18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Narodowcy vs anarchiści w 1990 roku

kosa2221 • 2013-04-02, 01:05
Materiał telewizyjnej jedynki z 1990 roku o zamieszkach z udziałem narodowców i anarchistów :jezdziec:

Przy okazji fajnie popatrzeć na krajobraz Polski z lat 80/90, wygląd kiboli i przypadkowych przechodniów :D


Ranger

2013-04-02, 14:21
Cytat:

Czyli wychodzi na to że za komuny było lepiej bo 1990 to rok po rozpadzie ZSRR i w czasie jednego roku w ch*j dużo zmienić się nie da w państwie.



Spójrz sobie jak to wyglądało. Komuna w Polsce trwała około 45 lat, w tym czasie każdy miał pracę, każdy miał mieszkanie, wszyscy mieli pieniądze - to, że nie mieli na co je wydawać to już inna para kaloszy. ''Demokracja'' w Polsce nie trwa nawet połowy tego, a mamy ogromne bezrobocie, młodych nie stać by stać się niezależnym, państwo co chwile podnosi ceny albo wyrównuje VAT w dziedzinach, w których jego stawka była niższa od 23 %.
Obiektywnie rzecz ujmując - bez żadnego pie**olenia o ekonomii, polityce i tego typu utopijnych frazesów - przeciętnemu obywatelowi było lepiej za komuny. Obecny ustrój sprzyja tylko złodziejskiemu rządowi i aferom.

Malix

2013-04-02, 14:25
Cytat:

Obecny ustrój sprzyja tylko złodziejskiemu rządowi i aferom


Bo obecny ustrój to socjalizm - droga pomiędzy komuną a kapitalizmem.
Cytat:

tym czasie każdy miał pracę


"Sztuczną pracę"

Ranger

2013-04-02, 14:42
Cytat:

"Sztuczną pracę"



Sorry, przeciętnego Polaka gówno obchodzi to, że ma sztuczną pracę. Dzisiaj niby nie ma ''sztucznych prac'' ? Telemarketer, przedstawiciel handlowy, hostessa w markecie, ulotkarz i inne ch*jowe prace.

Cytat:

Bo obecny ustrój to socjalizm - droga pomiędzy komuną a kapitalizmem.



Chyba nie wiesz, co to jest socjalizm... Jakby tutaj był socjalizm to przeciętny Polak miałby jak pączek w maśle siedząc na zasiłku tak jak to było w Grecji czy na Cyprze.

Nomoto

2013-04-02, 14:59
W latach 1990 bezrobocie gwałtownie rosło, stopa bezrobocia zwiększyła się o prawie 10 pkt. proc. Przyczyną tego była zarówno likwidacja ukrytego bezrobocia w przedsiębiorstwach, jak i spadek ogólnej koniunktury i popytu globalnego tak na rynkach wewnętrznych, jak i
zewnętrznych, szczególnie w krajach dawnego bloku wschodniego. Produkt krajowy brutto w latach 1990 – 1991 zmniejszał się. Ograniczenie tego zjawiska w kolejnych latach było wprawdzie widoczne, tym niemniej nie przełożyło się to na istotny wzrost zatrudnienia w gospodarce. Więc wskaźniki z 1990 były mocno zakłamane i warto pokazać cały okres między 1990 a 2012. Fragmentaryczne przytaczanie danych jest błędem.

805K1

2013-04-02, 15:00
Ranger napisał/a:

Obiektywnie rzecz ujmując - bez żadnego pie**olenia o ekonomii, polityce i tego typu utopijnych frazesów - przeciętnemu obywatelowi było lepiej za komuny.


k***a, w wolnej Polsce takie rzeczy człowiek czyta. Ludzie zaprawdę mają pamięć krótką jak pindola. Do tej pory średnio się martwiłem o ten kraj, ale jeżeli takich myślicieli jest więcej to... już po Polsce. Idź pan w ch*j wpie**alać ocet i wymieniać makulaturę na papier toaletowy.

kpiciel

2013-04-02, 15:00
@ up Aragorn1988
Proponuje zapoznać się z trochę szerszym obrazem makroekonomicznym, a nie tylko definicjami z wikipedii
Zapraszam do lektury:
Mark Skousen
Hans Hermann
Ludwig von Mises
Jacques’a Rueffa
Naprawde moźna tak w długo wymieniać mądrych ludzi, którzy pisali i piszą książki.
To napisałeś jest na tak żenującym poziomie merytorycznym i kulturowym, iż pozwolę sobie, nie odnieść się do twojej argumentacji...
..głupi tępy ch*ju.
Pod tym tematem już tylu ignorantów dało popis swojej niewiedzy, że jestem przekonany, że będziemy j***ni w dupę jeszcze grube dziesięciolecia.

Ranger

2013-04-02, 15:12
Cytat:

Idź pan w ch*j wpie**alać ocet i wymieniać makulaturę na papier toaletowy.



No tak, zamiast tego lepiej wpie**alać to, co znajdzie się w śmietniku i nie podcierać dupy, bo nie mieć czym...
Już nie mówiąc o tym, że masz zajebiście wielkie pojęcie jak to jest iść do sklepu, gdzie jest tylko ocet skoro się urodziłeś w 1988 roku... :facepalm:

stalowyszczur

2013-04-02, 16:13
Cytat:

Zaraz to przed 89 rządzili komuniści a później znowu dostali się do władzy i wszystko rozwalają. To się kupy nie trzyma.



A wydaje ci się, że jak wszystkie państwowe przedsiębiorstwa były prywatyzowane, to były jakieś konkursy na dyrektorów, członków rad nadzorczych itp itd? Częścią układu z komuchami bylo to że wierchuszce trzeba było zorganizować ciepłe posadki. Nie tylko w firmach i spółkach ale wszelkiego rodzaju organizacjach "poza"-rządowych

Malix

2013-04-02, 16:27
Cytat:

Chyba nie wiesz, co to jest socjalizm... Jakby tutaj był socjalizm to przeciętny Polak miałby jak pączek w maśle siedząc na zasiłku tak jak to było w Grecji czy na Cyprze.


Czyli że socjalizm według ciebie jest tylko wtedy, gdy się nic nie robi? Socjalizm cech*je się wszelkimi udogodnieniami, dawaniem kasy, sponsorowaniem, dotowaniem(UE)

Cytat:

Sorry, przeciętnego Polaka gówno obchodzi to, że ma sztuczną pracę. Dzisiaj niby nie ma ''sztucznych prac'' ? Telemarketer, przedstawiciel handlowy, hostessa w markecie, ulotkarz i inne ch*jowe prace.


Sztuczna praca to jest praca, której nie potrzeba - "czy się stoi czy się leży to wypłata się należy". A Te prace co wymieniłeś przynoszą zyski pracodawcy, więc są wymagane.

zonk

2013-04-02, 16:33
Jeśli wtedy była sztuczna praca to jak nazwać to że pracodawca wykorzystuje pracownika tak żeby zapie**alał za trzech a dostawał jak najmniejsze wynagrodzenie ?

805K1

2013-04-02, 16:50
Ranger napisał/a:

No tak, zamiast tego lepiej wpie**alać to, co znajdzie się w śmietniku i nie podcierać dupy, bo nie mieć czym...
Już nie mówiąc o tym, że masz zajebiście wielkie pojęcie jak to jest iść do sklepu, gdzie jest tylko ocet skoro się urodziłeś w 1988 roku... :facepalm:



A wpie**alasz ze śmietnika? Nie masz się czym podetrzeć? No, to zamknij japę.

Rozumiem, że o średniowieczu czy starożytności też nie mam się prawa wypowiadać, bo w nich nie żyłem? No debil... Mam źródła historyczne, miałem lekcje historii i mam, co najważniejsze, rodziców. Oni mi przekazali, żeby takich co za komuną tęsknią to szerokim łukiem obchodzić.

A tak swoją drogą niech zgadnę: tata w milicji czy wojsku? ;-)

wsamookno

2013-04-02, 16:52
w wiekszosci wypowiadaja sie tu ludzie ktorzy jeszcze nie maja praw wyborczych a praca kojarzy im sie z wyniesiem smieci u babci.

a jak komus wydaje sie ze za komuny bylo fajniej, to zapraszam na Bialoruś, tam sie czas zatrzymal i idealnie widac jak "wszystkim zyje sie lepiej"

zonk

2013-04-02, 16:53
@805K1 , też mam rodziców z tego okresu - nie nikt nie był w milicji ani w żadnych służbach. Nie było lekko ale w porównaniu do dzisiejszego syfu nie narzekają na komunę.

Poza tym historia w szkole jest bardzo obiektywna. Miałem nauczycielkę która przed 89 chwaliła na prawo i lewo tamten ustrój. Potem w latach 90-siątych już zmieniła poglądy.

Nie porównujcie komunizmu do komuny. Bo u nas to było gówno a nie komunizm.

Malix

2013-04-02, 16:57
Cytat:

Jeśli wtedy była sztuczna praca to jak nazwać to że pracodawca wykorzystuje pracownika tak żeby zapie**alał za trzech a dostawał jak najmniejsze wynagrodzenie ?


Nie rozumiesz co to "sztuczna praca"/"sztuczne zatrudnienie" - otóż jest ono wtedy, gdy są przez państwo tworzone bezsensowne miejsca pracy, aby w statystykach fajnie wyglądało 0% bezrobocia.

805K1

2013-04-02, 17:00
@SQT - widzisz, a moi teraz też nie mają luksusów (ja oczywiście też nie), ale gdybyś chciał ich wysłać w przeszłość do komuny, to by Ci zrobili z dupy wiesz co.

A ja akurat trafiłem w liceum na historyka z powołaniem, który przekazywał nam wiedzę w sposób ciekawy. I nie zawsze trzymał się podręcznika (wtedy w ogóle byśmy nie mieli nic o czasach powojennych), ale zawsze trzymał się faktów. Miał swoje poglądy (radnym PiSu nawet później został), ale zawsze zaznaczał kiedy wygłasza swoje prywatne zdanie, a kiedy mówi o historii. I chwała mu za to.