18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

"Okulary założyłeś to jesteś kozak do k*rwy nędzy?"

Qatroks • 2016-04-06, 22:50
Dziwna interwencja policji, ciężko określić czyje zachowanie było bardziej ordynarne, więc czekam na opinię sadolowych ekspertów


parcours

2016-04-07, 18:31
@th0R

Mądry z Ciebie człowiek... tja... Cwaniaczysz, że znasz historie Policji, ale że Policja realizuje ustawowe zadania to już nie wiesz. Policja egzekwuje prawo stworzone przez RZĄD. To nasz RZĄD tworzy USTAWY, ROZPORZĄDZENIA, ZARZĄDZENIA itd. do których policjanci mają zasrany obowiązek się stosować. W przeciwnym razie są pociągani do odpowiedzialności (o tym media nie wspominają). Policja podlega MSWiA, PODLEGA - rozumiesz co to znaczy? Jeśli chcesz, by Policja funkcjonowała inaczej, to weź następnym razem wybierz rządzących, co fundamentalnie zmienią prawo, albo przestaną wymagać, by było egzekwowane. W tym tkwi sęk. Zatem - zastanów się do kogo Ty masz pretensje. Wiadomo - każdy policjant powinien potrafić się zachować odpowiednio do sytuacji, ale to tak jak w każdym innym zawodzie - błędy się zdarzają. A nie ma na świecie zawodu, w którym byliby sami zajebiści ludzie. Ogarnij to chłopie. Ludzie popełniają błędy, to takie trudne do zrozumienia? O tym, ile różnorodnych akcji udało się Policji zrealizować, to już nikt nie mówi. Ale byle gorszą interwencję kładzie się na tapetę i robi z policjantów idiotów na wielką skalę. A co do filmu - wyrwany z kontekstu. Jak zwykle brak jednoznacznych info o przyczynie i zakończeniu. Sama interwencja dość kiepska, chłopaki zachowali się nieprofesjonalnie

pablo3z

2016-04-07, 19:01
To niech realizują ustawowe zadania, ale jest jeszcze coś takiego jak kultura osobista. I gówno mnie obchodzi czy im ciężko czy nie, mogli inny zawód wybrać. Piłem sobie piwko ze znajomymi w lesie - nie uznaję zakazu spożywania alkoholu w miejscu publicznym, bo nigdy żadnej burdy nie robiliśmy, jesteśmy spokojni i nikomu nie przeszkadzamy. Okazało się jednak, że tym razem komuś przeszkodziliśmy i zadzwonił po "miszczów". I wszystko okej - jak komuś przeszkadzaliśmy to zadzwonił bo takie ma prawo, przyjeżdżają to niech albo pouczą, albo wypiszą mandat, a jak nie to niech sp***alają, bo ja nie mam czasu żeby go marnować na jakieś pierdoły. A tam jeden poczuł się za ważny i zaczął kozaczyć, mało kumpla gazem nie spsikał, bo ten po wyjęciu rąk z kieszeni i okazaniu zawartości (czego ja osobiście nie zostawiłem bez komentarza) schował ręce do kieszeni z powrotem. Okazuje się, że to upoważnia milicję do zastosowania gazu, a do tego straszył nas sądem za zakłócanie porządku publicznego. Chyba k***a ewentualnie ciszy nocnej. Jeszcze ch*jek po gałach latarą świecił, szkoda że dopiero 'po' sobie przypomniałem, że przecież mam latarkę w telefonie - też będę w przyszłości świecił po oczach. Przyszły niewyżyte młode ogony i odpie**alają manianę. Starsi nas znali, wiedzieli że my nic nie odpie**alamy, czasami się przywitali wiedząc że pod kurtką browarek. I nic. A młodzi muszą się wykazać i im sodówa do głowy uderza. A do tego wyjeżdżają z hasłami jak do jakiegoś gimbazjalisty. Musiałem przypominać, że razem wódki nie piliśmy i na Ty to on może mówić do swojego syna, psa albo kumpla. Kiedyś bym się przejmował... a może nawet próbował zwiać... teraz tylko "to pisz pan mandat" i koniec rozmowy. Nie mam czasu na debili. Kiedyś byli tu tacy, co może nie byli najmądrzejsi, najbardziej inteligentni, też mieli swoje gorsze i lepsze dni, ale jakoś dało się porozmawiać kulturalnie nawet podczas wypisania głupiego mandatu. Zresztą i mandatów mało było, zazwyczaj "to państwo się gdzieś przeniosą, gdzie państwa nie znajdziemy". A teraz...smuteczek.
Do wykonujących swoje obowiązki ale nie przypie**alających się, bo im "wadza" do głowy uderzyła nic nie mam. Mamy ch*jowe prawo, to jest jak jest. Ale k***a nie trawię j***nych sk***ieli, którzy się za dużo seriali o policji naoglądali i gotowi zgrywać "Brudnego Harry'ego".

kashshaptu82

2016-04-07, 19:55
heh, to chlopakom ustawka lekko nie poszla
od poczatku widac, ze patologia sie przy lykendzie przynudzila to se pewnie awanture z "psami" ubzdurala, zeby blysnac na dzielni jakie to kozaki nie sa

i ta, pilka na drzewie, rly....przy jezdni+2m trawiszcza przed kamienica i jakos zbytnio nawet jednego dzieciaka, gdzie wiadomo, jak z ciekawoscia jest, a tu policjanty no i przecie rzekomego bohatyra na dolek biora!!!

z urzedu, za taka postawe powinien byc areszt i prace spoleczne, to by kozakowanie sie skonczylo.

a i jeszcze ktos skomentowal, ze drugi patrol do pomocy "cioty" wzywaja. skoro typ okopuje im samochod, stawia bierny jak i czynny opor przy zatrzymaniu, dookola jakis trzmiel z komorka nagrywa, kolejny bohatyr sie wpie**ala, zamyka drzwi radiowozu i cos tam pie**oli trzy po trzy, to fakt, tez bym wolal, zeby ku uciesze dzialu hard wyjeli pepesze i zrobili porzadek...moze kiedys :<

tl;dr -> blokerskie cwaniactwo to ciota i ch*j

Toolpa

2016-04-07, 20:31
Gdzie jest teraz helsińska fundacja praw człowieka ja się pytam do k***y nędzy? Przecież te k***y złamały wszystkie zapisy tej lewackiej sp***oliny :amused:

T-Will

2016-04-07, 20:50
No i dobrze. A jeśli na prawdę ściągał dzieciom piłkę to tym bardziej słuszna interwencja. Taką patologię powinno się trzymać z dala od dzieci.

tranzystor

2016-04-07, 21:17
Autor napisał/a:

Nasza Policja, a w szczególności ta prewencyjna powinna być wyposażona w teasery tak jak ma to miejsce w stanach, bo się na nich komicznie patrzy gdy szamoczą się z takim hobittem. A mi jakoś nie chce się wierzyć, że "dzieciom piłeczkę pomagał ściągnąć z drzewa".



W Polsce przecież "patrioci" pie**olą Policję i jak tylko prewencja kogoś zwija do radiowozu, to zaraz jest prześladowanie przykłądnego obywatela itp. Jakby takiego agresywnego gbura potraktowali taserem, to zrobiłby się hałas we wszystkich mediach.

Tassadar

2016-04-07, 21:52
Autor napisał/a:

Nasza Policja, a w szczególności ta prewencyjna powinna być wyposażona w teasery tak jak ma to miejsce w stanach, bo się na nich komicznie patrzy gdy szamoczą się z takim hobittem. A mi jakoś nie chce się wierzyć, że "dzieciom piłeczkę pomagał ściągnąć z drzewa".


Po cholerę teasery? Ćwiczyłem techniki prewencyjne. Jak jest ich dwóch i gościa mają skutego od tyłu, to wystarczy mu delikatnie podnieść rękę do góry a grzecznie klęknie. druga sprawa że im bardziej się szamocze tym bardziej wbijają mu się kajdanki, a to potrafi zaboleć. Zwłaszcza że mają ostre, kanciaste krawędzie.
Problem jest w tym, że policjant dostaje ostro w czapkę podczas treningu technik prewencyjnych. Parę miesięcy ostrej tyrki w Szczytnie/Słupsku i gdzie tam jeszcze. Po tym czasie, pasjonaci nadal ćwiczą, i filmików z nimi nie ma, bo tacy w 3 sekudny gościa jedną ręką by obrócili. Znam takich osobiście. Inna sprawa że większość robi tylko robotę 8-16 i nie myśli żeby się zanadto natyrać przy tym a już w ogóle narażać się na jakieś obrażenia.

MaczoJuh

2016-04-07, 21:52
Tak jak to @MIhau_ Powiedzial, sprobujcie isc na psiaka, wcale nie jest tak latwo :) Zreszta jak za duzo nie odpie**alasz to policja po cb nie przyjedzie.... gosciu sam sb doj***l, nie mogl przeprosic, i zejsc z drxewa?

Tokyo911

2016-04-08, 00:13
Hvsarz napisał/a:

Może i pijaczek ale to co te pajace odwalają to się w pale nie mieści. Dziś mnie oczywiście pani Policjant też poprosiła o dowód, jak zapytałem o podstawę, to usłyszałem, że w związku z poszukiwaniem podejrzanego. Oczywiście nie chciano mi udzielić informacji do kogo jestem taki podobny, bo "nie może mi podać personaliów" tyle, że lista poszukiwanych jest dostępna w internecie na stronie policji z imienia i nazwiska. Pani policjanta szybciutko udawała, że coś sprawdza i mnie puściła ( a nie sprawdzała, bowiem nawet nie wpisała moich danych do tego swojego tableciku). Chyba jej się głupio zrobiło :P
Teraz w związku ze sraniem się o zamachy widać ich wszędzie i to akurat dobrze, w razie potrzeby czas reakcji może być znacznie krótszy ale na ch*j się przypie**alają tak jak do tego Pana to ja nie wiem. Co musi być we łbie takiego psa, bo policjantami to oni nie są. Tak na drobną sprawę, to facet miał prawo być agresywni jak z łapami do niego wyskoczyli, bo bez prawna interwencja to po prostu napaść i człowiek ma prawo się bronić. O bym dożył kiedyś czasów, gdy policja będzie policją, a nie zbieraniną przygłupów.

Panowie obrońcy, nie chce Wam się wierzyć? To posłuchajcie. Policjanci nie potrafi wydukać tak naprawdę za co go zatrzymują, wręcz zaprzeczają, że on wcale nie jest zatrzymany.. w momencie gdy trzymali go skutego, by na końcu usłyszeć, że za picie piwa pod chmurką. Owszem jest taki kretyński przepis ale to wykroczenie, za które facet chciał mandat. Od kiedy się za to zwija człowieka? Zwłaszcza, że w momencie zatrzymywania należy podać powód, a nie potem wymyślać na poczekaniu.



Ale stary pie**olsz glupoty... Nie zebym byl jakos za policja, bo skonczylem bezpieczenstwo wewnetrze i szczerze mowiac odechciala mi sie sluzba w tej formacji, ale w tym przypadku sa wyjatkowo spokojni, opanowani a interwencja jak najbardziej poprawna. Przyczepiaja sie bez powodu ? Wystarczy ze jakis osiedowy monitoring podpierolil ze pije piwo w miejscu publicznym, pokazalby dowod, dostal by mandat i po problemie. Jak odmawia, nie stosuje sie do wykonywanych polecen, jest agresywny. Juz jest podstawa do zatrzymania, a jak nie pokazal dowodu to nawet po to zeby ustalic tozsamosc i wystawic mandat.
P.S. Juz nie robcie takiej Matki Teresy z niego, bo bo okolicy i kregach widac ze niezla patologia.

Hvsarz

2016-04-08, 04:50
MaczoJuh napisał/a:

Tak jak to @MIhau_ Powiedzial, sprobujcie isc na psiaka, wcale nie jest tak latwo :) Zreszta jak za duzo nie odpie**alasz to policja po cb nie przyjedzie.... gosciu sam sb doj***l, nie mogl przeprosic, i zejsc z drxewa?


Wiem, że może nudzić ale może jednak przeczytaj od początku, a także relacje nagrywającego.. on zlazł z tego kurewskiego drzewa, a problemem było to, że zwrócił uwage playboyowi by zdjąl te j***ne okulary, na co jego pedalskie ego się chyba zbulwersowało.

To nie byli policjanci, to były zwykłe dresy w mundurach.

kashshaptu82

2016-04-08, 09:45
problem byl, ze go nie wyskrobali
taka karma :/

Sz...........an

2016-04-08, 11:34
corrado1111 napisał/a:

k***a, jaka patologia. Nie jestem psem ale jakoś przez prawie 40 lat życia za darmo nikt mnie nie skuwał, a w Łodzi mieszkam. Co innego jak człowiek nabroił, i wtedy nie mam zażaleń.



Przecież za darmo go nie skuli, kazali mu zejść z drzewa i to olewał, podobnie jak z wylegitymowaniem się więc ma to na co sobie sam zasłużył i niech się cieszy, że nie ma u nas takiej policji jak w USA bo oni by upomnieli raz, drugi a za trzecim razem z tego drzewa by spadł bo zostałby potraktowany paralizatorem.

Poza tym powiedz mi kto normalny w tym wieku wchodzi na drzewo i śpiewa piosenki??? Wolność wolnością ale wyobraź sobie co by było gdyby tak każdy łaził po drzewie albo robił to na co ma ochotę.

Jestem pewny, że gdyby zlazł z drzewa od razu ( na filmie widać, że od razu ale pewnie przed nakręceniem filmu się z nim użerali) wylegitymował się, dostałby mandat i po sprawie.

PGY

2016-04-08, 15:15
Haha to akcja z mojego miasta, miejsce w którym odbywa się ta dantejska scena to lokalne "brudasowo", stare bloki. Znam tego sebixa w czapce xD

Wsciekły1

2016-04-08, 20:10
Kolejny wyborca pisu :wodka: :D Taka władza panie mnie tu zamykajo kur**

Pu...........re

2016-04-09, 00:28
Daimler1916 napisał/a:

Zgadzam sie z Tobą kolego Hvsarz w 100%. Niestety z Polską Policja bd coraz gorzej.

Kiedyś żeby dostać się do Policji trzeba było spełniać pewne wymogi np. mieć odpowiedni wzrost czy umiejętności. Dzis robi sie tak zwana Łapankę i przyjmują wszystkich do Policji. Dlaczego? Wiekszość osób starszych stażem pracy w Policji ucieka z tej formacji a zainteresowanie tą formacja spadło (po reformach Tuska) z prostych przyczyn:

- Brak perspektyw awansu (Chyba ze masz dobre znajomosci)

- 25 lat trzeba dymać żeby dostać się na wcześniejszą emeryture

- słaba płaca (Chyba że ktoś lubi za 2 tysiaki szorować krawężnik)

- Policja jest słabo doinwestowana

Do tego dochodzi stres i musisz być tak naprawde dostępny 24h. Bez odpowiednich reform i zmiany systemu przyjec do Policji czy odpowiedniego finansowania dalej bedzie panowac tam taki Burdel jaki jest.



Ale bzdury pociskasz. Wszystko napisałeś odwrotnie.
Awanse są i nie trzeba żadnych zj***nych układzików jak choćby w wojsku. 25 lat dymać? Lepsze to niż zapie**alać do śmierci na budowie czy magazynie. Warunek do emerytury w Policji to 30 lat służby i w dniu przejścia na emeryturę policjant musi mieć ukończone 50 lat. Jeszcze nie spotkałem się z policjantem uciekającym z tej formacji. Co innego z wojska, gdzie nawet oficerowie sp***alają do Policji. Kolejna sprawa to nie wiem co nazywasz łapanką. Łapanka to zbieranie ludzi z ulicy/domu przymusem. Do policji idzie się dobrowolnie i trzeba przejść niełatwą drogę żeby w szeregach tej formacji się znaleźć. Czy przyjmują wszystkich? Nie sądzę. Na 1000 chętnych średnio dostaje się 40 osób, które muszą przejść egzaminy z wiedzy, sprawnościowy, multiselect, psychologa, szczegółowe badania lekarskie i kandydat jest również sprawdzany poprzez ankietę bezpieczeństwa osobowego i wywiad środowiskowy (jak ktoś nie wie co to, to niech poczyta bo nie chce mi się tłumaczyć). Potem jeszcze jest półroczne szkolenie podstawowe na którym też ileś tam procent kursantów odpada przez niezdanie egzaminów lub ci bardziej niedoj***ni za chlanie.

Z Policją jest w porządku, formacja idzie do przodu. Janusze z wąsami rodem z lat 90 już nie mają miejsca bytu w Policji, za to teraz coraz więcej ambitnych, młodych ludzi którym zależy, żeby w tym kraju było bezpiecznie a nie tak jak teraz w Belgii, Francji, Szwecji czy Niemczech.