18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Narzędzia tortur z Algierii

DestructionMen • 2012-04-19, 10:44
Fernanda Meyssonniera, ostatni kat z Francuskiej Algierii. W jego prywatnej kolekcji znalazło się sporo przyrządów, które umilały mu prace. Niestety do czego niektóre służyły nie wiem, ale w większości można się domyślić ;) .

















Więcej w komentarzach.

Qwertyuiq

2012-04-19, 17:05
Najlepsze są te z symbolami chrześcijańskimi :)
Wniosek jest bardzo prosty - gdyby nie było żadnych religii, było by przynajmniej o połowę mniej zła na świecie.
Zastanawiam się, czemu inne religie nie wpadły na tak wspaniały pomysł żeby dostosować się do teraźniejszości i zamiast chrystianizować przemocą, wysyłać misjonarzy, którzy odwalą tą samą robotę tyle że wyprane mózgi jeszcze im podziękują za dobro. W efekcie, kk ma tyle wiernych, że inne religie mogą im naskoczyć.
@MortiCRX
nawet nie wiedziałem, że jest dziś moda na ateizm. z mojej strony wynika to tylko i wyłącznie z przekonań, nauki i logicznego myślenia. jestem ci w stanie podać kilka przykładów na to, że boga nie ma i nigdy nie było (no chyba, że bóg narodził się podczas wielkiego wybuchu, który już dawno przestał być teorią).
Czy ty potrafisz mi podać choć jeden przykład na istnienie boga?

Necronomicon

2012-04-19, 17:08
MortiCRX napisał/a:

@donwas1899 widzę podążasz ślepo za internetową modą na bycie cool ateistą i sraniem na wiarę innych, hehe, pewnie nie masz kolegów i chociaż w ten sposób próbujesz się dowartościować. Przyjmij jednak do wiadomości, że tortury wszelkiej maści były stosowane dla korzyści konkretnych osób. To zawsze człowiek miał interes w zgnojeniu drugiego człowieka. W tym temacie zresztą nic się nie zmieniło, tylko metody już nie tak ostentacyjne. Jak nie wiesz nic o historii to się nie wypowiadaj bo tylko pajaca z siebie robisz.



Taki z Ciebie chrześcijanin, jak z jezusa wybawiciel. Poczytaj skąd się wziął skrót IHS który widnieje na pozycji 191

jcoob

2012-04-19, 17:31
MortiCRX napisał/a:

@up, hehe, pewnie sobie niezbyt w życiu radzisz, że musisz kogoś obwiniać za całe zło i niesprawiedliwość :)



Radzę sobie w życiu całkiem nieźle, dziękuje za troskę, nie zrozumiałeś nic a nic z mojego posta, w sumie nic dziwnego

Jackyll

2012-04-19, 17:40
Fajnie by było, żeby to wypróbowali na polskich politykach:) <marzyciel>

Stranuh

2012-04-19, 17:51
Drewniany wibrator i c**a w drzazgach :loldev:

peaceBro

2012-04-19, 17:58
przedostatnim pewnie sam się torturował wieczorami

Loki91

2012-04-19, 18:23
@Necronomicon

Ostatnio słyszałem opinię, że skrót IHS miał się wywodzić jakoby od Wdzięcznej trójeczki- Izyda, Horus, Set.
O tym mówisz?

Venoma

2012-04-19, 18:24
do bolesnych tortur wystarczy hak w suficie i mocna lina ;3

adiemus36

2012-04-19, 18:56
@donwaz1899

Raczej w imię Papieża.

MortiCRX

2012-04-19, 19:42
Heh, w sumie nie ma sensu na tym portalu bronić swoich racji, takich jak np. to że się wierzy, bo i tak zostanie się zakrzyczanym przez, w przeważającej większości, gimbusów, którzy pozjadali wszystkie rozumy. Kiedyś pewnie zrozumiecie, a jeśli nawet nie zrozumienie to pewnie dorośniecie, i nie mówię tu o wieku, i przestaniecie wypisywać na forach swoje rozkminy :) A do tego czasu, zostaje wam tylko cieszyć się tym, że nawrzucaliście na kościół gdzieś na malutkim forum :) Brawo, na pewno jest czym chwalić się przed kolegami :) A czy podam przykłady, że Bóg istnieje? Po co, tak samo nie trafią do was jak mnie wasze przykłady, że nie istnieje, ponieważ moje przykłady podyktowane będą wiarą, a wasze obecnym stanowiskiem naukowców, które zresztą zmienia się z dnia na dzień. Kolejne teorie powstają, kolejne są obalane i tak w kółko. Jeszcze nie dawno było wielkie halo na globalne ocieplenie spowodowane CO2, za co większość dała by sobie rękę uciąć, że jest właśnie tak i koniec kropka, a teraz nagle okazuje się, że jednak to nie tak do końca, i w sumie z tym CO2 to taka troszkę bzdurka wyszła i ciężko teraz się wycofać. Dalej chcecie mi narzucać przykłady zgodne z dzisiejszą nauką? Spoko, tylko, żeby nie było wam głupio jak za dwa, trzy albo dziesięć lat 95% z nich okaże się nie aktualna.

al...........10

2012-04-19, 23:44
MortiCRX napisał/a:

moje przykłady podyktowane będą wiarą, a wasze obecnym stanowiskiem naukowców, które zresztą zmienia się z dnia na dzień. Kolejne teorie powstają, kolejne są obalane i tak w kółko.



Na tym polega wyższość nauki nad wiarą - naukowcy potrafią przyznać się do błędu. Ba, nawet ucieszą się jeśli ktoś im udowodni, że popełnili gdzieś błąd. A wiara? No cóż, są doktryny, masz w to wierzyć i nie myśleć samodzielnie, bo bozia pokarze. Przykład z naszego/waszego (katolickiego w każdym razie) podwórka: papież jest nieomylny. Kropka. Co, że palnął jakąś głupotę? Wypie**alaj, papież jest nieomylny, a ty nie bluźnij.
No i tak to z grubsza wygląda. Obrazek w gratisie:

MortiCRX

2012-04-20, 00:21
alan10 napisał/a:



Na tym polega wyższość nauki nad wiarą - naukowcy potrafią przyznać się do błędu. Ba, nawet ucieszą się jeśli ktoś im udowodni, że popełnili gdzieś błąd. A wiara? No cóż, są doktryny, masz w to wierzyć i nie myśleć samodzielnie, bo bozia pokarze. Przykład z naszego/waszego (katolickiego w każdym razie) podwórka: papież jest nieomylny. Kropka. Co, że palnął jakąś głupotę? Wypie**alaj, papież jest nieomylny, a ty nie bluźnij.



W jakim świecie ty żyjesz człowieku?? Naukowiec się ucieszy gdy ktoś wytknie mu błąd.... chyba tylko na filmach dla młodzieży :) Naukowcy potrafią latami bronić za wszelką cenę swoich teorii, zwłaszcza gdy za tymi teoriami/odkryciami poszły jakieś, często nie małe, pieniądze. Obalenie tychże kończy się ich "śmiercią" w środowisku naukowym i mogą co najwyżej wykładać na podrzędnych uczelniach prywatnych. Uwierz mi, że dla niektórych to stawka warta posunięcia się do wszystkiego. Co do drugiej części postu, to jesteś tak ograniczony, że sam się sobie dziwie, że w ogóle zadaję sobie trud pisania tej odpowiedzi. Po pierwsze Papież jest tylko człowiekiem, jak każdy człowiek ma wolną wolę i jest omylny. Nie każdy wierzący musi się zgadzać ze wszystkim co mówi Papież. Każdy ma wolną wolę i ma prawo mieć swoje zdanie na różne tematy. Mało wiesz, a tylko powtarzasz frazesy zasłyszane/przeczytane gdzieś tam. Prawda jest taka, że gdybyś miał odwagę posiadać swój własny światopogląd, to byś tak nie darł ryja na darmo i nie musiałbyś podpierać się czyimś komiksem tudzież językiem takim a nie innym. Niezbyt masz swoje zdanie, ale podchwyciłeś to co wydało ci się najbardziej chwytliwe i "fajne" i teraz prezentujesz to jako swój światopogląd. Niestety strasznie rzuca się to w oczy :)
A teraz ja rzucę coś w gratisie:
Komiks który zamieściłeś dotyczy relacji: Nauka - Kreacjonizm, wszystko byłoby fajnie, gdyby nie to że kościół uznaje teistyczny ewolucjonizm, także - nie pykło ;)

Na...........PH

2012-04-20, 00:29
@MortiCRX Zawsze myslalem, ze religia polega wlasnie na slepej wierze. Moglby mi pan napisac jakie ma dowody na istnienie Boga?

Kargon

2012-04-20, 00:31
morti widze obrona religii na całej lini, trzeba być idiotą żeby widząc takie rzeczy nadal twardo bronić kościoła :D

MortiCRX

2012-04-20, 00:49
NawarPH, Każdy kto wierzy ma ku temu swoje własne powody, ja swoich nie będę wywlekał na tym forum, bo są to moje bardzo osobiste sprawy. Jeśli ktoś wierzy ślepo - jego sprawa. Ja nie, mam swoje zdanie, interpretuje dużo rzeczy po swojemu i przyjmuje część rzeczy jako dowód istnienia Boga. Tak samo jak dla Ciebie część rzeczy będzie dowodem braku Boga. Dlatego nie ma dowodu pasującego każdej stronie. Tak samo jak ty obalisz każdy mój dowód na istnienie Boga, tak samo ja obalę każdy twój dowód na brak Boga.

Kargon, Nigdzie, w żadnym najkrótszym nawet zdaniu nie broniłem kościoła, proszę przytoczyć mi chociaż jeden cytat gdzie bronię kościoła. Jak już się naszukasz go nie znajdziesz to zrozumiesz, że kościoła nie bronię i dużo rzeczy mi się w nim nie podoba, mam bardzo duże zastrzeżenia do wielu dziedzin. Jedyne czego broniłem to prawo każde do swoich własnych przekonań, do własnej wiary i brak prawa innych do plucia mu twarz, za takie czy inne przekonania.