18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

PO sięga szczytów

solton021987 • 2012-11-20, 16:07
przez chwile łżącego dziada zatkało 8-)

nie wieże że on w to wieży :idzwch*j:

di...........os

2012-11-20, 18:15
Ja-ah-qu-ub-el napisał/a:


A jakie raporty mają lemingi? Pieprzą tylko że w tvnie mówili że są jakieś raporty. A może masz na myśli raport o zielonej wyspie? Albo raport komisji Millera.



Podaj mi w takim razie bezwzględnie wiarygodne źródła. Niech zgadnę... Będą to media ukierunkowane prawicowo?

Ja-ah-qu-ub-el napisał/a:


Na zachodzie robotnikowi płaci się 3000 euro, u nas 1500pln, a stadiony i tak w tej samej cenie.



Większym kosztem przy budowie takiego kolosa są materiały budowlane niż robocizna. A ceny tych zwyżkowały tuż przed euro.

Trudno więc stwierdzić gdzie rzetelniej liczyli pieniądze.
Ja-ah-qu-ub-el napisał/a:


Poza tym, co to k***a za argument, że trzeba być ekspertem, żeby się wypowiadać. Muszę być ekonomistą, żeby stwierdzić, że za Jarka wacha byla po 4,50 a chleb po 1,5 a dzisiaj wszystko zdrożało o 1,5 pln. A nawet jak jakiś PiSowiec podeprze się w dyskusji smoleńskiej autorytetem prof. Biniendy, to ten sam gość, który jest projektantem dreamlinerów, dumy LOTu i Sikorskiego, nagle wg leminga jest amerykańskim nieukiem.




Lepiej gdybyś był. Wtedy być może zrozumiałbyś, że cena benzyny nie jest zależna od rządu. Dowód? Jeszcze 3 tygodnie temu ceny paliw stały po 6 zł. Teraz 5,50.

Dziwny jest twój schemat wysuwania wniosków: idzie źle? Wina rządu. Idzie dobrze? Rząd nie ma z tym nic wspólnego.

Ja-ah-qu-ub-el napisał/a:


Jeszcze powiedz mi czy te TVNowskie raporty mówią, iż na zachodzie stadiony mają niesprawne dachy, a wodę z rynien spuszcza się na kibicow:



Tak, w TVNie puszczali ten filmik.

contowsky

2012-11-20, 18:27
i na kogo tu k***a głosować

Tasak_PL

2012-11-20, 18:27
Panie pośle? O.o raczej Panie ośle :D

ostatni

2012-11-20, 18:27
dionizodoros napisał/a:

Podaj mi w takim razie bezwzględnie wiarygodne źródła. Niech zgadnę... Będą to media ukierunkowane prawicowo?




http://finanse.wp.pl/gid,13988375,galeria.html?T%5Bpage%5D=9


dionizodoros napisał/a:

Większym kosztem przy budowie takiego kolosa są materiały budowlane niż robocizna. A ceny tych zwyżkowały tuż przed euro.



na pewno ceny wzrosły 3-krotnie...


Cytat:

Lepiej gdybyś był. Wtedy być może zrozumiałbyś, że cena benzyny nie jest zależna od rządu. Dowód? Jeszcze 3 tygodnie temu ceny paliw stały po 6 zł. Teraz 5,50.




to dziwne, że na 3 tygodnie przed wyborami Tusk wymusił na Orlenie obniżenie marży, co by ludzie się nie obrazili na drożyznę. Wysokość vatu, akcyzy, opłaty paliwowej z kolei ustalają krasnoludki :lol:



dionizodoros napisał/a:

Dziwny jest twój schemat wysuwania wniosków: idzie źle? Wina rządu. Idzie dobrze? Rząd nie ma z tym nic wspólnego.




a co idzie dobrze? :wtf:


Cytat:

Tak, w TVNie puszczali ten filmik.




Telewizja propagandowa musiała jakoś zareagować na materiały rozpowszechniane w internecie, którego jeszcze nie udało się ocenzurować. Pewnie wpajali lemingom, że istnieją raporty, które mówią, że tylko w najbardziej udanych inwestycjach dachy przeciekają. No i że Polska to zielona wyspa, bo można jeść trawę, a w targanej kryzysem Portugalii trawa wyschła i ludzie glodują, co nie?


Jak już wspominałem, na ceny obiektów składają się pensje prezesów licznych spółeczek, którymi są zasłużeni dla władzy i kolesie Donalda. O wybieraniu droższych ofert przy przetargach w zamian za odpalenie procenta wartości przetargu pod stołem nie wspominam

smarek12

2012-11-20, 18:49
Stadiony są- i to jest plus, gdyby rządził kaczuś z jego ekipą pojebów to euro by się nawet nie odbyło.
W czasie trwania mistrzostw w RPA telewizja publiczna sk***iono- spisiona do granic możliwości nie zapewniła nawet transmisji spotkań, co nawet za komuny byłoby nie do pomyślenia.
Gdyby nie polsat Polacy nie mieliby dostępu do transmisji.
Także idź w h*j.

dth

2012-11-20, 19:14
Ech, losie. Myślałem, że czasy, kiedy ludzie broniąc PO atakują automatycznie PiS, bo sądzą że druga strona go popiera, minęły już parę lat temu. Jak widać, nie każdy zdaje sobie sprawę, że są inne partie polityczne. Jeśli porównać jednego złodzieja do drugiego złodzieja, to zawsze jeden będzie wyglądał lepiej, co nie zmienia faktu, że obaj są złodziejami.

Zawsze mnie bawiły dyskusje na zasadzie:
- PO zrobiło to.. i to.. i to.. (w sensie negatywnym)
- Może i tak, ale PiS za swojej kadencji zrobiło to.. i to.. i to.. (również w negatywnym sensie)

Dyskusja powinna się zamknąć na stwierdzeniu: "Dobra, wymieniliśmy wszystkie ch*jowe rzeczy które zrobiły PO i PiS, to teraz może zaczniemy głosować na coś innego?".

Ach... no tak, przecież wniosek oczywisty: głosujmy na palikota! Debile, wszędzie debile.

ostatni

2012-11-20, 19:22
dth napisał/a:

Stadiony są- i to jest plus, gdyby rządził kaczuś z jego ekipą pojebów to euro by się nawet nie odbyło.




niezły argument, tylko przypomnij sobie za czyjej kadencji uzyskaliśmy organizację euro

dth

2012-11-20, 19:26
Ja-ah-qu-ub-el napisał/a:

Lubię ssać penisy.



Ale co nas to obchodzi?

ostatni

2012-11-20, 21:43
dth napisał/a:



tata był w zomo a potem w ormo, a ja jestem gimbusem co jest za platformą



gratuluję szczerości

sidian

2012-11-20, 21:50
Ja-ah-qu-ub-el napisał/a:

http://finanse.wp.pl/gid,13988375,galeria.html?T%5Bpage%5D=9



No to jedziemy ze źródła. Średnioroczną inflację przyjmujemy na poziomie 4% (pomimo celu inflacyjnego ECB na poziomie 2% od dawna nie udaje się go uzyskać, poza tym materiały budowlane drożały znacznie powyżej średniej głównie ze względu na wysokie zapotrzebowanie na energię w ich produkcji).

Miejsce 9: Allianz Arena.
Oddany do użytku w: 2005r.
Koszt: 4864E/miejsce.
Koszt po inflacji w 2012r.: 6400E/miejsce.

Miejsce 8: Stade des Lumieres
Jeszcze nie powstał, dane są szacunkowe. Trudno powiedzieć, czy zostaną spełnione. Opierajmy się na faktach.

Miejsce 6: Stadion w Kijowie
Ciekawe zestawienie - Narodowy vs Kijów. Narodowy ma ogromną powierzchnię dodatkową, na której odbywają się targi (np. targi książki), jest przystosowany do koncertów i innych imprez masowych, a stadion w Kijowie to po prostu... stadion.

Miejsce 5: Nowy Stadion Miejski
Nie jest jeszcze ukończony. Wzorując się na zmianach w wycenie stadionu w Kijowie (która podskoczyła kilkanaście razy w trakcie budowy) można się spodziewać, że cena za miejsce podana w zestawieniu ma niewiele wspólnego z rzeczywistością, kiedy stadion zostanie w końcu ukończony.

Miejsce 4: Grande Stade Lille Metropole
Kolejny klubowy stadion piłkarski, przystosowany wyłącznie do rozgrywania spotkań w piłkę nożną. Nawet w rugby tam nie zagrasz (a na narodowym owszem). Może warto go porównać do stadionu Legii, bo z pewnością bliżej jednemu do drugiego pod względem funkcjonalności.


Ja-ah-qu-ub-el napisał/a:

to dziwne, że na 3 tygodnie przed wyborami Tusk wymusił na Orlenie obniżenie marży, co by ludzie się nie obrazili na drożyznę. Wysokość vatu, akcyzy, opłaty paliwowej z kolei ustalają krasnoludki :lol:



A tutaj bym panu premierowi w mordę strzelił. To jest wolny rynek. Jeśli wymuszać ustawowo obniżenie akcyzy, to na wszystkich dostawcach, a nie jednym.

Ja-ah-qu-ub-el napisał/a:

Jak już wspominałem, na ceny obiektów składają się pensje prezesów licznych spółeczek, którymi są zasłużeni dla władzy i kolesie Donalda. O wybieraniu droższych ofert przy przetargach w zamian za odpalenie procenta wartości przetargu pod stołem nie wspominam



Z pierwszym się w pełni zgadzam, drugie to brednia. Każde konsorcjum odwoła się natychmiast od takiej decyzji i wygra sprawę. Nie wiem, czy wiesz, ale niektóre przetargi trwają latami, bo sądy podważają kolejne wyniki ze względu na najmniejsze uchybienia w wyborze wykonawcy. Pod stołem, nie bądź śmieszny. Każde konsorcjum ma wliczoną łapówkę dla komisji w cenę.

Na koniec dodam, że nie popieram Tuska, nie popierałem w ogóle idei organizowania u nas euro, bo musiało być deficytowe. Po prostu nie było innej opcji. Nie zgadzam się jednak z bezmózgim powtarzaniem debilizmów, które smarują niektórzy. Ten gość z kucykiem mógłby, przykładowo, sprawdzić, co to jest inflacja i wskaźnik wzrostu wynagrodzeń.

hiitman

2012-11-20, 21:58
dionizodoros napisał/a:


[...] cena benzyny nie jest zależna od rządu. [...]



Nawet nie idzie tego skomentować...

pa...........66

2012-11-20, 22:01
shin69 napisał/a:


Nie porównujmy zachodnich krajów do Polski, bo to jest zupełnie inna rzeczywistość i inne pieniądze. Tam zrobią stadion, który będzie przynosił zysk i będzie stał z 20 lat. U nas zrobili narodowy, który przecieka i jest niedoinwestowany oraz źle zarządzany (afera "Basen Narodowy") a do tego nie przynosi zysków i chyba zrobiony tylko po to, by jakaś ruhanna mogła przyjechać raz na ruski rok i wydrzeć ryja z plejbeku.


a co ty chcesz geniuszu stadiony z desek stawiac wlasnie k***a jak najbardziej trzeba porownywac poj***ny demagogu a narodowy nieuku zarobil na siebie minimalnie ale zarobil na swoje utrzymanie .

Jestes tlukiem i to takim typowo patentowanym u ktorewgo opieranie sie na faktach nie ma miejsca idz na marsz

Kutas Szatana

2012-11-20, 22:02
ja pie**olę, tematy z tymi prawicowymi oszołomami powinny być kasowane automatycznie, a ich autorzy powinni dostawać dożywotniego bana na sadola. to jest portal rozrywkowy, a nie k***a polityczna tawerna. polityka może być śmieszna jak Bronek mówi "miałem przyjemność wiztoważ zalane tereny". ale nie k***a tu!

http://www.sadistic.pl/marcin-chmielowski-jedzie-lewakom-vt51520.htm

tak sobie odświeżyłem tematy, ten długowłosy to jakiś niewychowany cham, aczkolwiek z wiekiem stał się kulturalniejszy

matys6222

2012-11-20, 22:25
Czesiek181 napisał/a:


A telewizja kłamie ciągle.Pisowskie nasienie.



Telewizje w garści ma zawsze rząd obecnie urzędujący...

ElektrycznyMordulec

2012-11-20, 22:29
Tak... teraz gdzie nasz Brunon.... powinien to wyjebac juz w tamtym roku!