18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Piękny wrześniowy dzień i abonament radjowo-telewizyjny

czeski1991 • 2013-09-13, 11:35
Był piękny wrześniowy dzień.
Słońce świeciło, ptaszki ćwierkały, dziś wolne w pracy normalnie same pozytywy. Ale nie przyszedł pan listonosz i namówił mnie żebym przeszedł na dietę cud chleba+woda bo w tym miesiącu na nic więcej stać mnie nie będzie
.




I za co oni każą mi płacić za seriale typu "Wredne Sprawy" czy "Dlaczego ja?". No właśnie dlaczego ja? , akurat to pytanie będzie siedzieć w mojej głowie przez długi czas.
Ale nie bójcie się drodzy Sadole listonosz pewnie przyjdzie do niejednego z was.

Jopas91

2013-09-13, 16:00
agn2308, piwo dla kolegi po fachu :-D

majfon

2013-09-13, 16:03
Ha ha ha... jak się przestało płacić to przynajmniej by wypadało telewizor wyrejestrować. :D

wishpie

2013-09-13, 16:32
Dlaczego zamazałeś cyfrowy kod listu ale kreskowy zostawiłeś? :P

Numer przesyłki: 00759007731450398187
Rodzaj przesyłki: List polecony ekonomiczny
Doręczenie przesyłki: 2013-09-12 16:59


Jakby co, to identyfikator abonenta też podałeś - osiem ostatnich cyfr numeru bankowego.

Sonal

2013-09-13, 16:53
Ja-nusz napisał/a:

Na początku sprawdź czy to nie ściema. Poza tym dług z abonamentu przedawnia się raczej po 3 latach (termin dla roszczeń z działalności gospodarczej) a nie po 5 latach jak dług podatkowy. Były zmiany w tvp, tvp s.a. to jest jakiś nowszy twór i też jest pytanie jak z przejęciem długów przez tą spółkę. Kolejnym udziwnieniem jest to że podmiot działający na zasadach prawa prywatnego (s.a.) korzysta procedury administracyjnej a nie cywilnej. Kolejna sprawa że postępowanie egzekucyjne rozpoczyna poczta Polska s.a. a nie sam podmiot któremu przysługuje wierzytelność. Jak tego nie zapłacisz, to w kolejnym liście powinien przyjść tytuł egzekucyjny na który można się skarżyć a po postępowaniu skargowym, sądzić w sądzie administracyjnym.
Wniosek taki że tym u góry już brakuje kasy na wszystko skoro tak działają.


--
Poza tym, zamaż nr rachunku bankowego, to jest numer zawierający twoje ID w systemie, znając go, ktoś może ci zrobić głupi żart i zgłosić 100 odbiorników RTV



Janusz jak do Twojej wypowiedzi pasuje ten tekst:
"Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości. "

i do kogoś kto napisał by poprosić o umowę z TVP? A umowę z Urzędem Skarbowym też masz?
Do Janusza takie dwa szybkie pytanka:
- kto Ci powiedział, że abonament jest przychodem TVP? A czy przychodem Policji sa Twoje podatki? Na końcu te pieniądze trafiają do TVP/Policji - ale sorry Cię
- A niech i zgłoszą komuś miliard TV i tak abonament płaci się jeden, nie od ilości odbiorników (tylko firmy płacą za ilość).

maszwirusa

2013-09-13, 17:09
Weź do nich zadzwoń i powiedz, że twój telewizor nie jest zgodny z MPG4.

Lord_Rzeźnik

2013-09-13, 17:19
1438,68 ^2 = 2 069 800,14 zł.

No trochę sobie pożyjesz na tej diecie...

Nameless

2013-09-13, 17:21
@up up
Chyba MPEG-4

kenzol

2013-09-13, 17:37
Mieszkam we Wrocławiu i nie mogę już nawet fajnego radia posłuchać. RMFka i Zet non stop jakieś durne konkursy i reklamy ChelaMakbe6 i leków na potencję i prostatę, radio RAM zanudza jak kataryniarz w Kołobrzegu, a ESKA ma taki ubogi repertuar że w ciągu jednej godziny potrafi ta sama piosenka lecieć. Może ktoś polecić jakiś fajny kanał radiowy do posłuchania z fajną muzyczką ale i z wiadomościami ze świata co jakiś czas i bez reklam.

lilmuzynio

2013-09-13, 17:42
Jeszcze raz zapytam: po ch*** rejestrowałeś tv/radio?

The.prophecy

2013-09-13, 17:47
agn2308 napisał/a:

Tak się składa, że JESTEM LISTONOSZEM i już wyjaśniam dlaczego dostałeś takie a nie inne pismo. BO JESTEŚ DEBILEM. A dokładnie. Kiedyś płaciłeś abonament i nagle stwierdziłeś,że inni nie płacą więc dlaczego ja mam płacić. Prawda jest taka, że jeśli raz zapłaciłeś to powinieneś płacić już caaaaały czas.



Człowiek chciał być uczciwy i płacił, jak się kasa na chleb zaczęła kończyć to trzeba było zrezygnować z satelity, internetu, trzech telefonów.
A teraz za przejawy uczciwości przychodzi komornik.

Krętacze zawsze mieli lżej od uczciwych.

Dranzes

2013-09-13, 17:57
Browaryt napisał/a:

To jakiś fejk, przecież teoretycznie 90% kraju powinno dostać wezwanie do zapłaty... boję się dzisiaj wrócić do mieszkania i sprawdzić pocztę.



nie bój żaby, wkrótce dostaniesz, a jak nie zapłacisz to ci wejdą na wypłatę ;D

Pizkes

2013-09-13, 18:15
Ty j***ny buraku! Ty w ogóle wiesz, co to jest interpunkcja?! Tych wymiocin się nie da czytać.

Nameless

2013-09-13, 18:19
@kenzol
RMF, Zet i ESKA, to nigdy nie były dobre radia; zawsze grały wakacyjne hity i inny chłam.

rew123321

2013-09-13, 18:58
Wójcik napisał/a:

@Up Problem bo k***a większość ludzi płaci nie mały hajs za kablówkę/satelitę a te k***y darmozjady wyciągają łapę po hajs za sam fakt posiadania odbiornika radio/tv. A radio w samochodzie? Płyty albo pendrivy tylko w użyciu a wg. ustawy masz płacić. Ot taki "normalny" kraj gdzie potem ten hajs idzie na premie dla prezesów i na nadawanie niemieckiego gówna propagandowego.


na publicznej to ja widzę tylko narodowo-katolickie gówno...nie licząc reportaży po 24:00 na TVP 2 i TVP Info...

Ja-nusz napisał/a:

Na początku sprawdź czy to nie ściema. Poza tym dług z abonamentu przedawnia się raczej po 3 latach (termin dla roszczeń z działalności gospodarczej) a nie po 5 latach jak dług podatkowy.


to danina publiczna, a nie umowa na dostarczanie elektronicznych dz**ek przez działalność gospodarczą...

kascin

2013-09-13, 19:01
agn2308 fajnie, ze jesteś listonoszem, ale poznaj temat zanim zaczniesz się mądrzyć.
Sprawa wygląda tak, że wiele osób płaciło abonament do czasu w którym PO wygrało przyśpieszone wybory, a jedną z obietnic wyborczych Tuska było wyłączenie z obowiązku opłacania wakacji Lisów.

Oto źródło obiektywnej prawdy http://www.se.pl/wydarzenia/kraj/tusk-namawial-do-nieplacenia-abonamentu-rtv-polakow-ktorzy-posluchali-premiera-sciga-komornik_215328.html

Jeśli masz prace odrobine ambitniejsza niż jeżdżenie zardzewiałym citroenem dzień w dzień to nie masz czasu na śledzenie i weryfikowanie tego typu informacji.