18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Piękny wrześniowy dzień i abonament radjowo-telewizyjny

czeski1991 • 2013-09-13, 11:35
Był piękny wrześniowy dzień.
Słońce świeciło, ptaszki ćwierkały, dziś wolne w pracy normalnie same pozytywy. Ale nie przyszedł pan listonosz i namówił mnie żebym przeszedł na dietę cud chleba+woda bo w tym miesiącu na nic więcej stać mnie nie będzie
.




I za co oni każą mi płacić za seriale typu "Wredne Sprawy" czy "Dlaczego ja?". No właśnie dlaczego ja? , akurat to pytanie będzie siedzieć w mojej głowie przez długi czas.
Ale nie bójcie się drodzy Sadole listonosz pewnie przyjdzie do niejednego z was.

____

2013-09-13, 13:19
Na początku sprawdź czy to nie ściema. Poza tym dług z abonamentu przedawnia się raczej po 3 latach (termin dla roszczeń z działalności gospodarczej) a nie po 5 latach jak dług podatkowy. Były zmiany w tvp, tvp s.a. to jest jakiś nowszy twór i też jest pytanie jak z przejęciem długów przez tą spółkę. Kolejnym udziwnieniem jest to że podmiot działający na zasadach prawa prywatnego (s.a.) korzysta procedury administracyjnej a nie cywilnej. Kolejna sprawa że postępowanie egzekucyjne rozpoczyna poczta Polska s.a. a nie sam podmiot któremu przysługuje wierzytelność. Jak tego nie zapłacisz, to w kolejnym liście powinien przyjść tytuł egzekucyjny na który można się skarżyć a po postępowaniu skargowym, sądzić w sądzie administracyjnym.
Wniosek taki że tym u góry już brakuje kasy na wszystko skoro tak działają.


--
Poza tym, zamaż nr rachunku bankowego, to jest numer zawierający twoje ID w systemie, znając go, ktoś może ci zrobić głupi żart i zgłosić 100 odbiorników RTV

Smutas

2013-09-13, 13:53
Głosowałeś na PO to teraz cierp.

Browaryt

2013-09-13, 14:07
To jakiś fejk, przecież teoretycznie 90% kraju powinno dostać wezwanie do zapłaty... boję się dzisiaj wrócić do mieszkania i sprawdzić pocztę.

Mr.Drwalu

2013-09-13, 14:18
@Browaryt

Tyś jest k***a fejk. :kawa:
U mnie kwota wyniosla 477zł, a listonosz zapukał w poniedzialek o 7 rano. :szczerbaty:

decode21

2013-09-13, 14:43
Niech ch*jki tuskowe dostana po kieszeni bo inaczej się nie nauczą!!!

booore

2013-09-13, 14:46
qwachu napisał/a:

Ja bym poprosił o ksero umowy z Telewizją Polską S.A., którą podpisali z Tobą na świadczenie usług.
W końcu to spółka akcyjna, prywatne przedsiębiorstwo, więc jak np. UPC jakąś umowę z abonentem musieli zawrzeć, nie? ;)



Nie.
Abonament rtv jest pobierany z tytułu posiadania odbiorników zdolnych odbierać sygnał.

petru23

2013-09-13, 14:57
niewiele ponad 1400 PLN? Ty się ciesz... marce przyszło kilka ładnych tysi...
Jak będę u niej to zrobię foto, będzie się z czego pośmiać.

Whiltierna

2013-09-13, 15:12
Czas sprzedać telewizor. I w niektórych przypadkach starczy na spłatę długu. Już się zaczynam bać. :shock:

kondziomegaa

2013-09-13, 15:35
hhahhaha ktoś tu zamówił pakiet full HD z filmami por....ortograficznymi

smiesznypizdek

2013-09-13, 15:35
I po ch*j placiliscie j***ni idioci od poczatku,trzebabylo nie placic to bys nie musial,pretensje miej do siebie idioto.

Achajos

2013-09-13, 15:45
Do mnie też przyszło. Weszli na pobory, sk***ysyny.
To jest granda, kuhwa, sam rudy ku*as z kaszub zapowiadał zniesienie abonamentu...ch*j mu w rzyć!

Sanjuro

2013-09-13, 15:54
dołączam się do przedmówców, zrezygnuj z tv a telewizor podłączaj tylko pod konsole, więcej znajdziesz w internecie bez prania mózgu.

DiamondBack

2013-09-13, 15:55
21 lat i już kara za nieopłacony RTV? Jakim k***a cudem ja żem się uchował skoro mam 26 :szczerbaty:
No i fakt - przyj***ny jesteś jak paczka gwoździ, że to w ogóle odebrałeś.

lilmuzynio

2013-09-13, 15:57
Bo k***a głosujecie ciągle na tych samych w każdych wyborach.