijcie się...

Miranda

2012-09-05, 19:41
artykuł spoko, tylko, że wyniki paraolimpiady znam akurat z TV.

P.S.
odpie**ol się od reprezentacji siatkarzy, to że na ch*jompiadzie im nie poszło, nie znaczy, że są cyt. "nieudacznikami"! Poczytaj sobie ile medali przywieźli w ostatnich dwóch latach, w przeciwieństwie do tych ciot kopiących piłkę po murawie, które w ostatnich latach kompletnie nic nie osiągnęły na arenie międzynarodowej >:[

Sl...........nx

2012-09-05, 19:44
Hippo - Dekarz, który jest sparaliżowany od pasa w dół i nie jest w stanie efektywnie wykonać swej pracy raczej nie zostanie przeze mnie najęty, wolę kogoś zdrowego i mogącego wykonać tę pracę dobrze.
Chodzi o efekty - ktoś się do czegoś nie nadaje, ale jak chce, niech to robi, jego sprawa. Dlaczego mam jednak być tym katowany i za to płacić?
Powiedziałbym w twarz każdego sportowca, który na paraolimpiadzie występuje, że jego wyczyny są godne podziwu, ale ja wolę oglądać prawdziwych sportowców, którzy przełamują bariery ludzkie, nie swoje własne ograniczenia.
Tak samo mógłbym powiedzieć sparaliżowanemu od pasa w dół dekarzowi, że sorry, podziwiam cię, że chcesz to robić, ale ja wolę kogoś, kto wykona to dla mnie lepiej, sprawniej i szybciej.

kosti7

2012-09-05, 19:45
dziś wpadł 6 złoty medal ;)

Szacunek dla tych sportowców, naprawdę dają z siebie wszystko ! :)

I tez uważam to za skandal że nie można ich nawet w TV zobaczyć :/

pedo_p

2012-09-05, 19:56
i co, ludzie łamia swoje bariery - i super.
tylko tak samo jak z piłką nożna, igrzyskami i każdym innym sportem, cieszysz sie z sukcesów INNYCH i pod nich podpinasz - i dalej h*ja zrobiłeś, jestes wielce dumny z czegoś na co nie miałeś wpływu, a rządy sie cieszą bo każdy się podnieca sportem zamiast gospodarką i tym czym go w danym momencie rżną. gratuluje.

fhMichaelo

2012-09-05, 19:56
Miranda napisał/a:

artykuł spoko, tylko, że wyniki paraolimpiady znam akurat z TV.

P.S.
odpie**ol się od reprezentacji siatkarzy, to że na ch*jompiadzie im nie poszło, nie znaczy, że są cyt. "nieudacznikami"! Poczytaj sobie ile medali przywieźli w ostatnich dwóch latach, w przeciwieństwie do tych ciot kopiących piłkę po murawie, które w ostatnich latach kompletnie nic nie osiągnęły na arenie międzynarodowej >:[



Olimpiada jest największym i najważniejszym turniejem jak wcześniej napisałem. Medal zdobyty na niej gwarantuje piękną emeryturkę na starość i to, że dany sportowiec na lata będzie zapisywany w historii sportu jako ktoś wybitny. Tych marnych medalików z Ligi Światowej czy MŚ nikt za 20 lat nie będzie pamiętał tak jak nikt nie pamięta kto był mistrzem świata w piłce nożne w 1962 roku czy kto był mistrzem świata w siatkówce dajmy na to w 1980.

Olimpijczycy są zawsze wspominani i będą bo taka jest natura olimpiady - dla 90% sportowców to największe wydarzenie w życiu i pomijam tutaj takie miernoty jak siatkarzyny i Radwańskie, które twierdzą, że kolejny turniej na korcie bądź Liga jest lepsza bo lepiej płatna.

Co do Korwina - rzekomo usunął on swojego bloga właśnie poświęconemu Paraolimpiadzie gdyż chyba sam się zażenował swoją wypowiedział (rzekomo podobno redakcja Nowego Ekranu przywróciła jego post bez jego zgody)

bogdanznosa

2012-09-05, 19:57
pie**olenie że to nie sportowcy jest żałosne tak samo jak jego autorzy, sport polega na zdrowej rywalizacji i przełamywaniu barier zarówno swoich jak i tych ogólnych. Ci ludzie właśnie to robią, a ponadto udowadniają że brak jakiejś kończyny, czy jakiś inny problem jest do przełamania i można zrobić wszystko. Wystarczy chcieć i ciężko pracować

Sl...........nx

2012-09-05, 20:02
fhMichaelo napisał/a:

osoby pokroju Radwańskiej??



Zasadnicze pytanie: Co masz do osoby, która w sporcie zawodowym, oglądanym przez miliony widzów, w którym ma bardzo dużą i silną konkurencję, osiągnęła całkiem sporo?
Druga rakieta rankingu WTA, finał Wimbledonu - To już w tej chwili czyni ją jednym z największych polskich sportowców wszech czasów.

Co masz do niej? Wolę i to zdecydowanie oglądać ją, nawet, jak gra z kontuzją i jej nie idzie (tak jak ostatnio), niż najwybitniejszych tenisistów grających na wózkach.

To, że jesteś upośledzony umysłowo nie pozwala ci na podpinanie się pod sukcesy paraolimpijczyków, więc może przestać.

bogdanznosa napisał/a:

pie**olenie że to nie sportowcy jest żałosne tak samo jak jego autorzy, sport polega na zdrowej rywalizacji i przełamywaniu barier zarówno swoich jak i tych ogólnych. Ci ludzie właśnie to robią, a ponadto udowadniają że brak jakiejś kończyny, czy jakiś inny problem jest do przełamania i można zrobić wszystko. Wystarczy chcieć i ciężko pracować



Rodzaje sportu:
sport wyczynowy - forma działalności człowieka, podejmowana dobrowolnie w drodze rywalizacji dla uzyskania maksymalnych wyników sportowych.
sport profesjonalny - rodzaj sportu wyczynowego uprawianego w celach zarobkowych

Jak zamierzasz to podstawić do faktu, że ten, co rzuci najdalej dyskiem, wcale nie wygrywa, chociaż w prawdziwym sporcie reguły są jasne?

Paraolimpiada kłóci się z podstawową definicją sportu, więc skończ pie**olić.

slannesh

2012-09-05, 20:04
O wiele bardziej wole paraolimpiadę od tej zwykłej.
Nie ma tej całej komerchy i sponsorów.
Poza tym widać ten błysk w oczach, duch walki tych niepełnosprawnych Sportowców

Sl...........nx

2012-09-05, 20:05
fhMichaelo napisał/a:


nikt nie pamięta kto był mistrzem świata w piłce nożne w 1962 roku



Brazylijczycy, ale ja akurat jestem pasjonatem, jak miliony ludzi na świecie.

Nie mam natomiast zielonego pojęcia, jakie reprezentacje zdobywały w piłce nożnej złoto olimpijskie, bo przez dziwną formułę tych rozgrywek, zupełnie mnie to nie interesuje.

Hippo

2012-09-05, 20:14
Slonx napisał/a:

Hippo - Dekarz, który jest sparaliżowany od pasa w dół i nie jest w stanie efektywnie wykonać swej pracy raczej nie zostanie przeze mnie najęty, wolę kogoś zdrowego i mogącego wykonać tę pracę dobrze.
Chodzi o efekty - ktoś się do czegoś nie nadaje, ale jak chce, niech to robi, jego sprawa. Dlaczego mam jednak być tym katowany i za to płacić?
Powiedziałbym w twarz każdego sportowca, który na paraolimpiadzie występuje, że jego wyczyny są godne podziwu, ale ja wolę oglądać prawdziwych sportowców, którzy przełamują bariery ludzkie, nie swoje własne ograniczenia.
Tak samo mógłbym powiedzieć sparaliżowanemu od pasa w dół dekarzowi, że sorry, podziwiam cię, że chcesz to robić, ale ja wolę kogoś, kto wykona to dla mnie lepiej, sprawniej i szybciej.



Nadal pieprzysz, gdzie tu porównywać dekarza do sportowca bez nogi :idzwch*j:
To oczywiste że murarz nie może wykonywać zawodu bez ręki, ale do jasnej cholery sportowiec który niedowidzi i wygrywa srebro na paraolimpiadzie jest według mnie większym sportowcem niż te laleczki z olimpiady, bo sport dla niego to pasja, płaci z własnej kieszeni i nie ma sponsorów i państwo ma go gdzieś więc nie gadaj że ty cokolwiek płacisz za niego i nawet nie oglądasz bo w telewizji nie pokazywali.

Ses

2012-09-05, 20:27
Zero kultury ta nasza Partyka Podaje się prawą rękę a nie lewą

St...........ke

2012-09-05, 20:37
Co jest śmieszne, TVP jest na paraolimpiadzie, robi wywiady, ale ch*j nie robi transmisji.

Tu wręcz obowiązkowy temat z porównaniem ilości zdobytych medali przez olimpijczyków i paraolimpijczyków:

http://www.ekofora.pl/index.php?showtopic=7196

Zawsze więcej i to w mniejszym skłądzie!

Slonx napisał/a:


Zasadnicze pytanie: Co masz do osoby, która w sporcie zawodowym, oglądanym przez miliony widzów, w którym ma bardzo dużą i silną konkurencję, osiągnęła całkiem sporo?
Druga rakieta rankingu WTA, finał Wimbledonu - To już w tej chwili czyni ją jednym z największych polskich sportowców wszech czasów.



Polska hipokryzja, jest NUMEREM 2, a ma być sportowcem wszech czasów. Pudzianowski jest i jeszcze będzie NUMEREM 1 w swojej dyscyplinie, a się większość z niego śmieje, do "plebiscytu na najlepszego sportowca roku" nie był nominowany itp. Porażka jakich mało.

Sl...........nx

2012-09-05, 20:45
Skoro tak bardzo tego chcesz...
Hippo napisał/a:

Nadal pieprzysz, gdzie tu porównywać dekarza do sportowca bez nogi



Analogie to bardzo ważna forma argumentacji w dyskusji. Zastosowałem analogię: porównałem sportowca to pracownika. Sportowiec to również zawód.

Hippo napisał/a:

To oczywiste że murarz nie może wykonywać zawodu bez ręki



Dlaczego zatem piszesz dalej tak:

Hippo napisał/a:

do jasnej cholery sportowiec który niedowidzi i wygrywa srebro na paraolimpiadzie jest według mnie większym sportowcem niż te laleczki z olimpiady



Czyżby? Sport ma to do siebie, że dzieli się na dyscypliny, a każda z nich ma jasno sprecyzowane zasady. Spróbuj postawić obok siebie niedowidzącego sportowca i pełnosprawnego, każ im rywalizować na takich samych zasadach, jakie istnieją w sporcie zawodowym. Czy ten niedowidzący go pokona? Raczej nie. Spróbuj postawić obok siebie niepełnosprawną mistrzynię w tenisie stołowym i mistrzynię pełnosprawną. Jaki jest efekt? Natalia Partyka nie zdobyła medalu. Ale jest sportowcem, bo jednak pokonuje również tych pełnosprawnych. A inni?
Postaw mistrza w tenisie na wózku naprzeciw mistrz olimpijskiego w tenisie. Który wygra?
No chyba, że zastosuje się jakiś przelicznik, np. każ temu pełnosprawnemu przebijać piłki na środek, poza linię kara serwisowego. Czy tu jednak będzie zachowana idea sportu? Nie, zasady się zmienią, nie będą dla nich równe. A sport to rywalizacja na równych zasadach i osiąganie jak najlepszego wyniku - na równych zasadach, powtarzam.

Hippo napisał/a:

bo sport dla niego to pasja



Dla mnie piłka nożna jest pasją, czy jestem lepszym piłkarzem od np. grającego niegdyś wyłącznie dla pieniędzy Ivicy Kriżanaca, zdobywcy pucharu UEFA i Superpucharu Europy? Tylko dlatego, że nie gram dla pieniędzy?
Nie gram dla pieniędzy, bo jestem na to za słaby. Paraolimpijczyk też by był na to za słaby.

Hippo napisał/a:

płaci z własnej kieszeni i nie ma sponsorów i państwo ma go gdzieś



To jest tak oczywista nieprawda, że aż szkoda komentować. Lepiej spójrz na protezy Oscara Pistoriusa i powiedz mi to jeszcze raz.

Hippo napisał/a:

nie gadaj że ty cokolwiek płacisz za niego i nawet nie oglądasz bo w telewizji nie pokazywali.



Nasze państwo wydaje całkiem spore pieniądze na paraolimpijczyków. Płacę za to. Cieszę się jednak, że nie ma tego w TVP, bo i tak bym nie oglądał, a pieniądze na to by poszły.

Cieszę się, że w TVP nie będzie meczu reprezentacji Polski z Czarnogórą. Po co mają na to iść publiczne pieniądze, skoro nie każdy jest tym zainteresowany? Wolę sam zapłacić w systemie Pay Per View (chociaż możesz mieć mnie tutaj za frajera - nic nie poradzę, jestem pasjonatem).
Natomiast, o co apelował Korwin, sam bym z chęcią obejrzał Olimpiadę Sportów Umysłowych, bo uwielbiam (jak całkiem wiele osób w Polsce i na świecie) Brydża i Szachy i mógłbym się z tego czegoś ciekawego dowiedzieć. Ludzie, którzy grają z zamiłowaniem w te gry, pewnie również są tego samego zdania - bo to jest szansa na ich rozwój, poprzez podpatrzenie najlepszych.



Wróćmy jednak do przykładu dekarza. Piszesz o tym, że dla ciebie ktoś, kto przegrałby uczciwą, biorąc pod uwagę założenia i przepisy, rywalizację sportową, jest dla ciebie lepszym sportowcem tylko dlatego, że mu się bardziej chce, to zapewne nie miałbyś problemu z powiedzeniem, że dekarz, który jest sparaliżowany od pasa w dół i wykona swoją pracę wolniej i gorzej od w pełni sprawnego dekarza, jest lepszym pracownikiem. No bo przecież ten niepełnosprawny bardziej chce, a tamten robi to tylko dla pieniędzy.
Zgadza się? Czy coś pomyliłem?
Pytasz jak mogę to porównywać. Mogę, bo najważniejsze są pryncypia - jeżeli przyjmiemy za nadrzędną zasadę, że w życiu nie liczy się efekt, tylko chęci, to zaraz przestanie mieć jakiekolwiek znaczenie przysłowie, iż dobrymi chęciami jest piekło wybrukowane. Zaraz dojdziemy do tego, że sędzia w piłce nożnej będzie musiał tworzyć w trakcie gry specjalne zasady na konkurs rzutów karnych, bo temu bramkarzowi bardziej zależało na obronie rzutu karnego, ale nie miał takich szans jak jego rywal, gdyż nie jest tak sprawny fizycznie, ma gorszy refleks i jest 15 centymetrów niższy. Zaraz dojdziemy do takiego myślenia, że jeden telemarketer, który dziennie pozyskuje 10 klientów, nie może liczyć na większe zarobki od jego kolegi, który 10 klientów pozyskuje w miesiąc, bo ten co ma lepsze wyniki ma wspaniały kontakt z klientem, lepiej operuje słowem, a jego kolega, który notuje fatalne wyniki, zwyczajnie się jąka. Zaraz pomyślimy, że to nieistotne, że jedna fryzjerka w tym samym zakładzie wspaniale strzyże - nie można zwolnić tej, co strzyże fatalnie, bo ta co strzyże fatalnie bardziej się stara, więc jest lepszą fryzjerką.

To myślenie, które forujesz, to jest zwyczajny absurd!

Nie powinieneś się czuć urażony tym, że Korwin porównał paraolimpiadę do szachów dla debili. Porównał przecież inwalidów do ciebie.
A może czujesz się od nich lepszy?

SteelMike napisał/a:


Polska hipokryzja, jest NUMEREM 2, a ma być sportowcem wszech czasów. Pudzianowski jest i jeszcze będzie NUMEREM 1 w swojej dyscyplinie, a się większość z niego śmieje, do "plebiscytu na najlepszego sportowca roku" nie był nominowany itp. Porażka jakich mało.



Jest numerem 2 na świecie, jest numerem jeden wśród sportowców w Polsce, na chwilę obecną.

I co to za idiotyczne porównanie zawodów strong-man do tenisa? Sprawdź ilu ludzi na świecie interesuje się obiema dyscyplinami, sprawdź, jaka w obu dyscyplinach jest rywalizacja.

To tak, jakby porównywać siatkówkę do piłki nożnej. W siatkówkę na poważnie gra ze 20 państw, w piłkę nożną cały świat.