18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Płaszcz ss

Ivo • 2013-12-12, 15:04
Przegladając allegro natknąłem się na - http://allegro.pl/plaszcz-skora-ofic-ss-gestapo-niesamowity-unikat-i3772889026.html. Płaszcz SS z oryg. pieczeciami z kl mauthausen, kl auschwitz i kl dachau a takze z wszyta wizytówka j.mengele.
Pejsy z allegro, oczywiście nic nie robią w kierunku usunięcia takich aukcji, lub oddaniu sprawy.

Ludzka głupota nigdy nie przestanie zadziwiać. Wrzucam zdjęcia na wypadek usunięcia aukcji.




więcej w komciach


Cena płaszczu : 2025zł
Ktoś dorzuci się na opał do kominka ?

krzysiek351

2013-12-13, 18:19
Coś podejrzanie dużo tych naszywek napie**olone.I to z jakich miejsc:)Brakuje jeszcze w kieszeni rękopisu Mein Kampf i owłosienia łonowego Ewy Braun.

606

2013-12-14, 02:08
ticorr napisał/a:


Tu nie chodzi o mordowanie samo w sobie, ale o wypadkową tego, co ten mundur sobą reprezentował - niemiecki ordnung, organizacja, higiena, Blitzkrieg, cała masa ciężkich maszyn i ich siła (która pokonała nasz kraj w kilka dni), wynalazki, radykalne działanie, koncerny, propaganda - do tego cały ten mistycyzm naniesiony filmami jak Indiana Jones czy kulturą steampunk - masa zakodowanych obrazów, regularnie na dodatek odświeżanych w telewizorni np. przez przystojnego Mikulskiego. To wszystko tworzy pewnego rodzaju aurę oraz grę skojarzeń, której nawet możesz nie być świadomy.

I podobnie jest z mundurami rosyjskimi - tu kojarzenie jest zazwyczaj takie, że wszystko na wschód od polskiej granicy to dzicz, burdel, cyrk na kółkach, bieda i banda brutalnych, pijanych brudasów; oraz chińskimi - łysy gruby Mao, komuchy, bieda, tandeta, zacofanie i ogólnie dżungla, w której strata miliona obywateli to zwykła statystyka. Jak masz na zasadzie takich skojarzeń i ładunków z otoczenia później lubić ich mundury? A o rzymskich nawet nie wspominam, bo to zupełna abstrakcja dla nas i egzotyka, którą widujemy chyba tylko w Asteriksie.

Reasumując: jakbym ci tu zestawił zdjęcia 10 skórzanych płaszczy z tamtego okresu, z hitlerowskim w środku, i bym nie powiedział który jest który, to byś tylko zbladł, a nie twierdził rzeczy o tym, że ten hitlerowski jest jakiś nadzwyczaj wybitny.



To próbuj śmiało. Widzę, że strasznie pewny siebie jesteś i znasz psychologię każdego kto jara się niemieckimi mundurami. :roll:
Sam sobie dopisałeś ideologię o zakodowanych obrazkach i przystojnym Mikulskim, nie na każdego można wpłynąć tak łatwo jak na ciebie byle propagandą.
Widzisz, mi się po prostu podobają płaszcze. Nie tylko te faszystowskie, zwykłe, nowoczesne, skórzane, wełniane, k***a z matrixa. Zwyczajnie lubię, bo mi się podobają. Jedni lubią k***a czapki OBEY, inni płaszcze.
Więc nie ma w tym ŻADNEJ ukrytej psychologii ani Mikulskiego (przystojnego). Po prostu dobrze wyglądające okrycie.

Andre1945

2013-12-14, 03:13
Pitolicie od rzeczy. Ten płaszcz ma tyle wspólnego z SS i drem Mengele, co Justin Bieber z facetem. Od paru dni wszyscy rekonstruktorzy (w tym ja) leją z tego płaszcza i idioty, który go kupił. ;)
Co do mundurów, można powiedzieć, że niemieckie są ładne, owszem, ale z drugiej strony, w latach 30. XX wieku każda armia przyjęła podobny krój mundurów wyjściowych, co Niemcy: Brytyjczycy, Francuzi, Sowieci, Amerykanie, Włosi. Prosta marynarka z czterema kieszeniami i wykładanym kołnierzem. A moim zdaniem i tak najładniejsze mundury mieli Polacy.

ticorr

2013-12-14, 21:23
606 napisał/a:

Więc nie ma w tym ŻADNEJ ukrytej psychologii ani Mikulskiego (przystojnego). Po prostu dobrze wyglądające okrycie.


Tak, tak, tak... Nie ma psychologii, nie ma czegoś takiego chociażby, jak "sentyment", ani niczego innego. Jest tylko to twoje tu i teraz. Co za naiwne bzdury... Już widzę tę twoją miłość do skórzanych płaszczy, jakby cię za młodu przez 10 lat pchał w dupę koleś w takim właśnie płaszczu. Srały muchy, idzie wiosna...

606

2013-12-15, 11:21
ticorr napisał/a:


Tak, tak, tak... Nie ma psychologii, nie ma czegoś takiego chociażby, jak "sentyment", ani niczego innego. Jest tylko to twoje tu i teraz. Co za naiwne bzdury... Już widzę tę twoją miłość do skórzanych płaszczy, jakby cię za młodu przez 10 lat pchał w dupę koleś w takim właśnie płaszczu. Srały muchy, idzie wiosna...



Masz napisane, że do płaszczy ogólnie. Durniu. Rozumiem, że jak tobie się płaszcze nie podobają to znaczy, że za młodu przez 10 lat pchał w dupę koleś w czymś innym niż płaszczu właśnie? To wyjaśniałoby twoją niechęć. W końcu zawsze chciałeś być zerżnięty przez typa w płaszczu, a tu taka lipa, miał na sobie sweterek w pasy.
I teraz zawsze kiedy widzisz typa w sweterku w pasy to czujesz się równocześnie zawstydzony i podniecony.
k***a taki stary jesteś, a taki tępy. Ludziom niektóre rzeczy zwyczajnie się podobają, ale dla ciebie widocznie wszystko kojarzy się z ch*jem w dupie, więc o czym my tu mówimy?

ticorr

2013-12-15, 14:15
606 napisał/a:

Masz napisane, że do płaszczy ogólnie. Durniu. Rozumiem, że jak tobie się płaszcze nie podobają to znaczy, że za młodu przez 10 lat pchał w dupę koleś w czymś innym niż płaszczu właśnie? To wyjaśniałoby twoją niechęć. W końcu zawsze chciałeś być zerżnięty przez typa w płaszczu, a tu taka lipa, miał na sobie sweterek w pasy.
I teraz zawsze kiedy widzisz typa w sweterku w pasy to czujesz się równocześnie zawstydzony i podniecony.
k***a taki stary jesteś, a taki tępy. Ludziom niektóre rzeczy zwyczajnie się podobają, ale dla ciebie widocznie wszystko kojarzy się z ch*jem w dupie, więc o czym my tu mówimy?


To nie ja piszę nonsensy, że nie ma żadnej psychologii, skojarzeń i w ogóle niczego odnośnie przedmiotów, więc nie wiem co tu się tak napinasz i wymyślasz jakieś bluzgi na kolanie. Idź się przewietrz czy coś, bo po ostrzeżeniach widać, że masz chyba zszarpane nerwy.

606

2013-12-15, 19:09
ticorr napisał/a:


To nie ja piszę nonsensy, że nie ma żadnej psychologii, skojarzeń i w ogóle niczego odnośnie przedmiotów, więc nie wiem co tu się tak napinasz i wymyślasz jakieś bluzgi na kolanie. Idź się przewietrz czy coś, bo po ostrzeżeniach widać, że masz chyba zszarpane nerwy.



Najpierw poczytaj skąd te ostrzeżenia przygłupie :ok:

Więc padłem ofiarą ideologii faszystowskiej i dlatego podobają mi się płaszcze. Nie tylko faszystowskie, ale to nie ma znaczenia. Do tego pewnie też sobie wymyślisz teorię.
k***a niebywałe, drugi macierewicz z ciebie. A przynajmniej tak samo tępy.

ticorr

2013-12-15, 19:58
606 napisał/a:

Najpierw poczytaj skąd te ostrzeżenia przygłupie :ok:

Więc padłem ofiarą ideologii faszystowskiej i dlatego podobają mi się płaszcze. Nie tylko faszystowskie, ale to nie ma znaczenia. Do tego pewnie też sobie wymyślisz teorię.
k***a niebywałe, drugi macierewicz z ciebie. A przynajmniej tak samo tępy.


Pisałem coś, że jesteś ofiarą ideologii faszystowskiej? A głowa cię nie boli?

606

2013-12-15, 23:22
ticorr napisał/a:


Pisałem coś, że jesteś ofiarą ideologii faszystowskiej? A głowa cię nie boli?



Przeczytaj uważnie swój pierwszy post w tym temacie.
Co tekst to większe głupoty pie**olisz.

dekapitacja

2014-01-31, 15:18
O moj Boze... Hahahah. Znam dobrze ten płaszcz :D