18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

PO sięga szczytów

solton021987 • 2012-11-20, 16:07
przez chwile łżącego dziada zatkało 8-)

nie wieże że on w to wieży :idzwch*j:

kosmozordtje

2012-11-20, 17:29
-"dlaczego cuda rzadow panskiego premiera - rzadu kogos tam (nie doslyszalem) polegają na tym, ze wszystko jest trzy razy drozsze?"
-polskie stadiony nie sa najdrozsze.
najwazniejsze stadiony :D

!Timon

2012-11-20, 17:30
@Mencjusz


Te stadiony były tak tanie jak niska była odprawa Rafała Kaplera za niedokończenie ich na euro.

shin69

2012-11-20, 17:30
renegatt napisał/a:

Tak się dzieciaczki składa, że ten facet ma rację na Zachodzie podobne nowe obiekty kosztowały tyle samo albo i więcej!!! (odsyłam do wikipedii) Cena Narodowego była po prostu źle oszacowana


Nie porównujmy zachodnich krajów do Polski, bo to jest zupełnie inna rzeczywistość i inne pieniądze. Tam zrobią stadion, który będzie przynosił zysk i będzie stał z 20 lat. U nas zrobili narodowy, który przecieka i jest niedoinwestowany oraz źle zarządzany (afera "Basen Narodowy") a do tego nie przynosi zysków i chyba zrobiony tylko po to, by jakaś ruhanna mogła przyjechać raz na ruski rok i wydrzeć ryja z plejbeku.

diegodm

2012-11-20, 17:34
sk***iel zakłamany łgaż i pederasta w jednym

qaz009

2012-11-20, 17:40
Mencjusz napisał/a:

to jest naprawdę słodkie, jak wszyscy o wszystkim się wypowiadają, nie mając żadnych podstaw - ani wiedzy, ani danych statystycznych, ani raportów. Nic. Po prostu nie chce rzekomym "ekspertom" sięgnąć do internetu i przestudiować dane dotyczące kosztów budowy poszczególnych obiektów sportowych choćby tylko w 2 czy 3 państwach. Bo po co? Lepiej oprzeć się na słownej propagandzie i pustacko replikować te same dane, te same zdania, nie myśląc o tym samodzielnie. A najlepiej, an koniec, tak jak delikwent meta4122, zrzucić wszystko na ducha winnych żydów, masonów, komuchów, nacjonalistów, anarchistów ;) i kto tam jeszcze wpadnie do głowy.

Najgorsze, że tak jest ze wszystkim. Nie przeczytacie nic z danej dyscypliny naukowej, żadnych raportów czy analiz i głupio powtarzacie wyklepane frazesy....



Właśnie sprawdziłem z ciekawości Twoje brednie, bo wiedziałem, że kłamiesz. Narodowy jest 3 najdroższym stadionem w przeliczeniu na jedno miejsce, przed nimi jest np Wembley, które w koszty musiało wliczyć wykupienie terenu. Jeszcze do tego można dołożyć koszt siły roboczej, która u nas jest znacznie niższa niż na zachodzie. Ciekawy jestem czy dostajesz kasę za wybielanie peło, czy po prostu mama pozwala Ci oglądać TVN ?

je...........ę

2012-11-20, 17:41
Ale chwileczkę,gdzie my k***a jesteśmy w Polsce czy w krajach zachodnich?
To raz, a dwa to k***a jak wypie**alają tyle kasy w błoto (dosłownie) bo nawet dobrze murawy nie potrafią zasadzić to przepraszam bardzo.
NA zachodzie chociaż potrafią uszanować to na co wydali kasę a u nas wyj***li kasę na nowe stadione które tak jak i nasze autostrady w chwili oddania są gotowe do remontu.

Antylewak_1920

2012-11-20, 17:42
Porównajcie koszt budowy stadionu we Wrocławiu z bliżniaczym obiektem Juve w Turynie. Kosmos. Obwodnica Warszawy (kilometr) kosztuje tyle ile autostrada w Szwajcarii z kuciem tunelu.

sidsky

2012-11-20, 17:44
Ale o jakich on stadionach w Portugalii mówił? Tych budowanych w latach 2002-2004 na ME? To jest zwykłym idiotą, który nie ma pojęcia co składa się na koszty budowy stadionu i jak w ostatnich latach "dynamicznie rozwijały się" ceny podstawowych materiałów budowlanych.

torro

2012-11-20, 17:45
Faktycznie łgał obrośnięty dziad z kiteczką, bo 2 mln młodych Polaków spieprzyło z kraju za kaczych rządów, a nie za PO.
No, ale skoro on z austriackiej szkoły ekonomii, to takie austriackie gadanie było... ;-)

P.S. Czy wieży czy nie wieży w to co gada, tego już nie wiem... :-)

ostatni

2012-11-20, 17:47
Mencjusz napisał/a:

to jest naprawdę słodkie, jak wszyscy o wszystkim się wypowiadają, nie mając żadnych podstaw - ani wiedzy, ani danych statystycznych, ani raportów. Nic. Po prostu nie chce rzekomym "ekspertom" sięgnąć do internetu i przestudiować dane dotyczące kosztów budowy poszczególnych obiektów sportowych choćby tylko w 2 czy 3 państwach. Bo po co? Lepiej oprzeć się na słownej propagandzie i pustacko replikować te same dane, te same zdania, nie myśląc o tym samodzielnie. A najlepiej, an koniec, tak jak delikwent meta4122, zrzucić wszystko na ducha winnych żydów, masonów, komuchów, nacjonalistów, anarchistów ;) i kto tam jeszcze wpadnie do głowy.

Najgorsze, że tak jest ze wszystkim. Nie przeczytacie nic z danej dyscypliny naukowej, żadnych raportów czy analiz i głupio powtarzacie wyklepane frazesy....




A jakie raporty mają lemingi? Pieprzą tylko że w tvnie mówili że są jakieś raporty. A może masz na myśli raport o zielonej wyspie? Albo raport komisji Millera. Na zachodzie robotnikowi płaci się 3000 euro, u nas 1500pln, a stadiony i tak w tej samej cenie.

Poza tym, co to k***a za argument, że trzeba być ekspertem, żeby się wypowiadać. Muszę być ekonomistą, żeby stwierdzić, że za Jarka wacha byla po 4,50 a chleb po 1,5 a dzisiaj wszystko zdrożało o 1,5 pln. A nawet jak jakiś PiSowiec podeprze się w dyskusji smoleńskiej autorytetem prof. Biniendy, to ten sam gość, który jest projektantem dreamlinerów, dumy LOTu i Sikorskiego, nagle wg leminga jest amerykańskim nieukiem.


Jeszcze powiedz mi czy te TVNowskie raporty mówią, iż na zachodzie stadiony mają niesprawne dachy, a wodę z rynien spuszcza się na kibicow:








jeszcze ciekawostka, prawie 2 lata temu tusk postanowił wybudować elektrownię atomową do 2020 roku. Na razie o sprawie cisza, ale powstała spółeczka, która rzekomo ma się tym zająć, kumpel tuska dostaje 55 tysi na miesiąc, więc sama jego pensja kosztowała nas już ponad 2 miliony, a nie wiadomo jeszcze gdzie ten czarnobyl powstanie. Jak myslicie, rudy idzie na kolejny rekord? Najdroższa elektownia/katastrofa atomowa?


http://wpolityce.pl/artykuly/39771-jak-sa-podejmowane-strategiczne-decyzje-przez-rzad-tuska-czy-az-tyle-pieniedzy-ma-nas-kosztowac-utrzymanie-bylego-ministra-grada-i-kolegow

Pu...........le

2012-11-20, 17:52
solton021987 napisał/a:


nie wieże że on w to wieży :idzwch*j:




top sie doinformuj i nie pajacuj hejterze niekompetentny.

cornishon69

2012-11-20, 17:58
Na ukrainie ławki w metrze kosztowały po 5 mln euro...(jedna)

Kupa_w_majtkach

2012-11-20, 18:00
@UP


Na żadnym innym stadionie, nie ma wodospadu! Powinniśmy być dumni z wprowadzonych innowacji ;]

blendziooh

2012-11-20, 18:07
Śmiech na sali, że w tym kraju wszystko idzie sp***olić. Za taką kasę wybudować niesprawny obiekt, ciekawe do czyjej kieszeni poszła forsa...Nie wierzę, że można tak sp***olić obiekt za 2 miliardy.
A czemu się tak dzieje ze wszystkim? Bo nie ma prawa, to znaczy się jest, ale tylko dla biedoty. Bogaci mają własne prawo, bogatych nie obowiązuje prawo biedoty, sądy są przekupione i nic elitom nie grozi.

taziu

2012-11-20, 18:09
Rzecz pierwsza - gówno ma jakikolwiek rząd do emigracji wybitnych jednostek i półgłówków z kraju (emigrują zazwyczaj tylko skrajności, wykształceni inżynierowie i tępe dzidy z wykształceniem zawodowym, ch*jowo tylko dla wizerunku PL za granicą, że w większości to są tępe dzidy).

Rzecz druga - jaki wpływ na cenę obiektu ma jakikolwiek rząd? Przecież to jest do k***y nędzy przetarg dwustronnie profesjonalny o budowę obiektu, w którym startują prywatne przedsiębiorstwa. Znalazł autor tematu film, gdzie jakiś debil sympatyzujący z PO próbuje gdukać z jakimś drugim debilem, który dawno nie widział maszynki do golenia, oskarżającym rząd o wszystko, prywatnie pewnie łącznie z nalotem UFO i katastrofą tuguńską.

Rzecz trzecia - po ki ch*j oskarżacie rząd o wybudowanie wadliwego stadionu? Przecież Tusk go nie projektował, puknijcie się w głowę.

BTW: The economy isn't organic, as Hayek said. Austrian and Vienna GTFO, JMK FTW.

PS: Urban na prezydenta!
PPS: Nie nazywajcie mnie gimbusem, nie skończyłem jeszcze podstawówki i nie wiem jeszcze co to 5 ton The Economist i WB bo tata zabrał mi klucz od komórki.