18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

PO sięga szczytów

solton021987 • 2012-11-20, 16:07
przez chwile łżącego dziada zatkało 8-)

nie wieże że on w to wieży :idzwch*j:

di...........os

2012-11-21, 12:29
Ja-ah-qu-ub-el napisał/a:




milionach, orlen jest jedną z najbardziej dochodowych firm w kraju, tylko kghm może się z nim rownać



No i kto miałby się nie zgodzić z tym zdaniem?

Ja-ah-qu-ub-el napisał/a:


narobienie długów i osłabienie w ten sposób wartości złotego to czysty zbieg okoliczności




Polska jest uważana w tej chwili za jedną z najbardziej stabilnych gospodarek europy (tj. taką, która nie jest narażona na gwałtowne turbulencje gospodarcze).


Ale nie o to mi chodziło w tamtym zdaniu... Trudno się rozmawia z kimś, kto patrzy, a nie widzi.


Ja-ah-qu-ub-el napisał/a:


sprawdź kto ma najwięcej akcji w orlenie czy lotosie, a co do impotencji to na pewno nie dotyczy ona ciebie, przynajmniej jak grodzkie cię jedzie w dupę



Rafineria nie znaczy tyle, ile stacje benzynowe. Po co Orlen miałby zawyżać ceny w swoich rafineriach? Żeby drożej mógł od siebie kupować paliwa? Nie łatwiej im by było w takim wypadku kupować paliwa od nie swoich rafinerii?


Po ch*j pie**olisz, jeśli nie wiesz o czym pie**olisz? A ten drugi argument... Cóż, niezwykle rzeczowy, jak twe inne niejasne słowa.



Ja-ah-qu-ub-el napisał/a:


no i co z tego jak za tydzień będzie kosztować 6,50?



Ale teraz spadła. Więc powrócę do tego, od czego zaczęliśmy:

Nie wybiegaj: wzrost ceny benzyny jest winą PO, a spadek ceny nie ma z rządzącymi nic wspólnego. Nie było moją intencją przypisywanie zasług PO, a jedynie wykazanie, że daleko ci od stwierdzania faktów - te modyfikujesz na własny użytek; później jeszcze dajesz wykłady o TVNowskiej manipulacji i lemingach i w ogóle...

vajron

2012-11-21, 18:40
Warto dodać, że w koszt stadionu trzeba wliczyć nasze wspaniałe, narodowe, podpie**alanie z roboty wszystkiego co się da. Zajebiście śmieszą mnie ludzie, którzy się dziwią, że drogo wychodzi budowa drogi. No wychodzi drogo i ch*jowo bo to jest POLSKA. Zrobić na odpie**ol, jak najszybciej, jak najgorzej i podpie**olić połowę materiałów. To już nie Tusk, tylko polaczki...

Jakby zrobili tanie - PiSiory by się oburzały, że gówniane.
Jak zrobili drogie - PiSiory się wk***iają, że drogie.

Pomijając tą jedna wpadkę z dachem (przy okazji nie słyszałem, żeby ktoś klął jacy to anglicy nie są ch*jowi bo mecz manchesteru przerwano z powodu oświetlenia) Jest spoko. Euro się udało, nie licząc oczywiście "patriotów" którzy za wszelką cenę próbowali przedstawić Polskę w złym świetle bijąc np przypadkowych turystów z innego kraju. Stadion Wrocławia - zajebisty. Stadion w Gdańsku - zajebisty. Stadion w Poznaniu - zajebisty. Narodowy - zajebisty (mogliby usunąć ten problem z wodą lecącą na kiboli). Ale wy z waszą j***ną mentalnością zawsze narzekacie.

Mówicie, że teraz za Tuska jest źle... A czy kiedykolwiek było lepiej? Kiedy? Jak pisiory nas próbowały wprowadzić w średniowiecze? Czy jak sld brało w łape jeden za drugim? Masz czas żeby pisać durne komentarze na sadolu, ale na chleb ci brak? To do roboty k***a...

di...........os

2012-11-22, 00:09
@ up

Właśnie... Mogło być zapewne lepiej. Polsce nie powodziło się jednak nigdy pomyślniej, niż obecnie.


Choć niektórzy przekonują, że regres gospodarczy postępuje... Ja jednak go nie odczułem: bardziej ufam swym doświadczeniom, niż biadoleniom malkontentów.

ostatni

2012-11-22, 18:25
Cytat:

No i kto miałby się nie zgodzić z tym zdaniem?



ty miernoto:

dionizodoros napisał/a:



Hehe! Myślisz, że rządowi zależy na milionach (czystych zysków) z Orlenu, gdy do dyspozycji mają miliardy? Gdzieś się sens po drodze zgubił... Ale co tam, nie :) ?






dionizodoros napisał/a:

Polska jest uważana w tej chwili za jedną z najbardziej stabilnych gospodarek europy (tj. taką, która nie jest narażona na gwałtowne turbulencje gospodarcze).



na tvnie tak mowili?


dionizodoros napisał/a:

Rafineria nie znaczy tyle, ile stacje benzynowe. Po co Orlen miałby zawyżać ceny w swoich rafineriach? Żeby drożej mógł od siebie kupować paliwa? Nie łatwiej im by było w takim wypadku kupować paliwa od nie swoich rafinerii?




Po to żeby rząd ściągnął jak najwięcej podatków nieuku


dionizodoros napisał/a:


Nie wybiegaj: wzrost ceny benzyny jest winą PO, a spadek ceny nie ma z rządzącymi nic wspólnego. Nie było moją intencją przypisywanie zasług PO, a jedynie wykazanie, że daleko ci od stwierdzania faktów - te modyfikujesz na własny użytek; później jeszcze dajesz wykłady o TVNowskiej manipulacji i lemingach i w ogóle...




Oczywiście miernoto, spadek cen na giełdach światowych jest w Polsce ledwo zauważalny na stacjach, natomiast każda podwyżka od razu przekłada się na ceny u nas. Tusk był odpowiedzialny tylko za jedną obniżkę cen paliw, tę przed wyborami parlamentarnymi w 2011 kiedy wymusił na Orlenie i Lotosie, gdzie państwo ma największe udziały, obniżenie cen, żeby lemingi zrobiły to co zrobiły i za co przyjdzie nam płacić jeszcze następne 3 lata


vajron napisał/a:

Jakby zrobili tanie - PiSiory by się oburzały, że gówniane.
Jak zrobili drogie - PiSiory się wk***iają, że drogie.



to żeś doj***ł. ale rozumiem, że PO nie jest w stanie zrobić nic drogiego i DOBREGO:


sidian

2012-11-22, 19:47
@Ja-ah-qu-ub-el: Ej weź, bo tak pie**olisz, że się czytać nie da. Serio.

Rząd gówno obchodzą zyski Orlenu. Proste? Dokładnie tyle. Tak samo gówno ich obchodzi to, czy płacisz podatek dochodowy. Główne zyski rządu to akcyza (paliwo, szlugi) i VAT. Reszta to drobne na cukierki. Orlen to jakieś niecałe 4mld zysku rocznie. Z samych szlugów z akcyzy wpada 14mld. Z akcyzy paliwowej jakieś 57mld. Więc?

Co do Polski jako gospodarki, do której inwestorzy mają zaufanie, to wyjaśnię ci, bo najwyraźniej masz łeb pusty jak muszla klozetowa, że dionizodoros ma pełną rację. Najlepszym wskaźnikiem zaufania inwestorów jest oprocentowanie obligacji danego państwa. Zobacz sobie, jak wygląda oprocentowanie polskich obligacji i czy rośnie czy spada. Może coś ci jednak go łba wpadnie.

Spadek i wzrost cen surowca na rynkach światowych jest co przepraszam? Niezauważalny na polskich stacjach?

http://moto.money.pl/ceny-paliw/#polska,0,pb98
http://www.money.pl/gielda/surowce/dane,ropa.html

Tu masz PB98 i brenta. Zobacz sobie, jak fajnie skorelowane są te wykresy. Może, jak mi się będzie chciało, jutro siądę do Eikona i wyliczę korelację średniej ceny benzyny z cenami ropy na rynkach światowych. Na pierwszy rzut oka z tych wykresów, które ci dałem, widzę, że jest wysoka, dodatnia i opóźniona. Dokładnie taka, jaka powinna być, zwłaszcza jeśli weźmiesz pod uwagę działanie rynku ropy, kontraktów z przyszłym terminem realizacji i brudnych zagrywek państw arabskich i USA.

Powiedziałbym "myśl", ale nie sądzę żebyś był do tego zdolny.

ostatni

2012-11-22, 20:31
sidian napisał/a:

Rząd gówno obchodzą zyski Orlenu. Proste? Dokładnie tyle. Tak samo gówno ich obchodzi to, czy płacisz podatek dochodowy. Główne zyski rządu to akcyza (paliwo, szlugi) i VAT. Reszta to drobne na cukierki. Orlen to jakieś niecałe 4mld zysku rocznie. Z samych szlugów z akcyzy wpada 14mld. Z akcyzy paliwowej jakieś 57mld. Więc?




czy im wyższa cena paliwa tym wyższe wpływy z vat-u?


sidian napisał/a:

Co do Polski jako gospodarki, do której inwestorzy mają zaufanie, to wyjaśnię ci, bo najwyraźniej masz łeb pusty jak muszla klozetowa, że dionizodoros ma pełną rację. Najlepszym wskaźnikiem zaufania inwestorów jest oprocentowanie obligacji danego państwa. Zobacz sobie, jak wygląda oprocentowanie polskich obligacji i czy rośnie czy spada. Może coś ci jednak go łba wpadnie.



chcesz wiedzieć czy polska gospodarka się rozwija i jest stabilna to sprawdź jeszcze czy polski złoty zyskiwał czy tracił przez 5 lat rządów kaszuba, zwłaszcza do franka szwajcarskiego mimo ciągłego podnoszenia i tak najwyższycg stóp procentowych w europie

btw. przy twoim łbie nawet muszla klozetowa wypada inteligentnie


sidian napisał/a:


Tu masz PB98 i brenta. Zobacz sobie, jak fajnie skorelowane są te wykresy. Może, jak mi się będzie chciało, jutro siądę do Eikona i wyliczę korelację średniej ceny benzyny z cenami ropy na rynkach światowych. Na pierwszy rzut oka z tych wykresów, które ci dałem, widzę, że jest wysoka, dodatnia i opóźniona. Dokładnie taka, jaka powinna być, zwłaszcza jeśli weźmiesz pod uwagę działanie rynku ropy, kontraktów z przyszłym terminem realizacji i brudnych zagrywek państw arabskich i USA.




5,83, a twój kolega kłamczuszek tankował po 5,50, fiu fiu


sidian napisał/a:

Powiedziałbym "myśl", ale nie sądzę żebyś był do tego zdolny.



tak jak twoi rodzice gdy się mnożyli