18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Narodowcy vs anarchiści w 1990 roku

kosa2221 • 2013-04-02, 01:05
Materiał telewizyjnej jedynki z 1990 roku o zamieszkach z udziałem narodowców i anarchistów :jezdziec:

Przy okazji fajnie popatrzeć na krajobraz Polski z lat 80/90, wygląd kiboli i przypadkowych przechodniów :D


jinrey

2013-04-02, 01:08
to nie kibole kretynie! Tylko mieszanka nazoli i skinheadów

cerastes

2013-04-02, 01:15
teraz można zapytać gdzie jest punkt zwrotny..



żydokomuna i układy postkoministyczne zniszczyły Polskę i jej gospodarkę w zaledwie 20 lat..

społeczeństwo ogłupione i skłócone.. a złodzieje się cieszą i kradną dalej ... taką mamy obecnie Polskę

ja...........ax

2013-04-02, 01:45
@up komunistów to ja bym w to nie mieszał w końcu to oni o ile mi wiadomo rządzili do 1989

iceman_

2013-04-02, 01:58
@up: to źle ci wiadomo

Jerzy_Michał

2013-04-02, 02:41
jabolmax napisał/a:

@up komunistów to ja bym w to nie mieszał w końcu to oni o ile mi wiadomo rządzili do 1989



Duży chłopczyk już z ciebie, a tylu rzeczy nie rozumiesz.
Myślisz, że dlaczego lewicowe środowiska dostają spazmów na dźwięk słowa "lustracja"?
Jak tylko zacznie się grzebanie w przeszłości, to naczelni obrońcy obecnego stanu rzeczy, w postaci Tomasza Lisa (syna zomowca) czy Moniki Olejnik (córki esbeka, która sama była TW) rzucają się do gardeł. Z jednej strony się nie dziwię, to grzebanie w gównie. Ale to jest niestety konieczne. Czy teraz? Teraz to już nie jest raczej do zahamowania, to była kwestia fundamentalna po okrągłym stole.
Wałęsa, Kaczyński i komuchy się ułożyły w Magdalence i ustalili, że prawica w tym kraju ma do władzy nie dojść. Dlatego, żeby mogli kraść, a jak wiadomo, prawica to liberalna gospodarka, która ogranicza przekręty do minimum. Tak to sobie można kręcić lody.
Byłe komuchy założyły partię, mówię oczywiście o PZPRowcach. Inne byłe komuchy, z SB zaczęły używać swoich wpływów. Albo podostawali ziemię, albo przedsiębiorstwa, albo kasę pod przykrywką FOZZ, albo pomagały rozkręcać komuś interesy pod szyldem WSI. Robili i sądzę, że dalej robią co chcą. Sprawy Olewników, czy Bałdygów to nie są sprawy przypadkowe.

Wystarczy spojrzeć na najbogatszych Polaków, ich życiorysy i człowiek od razu dojdzie do wniosku, że coś tu jest nie tak. Kulczyk, Solorz, Walter, Wejchertowie... a można grzebać dalej, wśród mniej zamożnych i wychodzi, że w tym kraju do poważnej kasy dochodzą tylko stare komuchy.

Mało tego. Podczas obrad sejmu pierwszej kadencji, niejaki Korwin-Mikke zgłosił wniosek o konstytucyjny zakaz uchwalania deficytu budżetowego. Został wyśmiany. Miał rację? No miał.
Bo po co nam możliwość zadłużania się? Przecież to nie pobudza gospodarki, co właśnie obserwujemy. To pozwala kraść, przyznawać sobie premię, przyznawać premię znajomym, obsadzać państwowe posadki rodziną i kolesiami. To pozwala na grabież dla własnych interesów. Kto za to zapłaci? My wszyscy.

Mówisz, że komuny nie ma. Jak dla mnie, to nie zmieniło się nic poza namiastką wolności osobistej i gospodarczej (chociaż nie można już nawet śnić, bo władzy się mogą sny nie spodobać) i dano paszport do ręki. A w TV dalej masz papkę, propagandę, dalej najwięcej do powiedzenia mają partyjni i ich znajomi. A zamiast jednej partii masz 5, które prawie niczym się od siebie nie różnią. Chrzanić taki ustrój. W PRLu to przynajmniej dobre programy w TV były, nie to, co teraz.

Oczywiście nie chcę powrotu tamtego systemu. Chcę tego, co kiedyś było w Stanach, tak jak w XIX wieku, żeby można było wypracować dobrobyt. Albo przynajmniej tego, co wprowadziła w Wielkiej Brytanii Margaret Thatcher. Tylko tyle i aż tyle.

Może powiesz, że rozsiewam teorie spiskowe, ale jak dla mnie to najmniej absurdalne wyjaśnienie obecnego stanu rzeczy. I pamiętaj, że największym dziełem szatana jest wmówienie ludziom, że nie istnieje.

Mgla

2013-04-02, 07:57
Ilu hipsterów!

osa79

2013-04-02, 09:46
Tak tu placze polactwo nad komuchami a nie pamiętacie idioci ze sami żeście wybrali "wolny" rząd hi hi komuchy zbudowali ten kraj a że nie byli "idealni" to wiemy wszyscy wiadomo też że prawicowe małpy jednej cegły w tym kraju nie położyły ale rozebraly wyszystko ^^

Kaszysz

2013-04-02, 10:12
k***a zrozumcie że Ci wasi narodowcy z RN to pie**oleni komuniści. Poczytajcie ich hasła wyborcze i to o co walczą. Jebią na komunę a dokładnie te same hasła mają na sztandarach co Lenin i Stalin.

Malix

2013-04-02, 10:18
Cytat:

wiadomo też że prawicowe małpy jednej cegły w tym kraju nie położyły ale rozebraly wyszystko


No tak, wszystkiemu winni prawicowcy, nie ważne że oni nawet nigdy nie doszli do władzy.

Cytat:

że Ci wasi narodowcy z RN


Co to jest RN? Royal Navy?
Ps. W tym przypadku nie pisze się "Ci" z wielkiej litery, bo nie piszesz tego do kogoś w formie grzecznościowej, tylko o kimś.

ZłoconyPenisZagłady

2013-04-02, 10:28
cerastes napisał/a:

teraz można zapytać gdzie jest punkt zwrotny..

Obrazek

żydokomuna i układy postkoministyczne zniszczyły Polskę i jej gospodarkę w zaledwie 20 lat..

społeczeństwo ogłupione i skłócone.. a złodzieje się cieszą i kradną dalej ... taką mamy obecnie Polskę



Wkleiłeś dane, które łyknąłeś jak przysłowiowy młody pelikan łyka spermę murzyna.

Z tych danych wynikają trzy rzeczy -> Wzrosła liczba bezrobotnych, pogorszyła się konkurencyjność na rynku zagranicznym i zaczęliśmy się zadłużać.

Teraz myśląc krytycznie zastanawiałeś się co może być tego skutkiem ? Ahh żydokomuna ok. Wymianę z zagranicą zwaliłbym na chińczyków i ich dynamiczny rozwój, oraz na naszą kiepską innowacyjność ale co tam. Wszystko żydy.

Gorzej z zadłużeniem, tu nie ma innego wytłumaczenia. Natomiast co do bezrobocia zwróć uwagę na udział przemysłu w PKB, spadł o połowę. Wiesz co to oznacza? Że cała ta masa produkcji przesunęła się do usług, co czyni nas krajem wyżej rozwiniętym (nie śmiać się, na tle rumunii czy innych jesteśmy). Dzieje się to także przez zmianę sposobu produkcji i większą automatyzację. Dlatego właśnie w krajach afrykańskich np. 70% pracuje w rolnictwie, bo nie są zautomatyzowani.

Co mogę powiedzieć o tych danych to to że zostały bardzo ładnie wyjęte z kontekstu wszystkich innych długoterminowych zmian w kraju i na świecie bez uzasadnienia czym może być to spowodowane. W moim odczuciu podważa to trochę wiarygodność pomimo tego że dane się zgadzają, ale co tam będę się produkował Żydokomuna masońska z opcją niemiecką to zawsze dobre lemingowskie wytłumaczenie.

Jerzy_Michał

2013-04-02, 10:30
osa79 napisał/a:

Tak tu placze polactwo nad komuchami a nie pamiętacie idioci ze sami żeście wybrali "wolny" rząd hi hi komuchy zbudowali ten kraj a że nie byli "idealni" to wiemy wszyscy wiadomo też że prawicowe małpy jednej cegły w tym kraju nie położyły ale rozebraly wyszystko ^^



Kto wybrał, ten wybrał.
A prawica nigdy w tym kraju u władzy nie była, nie pisz bzdur.

Malix

2013-04-02, 10:35
Cytat:

Że cała ta masa produkcji przesunęła się do usług, co czyni nas krajem wyżej rozwiniętym


Co z tego że się przeniosła, skoro i tak nikt nie ma kasy żeby kupować te usługi...
Poza tym, jesteśmy największą montownią Europy, którą wszyscy r*chają w kakao(patrz Fiat)

wsamookno

2013-04-02, 10:46
co za kretyn wstawil ta tabelke

w 1990r mielismy inflacje 250%, gowno wiesz o gospodarce a tym bardziej o interpretowaniu danych stastycznych

kpiciel

2013-04-02, 11:07
ZłoconyPenisZagłady napisał/a:



Że cała ta masa produkcji przesunęła się do usług, co czyni nas krajem wyżej rozwiniętym



Skoro przeniosla się, to skąd wzrost bezrobocia?
Moim zdaniem nie przeniosła się, tylko umarła.

Nie mniej jednak, szanuję Cię za styl wypowiadania się i samodzielną analizę.

wsamookno napisał/a:

co za kretyn wstawil ta tabelke

w 1990r mielismy inflacje 250%, gowno wiesz o gospodarce a tym bardziej o interpretowaniu danych stastycznych



A może rozwiniesz swoją wypowiedź?
Bo nie napisałeś nic konstruktywnego.
Wpływ inflacji na dane w tabelce poproszę.

Bo jak dla mnie inflacja ma częściowo pozytywny wpływ na gospodarkę, ponieważ spadają ceny towarów i usług na tle międzynarodowym, co z kolei przyczynia się do pobudzenia gospodarczego.